Forum Sport Narty
ZMIEŃ
    Dodaj do ulubionych

Relacja - na żywo ze ski-amade

04.03.13, 20:45
    hej
    jestem juz zainstalowany w radstadt, po kolacji, necik jest, warunki prawie jak w erzurum ;) z kumplem mamy 2 duze sypialnie. podroz minela blyskawicznie - okolo 12 godzin z centralnej polski. plan jest taki zeby zjezdzic ile sie da w tym tygodniu. w ubieglorocznym marcu objezdzilismy hochhonig wiec go nie dotykamy, reszta... zobaczymy jak to bedzie szlo

mapka:
    www.wakacjemarzen.com/uploads/images/mapy_narciarskie/Amade.max.jpg

bede sie staral costam skrobnac, zdjecia sie robia tez
    --
    Les3Vallees,Zillertal,Sella Ronda,Madonna di Campiglio,Val Gardena,Val di Sole,Livigno,Les2Alpes,Alpe d'Huez,Puy St.Vincent,Risoul,Serre Chevalier,Via Lattea,Tignes,Val d'Isere,Kaprun,Kitzbuchel,Zell am See,Saalbach Hinterglemm Leogang,Hochkonig,Lech Zurs,St.Anton,Samnaun,Ischgl,Serfaus Fiss Ladis,Nauders
    Edytor zaawansowany
    • zolviu 04.03.13, 21:00
      powiem na poczatek tyle ze to bardzo udany dzien, piekna pogoda, pieknie przygotowane trasy. jestem pod wrazeniem, region naprawde fajny, szczegoly pozniej
      --
      Les3Vallees,Zillertal,Sella Ronda,Madonna di Campiglio,Val Gardena,Val di Sole,Livigno,Les2Alpes,Alpe d'Huez,Puy St.Vincent,Risoul,Serre Chevalier,Via Lattea,Tignes,Val d'Isere,Kaprun,Kitzbuchel,Zell am See,Saalbach Hinterglemm Leogang,Hochkonig,Lech Zurs,St.Anton,Samnaun,Ischgl,Serfaus Fiss Ladis,Nauders
    • staruch5 04.03.13, 21:08
      z kumplem, powiadasz. No coz, kiedy adopcja?
    • skynews 04.03.13, 21:15

z kumplem...może też playmate i to z centralnej Polski :)
      miłego urlopu i przeżyć...

--
      Enjoy it !
    • zolviu 05.03.13, 06:58
      eh... złośliwcy... wiem że pojęcie "kumpel" jest Wam obce, nikt by nie zaryzykował tego typu relacji z Wami :p
      --
    • skynews 07.03.13, 01:54

"eh... złośliwcy... wiem że pojęcie "kumpel" jest Wam obce, nikt by nie zaryzykował tego typu relacji z Wami :p"

no dobrze, niech będzie...
      ale co można robić z kumplem po nartach oprócz np. picia piwa ?

--
      Enjoy it !
    • Gość: ec IP: *.lanet.waw.pl 04.03.13, 22:56
      w jeden dzień objechaliscie calą dolinę, cztery oddzielne osrodki? helikopter macie?
    • zolviu 05.03.13, 07:13
      z tymi czterema ośrodkami to zalezy jak to rozpatrywac

mapka:

www.skimagazyn.pl/wp-content/uploads/2009/10/gasteinertal.jpg

dorfgastein jest juz liczone jako oddzielny region amade razem z grossarl

helikoptera nie mamy, ale nasz panzerwagen ;) tez daje rade

8:30 rano zameldowalismy sie pod sportgastein, no i pierwszy zonk - ruszaja dopiero o 9tej. bezchmurne niebo, -12 stopni. ludzi od razu dosc duzo, rozlozylo sie to jakos po trasach. trasy piekne, z półpietra na dół dosc wąskie ale teren dla kazdego. fajna szeroka niebieska z góry. w ogole poza graukogel to zadne tam "narciarstwo lesne", otwarte hale, wykroilby tam jeszcze 2 x tyle tych tras gdyby im sie chcialo/ o 11stej przenieslismy sie na graukogel, krzeslo jak w szczyrku ale trasa z gory naprawde fajna, fajne widoki na bad gastein. fajna zabudowa miasta. jeden zjazd no i zaczelo sie robic pozno wiec kolejny przeskok na najwiekszy teren bad gastein-bad hofgastein. wjazd z bad hofgastein szynowcem takim jak na gubałówkę. infrastruktura mieszana, niezbyt nowa, poza kilkoma masakrycznie wolnymi krzeslami nie ma sie do czego przyczepic. wszystko otwarte procz niebieskiego zjazdu z polpietra gondoli do bad gastein. objezdzilismy tak "mniej wiecej" na koniec maly zgrzycik bo przed nosem o 16:15 wylaczyli mi krzeslo nr 8 a chcielismy zjechac na sam dół trasą H1 - jak sie chwala najdłuższą trasą alp wschodnich.

nie spodziewalem sie duzo, z wczesniejszych rozmow tutaj wychodzilo mi ze to "zaden szał" zdziwilem sie miło, miejsce wgmnie godne polecenia
      --
    • rpodolak 05.03.13, 07:44
      pozdrawiam, podziwiam i zazdroszczę ;-)
      Ja niestety wyczerpałem już pulę urlopową u szefa i "ugodową" u żony - nastepne wyjazdy w grudniu (no może jeszcze jakis Harrahov albo "nocna" w Swieradowie).
      Czekam na relacje bo jest to jeden z regionow który chciałbym wkrótce odwiedzić.
      pzdr
    • Gość: ec IP: *.abcdata.pl 05.03.13, 09:45
      czyli w jeden dzień trzy miejsca, Sportgastein wystarczy na jeden dzień, maja tam kilka swietnych tras,

H1 jest rzeczywiscie długa i jedna z najlepszych w osrdoku, trzeba było tam od razu uderzyć

termy były? w kazdym miasteczku sa inne

dorfgastein wystarczy Wam akurat na cały dzień
    • Gość: web IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 05.03.13, 15:07
      świetne miejsce. Prosimy też o relacje z termalnych basenów:)
    • zolviu 05.03.13, 19:52
      ha, podejrzewam ze chcialabys zobaczyc plecy mojego kumpla na basenie ;) nie no wybacz, na gastein i grossarl jest przeznaczone wstepnie 2 dni - po 12 godzinach jazdy i prawie 8miu jezdzenia w tych termach moglbym jedynie zasnac i utonąć - takze NA EMERYTURZE tam jeszcze raz zajrze :p ale region naprawde fajny i na tydzien dla normalnych polecam jak najbardzije

teraz mi ec namieszal w glowie i bede sie pewnie wracac na tą widokową H1 z dorfgastein
      --
    • Gość: web IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 06.03.13, 09:16
      oj tam, plecy nie są takie interesujące:)
    • zolviu 05.03.13, 19:48
      hej
      znow piekny dzien - niestety juz chyba ostatni taki :( ale jak sledzilem prognozy to od czwartku do dzis wlacznie byla tu taka pogoda, bezchmurne niebo i lekki minus

dzis wzielismy sie za region czterech gór, najlepiej pokaze to mapka dlatych co nie byli

yestoskiing.com/static/media/uploads/maps/Schladming%20Dachstein%20-%20Planai_ski_map.jpg
      126 km tras z tego co czytam z mapki. jestem w szoku, nie dalismy rady objechac na tip top. czy sie starzeje czy nie wiem co ;) raiteralm i hochwurzen zostaly potraktowane "po macoszemu" bo zabraklo czasu. punkt 9ta zaczelismy z gleiming od prawej strony mapy, dojechalismy do planai, objechalismy je na tip to, przejechalismy na hauser kaibling tez mniej wiecej wszystko, no a na powrocie zrobilo sie 20 po 4tej i trzeba bylo konczyc. piekny teren, jak wczoraj bylem zadowolony to dzis jestem zachwycony. fakt ze super warunki, trasy w wiekszosci wygladaly dosc dobrze do popoludnia. pieknie tu, takie narciarswo lesne to mi pasuje. nie ma kiedy pzebrac zdjec, pewnie dopiero po powrocie. miejsce napewno na conajmniej 2 dni, ale o tym to na koniec cos skrobne jak juz wszystko objezdze
      --
    • zolviu 06.03.13, 19:02
      hej
      pojedli, popili - to do neta ;)
      zaczelismy dzis salzburger sportwelt, mapka

www.austria.hutplus.com.pl/mapy/sportwelt1.jpg

od rana (8:30) flachau. nie wiem czy tak sie bede zadziwial co dzien ;) jak dla mnie najlepszy z dotychczasowych terenow. nowa infrastruktura, piekne szerokie trasy, kilka fajnych czarnych. maly zgrzyt - trasa fisowska hermana maiera zagrodzona na amen, rozstawione bramki i nawet pilnowali zeby nikt nie wjechal (mielismy chęć) swietne miejsce, chetnie spedzilbym tam caly dzien, ale czasu malo :( "stacja dokująca" i podpory kolejki nad miastem łączącej tereny flachau z wagrain-alpendorf juz stoją, wyciąg jest już na mapkach z informacją ze czynny bedzie od sezonu 2013/14. w poludnie przenieslismy sie do wagrain. dzis bardzo cieplo, sniegu nie brakuje ale na dole jezdzilo sie w kaszy. infrastruktura tez fajna ale jedna ciekawostka - po stronie alpendorf snieg był tak "tępy" ze trzeba bylo kijkowac na czerwonych - na niebieskich w ogole nie bylo jazdy. smiesznie wygladali ludzie praktycznie stojacy w miejscu, ale jak jechalo sie samemu to nic w tym smiesznego nie bylo :/ myslelismy ze to przez pogode ale po powrocie na strone wagrain znow jezdzilo sie w miare normalnie. nie wiem o co chodzilo. objezdzilismy ten teren dosc szybko, do dolnych stacji zjezdzalismy raz a nie wszystkimi wariantami bo jazda w kaszy, na dodatek z kijkowaniem byla srednia przyjemnoscia. 14:30 zjechalismy na dol do wagrain i co tu robic dalej? szkoda tak szybko wracac, no to wymyslilem ze po drodze chwycimy eben, dojechalismy tam dosc szybko ale po drodze zaczalem sie zastanawiac - dlaczego eben z dwoma kanapami jak 10 km dalej jest wieksze filzmoos (ktorego w ogole nie mialem w planach). wiec o 3ciej wyladowalismy w filzmoos. qrde, w zyciu nie jezdzilem w tak wyludnionym miejscu. na czerwonej pod gondola po prawej stronie (fajna!) mignelo mi jeszcze pare osob, ale na krzeslach po lewej stronie totalnie nikogo. te trasy po lewej stronie takie sobie ale mielismy te stoki tylko dla siebie wiec ta wycieczke uwazam za udaną. pogoda mi sie zaczyna psuc :( a zostalo jeszcze full miejsc do objezdzenia. narazie jestem bardzo zadowolony, swietne to ski-amade do tej pory!
      --
    • chlodne_dlonie 06.03.13, 19:40
      HermannMaierWeltcupstrecke świetna jest - rok temu w marcu, nieco później co prawda, ale przy zbliżonych temperaturach (jak dziś) ujeżdżałam z największą satysfakcją!
      Jedno 'ale' - z rana. Do może 10.30-11.00 jeździło się super. W nielicznym towarzystwie do tego ;)
      Raz próbowałam podejścia popołudniowego, może ok. 14.40-15.00, by znajomym pokazać i już trzeba było się napracować, bo zmuldzone groźnie, przy ciężkim śniegu do kompletu. Nie znaczy, że do jazdy niezdatne, ale..ci, którzy jeździć uczyli się w komfortowych warunkach marudzili z deczka ;)

..a na przerwę (po)południową w Wagrain polecam knajpkę przy 'Flying Mozart', na górze - r e w e l a c y j n y 'Obst-Kartoffel' tam jadłam, ze sznapsem 'on the house' na koniec ;)
      Ale poleciłabym i bez tego :)

W Zauchensee byliście już?

--
      What we need, sustain, exhale and breathe again
      Stop and watch, don't complain
      Hope remains, we still have love (we are back to life)
      We are all insane
    • zolviu 08.03.13, 17:40
      dzis bylismy w zauchensee
      --
    • skynews 07.03.13, 00:36

"jedna ciekawostka - po stronie alpendorf snieg był tak "tępy" ze trzeba bylo kijkowac na czerwonych - na niebieskich w ogole nie bylo jazdy."

myślę że ta ciekawostka to wosk pasujący do temperatur - bez tego to się wszystko lepi do ślizgów,
      są takie "mydełka" woskowe w różnych kolorach:
      zółte - snow wet >/=+1°C
      czerwone - snow mid 0°C ~ -5°C
      niebieskie - snow dry </= -6°C
      to jest wielkości pudelka od zapałek, kosztuje parę groszy i zapewniam że działa b. skutecznie
      najbardziej zużyte jest czerwone a następnie zółte...

--
      No hell below us - Above us only sky
      \J.Lennon\
      Enjoy the Music !
    • zolviu 07.03.13, 17:49
      hej
      pozniej napisze co i jak, tak na chwile tylko usiadlem jeszcze raz sprawdzic prognoze, wyjezdzajac rano snow forecast pokazywal mi caly dzien deszcz w dorfgastein. wlasnie wszedlem, pozno, bo wlazlem jeszcze przed chwila na gore skoczni w bischofschofen, ale mowie spojrze w tego forecasta czy sie moze opamietal, bo mialem caly dzien full lampy (i niestety bardzo cieplo-kasza na dole od samego rana
      a snow-forecast na to, sami spojrzcie....

www.snow-forecast.com/resorts/GrossarlDorfgastein/6day/mid

--
    • zolviu 08.03.13, 17:51
      ok, zrobil sie dzien poslizgu
      dorfgastein/grossarl utrzymal wysoki poziom reszty ale niczym nie powalil. fajne czerwone szerokie trasy. w poludne wrocilismy sie do bad hofgastein zjechac H1 - tak jak pisalem reklamuja ja jako najdluzsza trase alp wschodnich. wczoraj bylo masakrycznie cieplo, 0 stopni na 2500 npm cala dobe. nawet rano zjezdzajac do grossarl po nie jezdzonej jeszcze trasie juz sie zapadalismy. a u gory beton. widkowa H1 mulda na muldzie, gdyby byly dobre warunki pewnie jechaloby sie fajne. z tymi widokami to bym polemizowal, nie rzucaly na kolana, trasa jak trasa, tyle ze dluzsza troche
      po 15nastej przenieslismy sie do st. johan am pongau - tzn. tak nam sie wydawalo :p niezle sie zakrecilismy. wracajac z dorfgastein pierwsze wyciagi jakie zobaczylem wzialem za st johan. podjechalismy na parking, wsiedlismy w gondolke... i wtedy kanalem sie ze jestesmy w alpendorfie ktory objezdzalismy dzien wczesniej ;) no nic, zjechalismy raz i do st. johan. im pongau. tam jedna kanapa - jak w szczyrku i dwa orczyki. trasa fajna, malo ludzi. pozniej bylo bischofschofen i skocznia. jakas taka mala i wąska przy naszej krokwi... tak jak pisalem prognozy byly kiepskie a byl caly dzien lampy - fakt ze sporo za cieplo, ale jest jeszcze sporo sniegu
      --
    • zolviu 08.03.13, 18:04
      pieknej wiosennej pogody ciag dalszy. snow-forecast uparcie twierdzi ze druga dobe pada przy pelnym zachmurzeniu, a to ani jednej chmurki. goraco,wszystko plynie
      od rana zauchensee, piekna dolna stacja, trasy przygotowane perfekcyjnie, fajna czarna po lewo na poczatek, pozniej na strone flachauwinkl. flachauwinkl-klainarl NIE POŁĄCZONE z zauchensee, ale dzieli je doslownie pareset metrow. i w jedna i w druga strone nie czekalem ani chwili na skibus, w pierwsza strone fajny traktor ;) w druga normalny bus. flachauwinkl-klainarl tez fajne. malo ludzi, taki najspokojniejszy osrodek wg mnie. gdybym mial jechac z dzieciakami tylko na narty, chyba wybralbym wlasnie zauchensee. w poludnie przenieslismy sie na radstadt-altenmarkt. PIEEEEEKNIE. super trasy, malo ludzi. osrodek warty napewno dnia. goraco, dół płynał ale u góry jako tako. po 15nastej przenieslismy sie do eben im pongau - do 3ch razy sztuka, przedwczoraj i wczoraj zabraklo czasu. z dolu kiepskie dwuosobowe krzeslo typu szczyrk ;) od polpietra fajna nowa szybka kanapa. trasa pod kanapą fajna szeroka, no ale strasznie miekko, warunki po poludniu byly juz fatalne. pierwszy raz w tym tygodniu zaliczylem glebe wlasnie tam ;)
      dzis (na radstadt) widzialem pierwszy wypadek, dziewczyne zwozili skuterem z przyczepka. sami ludzie dobrze jezdzacy caly tydzien, malo parapetow. jutro ma sie naprawde spieprzyc pogoda, karnet niby jeszcze mam, ale zobaczymy jak to bedzie

