Forum Sport Narty
ZMIEŃ
    Dodaj do ulubionych

Niekomercyjny wyjazd do Val di Fiemme

11.12.13, 14:17
    Zapraszam wszystkich poszukujących atrakcyjnej oferty wyjazdu na narty we włoskie Dolomity w terminie 14-23.03.2014. Jest to wyjazd niekomercyjny który organizuję z myślą o swoich bliższych i dalszych znajomych. Niekomercyjny bo koszty tego wyjazdu są podzielone na 40 uczestników bez marży dla organizatora - w zamian zabieram do hotelu który już znam nieodpłatnie swoją 4 os .rodzinę. niestety aby wyjazd doszedł do skutku musimy miec te 40 os. a niestety aż tylu moich znajomych z różnych przyczyn nie zdecydowało się na wyjazd mimo niewątpliwie atrakcyjnej ceny. Zainteresowanych zapraszam po więcej informacji na profilu FB: www.facebook.com/nartywvaldifieme lub email: valdifiemme2014@gmail.com
    Edytor zaawansowany
    • jabolkn 11.12.13, 14:31
      napisz gdzie noclegi - dokladnie
      jak daleko do osrodkow narciarskich
      za ile i co jest w cenie - dokladnie i bez sciemy

--
      pozdrawiam Janusz
    • vadifiemme2014 11.12.13, 14:40
      Klikając w link www.facebook.com/nartywvaldifieme wszystko można sprawdzić bez ściemy... Zobaczenie strony nie wymaga logowania się na FB...
      Ale proszę bardzo. Poniżej pełny tekst oferty. Zdjęcia hotelu, mapa regionu narciarskiego, zdjęcia z tego regionu oraz zdjęcia basenu w Cavalese dostepnego w cenie karnetów narciaskich na podanym wyżej profilu.

Val di Fiemme - popularny region narciarsko-snowboardowy w północno-wschodniej części Trydentu. W jego skład wchodzi 5 ośrodków narciarskich: Alpe Cermis, Alpe Lusia, Passo Lavaz, Passo Rolle i największe Ski Center Latemar, w sumie ponad 140 km dobrze przygotowanych nartostrad. Nieustannie rozwijana sieć nowoczesnych wyciągów zadowoli za równo początkujących jak i zaawansowanych pasjonatów " białego szaleństwa".

VAL DI FIEMME 14-23.03.2014

Zakwaterowanie:
      Hotel PICCOLO*** w dolinie Val di Fiemme w miejscowości San Lugano. Pokoje 2, 3, 4 -osobowe z łazienkami, telefonem i TV Sat.

Program wyjazdu:
      Dzień 1: Wyjazd z Częstochowy o godz. 23:00 i przejazd przez Czechy, Austrię i Niemcy do Włoch.
      Dzień 2: Przyjazd do San Lugano, zakwaterowanie, spotkanie organizacyjne, kolacja, nocleg.
      Dzień 3/8: Codzienny dowóz do wyciągów narciarskich - Alpe Cermis, Alpe Lusia oraz Ski Center Latemar. Dla chętnych dowóz do kompleksu basenów w Cavalese lub lodowisko a także jeden wyjazd na dyskotekę w Cavalese.
      Dzień 9: Po śniadaniu wyjazd do Polski. Przyjazd do Częstochowy ok godz. 24:00 w nocy z 23/24.03.2014

Świadczenia:
      Zakwaterowanie: 7 noclegów w hotelu Piccolo***
      Wyżywienie: śniadania w formie bufetu, serwowane obiadokolacje. Pierwszy posiłek - obiadokolacja w dniu przyjazdu, ostatni - śniadanie w dniu wyjazdu.
      Transport: autokar (klimatyzacja, video, WC).
      Ubezpieczenie: Signal Iduna S.A.- SKI.
      Opieka pilota. Realizacja programu.

Cena za miejsce w pokoju 2 os. - 1390 zł
      Cena za miejsce w pokoju 3/4.os. - 1350 zł

Uwagi:
      Na wyjazd należy zabrać ze sobą paszport/dowód osobisty, kaski ochronne, które są obowiązkowe poniżej 18 roku życia, stroje kąpielowe dla chętnych skorzystania z basenu w Cavalese. Cena nie obejmuje napojów do obiadokolacji (poza wodą mineralną). W cenie karnetu basen i lodowisko w Cavalese (z wyjątkiem wtorku i soboty).
      Skipass - cennik:
       - dzieci do lat 8 gratis
       - dzieci urodzone po 01.12.1997 r. 119 € (5 dni) lub 136 € (6 dni)
       - seniorzy urodzeni przed 30.11.1948 r - 153 €/5 dni lub 175 €/6 dni
       - pozostali 170 €/5 dni lub 195 €/6 dni

Informacje i zgłoszenia:
      tel. 663 970 777; email: valdifiemme2014@gmail.com; GG: 56839; Skype: malediwy; Facebook: Val di Fiemme

• ortodox 11.12.13, 18:32
      vadifiemme2014 napisał(a):
      > Zapraszam wszystkich ... Niekomercyjny bo koszty tego wyjazdu są podzielone na 40 uczestników bez marży dla organizatora - w zamian zabieram do hotelu który już znam nieodpłatnie swoją 4 os .rodzinę. niestety aby wyjazd doszedł ...
      -----------------------------------
      Jednym zdaniem ... mamy zafundować Twojej rodzinie wakacje w Dolomitach.
      Dobrze, że chociaż uczciwie się do tego przyznajesz, ale z tą nie komercyjnością nie wciskaj kitu. Jeżeli 4 osoby maja pojechać za free, to łatwo wyliczyć, że chcesz zarobić na tym circa about 5 000 zł. Prawdopodobnie kupisz także wszystkim skipassy, a dla swojej rodziny dostaniesz je nieodpłatnie ... czyli za rabat grupowy przy 40 osobach.
      Jednak w imieniu całego grona naiwnych forumowiczów bardzo dziękuję, że nie doliczysz sobie do tego wszystkiego circa about 30% zysku 23% VAT i 15% akcyzy.
      pozdro.

--
      Żeglarstwo w obiektywie
      Oglądaj w oryginale
    • jeepwdyzlu 11.12.13, 19:01
      Latemar jest świetny
      Alpe Lucia gorzej - kilka starych wyciągów, ale jest fajny klimat i widoki
      Cermis w Cavalese najsłabszy - czarna w dół wąska i po południu w cieniu, na szczycie same łatwe trasy, ciasne parkingi, tłok w niedzielę w kasach i wypożyczalniach (lepiej wszystko załatwić w sobotę)
      Samo Cavalese bardzo przyjemne na spacerki, kawę czy pizzę...
      jeep
      --
      YCDSOYA
    • ortodox 11.12.13, 19:07
      No ... to co?
      Fundujemy rodzince wakacje? ... znaczy jedziemy do Val di Fiemme z vadifiemme2014?
      pozdro.
      --
      Żeglarstwo w obiektywie
      Oglądaj w oryginale
    • Gość: JurekByd IP: *.play-internet.pl 11.12.13, 21:16
      Promocja jak diabli - biorę 20 miejsc.
    • ortodox 11.12.13, 22:30
      A ja biorę pozostałe 20 i już po zawodach ... a jabol, niech się niech się teraz w pięty gryzie, że zamiast łapać okazję jak leci, pytał o jakieś głupie szczegóły.
      pozdrawiam ;))
      --
      Żeglarstwo w obiektywie
      Oglądaj w oryginale
    • vadifiemme2014 11.12.13, 22:38
      ortodox!
      Są dwa rodzaje ludzi:
      1) jedni co myślą i kombinują
      2) i drudzy co tylko pianę z pyska umieją puszczać...

