dobór nart biegowych Dodaj do ulubionych

• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne
  • jesli ktos bylby tak miły i podpowiedzial czego mam szukac

194 cm wzrostu, nartki maja byc do biegania po okolicy, slad ktostam podobno zawsze kladzie
    zaczalem cos czytac, ale duzo tego i nie przebrne ;)

jaka dlugosc nart przy takim wzroscie?
    jaki typ wiazan bo na allegro widze ze jest kilka?
    jak dobrac dlugosc kijkow?
    buty rozumiem dobiera sie do wiazan, czy na cos jeszcze trzeba zwrocic uwage?

z gory dziekuje
    --
    Les3Vallees,Zillertal,Sella Ronda,Madonna di Campiglio,Val Gardena,Val di Sole,Livigno,Les2Alpes,Alpe d'Huez,Puy St.Vincent,Risoul,Serre Chevalier,Via Lattea,Tignes,Val d'Isere,Kaprun,Kitzbuchel,Zell am See,Saalbach Hinterglemm Leogang,Hochkonig,Lech Zurs,St.Anton,Samnaun,Ischgl,Serfaus Fiss Ladis,Nauders
    • Ahoj,
      w "makro"były fajne śladówki, troszkę szersze, z łuską, czyli wg nomenklatury biegowej backcountry, bo pewnie takie byłyby najlepsze
      Długość jest inna do klasyka inna do łyżwy, tak samo z kijami.Na Twój wzrost ich dł. jest taka-176 łyżwa,166 klasyk,160 turystyka.
      Narta szrokości 60-68mm jeśli ma to być do turystyki, długość należy dobrać jeszcze do wagi.Ja bym wziął wzrost + max 10-15cm.
      Interesowałem się kiedyś tym tematem, ale odpuściłem

pzdr
      • Przy takim wzroście musisz brać, co znajdziesz najdłuższego ... min 2,10. Łuska pod butem przyda się,dobrze jak jest ... ale jak nie będzie to też można biegać. Szerokość ...hmmm ...no jeśli ma być bieganie po przygotowanych trasach to powinna być standardowa czyli do 50mm, ale ...jeśli także po nieprzygotowanych terenach to lepsze będą nieco szersze ... 60mm. Twardość, a w zasadzie sztywność powinna być dobrana do długości i wagi, ale też do warunków w jakich się biega, a te będą przecież różne, więc spokojnie. Podobno można robić testy z kartka papieru pod nartą, która powinna wychodzić jak stoisz w bucie na niej, ale nie za ciasno i nie za luźno ;)) Warto pomyśleć o nieco droższych nartach Backcountry, chociaż może to w następnym etapie, bo różnica w cenie spora. Buty kupujemy z nartami. To znaczy rodzaj wiązań musi być dobrany do buta ( albo odwrotnie ), bo jest kilka niekompatybilnych rozwiązań. W sumie, dla biegania nie ma znaczenia jaki to rodzaj wiązań. Buty absolutnie należy przymierzyć przed kupnem, bo niewygodny but zepsuje lub uniemożliwi jazdę. Buty są miękkie i w przeciwieństwie do butów narciarskich zginają się jak normalne buty.Kije ... (ja nawet nie biorę pod uwagę innych nart niż do klasyka) powinny być długie i sięgać przynajmniej do barków, a nawet nieco ponad ... więc co najmniej 170-175cm i raczej z większym talerzykiem. Małe, szczególnie w terenie zapadają się zbyt łatwo.
        pozdro.
        --
        Żeglarstwo w obiektywie
        Oglądaj w oryginale

• no teraz to zostaniesz wyściskany przez ortodox'a...rzuciłeś taki temat...on tylko czekał na to...

--
          Enjoy it !
          • Myślę, że sam mógłbyś pobiegać na nartach. Dotleniłbyś korę mózgową, wypocił toksyny, nabrał apetytu na normalne jedzenie i miałbyś trochę czasu na przemyślenie wielu spraw ... a tak miotasz się z głupimi myślami ...
            --
            Żeglarstwo w obiektywie
            Oglądaj w oryginale
            • dzieki
              z tymi biegowkami to juz 3cią zime jak tylko spadnie snieg to chce kupowac...
              zaczne od czegos taniego z allegro bo i tak pewnie jak troche zakumam to sie okaze ze chce cos innego. problem w tym ze na allegro mam tylko 3 strony nart w tej dlugosci, nikt nie pisze jakie sa szerokie pod butem i musze sobie sam szukac w googlach po modelu co to w ogole jest. czy jesli kupie narty np z wiazaniem SNS to kazde buty SNS ktore sobie znajde bede pasowaly do tego wiazania? liczylem na jakis tani zestaw tak za 200/250 zł ale widze ze sie nie da, nie ma wyboru :/

czyli
              narty =>210 cm śladowe >50mm pod butem, kijki =>160, buty potrzebuje r.46

a powiedzcie jeszcze, to tak wyglada ze musze sobie pierwszy raz isc ten slad polozyc, czy znalezc cudzy :p i dopiero moge jezdzic? czy na tych sladowych to wychodze i jade nawet jak nie mam tego sladu?

--
              Les3Vallees,Zillertal,Sella Ronda,Madonna di Campiglio,Val Gardena,Val di Sole,Livigno,Les2Alpes,Alpe d'Huez,Puy St.Vincent,Risoul,Serre Chevalier,Via Lattea,Tignes,Val d'Isere,Kaprun,Kitzbuchel,Zell am See,Saalbach Hinterglemm Leogang,Hochkonig,Lech Zurs,St.Anton,Samnaun,Ischgl,Serfaus Fiss Ladis,Nauders
              • Buty z określonym typem wiązań będą pasowały do każdych nart z tym wiązaniem.
                Kijki moim zdaniem powinieneś kupić dłuższe. Zauważ, że będziesz biegał raczej w terenie, więc nawet jak po już przetartym śladzie, to jednak dookoła będzie miękko. Kijki będą się zapadać i ich praktyczna długość będzie mniejsza ... min 175cm ... plus duże talerzyki.
                Z tym jeżdżeniem w terenie na śladówkach to nie jest takie proste. Wszystko zależy od warunków. Jeśli śnieg jest twardy ( w miarę twardy), a podłoże równe ( na przykład jakaś polna czy leśna droga ) to jednokrotne przetarcie umożliwia w miarę normalną jazdę ( biegnięcie ). Jeśli śnieg jest puszysty, bardzo świeży, a teren nierówny ( łąka, pole ) to potrzeba parę przejść, by w miarę swobodnie biegać. Takie pierwsze przejście jest raczej ciężkim chodem i może nawet zniechęcić, ale warto sobie taki ślad jednak położyć i go dalej pielęgnować. Oczywiście zależy także od nart, wiec na śladowych, szerszych jest lepiej, ale to nie jest tak, że w każdych warunkach sobie jedziesz. Inaczej wygląda to na nartach Backcountry, ale to zupełnie inna bajka.
                pozdro.
                --
                Żeglarstwo w obiektywie
                Oglądaj w oryginale
                • a znajde gdzies w ogole takie kijki? :p
                  a te backcountry to sa sladowe z okuciami czy sa jeszcze jakies roznice? czy buty do nich tez sie roznia czy mozna uzywac tych samych? bo jesli kupie nowe buty do tych sladowek to szkoda by bylo gdyby nie pasowaly do nastepnych nart
                  w mojej okolicy biega duzo ludzi w tym troche prawdziwych zapalencow wiec mam nadzieje ze nie bede musial klasc tego sladu jesli to srednia przyjemnosc tylko skorzystam z czyjegos

--
                  • zolviu napisał:

> a znajde gdzies w ogole takie kijki? :p
                    -------------
                    Chodzi o długość? No nie wiem, ale pewnie znajdziesz jak dobrze poszukasz. Pewnie będziesz miał ograniczony wybór. Może trzeba będzie zapłacić trochę więcej, bo akurat będą z wyższej półki, ale nie ma co kupować zbyt krótkich. Minimum do barku. Zmierz sobie ale mi to jakoś na 175 wygląda.
                    > a te backcountry to sa sladowe z okuciami czy sa jeszcze jakies roznice? czy bu
                    > ty do nich tez sie roznia czy mozna uzywac tych samych? bo jesli kupie nowe but
                    > y do tych sladowek to szkoda by bylo gdyby nie pasowaly do nastepnych nart
                    -----------------------------
                    Te granice pomiędzy nartami są dość płynne, ale taki narty które radzą sobie w każdych warunkach i nadają się do zjazdów mają szerokość nawet 89mm, okucia jak zjazdówki, są dość mocno taliowane i kosztują jak zjazdówki. Oczywiście wymagają także innych butów i maja inne wiązania. W sumie zupełnie inna bajka. Jednak na razie daj sobie z tym spokój, choć kto wie, czy to właśnie nie taki powinieneś kupić ... kiedyś ... np takie
                    Myślę, że trzeba zacząć od śladowych ( 59mm ) raczej bez stalowych krawędzi chyba, że będzie akurat taka okazja i dobrych butów, raczej trochę wyższych bo w terenie śniegu sporo.
                    > w mojej okolicy biega duzo ludzi w tym troche prawdziwych zapalencow wiec mam n
                    > adzieje ze nie bede musial klasc tego sladu jesli to srednia przyjemnosc tylko
                    > skorzystam z czyjegos
                    ------------------
                    Cały urok polega jednak na tym, że jedziesz gdzie chcesz ... ale to może potem.
                    pozdro.

--
                    Żeglarstwo w obiektywie
                    Oglądaj w oryginale

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.