--
    • staruch5 11.03.13, 10:06
      snow-forecast jest fajna graficznie i ma duzo informacji o osrodkach, ale pogodowo to oni sa slabiutcy. bardzo nie polecam. Traktuje ich informacyjnie w 3. -4. kolejnosci.
      I liga to ciagle GFS i ECMWF, potem lokalne prognozy, czesto calkiem dobre, a potem mozna to skonfrontowac z snow-forecats.
    • zolviu 11.03.13, 11:18
      a mi ktorys raz sprawdzal sie ladnie dawny meteogroup czyli teraz www.mojapogoda.com
      ma gfs, radar i prognozy dla wiekszosci miejscowosci, co prawda pokazuje prawie zawsze piekna pogode na wiecej niz 7 dni naprzod ale tak dlugie prognozy to praktycznie nikomu dobrze nie wychodza
      --
    • zolviu 10.03.13, 21:54
      hej, zjechalem wczoraj po pólnocy, pogoda w koncu popsuła się w sobotę rano. chcielismy objezdzic "resztki" ktore zostaly w schladming-dachstein, 2 oddzielne górki po lewej i prawej od schladming no i lodowiec. fageralm - standardowe 2 wolne krzesła półpietro-góra, orczykami nie chcialo mi sie jezdzic, czerwona pod krzeeslami calkiem fajna, spokojnie, pusto.
      po jednym zjezdzie przenieslismy sie pod lodowiec, nie wiem na co liczylem, na dole byl podglad z kamer na ktorych bylo samo mleko. no ale jak juz przyjechalismy to wjechalismy na gore. totalnie bez sensu, nic zupelnie nie bylo widac, zjechalismy po 10ciu minutach w dol, takze lodowiec niezaliczony. no ale w ogole nie zaluje wyjazdu bo w ramsau am dachstein na rittisbergu pod krzeslem i orczykiem swietne trasy, zjechalismy pare razy. w ramsau cala masa tras biegowych, wyczytalem ze to najwieksze centrum biegowe w austrii. mignela mi tez skocznia na ktorej (chyba?) w chwilach slabosci czy przed waznymi zawodami przyjezdzal malysz. z ramsau przenieslismy sie na ostatni galsterbergalm. dlugi wjazd agrafkami, smieszne starodawne podwojne gondolki zatrzymujace sie pod przęsłami. region reklamuje sie jako rodzinny, poustawiali jakies postaci z asterixa. taki srednio rodzinny jak dla mnie bo same czerwone trasy - ale naprawde fajne, ludzi malo. w sobote widzialem tylko dobrze jezdzace osoby, pusto. powrot 11 godzin, paliwo tansze w austrii niz w polsce - shell - 1,31 euro. sezon zimowy uwazam za zakonczony - I UDANY :), skrobne cos jeszcze na spokojnie, mam sporo zdjec ale chwile to potrwa
      --
    • jabolkn 11.03.13, 09:40
      zolviu napisał:

> skrobne cos jeszcze na spokojnie, mam sporo zdjec ale
      > chwile to potrwa

faktycznie napisz na spokojnie
      bo to jakies pomiszanie z poplataniem :-)

--
      pozdrawiam Janusz
    • zolviu 11.03.13, 11:15
      jakbys czytal z mapą amade (a dalem link w pierwszym poscie) to bys widzial co i jak. na tym wyjezdzie byl taki zapieprz ze nie bylo czasu taczki zaladowac :p jeszcze sie chyba nigdy tak w tydzien nie przegonilem. sam teraz patrze na zdjecia i probuje dojsc ktore sa skąd ;)
      --
    • ewangelizator_carvingu 11.03.13, 13:04
      sprawdzales performance na skiline?

www.skiamade.com/en/winter/skiresorts/skiline
      --
      pozdro
      ec
      byłem, zobaczyłem, jeździłem
    • zolviu 11.03.13, 13:43
      a dzieki, nie wiedzialem ze jest cos takiego. pokazalo mi:

March 05, 2013, Reiteralm 10.612 vert.m., 50 downhill distance, 28 lifts, 437 minutes fun
      March 06, 2013, Flachau 9.063 vert.m., 33 downhill distance, 25 lifts, 444 minutes fun
      March 07, 2013, Dorfgastein 5.790 vert.m., 27 downhill distance, 14 lifts, 393 minutes fun
      March 08, 2013, Zauchensee 10.208 vert.m., 36 downhill distance, 25 lifts, 393 minutes fun
      March 09, 2013, Fageralm 1.318 vert.m., 12 downhill distance, 5 lifts, 246 minutes fun

4tego nie widzi w ogole - sportgastein, graukogel i bad gastein
      7mego nie widzi bad gastein
      9tego nie widzi ramsau am dachstein

jak mam rozumiec te "downhill distance"?

--
    • zolviu 11.03.13, 13:51
      5tego hohwurzen jeszcze chyba nie pokazuje
      --
    • Gość: ec IP: *.abcdata.pl 11.03.13, 17:43
      długosć zjazdu? troche mało wychodzi - 27 km na dzień - to musieliscie duzo w barze przesiadywac ;))

jak znajde swoej karnety to sobie porównam
    • zolviu 11.03.13, 18:27
      to jakas sciema, raczej nas za duzo ludzi nie mija, zaczynalismy o 8:30 max 9tej i jezdzilismy bez zadnych przerw do zamkniecia. jeszcze te 27 km w dorfgastein to moge zrozumiec bo jesli zaczalem przed 9tą i skonczylem przed 12stą to ok. ale dzien wczesniej flachau, wagrain, alpendorf i filzmoos 33 km to juz sie kupy nie trzyma, jak oni to liczą? skad wiedza czy zjechalem prosto na dół czy np widokową 10cio km trasą naokoło?
      --
    • zolviu 11.03.13, 19:01
      juz widze ze sciema, wzialem pierwszy z brzegu dzien, zauchensee, pierwszy wjazd kanapą pod czarną trasą ok -odbity, pozniej zjazd na drugą strone tauernkarlift slope (1100m) i podjazd orczykiem - juz go nie ma w wykazie, od razu jest gondolka na drugą strone. jak bede mial chwile to usiade i policze sobie "recznie" ktorys dzien, zobacze ile mnie oszukali.
      ja nie wiem czy oni sobie zdaja sprawe z konsekwencji takiej fuszerki - a gdyby np zona chciala sprawdzic czy faktycznie na jazde pojechalem a nie na baby? ;)
      --
    • m.wojtek 12.03.13, 11:48
      Downhill distance to suma pokonanych przewyższeń. Tą odległość można akurat policzyć dosyć dokładnie na podstawie odczytów z bramek.

Pozdrawiam
      Wojtek
    • staruch5 12.03.13, 12:04
      chyba nie.
      ta suma "pod gorke" to bedzie
      vert.m
      "Downhill distance" to raczej ilosc km szacowana w dol (tu raczej "wzdluz") po trasach, ale az mi sie nie chce wierzyc, ze zolv tak malo jezdzil.
    • zolviu 12.03.13, 12:11
      no wiesz, nick zobowiazuje :p
      a powaznie to nawet mi sie nie chce w to wierzyc. albo system sie gubi jak zmieniam region albo nie ma w nim wszystkich wyciagow jak w zauchensee. jedyny dzien kiedy nie ruszalem samochodu to schladming z przyleglosciami. biorac pod uwage ze jedna z 4 gor nie jest w systemie (z tego co piszą) to wskazanie wydaje mi sie realne, bo pokazal 50 km + jeszcze pewnie brakuje z dyszke. to by bylo ok. a jak to wyglada z przewyzszeniami i iloscia podciagniec w ciagu dnia u ciebie w dolomitach srednio?
      --
    • m.wojtek 12.03.13, 12:21
      A może zamiast łamać sobie głowę co oznaczają te opisy, to warto napisać maila do Skiamade z prośbą o objaśnienie legendy :-)
    • zolviu 12.03.13, 12:35
      no to masz opis przyczyn jak brakuje kilometrow, ale w takim pieknym jezyku ze ja odpadam

Wenn auf deiner Skiline Liftfahrten fehlen, kann das folgende Gründe haben:
      1. Zutrittsdaten noch nicht eingetroffen

Um deine Höhenmeter-Kurve darstellen zu können, müssen wir wissen, wann du in dem Skigebiet durch welche Zutritts-Kontrolle gegangen bist. Diese Zutrittsdaten sind normalerweise sofort verfügbar.

Bei manchen Skigebieten oder einzelnen Liften ist es jedoch möglich, dass diese Zutrittsdaten erst verspätet (bis zu mehreren Tagen) eintreffen, weil diese Zutritts-Systeme nicht direkt per Internet mit dem Rechenzentrum verbunden sind und die Daten erst später gesammelt übertragen werden.

In solchen Fällen können wir nur um Geduld bitten.
      2. Aktualisieren vergessen?

Wenn du deinen Skipass eingibst, werden alle Liftfahrten, die zu dem Zeitpunkt der Abfrage bekannt sind, in deiner Skiline-Höhenmeter- Kurve angezeigt.

Falls du nach der Skipass-Eingabe weiter Skifahren gehst (z.B. mit einer Mehrtages- oder Saisonkarte), musst du in der Liste deiner Skipässe deinen Skipass aktualisieren (dann werden die Liftfahrten erneut abgefragt):

Aufgrund der sehr großen Anzahl an Skiline-Abfragen ist es leider nicht möglich, dieses Aktualisieren automatisch durchzuführen.
      3. Zutritt nicht registriert, Fehler im Skiline-System

es kann möglicherweise vorkommen, dass eine Liftfahrt vom Zutritts-System nicht registriert wurde. Wir können auch nicht zu 100% ausschliessen, dass der Fehler bei uns liegt (wir sind auch nur Menschen :-))

Falls du bereits ein/zwei Tage gewartet und auf Aktualisieren gedrückt hast und es fehlen immer noch Liftfahrten, wende dich bitte an unseren Support (siehe Link auf der Skiline-Seite ganz unten).

moze ktos na ludzki przetlumaczyc? :)
      --
    • ewangelizator_carvingu 12.03.13, 14:06
      z tego co zrozumiałem a miałem mierną z niemieckiego:

- jestesmy tylko ludźmi ;)
      - pewne dane spływaja z opóźnieniem - trzeba poczekać
      - nie wszystkie wyciagi sa podłączone

ja ostatnio w Saiserlam przy długich postojach w barze zrobiłem lekko ponad 100 w dwa dni
      wiec mysle ze robiłes duzo ponad 50 przy takiej internsywnej jeździe

--
      pozdro
      ec
      byłem, zobaczyłem, jeździłem
    • zolviu 12.03.13, 12:04
      chyba tak nie jest, ta pierwsza podawana wartosc to sa przewyzszenia. tyle samo wjechalem co zjechalem wiec jesli by to byly przewyzszenia to bylyby takie same wartosci - a nie są
      --
    • Gość: Munir IP: *.ip.netia.com.pl 11.03.13, 13:20
      Witaj Zolviu,

Wybieram się do tych samych ośrodków pod koniec tygodnia. Podaj mi Twojego maila, mam kilka pytań może będziesz miał ochotę odpowiedzieć.

Pozdrawiam
    • zolviu 11.03.13, 13:43
      pisz na gazetowego albo i tutaj
      --
    • Gość: Munir IP: *.ip.netia.com.pl 11.03.13, 15:46
      Jadę z wschodniej Polski, jaką trasę proponujesz? Czechy? Słowacja? Czy po drodze w Austrii mijałeś stacje LPG? Kwatery mamy w Flachau, lepiej poruszać się autem czy skibus? Po całodziennej jeździe przydałby się konkretny relax, czy w flachau są jakiejs termy baseny? Możesz coś polecić? Jak wygląda nocne życie? Ceny w knajpach? Warto brać łańcuchy czy nie ma potrzeby (termin wyjazdu 16.03 -23.03). 3 osoby początkujące, a jedna zaawansowana (snowboard) jakie stoki może polecić?

Ważne są każde wskazówki.

Z góry dziękuję za odpowiedz.

Pzdr.
    • zolviu 11.03.13, 18:18
      ja jechalem od łodzi do siewierza, pozniej nową A1 (z malym objazdem mostu w mszanie) do czech. w czechach na pierwszej stacji (shell) kupujesz winiete na czechy - karta lub korony. z karty sciagnelo za nia widze 51 zł (10-cio dniową). dalej olomuc, brno i na wieden przez mikulov, na granicy w caldobowym sklepie kupujesz winiete na austrie (8,30). miedzy czechami a austria jest kilkudziesieciokilometrowy odcinek zwyklej drogi jednopasmowej. pozniej autostrada, ostatnie paredziesiat km przed flachau tez zwykla droga. na lpg nie zwrocilem uwagi.
      my poruszalismy sie autem ale skibusy sa darmowe i czesto wiec mozna i tak. co do apres-ski to nie korzystam z takich atrakcji. lancuchy zawsze warto miec w gorach, ale glowna droga idzie przez doline praktycznie po plaskim i malo prawdopodobne zeby bylytam potrzebne. pokrecone dojazdy byly do gastein, zauchensee, ramsau am dachstein i gasterbergalm i tam gdyby popadalo moze i przydalyby sie.

flachau powinno Wam sie podobac, szerokie trasy na otwartym terenie. wagrain i alpendorf podobne. na waszym miejscu wybralbym sie do flachauwinkl i pojezdzil po kleinarl i zauchensee oraz koniecznie do radstadt-altenmarkt - sa tam swietne szerokie i dlugie trasy mysle ze w sam raz dla poczatkujacych. st.johan i eben bym sobie darowal. jesli bedzie Wam sie chcialo to fajna hustawka jest w hochkonig. od jednej strony do drugiej i spowrotem my zrobilismy w 4 godzinki srednim tempem. nawet poczatkujacy mysle ze w ciagu calego dnia spokojnie objadą. jesli lubicie jazde po lasach to koniecznie okolice schladming. gasteiny taz fajne ale sa juz troche dalej i mysle ze to co wymienilem spokojnie powinno Wam wystarczyc (nawet bez schladming)
      --
    • doma791 11.03.13, 22:21
      jeśli będziecie we Flachau to moim zdaniem jedna z lepszych miejscówek przynajmniej w Salzburger Sportwelt-fajne szerokie trasy,ja byłam tam w styczniu i za każdym razem gdy tam byliśmy(bo stacjonowalismy w Alpendorfie) była piękna pogoda,stosunkowo mało ludzi.Trasy niby w większości czerwone,ale moim zdaniem dla początkujących się nadadzą.Polecam też Wagrain-fajna długa czerwona trasa,z końcówkami dość ostrymi.Tak jak pisał Zolviu dla początkujących odpowidnie napewno będzie też Radstad-Altenmarkt,co prawda snowboardziście będzie się trochę nudzić,bo trasy dość łatwe.Sama jeżdzę na desce,więc mi się tam nudziło,ale moja córa początkująca narciarka radziła sobie świetnie i podobalo się jej ram.Pomiędzy głównym osrodkiem w Wagrain,a Flachau jest tez fajna gondola( Rote 8-ter w Moadorfl-Wagrain i pod nią niebieska trasa-w sam raz dla początkujących.Na Zauchensee tez dużo szerokich stosunkowo płaskich niebieskich tras.
      Darowałabym sobie Alpendorf,my niby bylismy tam na miejscu,ale raptem raz tam pojeździliśmy-w zasadzie pokonalismy trasę stamtąd do Wagrain,ale dla początkującyh może być ciezko,nam sie trafił akurat wtedy dzień kiedy w nocy napadało i w dzień była kiepska poogda,wiec i sporo odcinków było niewyratrakowanych
      Jeśli chodzi o baseny to jest jakiś kompleks blisko Flachau,jadąc w kierunku Radstadt,ja tam nie byłam(bo zapomniałam stroju hehe),ale ponoć dość niezły.
      Moje apres-ski kończyło się na piwku lub winku w pensjonacie,ale z tego co widziałam to w Wagrain było kilka przytulnych knajpek
      --
      [img]http://www.suwaczek.pl/cache/f9e6155c22.png[/img]
    • Gość: Munir IP: *.dynamic.chello.pl 11.03.13, 22:57
      Dzięki za info ;]
    • Gość: Munir IP: *.dynamic.chello.pl 13.03.13, 22:40
      Czy wybierając się do flachau muszę kupować skipass na cały Ski Amade czy jest szansa kupić coś taniej np. na 4 wyciągi?
    • zolviu 12.03.13, 11:38
      na początek FLACHAU

--
    • zolviu 12.03.13, 13:06
      zdjęcia WAGRAIN-ALPENDORF
      --
    • zolviu 12.03.13, 15:48
      zdjęcia ZAUCHENSEE
      --
    • skynews 13.03.13, 00:49

przyjemnie się ogląda...

--
      Enjoy it !
    • zolviu 13.03.13, 10:17
      zdjęcia KLEINARL-FLACHAUWINKL
      --
    • zolviu 13.03.13, 10:19
      zdjęcia RADSTADT-ALTENMARKT
      --
    • zolviu 13.03.13, 10:20
      zdjęcia FILZMOOS
      --
    • zolviu 13.03.13, 10:21
      zdjęcia ST.JOHANN IM PONGAU
      --
    • zolviu 13.03.13, 10:23
      zdjęcia EBEN IM PONGAU
      --
    • Gość: cv IP: 91.229.22.* 13.03.13, 10:59
      Napisz czy są tam jakieś gondole (ile i jak długie) i jak długie są najdłuższe trasy bo te dwie rzeczy interesują mnie najbardziej.
    • zolviu 13.03.13, 12:27
      zakladam ze nie chodzi Ci o eben tylko o ski-amade

> Napisz czy są tam jakieś gondole (ile i jak długie)
      tak są, dużo i długie...

>jak długie są najdłuższe trasy
      najdłuższa około 11 km
      --
    • m_ac 13.03.13, 11:53
      No, to znowu dałeś czadu!Właśnie skończyłem czytanie od a do z.Póżniej obejrzę fotki.Co do zliczania przejechanych km to kolega polecił aplikację iSki Tracker-liczy ponoć wszystko.Nie przejmuj się Dachsteinem, naprawdę niewiele straciłeś.
      Nasz wyjazd się udał-4 dni lampy, a 3 dni takie sobie.Temperatury wysokie(w dniu wyjazdu +12).Niestety na początku się mocno przeziębiłem i jeszcze dochodzę do siebie.
    • zolviu 13.03.13, 12:21
      ciekawy byłem jak u Ciebie, no ale juz wczoraj na basenie doszly do mnie wiesci - wróble na mieście ćwierkają ze chodziles jak przecinak, trzaskales po 120 km i w ogole superstar (tak,tak!)
      mam nadzieje ze cos napiszesz, jak nie tu to na mail
      pozdrawiam
      --
    • m_ac 13.03.13, 14:44
      To jakieś niepotwierdzone plotki.
    • zolviu 14.03.13, 10:07
      hurtem:

zdjęcia 4-BERGE SKISCHAUKEL

zdjęcia SKI-GALSTERBERG

zdjęcia FAGERALM

zdjęcia RITTISBERG

zdjęcia DACHSTEIN

--
    • zolviu 14.03.13, 13:02
      znów hurtem:

zdjęcia BAD GASTEIN-BAD HOFGASTEIN

zdjęcia GROSSARL-DORFGASTEIN

zdjęcia SPORTGASTEIN

zdjęcia GRAUKOGEL

--
    • zolviu 14.03.13, 13:07
      wątek jest o ski-amade, brakuje hochkonig w ktorym jezdzilem rok temu

tu jest OPIS

a tutaj ZDJĘCIA
      --
    • zolviu 16.03.13, 15:21
      przed tym sezonem mialem ogromna chec wziac sezonowke ski-amade - kosztowala w przedsprzedazy 460 euro czyli jak latwo policzyc przy 3ch wyjazdach juz by sie oplacila. niestety nikt ze znajomych nie chcial i pomysl upadl. po tym wyjezdzie tym bardziej zaluje ze nie wyszlo.
      swietne miejsce z wieloma zaletami. po pierwsze ilosc i roznorodnosc tras, 860 km i 270 wyciagow dla wszystkich stopni zaawansowania i infrastruktura mysle powyzej sredniej alpejskiej. po drugie dojazd i odleglosc. 600 km od poludniowej granicy dobrymi drogami. po trzecie ogromny wybor noclegow i ludzkie ceny
      mam niedosyt. za duzo, za szybko, za krotko. nie bede juz wiecej mowil o amade jako o pojedynczym regionie do jazdy. schaldming-dachstein na tydzien, salzburger sportwelt na tydzien, gastein z grossarl i hochkonig tez na tydzien. 3 tygodnie to optymalny czas na przejezdzenie tego terenu
      wady... sa to niskie gorki, jezdzi sie do okolo 2 tys m npm. nie widzialem naprawde trudnych tras, dla pozatrasowcow to tez chyba nie jest dobry teren. ciezko znalezc miejsca naprawde spokojne bez ludzi. ale kolejek do kolejek nie ma, dla rodzin i poczatkujacych to chyba idealne miejsce. grozna alternatywa dla białki i erzurum ;) dla sztruksiarzy tez idealnie. gdybym mial sie naprawde czepiac to troche chyba malo naprawde dlugich tras
      tak na marginesie to powoli chyba "przejada" mi sie takie codzienne skakanie gdzie indziej. bo co ma byc nastepne? cale dolomiti superski w 10 dni? da sie pewnie, tylko po co? ze ski-amade dopisalem kilka miejsc ktore bedzie trzeba odwiedzic na emeryturze;) ale kiedy to bedzie... z austrii czeka jeszcze teraz lungo, ski-welt ze ski-juwel, soelden z gurglami, a moze by tak sezonowke top-hit na karyntie? :) mac - bierzemy? ;)
      --
      Les3Vallees,Zillertal,Sella Ronda,Madonna di Campiglio,Val Gardena,Val di Sole,Livigno,Les2Alpes,Alpe d'Huez,Puy St.Vincent,Risoul,Serre Chevalier,Via Lattea,Tignes,Val d'Isere,Kaprun,Kitzbuchel,Zell am See,Saalbach Hinterglemm Leogang,Hochkonig,Lech Zurs,St.Anton,Samnaun,Ischgl,Serfaus Fiss Ladis,Nauders,Salzburger Sportwelt,Schladming-Dachstein,Grossarl,Gastein
    • Gość: JurekM IP: 77.75.26.* 16.03.13, 21:26
      Żółwiu - przerabiałem już chyba wszystkie sensowne sezonówki i powiem Ci tylko tyle- Tyrol wymiata:-) zwłaszcza po dołączeniu Ischgl i Soelden. Jeszcze tylko Ski Arlberg i będzie ideał....
    • zolviu 17.03.13, 07:56
      no wymiata napewno. gdybym jezdzil jak Ty ponad 40 dni w sezonie to bralbym w ciemno. problem w tym ze dotychczas dla mnie 2 wyjazdy w sezonie to itak wysrubowana norma a 3 to szczyt marzen. tak mysle nad sezonowka bo jakbym karnet mial to w domu bym pewnie nie wysiedzial ;)
      ale 670 euro za TSC to troche jest i jesli nie udaloby mi sie jechac wiecej niz 3 razy to nie warto. czyli Ty w przyszlym sezonie znow TSC, bo mialem sie pytac?
      a ja powyzej "zmiksowalem" 2 karnety :p nie top-hit tylko wiekszy top-ski i mniejszy ski)hit. ten mniejszy kosztowal w tym sezonie 440 euro i to jest dla mnie do przyjecia cenowo. zobaczymy we wrzesniu sie zaczne zastanawiac
      --
      Les3Vallees,Zillertal,Sella Ronda,Madonna di Campiglio,Val Gardena,Val di Sole,Livigno,Les2Alpes,Alpe d'Huez,Puy St.Vincent,Risoul,Serre Chevalier,Via Lattea,Tignes,Val d'Isere,Kaprun,Kitzbuchel,Zell am See,Saalbach Hinterglemm Leogang,Hochkonig,Lech Zurs,St.Anton,Samnaun,Ischgl,Serfaus Fiss Ladis,Nauders,Salzburger Sportwelt,Schladming-Dachstein,Grossarl,Gastein

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka