Forum Sport Narty
ZMIEŃ
    Dodaj do ulubionych

Moena - zakaz wjazdu?

27.12.10, 17:54
    Gdzies slyszalem, ze centrum Moeny jest zamkniete dla ruchu tranzytowego. Jak wowczas dostac sie do "swojego" apartamentu? Czy hotelarze wydaja swoim gosciom plakietki, upowazniajace do wjazdu?
    Obserwuj wątek
      • kalinihtaa Re: Moena - zakaz wjazdu? 28.12.10, 08:11
        W dniu przyjazdu (sobota) policjantka stojąca w centrum (przy pierwszym mostku chyba) zatrzymała nas ale po pokazaniu vaucheru na mieszkanie w Moenie bardzo dokładnie nam wytłumaczyła jak dojechać na miejsce (dzięki temu nie błądziliśmy po wąskich uliczkach) i bez żadnego problemu nas przepuściła.
        Od właścicielki mieszkania dostaliśmy plakietkę i od tego momentu nikt nas więcej nie zatrzymywał, a i ja szczerze powiedziawszy więcej policji nie widziałem.
        Dlatego myślę, że policja kierująca ruchem w dniu wymiany turnusów (sobota) to super pomysł, gdyż większość przybywających to osoby, które są po raz pierwszy w danym mieście. Płynne kierowanie ruchem, dokładne tłumaczenie jak i którędy dojechać do apartamentu może jedynie usprawnić spowolniony ruch na drogach.
        Co do ruchu tranzytowego, to Moenę omija się z boku, identycznie zresztą jak Predazzo i jazda przez centrum to wersja dłuższa czasowo i kilometrowo.

--
        I believe that the journey is as inspirational as the destination

fotoforum.gazeta.pl/5,2,kalinihtaa.html
        • ortodox Re: Moena - zakaz wjazdu? 28.12.10, 09:36
          Policja w Moenie kierowała ruchem od zawsze. Nie mam nic przeciwko nim i się nie czepiają. Przed tunelem była tam wręcz niezbędna, ale ten zakaz ruchu jest idiotyczny, bo przecież nikt teraz, gdy jest tunel nie jedzie przez miasto tranzytem. Więc po co? Skandal ...;)))
          W Predazzo ??? Chyba chodzi o Cavalese ...ale o ile pamiętam nie ma tam takiego zakazu, pomimo tunelu.
          pozdro.
          --
          Żeglarstwo w obiektywie
          Oglądaj w oryginale
          • skynews Re: Moena - zakaz wjazdu? 28.12.10, 12:54

Zona Traffico Limitato (chyba nie potrzeba przetłumaczyć na j.polski) - nie jest to równoznaczne z generalnym zakazem wjazdu czy ruchu pojazdów.
            Taka strefa, najczęściej centrum miasta, oznacza mniejsze lub większe ograniczenie ruchu pojazdów z silnikami spalinowymi. Są liczne wyjątki np. ograniczenie nie dotyczy mieszkańców, dostawców, gości hotelowych... (jest napisane na tablicy, od której rozpoczyna się strefa).
            To czy miejscowa policja organizuje objazdy jest uzależnione od stężenia spalin, sadzy, pyłów i innych zanieczyszczeń w powietrzu. Czystość powietrza jest mierzona permanentnie.
            Prawdopodobieństwo przekroczenia norm zanieczyszczeń powietrza jest największe
            w letnie, upalne i bezwietrzne dni.

W bardzo wielu miastach europejskich centra to strefy ekologiczne całkowicie pozbawione pojazdów spalinowych lub otwarte tylko dla pojazdów spełniających wymagania emisji spalin
            zgodnie z normą Euro V i Euro VI.

Jeżeli już ktoś wspomina o skandalu to właśnie skandalem jest to że w polskich miastach prawie w ogóle nie ma ograniczeń ruchu pojazdów spalinowych zależnych od stężenia zanieczyszczeń powietrza - np. Warszawa jest jednym z najbardziej śmierdzących miast w Europie (na drugim miejscu po Atenach) jeżeli chodzi o silnie toksyczne i rakotwórcze substancje w powietrzu...

Enjoy it !
            • ortodox Re: Moena - zakaz wjazdu? 28.12.10, 13:50
              skynews napisał:
              > Jeżeli już ktoś wspomina o skandalu to właśnie skandalem jest to że w polskich
              > miastach prawie w ogóle nie ma ograniczeń ruchu pojazdów spalinowych zależnych
              > od stężenia zanieczyszczeń powietrza - np. Warszawa jest jednym z najbardziej ś
              > mierdzących miast w Europie (na drugim miejscu po Atenach) jeżeli chodzi o siln
              > ie toksyczne i rakotwórcze substancje w powietrzu...
              --------------------------
              Stężenie "silnie toksycznych gazów" jest zapewne takie samo w Canzei, Vigo di Fassa, Pozza di Fassa, Predazzo i innych podobnych do Moeny miast w tej okolicy i może cię to nie zdziwi, ale nikt jakoś tam na podobnie mądry pomysł nie wpadł. Podobnie jest w setkach tysięcy innych miast europejskich, a nie tylko w Polsce. Nie dorabiaj idei tam gdzie głupota przerasta rozum. Nic na tych zakazach, o których piszę nie mówi się o normach Euro V i innych. Mówi się tylko o kwitku, który wydaje właściciel pensjonatu, a za który trzeba zapłacić w municipio.

--
              Żeglarstwo w obiektywie
              Oglądaj w oryginale
              • skynews Re: 28.12.10, 16:20

Dorabianie idei ?
                Powoli, spokojnie...zaraz to wyjaśnimy:
                jaka normę oczyszczania spalin spełnia katalizator twojego samochodu - Euro V czy Euro VI ?

Enjoy it !
                    • ortodox Re: Katalizator? ... 28.12.10, 20:26
                      Już odpowiedziałem, nie ma to żadnego znaczenia w kwestii skandalu w Moenie, bo wjazd od strefy nie jest uzależniony od katalizatora i norm jakie spełnia auto. Równie dobrze, mógłbym cię spytać ... jak często robisz to z kolegą na tylnej kanapie swojego samochodu, ale nie spytam :P
                      --
                      Żeglarstwo w obiektywie
                      Oglądaj w oryginale
                      • skynews Re: 29.12.10, 01:20

aha,
                        unikasz odpowiedzi...twoje auto raczej do najnowszych nie należy, możliwe że w ogóle jest bez systemu oczyszczania spalin.
                        Smrodzisz więc intensywnie wokół siebie w realu i na forum - to jest skandal...

Enjoy it !
                        • ortodox Re: 29.12.10, 10:45
                          Nie unikam, ale moje auto nie ma w tej kwestii żadnego znaczenia, czy to tak trudno zrozumieć?
                          Kto tu smrodzi na forum, chyba widać. Po raz kolejny wymądrzasz się nie mając racji, a przyparty do muru puszczasz bąki :P
                          --
                          Żeglarstwo w obiektywie
                          Oglądaj w oryginale
                      • ortodox Re: Katalizator? ... 28.12.10, 22:52
                        ... ale nie wygrywasz ze skajnjusem na katalizatory :)
                        On ma najnowszą wersję super-TurboDymoMen z filtrem szaro_komórkowym i nasadką antyczadową ( spełnia normę Euro XXV) i może oddychać spalinami, a Ty nie ;)
                        --
                        Żeglarstwo w obiektywie
                        Oglądaj w oryginale
                    • b-a-n-i-t-a Re: Katalizator? ... 29.12.10, 13:11
                      Kabaret tu się robi normalnie :) Już sobie wyobrażam kuma Ortodoxa wjeżdżającego do Moeny na furmance, z nartami i sprzętem na wozie. A za nim jeszcze kum Jeep na ośle z nartami i butami przywiązanymi po bokach. Ekologiczne środki transportu :)
                      • ortodox Re: Katalizator? ... 29.12.10, 13:50
                        No właśnie cały problem w tym kumie, że by nas tam nie wpuścili, bo jak byk stoi zakaz ruchu wszelkich pojazdów w określonych godzinach, poza wyłączeniami, w których furmanki nie figurują. No i masz tu i bądź ekologiczny... . Miałem już zamiar zainwestować w bryczkę, ale w takiej sytuacji pojadę jednak starym ale ekologicznym 12 letnim autem, bo to starsze ( pełnoletnie już, ale tez ekologiczne ) nie ma zimowych opon.
                        pozdro.
                        --
                        Żeglarstwo w obiektywie
                        Oglądaj w oryginale
        • waldemort50 Re: Moena - zakaz wjazdu? 29.12.10, 12:11
          Jak rozumiem vaucher dostaje się przy rezerwacji przez pośrednika ?
          Ja rezerwowałem bezpośrednio i nic takiego nie mam, dostałem tylko e-meila, że zaliczka wpłyneła na konto.

kalinihtaa napisał:

> W dniu przyjazdu (sobota) policjantka stojąca w centrum (przy pierwszym mostku
          > chyba) zatrzymała nas ale po pokazaniu vaucheru na mieszkanie w Moenie bardzo d
          > okładnie nam wytłumaczyła jak dojechać na miejsce (dzięki temu nie błądziliśmy
          > po wąskich uliczkach) i bez żadnego problemu nas przepuściła.
          > Od właścicielki mieszkania dostaliśmy plakietkę i od tego momentu nikt nas więc
          > ej nie zatrzymywał, a i ja szczerze powiedziawszy więcej policji nie widziałem.
          >
          > Dlatego myślę, że policja kierująca ruchem w dniu wymiany turnusów (sobota) to
          > super pomysł, gdyż większość przybywających to osoby, które są po raz pierwszy
          > w danym mieście. Płynne kierowanie ruchem, dokładne tłumaczenie jak i którędy d
          > ojechać do apartamentu może jedynie usprawnić spowolniony ruch na drogach.
          > Co do ruchu tranzytowego, to Moenę omija się z boku, identycznie zresztą jak Pr
          > edazzo i jazda przez centrum to wersja dłuższa czasowo i kilometrowo.
          >
    Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka