Forum Sport Narty
ZMIEŃ
    Dodaj do ulubionych

gdzie na narty do austrii

IP: *.warszawa.vectranet.pl 18.09.11, 12:45
    Witam,
    Niedawno pytalem o osrodki w Slowacji, jednak po blizszym rozeznaniu tematu stwierdzam ze jednak wole jechac do Austrii. Prosze o jakies wskazowki co do lokalizacji. Wymagania to: w miare latwe trasy z krzeselkami, kwatera blisko stoku (brak koniecznosci dojezdzania), raczej tanio. Termin to koncowka stycznia.
    Dzieki za jakies sugestie.
    Pozdrawiam
    Adam
    Obserwuj wątek
      • czest Re: gdzie na narty do austrii 19.09.11, 08:06
        Witam.
        Zaproponuje Włochy. Apartamenty tuż przy stoku. Nie wiem, jaką kwotę chciałbyś przeznaczyć na wyjazd, ale przy dwóch osobach taki wyjazd z noclegiem, karnetem, wyżywieniem, dojazdem własnym kosztuje ok. 2000 złotych (zależy od kursu Euro i cen paliw).
        Michał
        • smir_noff Re: gdzie na narty do austrii 19.09.11, 15:39
          czest napisał:

> Witam.
          > Zaproponuje Włochy. Apartamenty tuż przy stoku. Nie wiem, jaką kwotę chciałbyś
          > przeznaczyć na wyjazd, ale przy dwóch osobach taki wyjazd z noclegiem, karnetem
          > , wyżywieniem, dojazdem własnym kosztuje ok. 2000 złotych (zależy od kursu Euro
          > i cen paliw).
          > Michał

Gdybyś napisał ok 3000 zł to bym się zgodził, ale za 2000 zł nie da się zoarganizować wyjazdu, o którym mowa powyżej.

• ewangelizator_carvingu Re: gdzie na narty do austrii 19.09.11, 12:42
        w temacie wyboru osrodka proponuje na poczatek przejrzec archiwum

popatrz tutaj: bergfex.at

Austria narciarsko to bardzo obszerny kraj, zdecyduj sie ile chcesz jechac i ile chcesz wydac

wybierz cos i wróć tutaj to podpowiemy jesli bedziemy mieli cos do powiedzenia o danym osrodku

wyzej wspomniany tani wyjazd do Austrii jak najbardziej wykonalny tylko tzreba jechac do małego osrodka
        --
        pozdro
        ec
        byłem, zobaczyłem, jeździłem
        • Gość: adam Re: gdzie na narty do austrii IP: 217.153.77.* 19.09.11, 14:27
          Witam,
          Wlasnie niegdy nie bylem jeszcze na nartach w austri i prosilbym o jakas podpowiedz, w jakich rejonach szukac itd. Zalezy mi zeby bylo w miare blisko z Polski - dojazd wlasny.
          Zalezy mi na stokach raczej niebieskich.
          Wyjazd koniec stycznia 2012 na tydzien, chce wydac mozliwie jak najmiej:)
          Dzieki, pozdrawiam
          Adam
          • Gość: ec Re: gdzie na narty do austrii IP: *.abcdata.pl 19.09.11, 16:49
            Salzburgerland lub pólnocna Karyntia, dojedziesz szybko autostradami bez wiekszych kombinacji w górach

chcesz zeby było tanio - omijaj duze osrodki , najwiekszym kosztem wyjazdu sa skipasy a w wiekszych osrodkach kosztuja one ok 200 eur na twarz,

wygogluj np takie miejsca jak Lofer, Alpbachtal, Annaberg, pomoże strona bergfex

ja sam dopiero od kiedy mam w domu maluszka zaczałem intereseowac sie takimi lokalizacjami wiec wiecej Ci nie podpowiem

pozdro
            ec

--
            pozdro
            ec
            byłem, zobaczyłem, jeździłem
          • smir_noff Re: gdzie na narty do austrii 19.09.11, 19:15
            Niebieski trasy są w każdym ośrodku. Uważam, że jak już jechać w Alpy, to z przytupem.
            Proponuję Zillertal, kilka ośrodków na jednym skipasie, lodowiec Hintertux - jedyny całoroczny teren narciarski w Austri,i widok z wys. 3250 m npm bezcenny, przepiękne trasy. Odległości między ośrodkami niezbyt duże.

• skynews Re: gdzie na narty do austrii 19.09.11, 22:05

Kliknij na Lista ośrodków narciarskich w Austrii. Otworzy się strona, na której klikając na dowolny ośrodek zorientujesz się szybko
              dla kogo jest dany ośrodek polecany (dla początkujących, zaawansowanych, rodzin, après ski, etc.) Jak coś wybierzesz to zadawaj ewentualnie dodatkowe pytania.
              Poniżej ośrodki narciarskie w Austrii w/g regionów - sam widzisz ile tego jest:

Kärnten
              Bad Kleinkirchheim • Heiligenblut • Innerkrems • Lavanttal • Millstätter See • Mölltal • Nassfeld / Hermagor • Spittal • Villach • Weißensee

Salzburger Land
              Dachstein West Russbach-Gosau-Annaberg • Europa Sportregion Zell am See - Kaprun • Gastein • Großarltal • Hochkönig-Skischaukel und Ski Maria Alm • Leogang • Lofer • Lungau • Oberpinzgau • Obertauern • Rauris • Saalbach Hinterglemm • Saalfelden • Salzburger Sportwelt Amadé • Salzkammergut • Weißsee - Uttendorf • Werfen

Steiermark
              Dachstein-Tauern-Region • Donnersbacher Tauern • Lachtal • Murau • Steirisches Salzkammergut • Turracher Höhe

Tirol
              Achental • Alpbachtal • Defereggental • Fieberbrunn • Gerlos • Hochpustertal • Hohe Tauern • Imst • Innsbruck, Skigroßraum • Ischgl • Kaiserwinkl • Kaunertal • Kitzbühel • Kramsach • Kühtai • Landeck • Lienzer Dolomiten • Nauders • Paznauntal • Pillerseetal • Pitztal • Reutte • Seefeld und Leutaschtal • Serfaus-Fiss-Ladis • SkiWelt Wilder Kaiser - Brixental • St. Anton, Arlberg, St. Christoph, Stuben • St. Johann i. Tirol • Stubaital • Tannheimer Tal • Wildschönau • Wipptal • Zillertal • Zugspitzarena • Ötztal

Vorarlberg
              Brandnertal • Bregenz • Bregenzerwald • Großes Walsertal • Kleinwalsertal • Klostertal • Laternser Tal • Lech-Zürs • Montafon • Vorarlberg

Enjoy it !
      • aniouka-to-ja Re: gdzie na narty do austrii 21.09.11, 13:00
        Część,

a możecie coś polecić na nart z dziećmi, chcemy się wybrać w tym roku po raz pierwszy z dziećmi (4 i 6 lat), znacie może jakieś miejsca /biura podróży , które mają w ofercie opiekuna/instruktora dla dzieci? Jest w ogóle coś takiego, ktoś coś słyszał, ktoś coś widział?
        • aniouka-to-ja Re: gdzie na narty do austrii 11.10.11, 21:12
          może jednak ktoś coś wie o wyjazdach z biurem podróży na narty, chcemy pojechać z dziećmi.

Znalazłam informacje, że Rainbow, zapewnia samolot a nie kilkanaście godzin w pociągu.

Może ktoś z nimi kiedyś gdzies był?
        • wie-cho Re: gdzie na narty do austrii 12.10.11, 15:51
          Polecam taki adres: Moje Alpy
          Można wybrać: Austria - Ośrodki narciarskie
          Zobaczy się mapę i listę z krótkimi charakterystykami, a co najważniejsze linki do stron poszczególnych ośrodków. Wiele ośrodków w Austrii ma strony internetowe w wersji polskojęzycznej. Można poklikać, pooglądać i coś się wybierze. W kamerkach internetowych widać już gdzie leży śnieg. Można już pomarzyć.
          --
      • Gość: Monika Re: gdzie na narty do austrii IP: *.rybnik.vectranet.pl 12.10.11, 23:05
        Witam,

Zdaję sobie sprawę, że bombardowanie forumowiczów ofertami biur podróży mogłoby być męczące - stąd zakazy i ograniczenia. Ja sama jestem z biura podróży i mogłabym zaproponować kilka interesujących ofert dla rodzin z dziećmi, ale boję się linczu:)
        Mowa o regionie Schladming, Sillian-Hochpustertal, Dachstein West.
        Czy to reklama?? Mam nadzieję, że nie:)

Pozdrawiam
          • smir_noff Re: gdzie na narty do Włoch 16.10.11, 13:51
            Jesli chodzi o Val di Sole, to najlepiej zamieszkać w okolicach Folgaridy lub Marillevy, w tych miejscowościach lub w Dimaro, z ktorego jeździ kolej wąskotorowa do dolnych stacji gondoli (patrz www.ski.it ) Tereny F i M połączone są wyciągami z Madonną di Campiglio, a to w tym rejonie narciarska perełka i koniecznie trzeba tam parę dni pojeździć.

Trzeba też wybrać się do Tonale - lodowiec, z Dimaro, Marillevy i okolic jeżdżą tam skibusy.

Val di Fassa to Dolomity wschodnie, podobno przepiękne tereny, nie byłem, ale wiem, że warto tam pojechać. Jest tu na forum sporo relacji w Fassy i na foto forum są zdjęcia, widoki przepiękne. Warto.

• aniouka-to-ja Re: gdzie na narty do Włoch 18.10.11, 20:51
              Znalazłam ofertę wyjazdu na narty/deske z biurem z przelotem i mam dwie opcje miejscowości - Campitello di Fassa i Marilleva 1400. Nigdy nie byłam zimą we Włoszech, więc nie umiem ocenić co lepsze. Z waszych opini wynika, że chyba Marilleva jest lepsza, tak?

• jabolkn Re: gdzie na narty do Włoch 18.10.11, 21:11
                aniouka-to-ja napisała:

> Znalazłam ofertę wyjazdu na narty/deske z biurem z przelotem i mam dwie opcje m
                > iejscowości - Campitello di Fassa i Marilleva 1400. Nigdy nie byłam zimą we W
                > łoszech, więc nie umiem ocenić co lepsze. Z waszych opini wynika, że chyba Mar
                > illeva jest lepsza, tak?

hej Aniouku,
                niekoniecznie lepsza - w M.1400 napewno będziesz wychodzić z kwatery prosto na trasę
                i wracać na nartach bez uciążliwych dojazdów autem czy też o zgrozo skibusem.
                ale to nie jest żadna miejscowość tylko skupisko bloków

Campitello to śliczna wioska ze sklepami, knajpami i atmosferą
                masz większe możliwości narciarskie ale trzeba czasem dojechać
                do stoków autem albo skibusem (no chyba że mieszkasz w drogich kwaterach
                albo hotelach obok stacji kolejki na col Rodella)

jaki termin wyjazdu ?

--
                pozdrawiam Janusz
              • ortodox Re: gdzie na narty do Włoch 20.10.11, 13:18
                Moim zdaniem lepszym narciarsko regionem jest Val di Fassa. Ale w Val di Fassa by wykorzystać pełne możliwości tej doliny i jej wspaniałej lokalizacji niezbędny jest samochód, bo nie wszystkie tereny narciarskie w Val di Fassa i najbliższej okolicy są połączone. Ponieważ masz tam lecieć, nie będziesz mieć tych możliwości. Skibusy co prawda jeżdżą, ale nie dojedziesz nim dalej niż do Canacei lub Alby. w jedną strone i do Pozza(Vigo) di Fassa w drugą. Teoretycznie można dojechać nawet do Val di Fiemme, ale to skibusem już wyprawa.
                Tak naprawdę będziesz wiec korzystać z dużej gondoli w Campitello i wciągać się na Col Rodella i z tego niezwykle malowniczego miejsca możesz ruszać na tereny przyległe do Selli Rondy. Przed sobą będziesz miała ponad 400km tras narciarskich i możesz szusować tam gdzie oczy poniosą. Byle by tyko zdążyć na ostatni zjazd gondoli do Campitello. Największą i jedyną moim zdaniem wadą tego miejsca są kolejki przy pięknej pogodzie w wąskich gardłach, które będziesz musiała jakoś omijać. Szczególnie gdy będzie to w tak zwanym wysokim sezonie czyli luty i okres świąteczno-noworoczny do 3króli. To dosłownie 3-4 wyciągi, z których będziesz musiała korzystać tylko w pewnych przypadkach. Niestety kolejka czasem zbiera się także do gondoli w Campitello i trzeba będzie swoje odczekać.
                W Marillewie 1400 mieszkasz przy stoku i wyciągu. Może nie jest to najpiękniejszy kompleks hotelowy jak słusznie napisał Jabol, ale i tak znacznie ciekawszy niż większość blokowisk we francuskich stacjach narciarskich. Masz tam dyskotekę, sklepy, basen ... a przede wszystkim połączone stoki Folgaridy-Marillevy-Madonny di Campiglio-Pinzolo coś około 200km tras narciarskich o różnym stopniu trudności z przewagą łatwiejszych.
                Sam nie wiem co w Twojej sytuacji bym wybrał. Nie ma tu zdecydowanego faworyta jeśli nie dysponujesz autem na miejscu. Val di Fassa ma swój urok, a nawet magię i to chyba przesądza na korzyść Campitello. Niemniej jednak, jeśli wybierzesz Marillevę też będziesz zadowolona z nart, a jeśli interesuje Cię nocne imprezowanie, to może tam byłoby ciekawiej.
                pozdro.
                --
                Żeglarstwo w obiektywie
                Oglądaj w oryginale
      • wie-cho Re: gdzie na narty do austrii 21.10.11, 13:04
        W Austrii jest ponad 300 osrodków, więc nie ma takiego, który by odwiedził wszystkie.
        Radziłbym odwiedzić taką stronę, gdzie są linki do stron internetowych ośrodków, np:
        Moje alpy

A tak na marginesie, to zobaczcie, że w Karyntii juz spadł śnieg!
        Kamery na stokach
        --
        Pozdrawiam.
        Moja pasja to góry <a href="www.szlaki.net.pl "target="_blank">www.szlaki.net.pl</a>
      • slowmaniak Re: gdzie na narty do austrii 11.01.19, 13:15
        Dzień dobry, Panie Adamie pod koniec stycznia polecam Gosau w regionie Dachstein West. Termin 26.01-02.02. Więcej informacji znajdzie Pan na naszej stronie internetowej: www.slowmania.pl/oferta/dachstein-west-apartamenty/
        Zapraszam do kontaktu:)
      • narty386 Re: gdzie na narty do austrii 08.11.19, 12:47
        Oprócz zachowania dobrej kondycji bardzo istotne jest takie wzmocnienie ciała, abyśmy mogli zachować właściwą stabilność podczas jazdy na nartach. Po pierwsze powinniśmy wzmocnić nogi i nie koniecznie musimy wykonywać przysiady z dużym obciążeniem. Dla nas istotne będzie wzmocnienie stabilizacji nart oraz jak największa mobilność. Jednym z ćwiczeń może być głęboki siad. W tym ćwiczeniu zachowując stopy w całości przylegające do podłoża i skierowane na zewnątrz jak najgłębiej uginamy kolana przysiadając tuż nad ziemią. Spędzamy w tej pozycji od kilkudziesięciu sekund do kilku, a nawet kilkunastu minut.
        Możemy wykonywać je w wielu krótkich cyklach jako przerywnik w ciągu dnia.
        Kolejnym ćwiczeniem na narty może być przysiad najlepiej wykonywany na jednej nodze. Dzięki temu mocniej
        zaakcentujemy stabilizację ciała. Poniżej możemy dowiedzieć się jaki są najczęstsze błędy przy wykonywania tego typu ćwiczenia. gdzie na narty oraz gdzie na narty
    Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka