Forum Sport Narty
ZMIEŃ
    Dodaj do ulubionych

Wyjazd narciarski dla 1 osoby

IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 02.12.11, 00:27
    Witam,
    szukam wyjazdu na narty dla 1 osoby, celowo nie piszę "dla singla", bo nim nie jestem - wręcz przeciwnie. Wyjazdy narciarskie "rodzinne" organizujemy sobie zawsze w Alpy Francuskie i zawsze samodzielnie. Jako wielodzietni wiemy, że tak jest dla nas najbardziej komfortowo i z najlepszym stosunkiem jakość-cena - przelot rejsówką do Genewy, transfer prywatny (dla 7 osób wychodzi korzystnie), apartament przez ski-france wszystko dopracowane i ćwiczone wiele razy. W tym roku jednak matka (czyli ja :-) ) zamarzyła sobie dodatkowo samodzielny wyjazd, żeby w spokoju najeździć się "po kokardę", nie martwiąc o katary, mokre spodnie, postępy w nauce, przerwę na zupkę itp. Mąż stanął na wysokości zadania i obiecał przejąc w 100% opiekę nad nieletnimi, a ja szukam dla siebie oferty. I nie wiem jak to ugryźć... Potrzebuję: przelotu w Alpy Francuskie - Trzy Doliny, Les Arcs, Tignes, Avoriaz (jako pani dobrze już po 30-tce autokar wykluczam), zorganizawanego transferu, samodzielnego mieszkania (pokoju hotelowego) - współmieszkańcy wykluczeni, jako wielodzietniej naprawdę nie brakuje mi towarzystwa na co dzień- na samym stoku, przy wyciągu (np. Brides les Bains wykluczone), chcę się najeździć na maksa. Resztę tj. karnet i wyżywienie zorganizuję sobie sama, choć jeśli będzie oferta z wyżywieniem to też ok. Termin - 10.03.12-17.03.12. Cena - maksymalnie 5000 + karnet i wyżywienie, chociaż chętnie mniej. Warunek konieczny - samodzielne lokum (mogę dopłacić za wolne łóżka byle w ramach budżetu), standart lokum - obojętny - byle było ciepło w środku i blisko stoków. Pomoże ktoś? I proszę nie proponować samoorganizacji - ja na codzień jestem niebywale zorganizowana, tego wyjazdu organizować nie chcę :).
    Edytor zaawansowany
    • Gość: samananarty IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 02.12.11, 01:05
      Ups... Przesadziłam z budżetem. 4000zł miało być.
    • ron5 02.12.11, 06:38
      robię dokładnie tak jak Ty.Moje indywidualne wyjazdy organizuję tak,że lecę do Genewy lub Mediolanu ,tam wypozyczam auto a hotel (pok jedynka) rezerwuję przez booking com.
      Jeśli nie chcesz jechać autem z lotniska to polecam Szwajcarię.Z lotniska można dojechać pociągiem do wielu ośrodków,bez problemu.pozdrawiam
    • jabolkn 02.12.11, 09:06
      Gość portalu: samananarty napisał(a):

> tego wyjazdu organizować nie chcę :)
      zobacz oferte biura Infoski
      mają wyjazdy dla singli, samolotem, ze skipasem i wyżywieniam
      w granicach 6000PLN
      --
      pozdrawiam Janusz
    • Gość: web IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 02.12.11, 10:22
      da się coś takiego zrobić z przelotem do Genevy. Z tego lotniska są autobusowe transfery do ośrodków we Francji.
      samananarty - z jakiego lotniska chcesz lecieć? no i daj maila do siebie
    • Gość: samananarty IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 02.12.11, 10:43
      Dzień dobry,
      jeśli chodzi o samoorganizację (bilet+auto+hotel) - odpada, po pierwsze chcę odpocząć od samoorganizacji, po drugie nie lubię prowadzić zimą po górach, ewentualność radzenia sobie z łańcuchami mnie przerasta, po trzecie hotel raczej wychodzi za drogo. Sprawdzałam już takie opcje: 2-os apartament na ski-france najtaniej w tym okresie (10.03-17.03 -termin jest nieprzesuwalny) i w ośrodkach jakie mnie interesują to 380E, przelot z opłatami ok.1300zł, pies pogrzebany w transferze - nie umiem znaleźć takiego, który bezstresowo dowiezie mnie na czas w obie strony i to "od drzwi do drzwi i to w cenie, która nie przewrócie budżetu. Poza tym naprawdę odpowiedzialność za ewentualne spóźnienia, niedoóbki, awarie, nieprzewidziane sytuacjie TYM RAZEM chcę oddać w profesjonalne ręce :) .
      Sprawdziłam samodzielnie Rainbow Tours - dla 1 osoby nie mają nic, Espace Trans - w tym terminie nie mają żadnego dużego ośrodka. Ośrodki, które mnie interesują to: 3 doliny, Avoriaz, Les Arcs+LA PLagne, Tignes. Wiem, zpani dobrze już po 30-tce autokar wykluczam tu jest bardzo dużo naprawdę zapalonych narciarzy - liczę na ich pomoc. Dziękuję. Mój e-mail: zawsze-w-drodze@gazeta.pl
    • jabolkn 02.12.11, 11:14

> tu jest bardzo dużo naprawdę zapalonych narciarzy -
      > liczę na ich pomoc.
      zapalonych do czego ???
      chyba do codziennego zapalania swojego ropniaka
      i bruum bruuum bruummm
      15 km do wyciągu w jakiejś włoskiej dolince:)
      a wracając do tematu to dlaczego tak uparłaś się na te 3 V
      Sestriere, Serre Chevalier to także duże ośrodki
      albo z Infoski w rejon Monte Rosa, St Moritz czy też do Andorry

--
      pozdrawiam Janusz
    • skynews 02.12.11, 12:32

jabolkn napisał:
      "zapalonych do czego ???"
      to niech ją może banita albo staruch zabiorą...jak chcę się najeździć na maksa bo sama_na_narty samolotem to się nie da - narty, buty, kask, kijki, kurtka, spodnie, sukienka na wieczorne party lub kolacje - nie uniesie tego sama...

Szwajcaria jest najlepsza - z Genève Aéroport można np. super_koleją do regionu narciarskiego w C_M.
      --
      Enjoy it !
    • Gość: samananarty IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 02.12.11, 12:48
      Jeśli miało być dowcipnie to nie wyszło. Właśnie żeby uniknąć podobnych tekstów zaznaczyłam w pierwszym poście, że nie samotna i nie poszukująca towarzystwa, wręcz przeciwnie. Co do samodzielności przy bagażu to tylko ktoś posiadający tak ja 4 względnie małych dzieci i mega zapracowanego męża pojmie, że samodzielna i zapobiegliwa jestem i umiem spakować i przemieścić dużo więcej. Co do wieczorów - planuję lektury z tabletu. Mam spore zaległości i narastającą potrzebę nierozmawiania i braku jakiegokolwiek życia towarzyskiego.
      Dziękuję za namiar na infoski, sprawdzam ofertę. Proszę w miarę możliwości o jeszcze :)
    • Gość: web IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 02.12.11, 12:56
      a maila odebrałaś?
    • Gość: samananarty IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 02.12.11, 13:06
      Tak, z tym, że oferta, choć ciekawa nie różni się praktycznie od samodzielnej organizacji - w przypadku nieprzewidzianych opóźnień przelotu (co się zimą i przy nie bezpośrednich lotach zdarza przecież nierzadko), korków na dojazdach itp. odpowiedzialność za organizację alternatywnych przejazdów/ przelotów spada na mnie - ja tym razem chcę ją komuś oddać. Ale bardzo dziękuję za ofertę. Pozdrawiam
    • skynews 02.12.11, 13:11

nie miało być dowcipnie - to realna ocena możliwości odnośnie zabrania tego co trzeba zabrać na urlop narciarski a tabletu w ogóle nie brałem pod uwagę - pakując auto przed wyjazdem widzę ile tego jest.
      Szwajcaria jest optymalna, w Valais też można po francusku - web ma biuro podroży to znajdzie coś odpowiedniego...

--
      No hell below us - Above us only sky
      \J.Lennon\
      Enjoy the Music !
    • Gość: tanova IP: *.ger.univ.szczecin.pl 02.12.11, 13:19
      A koniecznie chcesz do Francji?
      Z Innsbrucka (jest lotnisko) można się wygodnie dostać autobusem do kilku ośrodków, choćby do pobliskiego Stubaia.
    • b-a-n-i-t-a 03.12.11, 15:08
      Kumie w co ty mnie wkręcasz? Może kum Starzec się na to pokusi, bo mnie prawdę mówiąc mężatka z 5 dzieci tak za bardzo nie interesuje ;) Zresztą od prawie 2 miesięcy jestem w posiadłościach Pana Prezesa to chyba żebym ją bezpośrednio z lotniska odebrał.
    • skynews 08.12.11, 22:07

b-a-n-i-t-a napisał:
      "Kumie w co ty mnie wkręcasz? Może kum Starzec się na to pokusi, bo mnie prawdę
      mówiąc mężatka z 5 dzieci tak za bardzo nie interesuje ;) Zresztą od prawie 2 miesięcy jestem w posiadłościach Pana Prezesa to chyba żebym ją bezpośrednio z lotniska odebrał."

no właśnie o to chodzi:
      wygląda na to że pan_prezes musi się zajmować głównie działalnością charytatywną bo w innym przypadku nie trzymałby kogoś takiego jak ty...

--
      No hell below us - Above us only sky
      \J.Lennon\
      Enjoy the Music !
    • ortodox 02.12.11, 15:34
      ... a byłaś już kiedyś sama na nartach ... tak daleko ... przez calutki tydzień ... a dzieci w domu?
      pozdro.
      --
      Żeglarstwo w obiektywie
      Oglądaj w oryginale
    • Gość: samananarty IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 02.12.11, 15:43
      Na nartach nie. Na nurkowaniu tak. Ale tam organizacja przelotu/pobytu/safari nurkowego/nurkowań/kursów jest bajkowo łatwa i są świetne biura przystosowane do "pojedyńczych" klientów. Przynajmniej raz w roku się wybieram samodzielnie odetchnąć od mamowania na cały etat. Z tym, że wtedy potrzebuję organizacji i biura - także ze względów bezpieczeństwa ("opieki" pilota, rezydenta w przypadku nagłej choroby, wypadku itd).
    • Gość: Kasia IP: *.aster.pl 02.12.11, 21:50
      w zeszłym roku byliśmy z BP w Sauze d OLux, my byliśmy w samym sercu miasteczka, bo chcieliśmy,żeby po nartach "się działo", ale była jedna osoba, która mieszkała w tym hotelu HOTEL PARK GRAN BOSCO i z jej relacji wynikało,że była bardzo zadowolona, chwaliła m in za spokój, ciszę i ....dobre jedzenie:),
      na tripadvisor też dobre opinie
      www.tinyurl.pl?bkvZ13Lo
    • bazylea1 03.12.11, 13:25
      znajoma jezdzi sama z biura Espace Trans, z tym że spała w apartamencie z innymi ludzmi ale byc moze można też dopłacić za jedynkę.
      --
      nie odpowiadam na posty zawierające słowo "mega"
    • fordka1 03.12.11, 21:15
      Widzę, że do wyjazdu autokarowego jesteś bardzo źle nastawiona ;) Podobnie myślałam jeszcze 2 lata temu, nastawiona tylko na komfort dojazdu własnym samochodem z mężem za kierownicą. Mąż po operacjach kolana stracił zapał do nartowania, więc zostałam z synem na lodzie. Szybko porzuciłam myśl o pokonywaniu trasy do Austrii lub Włoch jako samodzielny kierowca, samolot nie wchodził w grę, więc zdecydowałam się na wyjazd z biurem podróży autokarem. Droga, wbrew pozorom, mija bardzo szybko. Dowożą na miejsce, hotel, skipassy - wszystko załatwione. Nie trzeba nosić walizek, nart i całej reszty. Bardzo polecam Ci wyjazd autokarowy - sama się przekonałam, że jest to super rozwiązanie.
    • Gość: samananarty IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 07.12.11, 10:38
      Dzień dobry. Znalazłam to, czego szukałam. Jednak się da. :) . Dziękuję wszystkim za pomoc. Pozdrawiam.
    • jabolkn 07.12.11, 11:00

> Dzień dobry. Znalazłam to, czego szukałam. Jednak się da. :) . Dziękuję wszystk
      > im za pomoc. Pozdrawiam.

to nie bądź taka tajemnicza i zdradź nam
      termin, organizatora i cel podróży

--
      pozdrawiam Janusz
    • Gość: samananarty IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 07.12.11, 12:49
      Witaj, lecę do Meribel-Mottaret, 10.03.-17.03, w ofercie 2-os apartament (dopłacam za 1 łózko wolne), przelot, transfer i możliwość zakupu karnetu w cenie grupowej. Budżet leciutko przekroczony, ale nie za wiele. Firmy nie zdradzę, bo zaraz rozpęta się piekło posądzeń o kryptoreklamę i obrzucanie się błotem aż miło, a ja nie jestem przyzwyczajona - nawet wirtualnie.
      Oczywiście mogę podać na priv - jeśli będziesz nalegać :).
      Pozdrawiam.
    • ron5 09.12.11, 07:29
      nie chcę ciągnąć wątku,który ma szczęśliwe zakończenie ale dla wszystkich,którzy mają podobne problemy mam poradę aby rozważyli Szwajcarię.Można polecieć za naprawdę małe pieniądze z Berlina do Genewy a jeszcze taniej do Bazylei.Stamtąd są perfekcyjnie działające połączenia kolejowo-autobusowe do ośrodków narciarskich.Rezerwacja hotelu przy dworcu przez booking com i cala podróż jest bezproblemowa i można ją dopasować do indywidualnych porzeb.Oczywiście ponieważ loty z Berlina ,ma to sens dla osób z zach Polski.
      Ale tym sposobem mozna być w czwartek w pracy do np 16,dolecieć do Bazylei na ok 22 a na 1 w nocy być w hotelu.Pt-Sob-Niedz na nartach i powrót albo w Niedzielę w nocy albo w pon rano.Męczące ale daje pelne 3 dni na nartach-a to już jest coś.pozdrawiam

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
    Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.