Winiety w Czechach Dodaj do ulubionych

• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne
  • Bardzo proszę o informację czy na odcinku od Cieszyna do Ziliny na Słowacji
    muszę wykupywać czeską winietę??

Jadę przez Cieszyn i Ziline do włoch.

Bardzo proszę o odpowiedź.

• Gość: ec IP: *.ptim.net.pl 28.02.10, 23:38
        czyli bez sensu płacic za winiete na kilkadziesiat kilometrów, wiec
        albo przez CZ, albo przez Zwardoń

pozdro
        ec
        • Gość: Witek IP: *.internetdsl.tpnet.pl 01.03.10, 10:34
          A winiety nie działają tylko na autostradach i drogach ekspresowych? Trasa z
          Cieszyna do Ziliny to zwykła droga
          • Gość: No gość IP: *.prz-rzeszow.pl 01.03.10, 13:40
            Dziwne z tą '11' - zwyczajna droga, a wymagająca winiety. Przedwczoraj
            przejechałem z Austrii właśnie tamtędy (z Ziliny do Cieszyna) zupełnie
            nieświadom konieczności posiadania winiety. Przez Zwardoń jechałem w ubiegłym
            roku. To był jakiś "hardcor". Jechałem kilka godzin po opadach świeżego śniegu.
            Zamiast jezdni równa biała tafla. Piaskarki/pługu nie widziałem. W ogóle żadnego
            samochodu nie widziałem od Milówki do Skalitego. Jedynie pojedyncze ślady
            samochodu osobowego. Gdyby nie one, to nie wiedziałbym, czy w ogóle nie
            zjechałem z jezdni. Na samym przejściu smuta i pustki. Wszędzie stały maszyny
            budowlane i bardziej ten odcinek drogi przypominał plac budowy, niż przejście
            drogowe. Aha i jeszcze wertepy po polskiej stronie, dziury, ograniczenia
            prędkości, wąskie drogi w miasteczkach. Ta droga to jakaś pomyłka. Zdecydowałem
            się na nią po płomiennych artykułach, jakoby Zwardoń miał zastąpić/odciążyć
            Cieszyn, ale po ubiegłorocznym "dziewiczym" przejeździe, w tym roku wybrałem
            jednak Cieszyn. Może coś jednak zmieniło wciągu ostatniego roku ...
    • Gość: Monika IP: 212.76.37.* 01.03.10, 22:32
      to trzeba na ten kawałek trasy winiete czy nie bo już nie wiem.

Od Cieszyna do Ziliny na Słowacji?
      • Gość: Monika IP: 212.76.37.* 02.03.10, 19:08
        Słuchajcie czy na odcinku Cieszyn - Zilina (Słowacja) trzeba mieć wykupioną
        winietę Czeską? TO jest kawałek zwykłej drogi i chyba nie trzeba ale proszę o
        pomoc bo jutro startujemy i nie chcemy na marne kupować winietki
        • co Ty chesz uslyszec/przeczytac? Ze ktos Ci powie, ze jechal bez
          winietki tamtedy i spoko?
          na czeskiej mapie, ktora tu za kims podalem stoi jak wol namalowane,
          ze trzeba. Twoja decyzja, Twoje ryzyko.
          • Gość: ssd IP: 212.76.37.* 02.03.10, 20:38
            Na któej mapie masz namalowane że trzeba płacić?

Jak się skręci tuż za cieszynem na Ziline nie ma nic na mapie napisane że trzeba?!
            • wg mapy 11 trzeba placic. Nie sprawdzalem, czy to na pewno droga do
              Ziliny, ale ktos tu tak napisal. Mnie to nie obchodzi. jak bym mial
              taki kaprys, zeby jechac z Cieszyna na Ziline, to bym sprawdzil, czy
              musze jechac owa 11.
            • na mapie która podał Staruch
              www.premid.cz/fileadmin/pixs/maps/MYTOCZ_mapa_toll_2010_1_1_10.gif

Sit zpoplatnetych komunikaci od 1.10.2010
              Tollable roadnetwork since January 1st 2010

widac że zmiany nastapiły od początku roku, ostatnio tam Czesi mocno
              poprawiali i jak widac nie robili tego bezinteresownie

--
              pozdro
              ec
              byłem, zobaczyłem, jeździłem
              • Gość: Paula IP: 212.76.37.* 02.03.10, 21:52
                I z mapki powyżej wynika że trasa Cieszyn - Zilina jest zwykłą drogą.

A płaci się chyba tylko za drogi ekspresowe i autostrady tak?

paula
                • Gość: Kiwi IP: 212.76.37.* 02.03.10, 22:45
                  Witajcie,

Czytając wasze wypowiedzi sam już nie wiem co mam myśleć. Też będę leciał tą
                  trasą za parę dni.

Zawsze wydawało mi się że winiety obowiązują tylko na autostradach i drogach
                  ekspresowych. Chyba droga z Cieszyna do Ziliny nie jest ani autostradą ani drogą
                  ekspresową ale mogę się mylić.
                  Poprzednik zamieścił mapkę na której trasa ta zaznaczona jest na zielono czyli
                  nie jest to ani autostrada ani expres.

Czy ktoś naprawdę kompetentny może się wypowiedzieć w tej sprawie?

Czy trasa Cieszyn Zilina jest płatna winietą?

Dzięki za odpowiedź.

• czy Panstwo maja problemy z rozumieniem tego, co czytaja???
                    Zamiescilem mape. Na niej jest napisane, na jakich drogach
                    obowiazuje poplatok. Sa tam autostrady, expresowki i niektore
                    zwykle drogi
                    - w tym droga nr 11 z Cieszyna do Ziliny.
                    O co jeszcze pytac? Juz chyba jasniej nie mozna! tak, obowiazuje!

kto ma to napisac, zeby Panstwo uwierzyli?

Chyba, ze mapa jest lipna.:-)
                  • podstawowe błędne założenie :

winieta obowiązuje tylko na autostradach i ekspresówkach

to se ne vrati!!

obowiązuje również na niektórych drogach zwykłych - to jest napisane
                    na linkowanej mapce, wystarczy dokładnie przeczytać, nie ma co
                    filozofować

no chyba, że mapka jest fałszywa w co wątpię
                    --
                    pozdro
                    ec
                    byłem, zobaczyłem, jeździłem
                    • Gość: Maciej IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 03.03.10, 10:06
                      Nie wiem, czy dobrze rozumuję, ale strona www.premid.cz/ dotyczy
                      elektronicznego myta dla samochodów ciężarowych i (chyba) też tego dotyczy
                      zamieszona powyżej mapka. Wniosek - wg mnie na tej podstawie nie można
                      stwierdzić, że "11" wymaga winiety (choć nie twierdzę, że nie wymaga)
                      • czesto posluguje sie informacjami z automobilklubu austriackiego i
                        wg nich ta droga (11) nie jest platna. Maciej moze miec racje, ze
                        linkowana mapa (uprzednio) dotyczy myta od ciezarowek.
                        www.oeamtc.at/netautor/download/document/touristik/Mautgrafik_Slowakei_Tschechien.pdf
                        • zagladnalem na strone www.premid.cz i wyglada na to, ze ktos za kim
                          podalem te mape nie sprawdzil dokladnie.
                          jestem prawie pewny, ze Maciej ma racje.
                          Mapa z premidu dotyczy pojazdow o dopuszczalnej masie powyezej 3.5 t.
                          Jest duza szansa, ze mapa linkowana o post wyzej z automobilklubu
                          Austrii jest prawdziwa i aktualna dla pojazdow osobowych.
                          A jak tak, to "11" nie wymaga winiety.
                          dzieki Maciejowi.
                          • Gość: tymon IP: *.efbud.com.pl 03.03.10, 11:14
                            www.mytocz.cz/pl/index.html
                            cytuję za w/w stroną:

1. Kogo dotyczą opłaty drogowe?

Od 1.1.2010 wszystkie pojazdy mechaniczne o dopuszczalnej masie 3 501 kg lub większej są zobowiązane do uiszczania opłaty drogowej.Płatny jest przejazd:
                            — po autostradach i drogach ekspresowych;
                            — po oznaczonych odcinkach dróg klasy I.

Dla pojazdów mechanicznych o dopuszczalnej masie całkowitej do 3,5 t - nie dotyczy masy przyczepy – będą nadal obowiązywać winiety.

teraz dla pewności należałoby przeczytać zapisy dotyczące winiet dla samochodów osobowych i tego na jakich drogach w Czechach obowiązują. Niestety nie mogę znaleźć żadnej strony z aktualnymi danymi w tym temacie.
    • ZDECYDOWANIE NIE TRZEBA MIEĆ CZESKIEJ WINIETY.

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.