W turystyce tak jest, że jak się gdzieś więcej ludzi zabierze to się dostaje coś gratis...
      Ja zabieram 40 os. i dostaję miejsce w hotelu i darmowe skipassy dla 2 dorosłych. Dzieci mam na tyle małe, że bez łaski dostają wszystko gratis. Generalnie więc cała ta 40 tka płaci swoje koszty - niższe niż przy normalnej ofercie bo jak zauważyłeś mniejsze o jakiś 30% marży dla biura.
      I zaskoczę Cię, ale nie potrzebuję już 40 osób... Do tych 40 nam prostu jeszcze trochę brakuje...
      A generalnie to Cię podziwiam... Ja marnuję czas, żeby rodzinę na narty zabrać... A Ty co tu robisz??? Nie masz już gdzie tej piany upuścić?...
    • ortodox 11.12.13, 22:47
      Spokojnie, przecież napisałem, że jadę z Tobą ...Val di Fiemme to fajna dolina, a ja lubię Dolomity. Tylko nie wiem komu z moich znajomych będę teraz musiał odmówić.
      Chyba zrobię jakieś losowanie.
      Upsss ... chyba mi znowu piana wyciekła ;)
      pozdro.
      --
      Żeglarstwo w obiektywie
      Oglądaj w oryginale
    • vadifiemme2014 11.12.13, 22:53
      Powiedz lepiej, że przez tą pianę to Cię nikt zabrać ze sobą nie chce...
      Ja na pewno tą 40-tkę uzbieram i bez Ciebie więc się nie fatyguj... Zbyt długo w turystyce pracuję, żeby nie wiedzieć, że jedna osoba swoją pianą z ust potrafi spieprzyć humor pozostałej 39-tce... Więc Dla dobra tego wyjazdu bardzo Cię proszę! Nie odmawiaj swoim kolegom! Może ktoś się jednak zlituje i Cię zabierze...
    • jeepwdyzlu 12.12.13, 09:33
      Powiedz lepiej, że przez tą pianę to Cię nikt zabrać ze sobą nie chce...
      Ja na pewno tą 40-tkę uzbieram i bez Ciebie więc się nie fatyguj...
      ---------
      orti ma rację
      kto chce skorzystać z twojej oferty - jego dobra wola
      niemniej - przyjaciele i znajomi WIEDZĄ, że część skipasów jest gratis? Czyli POWINNI zapłacić o te kilkanaście euro mniej?
      Sam ze znajomymi bywa że tak jeżdzę - nasz rekrord sprzed 2 lat to 70 osób - ale NIKT na tym nie zarabia!!!
      Jesteś tu gościem a srasz w korytarzu...
      Jedno jest pewne- pozostali i tak się zorientują i etykietę łacha będziesz mieć przyklejoną na zawsze...
      nie odpisuj
      jeep

--
      YCDSOYA
    • Gość: cosma IP: 149.156.124.* 13.12.13, 20:49
      Za karnety tak czy siak musieliby zapłacić. Jakby jechali z biura, płaciliby tyle samo. To, że organizator dostaje na grupę gratisowe karnety, to można nazwć prezentem od stacji narciarskiej. Uczestnicy nic do tego nie mają i nic nie tracą.
    • ortodox 13.12.13, 21:15
      Wystarczy wiedzieć o "uczciwości i dobrych zamiarach organizatora" by tę zniżkę podzielić pomiędzy płacących i nie korzystać z ich "pomocy". Jest to niestety powszechna praktyka wśród organizatorów, że tego rodzaju zniżki biorą dla siebie i kolejny powód, by ich olać. Oczywiście wśród tysięcy adeptów białego szaleństwa, którzy w Alpy jadą pierwszy raz zawsze znajdzie się 40 naiwnych, a nawet nieświadomych, by z ich pieniędzy zafundować sobie skipassy, ale uczciwość wymaga, by o tym głośno powiedzieć.
      Ocenę tego i podobnych praktyk pozostawiam potencjalnym 40 wspaniałym.
      pozdro.
      --
      Żeglarstwo w obiektywie
      Oglądaj w oryginale
    • vadifiemme2014 13.12.13, 21:42
      No tak... Należałoby najpierw zastanowić się kolego ortodox czy Ty na pewno wiesz o czym piszesz??? Bo jeśli masz na myśli ZNIŻKI to pragnę Cię uświadomić, że mowa była o gratisowym skipassie a nie o zniżce na pozostałe 40... Tak to ktośwymyślił , że jak masz 20 osób to 21 skipass dostajesz gratis a nie te 20 po zniżkowej cenie. Idea więc jest jasna i zrozumiała...
      Natomiast to co piszesz to jest takie typowe polskie myślenie ludzi niedowartościowanych z kompleksami... Lepiej żeby te 40 osób pojechało sobie indywidualnie i zapłaciło sobie samemu niż miałoby pojechać razem i wydać tyle samo ale nie daj Bóg coś ktoś inny miałby dzięki temu dostać za darmo... :-)
      Piszesz bzdury:
      Oczywiście wśród tysięcy adeptów białego szaleń stwa, którzy w Alpy jadą pierwszy raz zawsze znajdzie się 40 naiwnych, a nawet nieświadomych, by z ich pieniędzy zafundować sobie skipassy, ale uczciwość wymaga, by o tym głośno powiedzieć.
      Bzdury piszesz bo cena skipassu jest zawsze taka sama! Nie funduje się więc skipassu z ich pieniędzy tylko otrzymuje się gratis za to, że tylu ich się zebrało. To chyba jest różnica?
      Natomiast co do uczciwości... Moja uczciwość polega na tym, że już w pierwszym poście napisałem co jest moim zyskiem. Więc się odturlaj! Czas który Tu poświęcasz powinieneś przeznaczyć na leczenie w sobie tej typowej polskiej zawiści bo ta nadmierna piana która Ci z pyska leci słomę w butach już Ci zamoczyła...
    • Gość: frak1 IP: *.elk.mm.pl 13.12.13, 22:05
      Co się tak doczepiliście do tego wyjazdu?!
      Każde biuro-organizator bierze dla siebie 4x tyle za podobną imprezę i jak ktoś /nie lubi/nie chce/nie umie/nie wie jak sobie samemu zorganizować wyjazd to chętnie skorzysta z oferty kolegi bo jest tańsza niż "wyjazdy biurowe". Sam wolę jechać "na gotowe" czyli jak ktoś inny zajmuje się organizacją wyjazdu i za tę usługę gotów jestem zapłacić. Ceny doskonale znacie. Drogo nie jest. Można taniej ale wtedy o wszystko trzeba martwić się samemu.
    • Gość: valuga IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 13.12.13, 23:20
      Biura podróży postępują tak samo. Karnety darmowe dostaje pilot i instruktorzy. Uczestnicy nic nikomu niczego nie fundują, cena dla nich jest zawsze taka sama. Karnety funduje kasa kolejki.
      Ja ze znajomymi jeździmy tak samo od wielu lat. Z reguły ja, albo kolega wszystko organizuje. Innym się nie chce, nie wiedzą jak, albo nie mają czasu. Wolą zapłacić i mieć wszystko z głowy. Sam przyznasz, że jest trochę załatwiania jak zbierze się grupa 20 -30 osób. Nie widzę niczego złego w tym, że jak ktoś poświęca swój prywatny czas ma z tego przywilej w postaci darmowych karnetów. Co innego, jakby zbierał od uczestników więcej niż one kosztują. Ale tak w opisanym przypadku nie jest. Poza tym ta grupa 40 osób ma cenę grupową, która jest niższa od zakupu pojedynczego karnetu. Tak więc ci znajomi jeszcze zyskują.
    • jeepwdyzlu 14.12.13, 18:07
      2 czy 3 karnety to są setki euro
      i bez jaj - skipas gratis to nie prezent tylko ZNIŻKA
      organizator ją zatrzymuje - ok, sprawa jego i uczestników

i nie udawajmy, że załatwienie noclegów, transfer jakisjś zaliczki i kupienie skipasów to czynności warte tak dużo
      to kilka godzin pracy, może mniej
      Prawda jest brutalna - jedni takie rzeczy robią z przyjemnością i nie żądają pieniędzy
      drudzy - biorą za to kasę
      Niemałą...

Zwracam uwagę założycielowi wątku po rac drugi, że jest tu gościem, forum traktuje jako naganianie sobie klientów i obrażanie ortodoxa w tej sytuacji jest co najmniej niezbyt mądre...
      Staramy się, zeby to miejsce było niekomercyjne, więc proponuję kończyć...
      jeep
      --
      YCDSOYA
    • vadifiemme2014 14.12.13, 18:23
      Szanowny Jepp!
      Czy analogicznie jak uświadomiłeś mnie kim tutaj jestem i co tutaj robię mógłbyś mnie uświadomić kim tutaj jest niejaki ortodox i jaka jest jego rola w tym wątku? Będę wdzięczny za równie fachową opinię. ..
    • vadifiemme2014 14.12.13, 19:11
      Zniżka to rodzaj rabatu - najczęściej dotyczy ceny.
      Gartis - to dodatkowy profit, prezent.
      Myślę, że nie ma co wyważać otwartych drzwi i dyskutować w tym temacie. Każdy przeciętnie inteligenty człowiek chyba powinien rozumieć różnice między tymi pojęciami...

Szanowny Jepp!
      Bardzo żałuję, że nie pofatygowałeś się o przeczytanie uważnie całego wątku.
      W jednym ze swoich postów napisałem min. zwracając się do skynews:
      Jeśli powołujesz się na stronę www hotelu to wypada podać link do niej... Mam nadzieję, że właśnie tą stronę oglądałeś:
      www.piccolohotelsanlugano.it/ita/prezzi.html
      A na tej stronie hotel proponuje noclegi w cenie 36 - 50 EUR.
      Gdybyś się jeszcze pofatygował wysłać maila z zapytaniem do hotelu dowiedziałbyś się, że najniższa cena obowiązuje w pierwszej połowie grudnia, pierwszy tydzień stycznia już po Sylwestrze i następnie od 29.03.
      Ale biorąc pod uwagę nawet najniższą cenę, tydzień z HB kosztuje ok. 1060 zł. (7 x 36 = 252 EUR x 4,2 zł)

Biorąc więc pod uwagę nawet najbardziej optymistyczny wariant z najniższą ceną to zostaje Ci jeszcze 300 zł. na dojazd, transfery i niezbędne ubezpieczenie. Jeśli tyle wystarczy to pozostaje rzeczywiście tylko kilka formalności do załatwienia i w drogę. Jeśli znamy świetnie język włoski, hotel do którego się wybieramy, region i poszczególne ośrodki narciarskie to w zasadzie niczego już więcej rzeczywiście nie potrzeba. Ale jeśli nie?...

Przypominam, że poza wspomnianymi formalnościami oferta obejmuje również opiekę wykwalifikowanego pilota znającego język, region, hotel itd. itd...
      Mam kolegów którzy jadą ze mną bo wolą nie zaprzątać sobie głowy formalnościami, nie martwić się czy na miejscu nie zastaną jakiś niespodzianek, bo ktoś doradzi im jak i gdzie się dobrze jeździ, bo ktoś powie gdzie dobrze zjeść i coś kupić i nie przepłacić, bo ktoś pomoże językowo w hotelu, na stoku i nie daj Boże w szpitalu. A także dlatego, ze co niektórzy zamiast spędzić noc za kółkiem będą mogli zostawić swój samochód w garażu nie eksploatując go niepotrzebnie (bo po za kosztem paliwa i autostrad to jeszcze jest eksploatacja przecież samochodu której nie da się jasno wyliczyć w złotówkach) a do tego jeszcze skorzystają na tym bo nie będą musieli stać przed dylematem: piłeś - nie jedź. I przypominając, że koszt indywidualnie rezerwowanych 7 noclegach przy możliwie najniższej cenie to wydatek ok 1060 zł to czy dodatkowe 300 zł za transport ubezpieczenie i taki komfort podróżowania to według Ciebie zbyt duży wydatek??? Moim zdaniem nawet stali bywalcy Alp wyjeżdżając indywidualnie nie są w stanie zagwarantować sobie w tej cenie takiego pakietu świadczeń. Choć może nie być im potrzebny jeśli znakomicie znają język i region do którego jadą... Ale to n ie do nich w takim razie skierowana jest ta oferta...

Tyle, że zapomniałeś lub nie doczytałeś, że te 300 zł więcej to również ubezpiecz

zakładając, że świetnie znasz jakiś obcy język, cały region narciarski, nie sprawi Ci kłopotu zrobienie jakiejkolwiek rezerwacji a także świetnie sobie radzisz z jazdą samochodem po obcych landach to niemniej jednak pozostaje Ci jeszcze tylko 300 zł na
    • vadifiemme2014 14.12.13, 19:19
      jeepwdyzlu napisał:
      > Prawda jest brutalna - jedni takie rzeczy robią z przyjemnością i nie żądają pieniędzy

Jeśli uważnie przeczytałeś poprzedni mój post to już powinieneś być przekonany, że właśnie zaliczam się do tej pierwszej grupy. Nie żądam pieniędzy ale na pewno oferuję możliwie najlepszy pakiet świadczeń w możliwie najniższej cenie...

jeepwdyzlu napisał:
      > Staramy się, zeby to miejsce było niekomercyjne, więc proponuję kończyć...

I taka też jest moja oferta - niekomercyjna! Jeśli nie jesteś zainteresowany to rzeczywiście powinieneś skończyć odwiedzać ten wątek...
    • Gość: frak1 IP: *.elk.mm.pl 14.12.13, 19:12
      > Zwracam uwagę założycielowi wątku po rac drugi, że jest tu gościem

Dajcie już spokój. Wszyscy jesteśmy tu gośćmi, gdyż forum nie jest niczyją własnością. Dłużej "udzielający się" na tym forum czy posiadający stały nick nie ma legitymacji aby kogoś z forum wyrzucać, obrażać czy upominać.
    • Gość: bunazila IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 15.12.13, 18:21
      He, he, taki ortodox nie robi nic innego od paru lat. Uważa się za alfę i omegę tego forum.
    • jeepwdyzlu 16.12.13, 09:34
      Można ortiego lubić lub nie
      ale facet organizuje wyjazd
      reklamuje go
      i z uporem maniaka twierdzi, że wyjazd jest niekomercyjny, tani a on sam zajebisty jak stąd do Pasłęka bo na stronie są ceny x a w zarobku jest ubezpieczenie, ludzie wolą zostawiać auta w garażu i inne podobne pierdoły

ok, jego prawo ale nieco grzeczniej przydałoby się
      a i uznawanie Forumowiczów, którzy w większości byli na nartach więcej niż raz - za idiotów - jest przesadą....
      jeep
      --
      YCDSOYA
    • jabolkn 15.12.13, 11:35
      jeepwdyzlu napisał:

> Staramy się, zeby to miejsce było niekomercyjne, więc proponuję kończyć...
      > jeep
      staramy sie i staramy niestety nic z tego nie wychodzi
      miejsce gdzie zaraz po wejsciu spada na leb
      wielka reklama jest z zalozenia komercyjne
      wiec prosze sie nie dziwic ze przewazaja w nim
      roznego rodzaju ogloszenia

--
      pozdrawiam Janusz
    • vadifiemme2014 11.12.13, 22:56
      Ale i tak dalej Cię podziwiam...
      "Żeglarstwo w obiektywie"... "Oglądaj w oryginale"... A tu masz... I tak słoma wylazła...
    • skynews 12.12.13, 01:02

zwątpiłem,
      nie wpadłbym na to...
      to jest działalność gospodarcza do tego nieuczciwa, nielegalna bez licencji...
      taki uczciwy obywatel jak ortodox uzna za swój obowiązek poinformować o tym (jak już tego nie zrobił) fiskusa a za "pianę z pyska to już na pewno...

poza tym to na stronie hotelu, który wymieniłeś jest taniej jak w twojej układance dla jednej nawet osoby...
      czyli co ?
      nie tylko "w zamian zabieram do hotelu który już znam nieodpłatnie swoją 4 os .rodzinę" ale jeszcze co najmniej drugie tyle chcę zarobić ?

ps
      jak jest 8, 10 i więcej osób to we Francji albo w Szwajcarii (w Italii pewnie też) najtaniej jest wynająć willę na stoku a jak właściciel willi ma udziały w wyciągach to jeszcze jest duża zniżka na skipassy...

• vadifiemme2014 12.12.13, 09:50
      skynews!
      Ta oferta na którą tu zapraszam wymaga co najwyżej przeciętnego IQ ale już minimalnej umiejętności czytania ze zrozumieniem...
      Cena za wyjazd z moją grupą to 1350 zł
      Jeśli powołujesz się na stronę www hotelu to wypada podać link do niej... Mam nadzieję, że właśnie tą stronę oglądałeś:
      www.piccolohotelsanlugano.it/ita/prezzi.html
      A na tej stronie hotel proponuje noclegi w cenie 36 - 50 EUR.
      Gdybyś się jeszcze pofatygował wysłać maila z zapytaniem do hotelu dowiedziałbyś się, że najniższa cena obowiązuje w pierwszej połowie grudnia, pierwszy tydzień stycznia już po Sylwestrze i następnie od 29.03.
      Ale biorąc pod uwagę nawet najniższą cenę, tydzień z HB kosztuje ok. 1060 zł. (7 x 36 = 252 EUR x 4,2 zł)
      Nie wiem więc co Ty sobie poskładałeś, że wyszło Ci taniej ale ja to tak poskładałem, że za dodatkowe 300 zł dorzucam dojazd autokarem, codzienny dowóz na stoki i ubezpieczenie. Nie wspomnę już o pilocie który wie gdzie jedzie, zna język i służy wszelką pomocą.

Natomiast tych co nie mogą spać spokojnie z zawiści po nocach i nie mogą się doczekać poranka żeby komuś coś nie donieś mogę jedynie poinformować, że prowadzę działalność gospodarczą w ramach której mam prawo pośredniczyć w rezerwacji hotelu dla wybranej grupy i np. rezerwacji autokaru na wyjazd. Na wpłaconą kwotę mogę wystawić rachunek. Natomiast od różnicy wpłaconych kwot i poniesionych kosztów czyli rezerwacji odprowadzam stosowny podatek - przy niekomercyjnym wyjeździe gdzie nie ma marży jest on niewielki... Ponadto mam stosowne uprawnienia i kilkunastoletnią praktykę pilota wycieczek, kierownika wypoczynku (min. w hotelu PICCOLO byłem i również będę w ferie 2014 pełnił obowiązki kierownika obozu narciarskiego). Jestem również instruktorem narciarstwa zjazdowego ale przede wszystkim mam grono przyjaciół i znajomych dla których robię a właściwie jak to ładnie ująłeś, składam, ten wyjazd. I fajnie by było, żeby potencjalnie w tym wątku wypowiadali potencjalnie zainteresowani ofertą a nie Ci co w życiu nic im nie wyszło i potrzebują komuś dokopać żeby się choć trochę dowartościować...

YCDSOYA
      Jeśłi robisz takie wyjazdy i zabierasz ok 70 os. to wiesz, że dostaje się jeden darmowy skipass na 20 osób. Nie uwierzę, że robisz wyjazd i rozkładasz ten skipass na 20 os.:-) Jełśi tak - chwła Ci za to!
      Ja na samym początku napisałem, że mój zysk to wyjazd rodzinki free... Każdy inny natomiast płaci możliwie najniższą cenę jaką jadąc w pojedynkę nie jest w stanie sobie zapewnić przy komplecie takich świadczeń jakie proponuję. Dodatkowo swoim najbliższym znajomym zapewniam darmowe lekcje jazdy - w ramach wdzięczności, że się z nimi na ten wyjazd zabieram z rodzinką free!:-) I to jest według mnie uczciwa oferta z mojej strony. Ale rozumiem Twoje stanowisko i odmienne zdanie. Konkurencja ma swoje prawa :-) Pozdrawiam Cię więc i jeśli masz bardziej atrakcyjną ofertę to podeślij mi na maila....

Żeby nie dawać pożywki trollom wszystkich zainteresowanych wyjazdem zapraszam na email lub na podany w pierwszym poście profil na FB. Pieniacze niech sobie sami tutaj dyskutują...
    • m.wojtek 12.12.13, 21:05
      Drogi/droga vadifiemme2014,
      Nie będę próbował dociekać, czy to co robisz jest legalne czy nie, uczciwe czy nie, albo zwyczajnie przyzwoite albo nie. Wierzę w ludzi i zakładam szczerość Twoich intencji. Nawet zacząłem rozważać czy nie skorzystać z możliwości tego wyjazdu. Lecz sposób w jaki się reklamujesz i zachęcasz do wyjazdu odnosi dokładnie odwrotny skutek. Zarzucanie swoim potencjalnym klientom, że toczą pianę albo nie wykazują się minimalną umiejętnością czytania ze zrozumieniem to wystarczający powód aby w ogóle przestać rozważać udział w tej imprezie z Tobą w roli jej organizatora. Na marginesie nadmienię, że umiejętność czytania ze zrozumieniem jest niemniej ważna niż umiejętność pisania w sposób umożliwiający zrozumienie. Skoro pojawiło się wiele pytań to prawdopodobnie umiejętność pisania szwankuje.
      Życzę powodzenia w organizacja wyjazdu.

PS
      Oryginalność nick-a sugeruje że prawdopodobnie w nieodległej przyszłości pojawi się tutaj na forum podobna w swej treści oferta napisana przez innego organizatora wyjazdów dla grupy przyjaciół bliższych i dalszych.
    • vadifiemme2014 13.12.13, 11:05
      Sanowny m.wojtek
      Nick valdifiemme2014 jest nie mniej oryginalny niż np. m.wojtek i wiele wiele innych jakie się tu pojawiają i może świadczy o bardzo wielu rzeczach jak i moze zupełnie nic nie znaczyć...
      Aby rozważać jakąś ofertę należy ją najpierw poznać. Gdybyś Ty ją rzeczywiście poznał, był jednym z tych którzy się ze mną skontaktowali na email lub przez profil na FB to zapewne wiesz z kim i z czym masz doczynienia, znasz moje pełne dane i nawet najbardziej oryginalny nick oraz dyskusja na tym forum nie powinny mieć już wpływu na Twoją decyzję. Chyba, że byłoby tak jak napisałeś czyli pojawiło by się tutaj wiele pytań a ja na nie odpowiadałbym wcale lub robiłbym to pokrętnie. Ale jeśli chodzi o pytania to tak naprawdę pojawiło się tylko jedno na samym początku na które myślę wyczerpująco odpowiedziałem.
      Potem pojawili sie pieniacze - mylnie uważani przez Ciebie za moich potencjalnych klientów, oraz konkurencja która też raczej do tej grupy się nie zalicza.
      Gdybym robił komercyjną imprezę i zaczynał od zera wtedy zachwalałbym ją tylko w sposób oh i ah i nie patrzyłbym na to kto potencjalnie z tej oferty skorzysta bo liczyłby się tylko zysk. Jak słusznie ktoś inny zuważył, stali bywalcy Alp są w stanie zmontować coś tańszego. I to dla nich w takim razie też nie jest oferta. Ale ja tu nie oferuję narzędzi do montowania tylko gotowy zmontowany produkt z pełną obsługą. A zatem podoba się? Jade... Nie podoba się! Szukam dla siebie coś bardziej odpowiedniego...
      W każdym badź razie Ci którzy są naprawdę zainteresowani już nawiązali ze mną kontakt. I w zasadzie jeśli Ci którzy się zadeklarowali dopełnią formalności, możemy moją ofertę uważać za nieaktualną...
    • Gość: frak1 IP: *.elk.mm.pl 12.12.13, 17:12
      Dajcie już chłopu spokój ...
      Wiadomo że nikt za darmo nie będzie innym organizował wyjazdu. "Honorarium" projektodawcy wcale nie jest wygórowane, biorąc pod uwagę że na organizację będzie musiał poświęcić całkiem sporo wolnego czasu.
      Oferta nie jest zła chociaż "starzy bywalcy Alp" pewnie potrafili by zrobić ją taniej.
    • vadifiemme2014 12.12.13, 11:11
      jeepwdyzlu napisał:
      > Latemar jest świetny
      > Alpe Lucia gorzej - kilka starych wyciągów, ale jest fajny klimat i widoki

Hmmm...
      Nie znam Alpe Lucia ale może pomyliłeś regiony bo my nie planujemy wyjazdu do Alpe Lucia ale do Alpe Luzia gdzie są znakomite wyciągi i masa różnorodnych tras. Dodtakowo świetny snowpark, 2 trasy z pomiarem czasu: jedna slalom gigant, druga slalom gigant równoległy i zjazd z pomiarem prędkości na czarnej trasie. Oczywiście wszystko free... Jest też trasa do crossu i kilka torów przeszkód dla dzieci. Nie wiem więc czy o tym samym regionie na pewno myślałeś ale Alpe Lusia jest zdecydowanie cool... :-)
    • vadifiemme2014 12.12.13, 11:11
      Link do kamer i nie tylko:
      www.skiinfo.pl/trentino/moena-alpe-lusia-val-di-fassa/kamerki.html
    • jabolkn 12.12.13, 12:43
      jeepwdyzlu napisał:
      > Alpe Lucia gorzej - kilka starych wyciągów, ale jest fajny klimat i widoki
      Masz na mysli Alpe Lusia - Bellamonte ???
      bylem w styczniu i wszystkie wyciagi sa wyprzegane
      wiec chyba nie takie stare
      zdjecia

--
      pozdrawiam Janusz
    • jeepwdyzlu 12.12.13, 14:47
      bellamonte
      byłem dwa lata temu i były zaciachy
      w dodatku ze dwie kanapy były 3 osobowe zamiast 6

Nie uwierzę, że robisz wyjazd i rozkładasz ten skipass na 20 os.:-) Jełśi tak - chwła Ci za to!
      ----------
      oczywiście że rozkładam
      nie chwała tylko przyjacielskie relacje
      j.
      --
      YCDSOYA
    • vadifiemme2014 12.12.13, 16:05
      jeepwdyzlu napisał:
      > oczywiście że rozkładam
      > nie chwała tylko przyjacielskie relacje
      > j.

To w takim razie podziwiam Cię podwójnie! Za Twoją wielką i oczywiście bezdyskusyjną chojność i za to, że możesz się poszczycić zebraniem aż 70 "PRZYJACIÓŁ". Ja niestety po za przyjaciółmi zabieram też i dalszych znajmoych, znajomych znajomych i postronne przypadkowe osoby które dobiją do tej grupy. Nie czuję potrzeby dzielić na nich wszystkich skipassu bo w komercyjnej imprezie po za tym,że też bym go dostał za darmo to jeszcze dostałbym wynagrodzenia za świadczenie usługi pilotażu takowej grupy. Wystarczy więc, że zrzezkam się, a właściwie nie obciążam grupy właśnie tym drugim kosztem - równowartość ok 4 skipassów.
      Natomiast w ramach przyjacielskich relacji udzielam darmowych lekcji jazdy na nartach. Fajnie co nie???:-) Czy konkurencja też to robi??? :-)
    • jeepwdyzlu 16.12.13, 09:37
      4 osobowa rodzina to 600 eur (a raczej 800) karnety
      plus free dojazd i noclegi
      zatem płacicie organizatorowi 5000-10000 zł marży za jego zajebistość
      OK, ale trzeba to wiedzieć
      marża a w tej branży na poziomie 10% nie jest mała

zatem tytuł wątku to SZUKAMY FRAJERÓW
      jeep

--
      YCDSOYA
    • vadifiemme2014 16.12.13, 12:47
      jeepwdyzlu napisał:
      > 4 osobowa rodzina to 600 eur (a raczej 800) karnety
      > plus free dojazd i noclegi
      > zatem płacicie organizatorowi 5000-10000 zł marży za jego zajebistość
      > OK, ale trzeba to wiedzieć
      > marża a w tej branży na poziomie 10% nie jest mała
      > zatem tytuł wątku to SZUKAMY FRAJERÓW
      > jeep

A przed chwilą się dziwiłeś, że nie jestem zbyt grzeczny i że co niektórych traktuję jak idiotów... A co można pomyślec jak się takie rzeczy czyta???...
      Ręce opadają...

• jeepwdyzlu 16.12.13, 14:30
      niech Ci nie opadają
      pisz KOMERCYJNY wyjazd i tyle
      nie udowadniaj jaki z Ciebie świetny i dobry organizator...
      j.
      --
      YCDSOYA
    • Gość: frak1 IP: *.elk.mm.pl 16.12.13, 17:43
      Skoro hotel po najniższej cenie kosztuje 1060 zł a do tego mamy:
      1/ przejazd autokarem do Włoch
      2/ transfery na stok
      3/ ubezpieczenie narciarskie
      i za to wszystko 1350 zł (czyli 3 ostatnie pozycje za ok. 300zł) to chyba nie jest drogo?
      Po ostatnich trzech pozycjach widać że wyjazd nie jest komercyjny (wystarczy porównać z ceną przejazdu w biurze).
      Ja w każdym razie bym pojechał (gdyby wyjazd był w terminie 10-18.01)
      :)
      Jeśli przy tych kosztach wynegocjuje sobie bonus tj: pobyt w hotelu sobie i dzieciom +2 karnety, to chyba nikt nie będzie miał mu tego za złe. Założyciel wątku pełni przecież jednocześnie rolę organizatora, rezydenta, (okazjonalnie) instruktora i pilota to będzie miał sporo roboty ;)
      Pokój 2+2 i dwa karnety to nie jest wygórowana cena. Biura zdarłyby z nas 4x tyle albo i więcej.
      Znacie tańsze oferty z przejazdem, hotelem 3*, wyżywieniem, ubezpieczeniem, przy stoku?
      Ja szukam ( na 10-18.01) i nic takiego nie widziałem.
    • jeepwdyzlu 16.12.13, 19:50
      Cena za miejsce w pokoju 2 os. - 1390 zł
      Cena za miejsce w pokoju 3/4.os. - 1350 zł
      ------------------------------
      super okazja i jakie fajne 4 osobowe pokoje :-))

Uwagi:
      Na wyjazd należy zabrać ze sobą paszport/dowód osobisty, kaski ochronne, które są obowiązkowe poniżej 18 roku życia, stroje kąpielowe dla chętnych skorzystania z basenu w Cavalese. Cena nie obejmuje napojów do obiadokolacji (poza wodą mineralną). W cenie karnetu basen i lodowisko w Cavalese (z wyjątkiem wtorku i soboty).
      Skipass - cennik:
       - dzieci do lat 8 gratis
       - dzieci urodzone po 01.12.1997 r. 119 € (5 dni) lub 136 € (6 dni)
       - seniorzy urodzeni przed 30.11.1948 r - 153 €/5 dni lub 175 €/6 dni
       - pozostali 170 €/5 dni lub 195 €/6 dni
      ------------------------------------------------
      skipas normalna cena
      ubezpieczenie - podstawowe ski - jest tanie jak barszcz
      a jak kupujesz 40 to dostajesz gratisy i prowizyjkę

frak! Masz kłopoty z czytaniem ze zrozumieniem?
      Gdzie Ty widzisz nadzwyczajną okazję to nie wiem
      Oferta jak oferta...

jeep
      --
      YCDSOYA
    • vadifiemme2014 16.12.13, 20:48
      jeepwdyzlu napisał:
      > ubezpieczenie - podstawowe ski - jest tanie jak barszcz
      > a jak kupujesz 40 to dostajesz gratisy i prowizyjkę

OK!
      Poddaje się...
      Kto jest stałym bywalcem wie, że ubezpieczenie ski, nawet podstawowe na 10 dni, nie kosztuje 5 zł a prowizję dostają agenci ubezpieczeniowi a nie klienci...
      Ale napisać i powiedzieć można wszystko. Mgła, bomba, strzały itd... Jak ktoś ma tak bujną wyobraźnię to i prowizję od 5000 do 10000 jest w stanie się tutaj dopatrzeć...
      Ale gdyby Cię tak prosić jeepwdyzlu, żebyś podał link do jakiejkolwiek oferty, lepszej cenowo a spełniającej te same warunki to czy byłbyś w stanie to zrobić czy już nie nie starczy Ci ikry?
      Warunki:
      - 7 noclegów w hotelu*** z HB (śniadanie bufet, kolacja z dwóch dań na ciepło, woda mineralna, deser)
      - dowóz min. od Katowic + codzienny dowóz na stoki
      - ubezpieczenie ski
      - opieka pilota - rezydenta podczas całego pobytu
      - lokalizacja - włoskie Dolomity

Koniec bicia piany! Czas działać Panie Macierewicz!!! :-)
    • Gość: predazzo IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 16.12.13, 21:06
      Dla jeep i ortodoxa nawet 500 zł za taki wyjazd byłoby za drogo. To zwykli wichrzyciele czepiający się drobiazgów i szukający dziury w całym. Dla nich główną zasadą jest każdego skontrować i pouczać. Jeszcze nie czytałem ich postu, żeby komuś przyznali racje / chyba że sobie wzajemnie/. Żałośni osobnicy.
    • vadifiemme2014 16.12.13, 21:12
      No tak... Nie jesteś pierwszym który widzę poznał się na "stałych bywalcach alp" :-)
      Ale dajmy się wykazać ortodoxowi! Może nas zaskoczy i rzeczywiście coś ciekawego tu podrzuci...:-)
    • Gość: frak1 IP: *.elk.mm.pl 16.12.13, 22:07
      jeepwdyzlu napisał:
      > skipas normalna cena

No właśnie? A ten karnet to Fiemme-Obereggen czy Dolomiti Superski ?
    • vadifiemme2014 17.12.13, 08:58
      Gość portalu: frak1 napisał(a):
      > jeepwdyzlu napisał:
      > > skipas normalna cena
      >
      > No właśnie? A ten karnet to Fiemme-Obereggen czy Dolomiti Superski ?

Skipass jest w normalnej cenie. Przy grupach zorganizowanych nie ma zniżkowych karnetów ale jest jeden karnet gratis na przy 20 pełnopłatnych o czym już wielokrotnie Fiemme-Obereggen zgodnie z cennikiem:
      www.obereggen.com/it/skipass
    • jeepwdyzlu 17.12.13, 11:00
      valdifiemme
      nie gadaj sam z sobą
      nie jesteśmy tu idiotami

mam tylko jedną prośbę
      nie atakuj ludzi
      pisz i dyskutuj
      ale załóż sobie niekomercyjny nick a jak zakładasz wątek - to z właściwym tytułem..

Wszystko zostało napisane
      proponuję kończyć...
      jeep
      --
      YCDSOYA
    • vadifiemme2014 17.12.13, 11:57
      jeepwdyzlu napisał:
      > valdifiemme
      > nie gadaj sam z sobą
      > nie jesteśmy tu idiotami

Jesteśmy?? W czyim imieniu jeszcze piszesz?
      Wydaje mi się, że jak do tej pory piszę i dyskutuję... Co natomiast Ty tutaj robisz to nie mam zielonego pojęcia...

> mam tylko jedną prośbę
      > nie atakuj ludzi

Przyganiał kocioł garnkowi...

> ale załóż sobie niekomercyjny nick a jak zakładasz wątek - to z właściwym tytuł
      > em..

A jaki nick proponujesz, żeby był taki na pewno niekomercyjny? Co jest w nicku jeepwdyzlu co świadczy, ze jest on lub nie jest niekomercyjny? Za kogo się uważasz, żeby decydować o tym jaki tytuł wątku jest lub nie jest odpowiedni?

> Wszystko zostało napisane
      > proponuję kończyć...
      > jeep

Założyłem wątek i tak sobie będę pisał ile tylko będe chciał... :-) Ale Ty zawsze możesz skończyć... go przeglądać i się niepotrzebnie udzielać jak nie masz nic ciekawego do napisania... Chyba, że zaskoczysz mnie i tak jak prosiłem, jednak podeślesz jakąś ciekawszą od mojej ofertę. Bo jak nie no to cóż, rzeczywiście, kończ Waść...
    • jeepwdyzlu 17.12.13, 12:49
      no i nie tylko słoma wylazła ale i chamstwo
      nieźle jak na debiutanta na tym forum
      dobrze zaczynasz...

j.
      --
      YCDSOYA
    • vadifiemme2014 17.12.13, 13:07
      jeepwdyzlu napisał:
      > no i nie tylko słoma wylazła ale i chamstwo
      > j.

Spokojnie!
      Jak bym się nie starał dostosować się do Twojego poziomu to i tak za mało praktyki żeby Cię pobić. Zresztą Ty już jak widać masz odpowiednią i ugruntowaną od dłuższego czasu renomę na tym froum więc mozesz spać spokojnie... :-)

No a co z tą ofertą??? Zaskoczysz mnie czymś ciekawym czy nie udźwignąłeś ciężaru??? :-)
    • jeepwdyzlu 17.12.13, 13:47
      No a co z tą ofertą??? Zaskoczysz mnie czymś ciekawym czy nie udźwignąłeś ciężaru??? :-)
      --------------
      zwariowałeś?
      nawet nie zamierzam poświęcać ani jednej chwilki
      ty sobie skrobiesz swoje interesiki - twoja sprawa
      i twoich przyjaciół i klientów
      j.
      --
      YCDSOYA
    • vadifiemme2014 17.12.13, 14:11
      jeepwdyzlu napisał:
      > zwariowałeś?
      > nawet nie zamierzam poświęcać ani jednej chwilki
      > ty sobie skrobiesz swoje interesiki - twoja sprawa
      > i twoich przyjaciół i klientów

Ooo... I to jest właściwie podejście... Popisałeś sobie co tam Ci do głowy akurat wpadło a teraz jakby wypadało coś konkretnie a nie bardzo jest co to dochodzisz w końcu do słusznego wniosku, że lepiej poświęcić czas czemuś innemu...
      Jestem z Ciebie dumny!
      Lepiej późno niż wcale...

• Gość: frak1 IP: *.elk.mm.pl 17.12.13, 16:48
      jeepwdyzlu napisał:

> No a co z tą ofertą???

Żeby znaleźć tańszą ofertę z dojazdem autokarowym trzeba by szukać w wyjazdach studenckich czy klubowych. Tam robią czasami wyjazdy niskobudżetowe (ale zazwyczaj nie ma w nich wyżywienia i warunki lokalowe są słabsze). Byłem raz na jednym ale z upływem czasu człowiek robi się bardziej "wygodnicki" :)
      Albo szukać w terminie przed lub po sezonowym.
    • Gość: . IP: *.dynamic.chello.pl 19.12.13, 13:43
      a ja mama w dupie czy ktoś to nazwał komercyjna czy nie komercyjna.
      to po prostu dobra oferta jest i ciężko znaleźć coś porównywalnego, przynajmniej ja nie potrafię ani mi się nie chce ślęczeć godzinami i wysyłać jakieś zapytania, albo nie daj boże jeszcze korespondować z hotelarzami i negocjować żeby zbić 10E na czymś tam. za stary i za leniwy na to jestem. wolę jak ktoś inny to za mnie robi.
      pewno można taniej o 100 czy tam 200zł, ale ja tam wole, żeby ktoś se zarobił te kilka tysi ale odwalił za mnie całą robotę. a niech se chłop zarobi i 50 000zł na tym wyjeździe, to nie moja broszka.

gdyby termin był lutowy to już bym ci kolego wpłacał zaliczkę, a tak to dupa blada, muszę szukać dalej. pozdrawiam i nie przejmuj się hejtem - to jest bolandia, tak tu prostu jest :-)
    • ron5 19.12.13, 20:24
      Tak czytam ten temat i mam takie przemyślenia,że człowiek oganizuje wyjazd a napadaja na niego i nie bardzo wiadomo dlaczego.
      To forum w ogóle nie jest zasmiecane reklamami ,w każdym razie nie często.Poza tym-podoba się oferta-brać,nie podoba się-nie brać,po co ta napaść?
      Druga sprawa jest taka,że organizować taki wyjazd dla 40 osób to jest jednak praca i przede wszystkim odpowiedzialność.Przecież tam na miejscu zaczną mu marudzić ,że jednemu za ciepło drugiemu za zimno,kawa za mocna i za mało płynu,spagetti za twarde ,nie ma boczku na śniadanie a tylko rogaliki itd itp.Liczę się z kasą ale nie podjął bym się takiego czegoś za nic a na pewno nie za darmowe ferie dla rodziny.
      I ostatnia uwaga-niedawno pojawiła się na forum delikatna,prawie niezauważalna propozycja wyjazdu (komercynego) ,sprawdziłem oferte i jadę na fajny,niedrogi wyjazd ze szkoleniem,o którym prawdopodobnie inaczej bym się nie dowiedział.A zatem proponuję,dajcie na luz panowie,szkoda się pałować.popatrzcie sobie lepiej na prognozy opadów śniegu to się Wam humory poprawią bo bedzie sypać.pozdrawiam
    • vadifiemme2014 19.12.13, 21:35
      ron5 napisał:
      > Druga sprawa jest taka,że organizować taki wyjazd dla 40 osób to jest jednak pr
      > aca i przede wszystkim odpowiedzialność.Przecież tam na miejscu zaczną mu marud
      > zić ,że jednemu za ciepło drugiemu za zimno,kawa za mocna i za mało płynu,spage
      > tti za twarde ,nie ma boczku na śniadanie a tylko rogaliki itd itp.Liczę się z
      > kasą ale nie podjął bym się takiego czegoś za nic a na pewno nie za darmowe fer
      > ie dla rodziny.

Prawdę mówiąc już prawie straciłem wiarę w to, że to forum odwiedzają normalni ludzie ale na szczęście pojawiło się kilka osób dzięki którym tą wiarę odzyskałem:-)
      ron5!
      Oczywiście, ze to odpowiedzialna robota a ludzie są jacy są....
      Tej organizacji podjąłem się tylko dlatego, że hotel dobrze znam a grupa to większość moich bliższych i dalszych znajomych. W zeszłym roku byłem w tym hotelu kierownikiem obozu narciarskiego a jeszcze potem byłem w nim prywatnie ze swoją rodziną w czasie mistrzostw świata w narciarstwie klasycznym. Sporo moich znajomych normalnie po ludzku pozazdrościło i dopytywało się czy bym nie zorganizował takiego wyjazdu dla znajomych. No i w ten sposób się tego zadania podjąłem... I jestem pewny, że nie będą narzekać na tradycyjną włoską pastę bo robią ją tam znakomicie :-)
    • skynews 19.12.13, 22:34

"mogę jedynie poinformować, że prowadzę działalność gospodarczą w ramach której mam prawo pośredniczyć w rezerwacji hotelu dla wybranej grupy i np. rezerwacji autokaru na wyjazd. Na wpłaconą kwotę mogę wystawić rachunek. Natomiast od różnicy wpłaconych kwot i poniesionych kosztów czyli rezerwacji odprowadzam stosowny podatek - przy niekomercyjnym wyjeździe gdzie nie ma marży jest on niewielki... Ponadto mam stosowne uprawnienia i kilkunastoletnią praktykę pilota wycieczek, kierownika wypoczynku (min. w hotelu PICCOLO byłem i również będę w ferie 2014 pełnił obowiązki kierownika obozu narciarskiego). "

czy ty w ogóle jesteś świadomy tego co robisz i zamierzasz zrobić ?
      ...nie chce mi się bezsensownie dyskutować więc w punktach:

- nie masz swojej strony internetowej, nie ma nazwy twojej firmy, nie można sprawdzić
      wpisu w KRS w celu potwierdzenia prowadzonej przez podmiot gospodarczy działalności
      i najważniejsze...zweryfikowania danych teleadresowych oraz określenia formy prawnej prowadzonej działalności,
      a jak nie jest to spółka z o.o to jako organizator odpowiadasz swoim prywatnym majątkiem
      dosłownie za wszystko...i za to jak ktoś się skaleczył przy goleniu, zjadł nieświeżą szynkę
      w restauracji, brak cieplej wody w hotelu czy uległ wypadkowi na stoku...mój adwokat
      wyciągnąłby od takiego organizatora za wszystko

- nie ma warunków uczestnictwa w imprezie co jest niezbędne przy zawieraniu umowy
      a zgłoszenie chęci jest już zawarciem umowy przynajmniej przedwstępnej...

- nie masz adresu mailowego niezbędnego do prowadzenia działalności - adres google_mail nie jest poważnym adresem do prowadzenia działalności gospodarczej

- nawet nick gazetowy skręciłeś bo chyba nie miało być vadifiemme2014 tylko jak już to val...

- nr. tel. komórkowego...anonimowy starter, który można w każdej chwili wyrzucić ?

hotel w/g tripadvisor.com - opinie użytkowników:
      - chyba z lat sześćdziesiątych i od tego czasu chyba nieremontowany, wnętrza przestarzałe
      - ciągle problemy z ciepłą wodą,
      - przez okna od strony podwórza lepiej nie wyglądać - śmietnik ale dziedziniec jest ok
      - małe pokoje
      - brak wi_fi
      - ale ogólnie jest czysto, dobre jedzenie w restauracji i mili właściciele,
      co jest typowe dla Italii bo nigdy jeszcze nie spotkałem tam złej restauracji lub niemilej obsługi - uśmiechają się zawsze od ucha do ucha, przynajmniej do pierwszej reklamacji...

- strona www.piccolohotelsanlugano.it/ita/prezzi.html nieprofesjonalnie zrobiona: informacje
      w j.angielskim i niemieckim z błędami i b. skromne, tylko 2 zdjęcia hotelu wielkości znaczków pocztowych a jak klikniemy na tej stronie na link z adresem hotelu to street view
      pokazuje jakiś dom z odpadającym tynkiem...

i nie odpisuj że jesteś w stanie każdą wątpliwość wyjaśnić prywatnie bo to ściema jest,
      więc albo jesteś tak naiwny i nie zdajesz sobie sprawy z tego co chcesz uruchomić
      albo szukasz głupszych od siebie o co raczej będzie trudno nawet na forach gazety...

--
      Enjoy it !
    • Gość: frak1 IP: *.elk.mm.pl 19.12.13, 23:27
      No i mamy wroga publicznego nr 1!
      Jak on śmiał tu proponować hotel w którym 1 turysta 2 lata temu był niezadowolony!!!
      Do tego przekręcił swój nick, za wyjazd odpowiada całym majątkiem i nie ma komercyjnej skrzynki!!!
      ADMIN!
      Gdzie jest admin???!!!!
      Trzeba wyciąć tego użytkowania !!!!!
    • vadifiemme2014 20.12.13, 08:05
      skynews napisał:
      > - nie masz swojej strony internetowej, nie ma nazwy twojej firmy, nie można sprawdzić > wpisu w KRS w celu potwierdzenia prowadzonej przez podmiot gospodarczy działalności i najważniejsze.

Czy brak własnej strony internetowej jest dowodem istnienia lub nie danej firmy???
      Moja firma ma nazwę, adres, regon i wszelkie dokumenty które są niezbędne do prowadzenia działalności są potrzebne. Prowadzę działalność od 2004 roku. Wszyscy którzy dostali ode mnie umowę dostali na niej pełną dane firmy. Po co więc te kłamstwa z Twojej strony???
      Oferta jest niekomercyjna a działalność prowadzę na potrzeby współpracy z dużą firmą ie mam potrzeby posiadania własnej strony internetowej

> - nie ma warunków uczestnictwa w imprezie co jest niezbędne przy zawieraniu umowy
      > a zgłoszenie chęci jest już zawarciem umowy przynajmniej przedwstępnej...

Kolejne kłamstwo! Warunki jak najbardziej są a zgłoszenie chęci nie jest jeszcze żadną umową...

> - nie masz adresu mailowego niezbędnego do prowadzenia działalności - adres goo
      > gle_mail nie jest poważnym adresem do prowadzenia działalności gospodarczej

Nie znam instytucji która by określała który nick jest poważnym a który nie do prowadzenia działalności gospodarczej...

> - nawet nick gazetowy skręciłeś bo chyba nie miało być vadifiemme2014 tylko jak
      > już to val...

Skynews! A Ty z czego skręciłeś swój nick? Patrząc po Twoich postach to pewnie stamtąd skąd spadłeś... :-)

> - nr. tel. komórkowego...anonimowy starter, który można w każdej chwili wyrzucić ?

Kolejne pomówienie z Twojej strony... Numer telefonu który posiadam jest niezmieniony od 1998 roku... Ale fakt! Trudno się z niego dodzwonić from sky...:-)

[i]> hotel w/g tripadvisor.com - opinie użytkowników:
      > - chyba z lat sześćdziesiątych i od tego czasu chyba nieremontowany, wnętrza pr
      > zestarzałe
      > - ciągle problemy z ciepłą wodą,
      > - przez okna od strony podwórza lepiej nie wyglądać - śmietnik ale dziedziniec
      > jest ok
      > - małe pokoje
      > - brak wi_fi
      > - ale ogólnie jest czysto, dobre jedzenie w restauracji i mili właściciele,

Pokoje są i małe i duże - to zależy jaką opcję wybierzesz...
      W hotelu jest wi-fi!
      Wybrana opinia która przytoczyłeś jasno potwierdza, że hotel jest czysty, kuchnia dobra a obsługa miła... Nie przeczę, że hotelik jest skromy. Ale te trzy rzeczy są chyba najważniejsze? Ja wiem, że są tacy którzy w tej cenie chcieliby mieć SPA i nie wiadomo co jeszcze...

> i nie odpisuj że jesteś w stanie każdą wątpliwość wyjaśnić prywatnie bo to ście
      > ma jest, więc albo jesteś tak naiwny i nie zdajesz sobie sprawy z tego co chcesz uruchom
      > ić > albo szukasz głupszych od siebie o co raczej będzie trudno nawet na forach gazety...

Nie utrzymuję prywatnych relacji with sky więc nie spodziewaj się ode mnie wyjaśnień na priv.
      Nie mam co wyjaśniać. Jedyne co mogłem zrobić to sprostować tylko Twoje kłamstwa i oszczerstwa. Nie szukam tutaj głupszych od siebie tylko oferuję w moim mniemaniu atrakcyjny wyjazd. A to, że przy okazji to przyciąga głupich to już na to nie mam wpływu. Różne rzeczy spadają z nieba... Jak widać i na to forum też...

skynews napisał:
      -mój adwokat wyciągnąłby od takiego organizatora za wszystko

No właśnie... Od tego trzeba było zacząć... To jest oferta dla tych co chcą aktywnie wypocząć... A Ty jak rozumiem należysz do tych co wyjeżdżają w pierwszej kolejności po to, żeby coś od organizatora wyciągnąć...
      "Mój adwokat..." :-)
      Mój giermek siedzi na podłodze zjadając resztki z pańskiego stołu i się z Ciebie śmieje od ucha do ucha... :-)
    • ortodox 08.01.14, 22:34
      Nieczęsto zgadzam się ze skynewsem, ale w tym wypadku chyba nie mam wyboru.
      No, może za wyjątkiem możliwości znalezienia głupszych od głupiego na forum gazety.
      Jak widać, jest to możliwe i zawsze znajda się tacy znajdą, którzy z takich "okazji" skorzystają ... i to z wdzięcznością. Rzecz nie w tym by im zabraniać, ale uświadomić. Co chyba zostało tu zrobione. Niech więc teraz jadą ... uświadomieni.
      pozdro.
      --
      Żeglarstwo w obiektywie
      Oglądaj w oryginale
    • vadifiemme2014 09.01.14, 10:34
      Przede wszystkim zawsze znajdą się tacy, co im wszystko przeszkadza...
      Skynews sobie nieco pofantazjował na mój temat ale pewnie też wiedziałby dlaczego samoloty spadają bo przecież latał już pewnie nie raz... Macierewicz byłby na pewno z niego dumny... :-) Ale dziękuję Ci ortodoxie, że również i Ty zechciałeś jako wątpliwy autorytet na tym forum rozjaśnić umysły tych nieuświadomionych... :-)
      Najważniejsze, żeby obie strony, Ci według Ciebie głupi i głupsi, były zadowolone. Nie daj Bóg, żeby znalazł się pomiędzy nimi taki mądry i świadomy jak Ty bo niewątpliwie byłby czarną owcą w stadzie która z zawiści mogłaby zepsuć wszystko...
    • jabolkn 09.01.14, 11:24
      podziekuj ortodoxowi za podbicie tematu
      :-)
      --
      pozdrawiam Janusz
    • ortodox 09.01.14, 18:34
      Nie czepiaj się, przecież podziękował ... na swój sposób
      --
      Żeglarstwo w obiektywie
      Oglądaj w oryginale
    • jabolkn 19.12.13, 20:07

> No a co z tą ofertą???
      w tym samym terminie cena ze skipasem 1299 PLN
      Risoul

--
      pozdrawiam Janusz
    • vadifiemme2014 19.12.13, 20:30
      jabolkn napisał:
      > w tym samym terminie cena ze skipasem 1299 PLN
      > Risoul

To nie jest ten sam termin a jest to wyjazd o tydzień późniejszy...
      Nie jest to hotel tylko apartamenty 4,6 i 8 os.
      Wyżywienie - jakie??? Ponadto o ile dobrze się orientuję, śniadania kontynentalne i generalnie wyżywienie przygotowywane jest przez polskie kucharki i w większej części z półproduktów przywożonych z Polski...

Najważniejsza różnica - to nie włoskie Dolomity a niezbyt ciekawy francuski region...

Ale...
      Jak na komercyjną ofertę to uważam, że jest bardzo atrakcyjna i zapewne lepiej skorzystać z niej niż zainwestować te pieniądze na wyjazd do polskich ośrodków...

• vadifiemme2014 19.12.13, 20:34
      Poprawiam się! Region jest ciekawy!:-)
    • Gość: frak1 IP: *.elk.mm.pl 19.12.13, 22:30
      > w tym samym terminie cena ze skipasem 1299 PLN

Pragnę zauważyć że ta oferta nie ma wyżywienia. A pokoje są 4,6 i 8 osobowe! (Przypomnę że w ofercie założyciela wątku wyśmiewane były pokoje 3 i 4 osobowe.) We Francji łóżka są piętrowe, bez pościeli. Dla nastolatków to nie pewnie to nie przeszkadza, ale czy na pewno wszyscy inni byliby zadowoleni?

• jabolkn 20.12.13, 10:24
      Gość portalu: frak1 napisał(a):

> Pragnę zauważyć że ta oferta nie ma wyżywienia. A pokoje są 4,6 i 8 osobowe! (P
      > rzypomnę że w ofercie założyciela wątku wyśmiewane były pokoje 3 i 4 osobowe.)
      > We Francji łóżka są piętrowe, bez pościeli. Dla nastolatków to nie pewnie to n
      > ie przeszkadza, ale czy na pewno wszyscy inni byliby zadowoleni?

prowadzilem w zyciu pare roznych grup i nigdy nie byli wszyscy zadowoleni
      a jedzenie nie jest najwazniejsze
      wole zabrac troche makaronu z kraju i szybciutko cos przyrzadzic
      no i najwazniejsze - mieszkam bezposrednio na stoku
      wychodze i wracam kiedy chce
      nie musze pakowac sie codziennie do autobusu
      --
      pozdrawiam Janusz
    • vadifiemme2014 20.12.13, 10:34
      Ja zgadzam się z Tobą w zupełności! Każda oferta ma swojego klienta a ilu klientów tyle preferencji... :-)
      A jeśli chodzi o wyżywienie to szczególnie jest szeroki temat. Jeden jedzie po to, żeby zjeść lepiej niż w domu a inny może na chinskich zupkach tydzień przetrwać...
      Ja lubię jedno z drugim połączyć. Dobrą kuchnię w relatywnie niskiej cenie:-)
      Po za tym... Jeśli ktoś ma codziennie naszykowany posiłek to może sobie przez tydzień sam makaron czy coś innego gotować... Jeśli ktoś robi to codziennie to jak już jedzie na wypoczynek to nie po to, żeby przy garach stać... :-)

• Gość: frak1 IP: *.elk.mm.pl 20.12.13, 11:29
      > no i najwazniejsze - mieszkam bezposrednio na stoku
      > wychodze i wracam kiedy chce
      > nie musze pakowac sie codziennie do autobusu

też tak uważam. Ale pokoje 8-osobowe i piętrowe łóżka to porażka (a właściwie wstyd) dla francuskiej turystyki. Raz byłem i mi wystarczy. Nawet w Polsce takich nie ma (no może poza jakimiś leżącymi na uboczu, zapomnianymi schroniskami dla młodzieży) Myślałem że takie rzeczy odeszły już do lamusa (wraz z zasadniczą służbą wojskową :). A tu dostaję folder Itaki z ofertami na narty i pierwsze co widzę to piętrowe łóżka.
      :)
      a jeśli chodzi o jedzonko to po prostu wypada spróbować miejscowej kuchni i odżałować trochę grosza na to wyżywienie. Prawie każdy region ma swoje sztandarowe potrawy czy nawet całą kuchnię i godną pożałowania stratą jest wcinać wtedy zupki po chińsku czy makarony na szybko. Kuchnia - to też jest poznawanie obcego kraju!
    • Gość: pampeago IP: 149.156.124.* 20.12.13, 10:47
      Bardzo chciałbym, żeby na tym wyjeździe spotkali się ortodox, jeepwdyzlu, skynews i wszystkie inne ciule plujące tu na organizatora wyjazdu. Moglibyście się wzajemnie naprać po mordach. Może zmądrzelibyście i przestalibyście wypisywać głupoty i wylewać swój jad na forum.
    • jeepwdyzlu 23.12.13, 13:45
      pampeago, frak, niemkomercyjny wyjazd
      pisz pod jednym nikciem - będzie mniej wesoło - fakt
      ale za to klarownie

skończcie ten wątek - wyjazd jest zajebisty, organizator jeszcze bardziej
      i kropka
      jeep

--
      YCDSOYA
    • vadifiemme2014 23.12.13, 17:13
      Tak, tak... Brzozy nie było ale były za to wybuchy, sztuczna mgła a pod nickiem jeepwdyzlu jak nic ukrywa się Macierewicz co by wyjaśniało ten ostatni post...
    • vadifiemme2014 23.12.13, 17:14
      A do tego jak się w końcu uspokoiło to po 3 dniach ciszy pisze "skończcie ten temat"... :-)
    • Gość: frak1 IP: *.elk.mm.pl 23.12.13, 20:21
      jeepwdyzlu napisał:

> pampeago, frak,niemkomercyjny wyjazd
      > pisz pod jednym nikciem

Oj, jeepie, jeepie ...
      Narciarz to pewnie z Ciebie dobry ale detektyw to żaden :)
      chciałeś chyba napisać "pampeago, cosma, ..."
      te osoby mają faktycznie te same IP (Academic Computer, address: KRAKOW) więc można by ewentualnie podejrzewać że może jest to ta sama osoba.
      Natomiast mojemu miejscu zamieszkania (wyświetlonym jest obok mojego nicku) daleko do Krakowa i to nie tylko geograficznie :)
      vadifiemme2014 to dla odmiany Częstochowa.
      Chyba nie myślisz że aby wprowadzić Ciebie (i innych) w błąd przemierzam 500 km przed każdym wpisem?

• jeepwdyzlu 23.12.13, 20:29
      Wigilia. Popołudnie. Przygotowania do kolacji trwają.
      Do mieszkania w bloku - dzwonek w drzwiach.
      Otwiera Pan Domu.
      Widzi babę - Rumunkę - z zawiniątkiem w objęciach.
      -Weźmie Pan Rumunka? - pyta nieśmiało baba.
      -Rumunek zdrowy. Rumunek katolik - dodaje
      -Chwileczkę - zapytam się żony.
      Po chwili wraca i mówi - OK, biorę.

Rok później sytuacja analogiczna
      Znów wigilia, znów dzwonek, znów Rumunka z zawiniątkiem
      -Weźmie Pan Rumunka? - pyta niesmiało.
      -Rumunek zdrowy. Rumunek katolik.
      -Chwileczkę - zapytam się żony.
      Po chwili wraca i mówi - OK, biorę.

W kolejnym roku -
      a jakże - w Wigilę
      dzwonek, Rumunka,
      -Weźmie Pan Rumunka? - pyta niesmiało.
      -Rumunek zdrowy. Rumunek katolik.
      -Chwileczkę - zapytam się żony
      Po chwili wraca i mówi:
      -Nie - dziękuję, w tym roku zdecydowaliśmy się na karpia....

Wesołych Świąt!
      jeep
      --
      YCDSOYA
    • Gość: GrzesKrak IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 25.12.13, 10:36
      Osobiscie uwazam ze masz kiepskie poczucie humoru. Ciekawe czy taki dowcip rowniez by cie bawil w wersji: jankes-Polak , swieto dziekczynienia, oraz indyk?
      Swoja droga takie historie o biednych rumunach to opowiadaja tylko ci co w zyciu nie byli w tym skądinąd ladnym kraju. Wiekszosc tak jak ty utożsamia Romów z Rumunami ale to nie to samo.
    • jeepwdyzlu 25.12.13, 21:04
      ale ty durny jesteś
      aż mi ciebie żal...
      j.

--
      YCDSOYA
    • Gość: ceq IP: 149.156.124.* 29.12.13, 11:47
      Wyszło z ciebie nieprawdopodobne wręcz chamstwo. Po poprzednich postach doskonale było widać, że jesteś podpolitym prymitywem ale że aż tak skrajnym???
    • jeepwdyzlu 30.12.13, 11:03
      ceq widać twoje ip
      więc nie sil się na zmiany ników
      papa
      j.
      --
      YCDSOYA
    • Gość: RT IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 02.01.14, 10:08
      Twoją głupotę też zawsze widać - i to doskonale!
    • jabolkn 24.01.14, 13:02

> Zapraszam wszystkich poszukujących atrakcyjnej oferty wyjazdu na narty we włoskie

masz jeszcze wolne miejsca
      np pokoj 2 osobowy z lazienka ?
      ile kosztowalby z dojazdem wlasnym ?

--
      pozdrawiam Janusz
    • vadifiemme2014 25.01.14, 14:37
      jabolkn napisał:
      > masz jeszcze wolne miejsca
      > np pokoj 2 osobowy z lazienka ?
      > ile kosztowalby z dojazdem wlasnym ?

Na oferowany niekomercyjny wyjazd autokarem nie mam już wolnych miejsc.
      Nie pośredniczę natomiast w rezerwacji hotelu. Możesz sam sam to zrobić. Link do hotelu www.piccolohotelsanlugano.it
      Ale jak na dojazd własny to zdecydowanie lepsza będzie dla Ciebie chyba jednak oferta Risoul. Tylko tydzień później ale za to ze skipassem...

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka