Forum Sport Narty
ZMIEŃ
    Dodaj do ulubionych

Decathlon serwis nart

IP: *.enertel.com.pl 26.02.15, 11:30
    witajcie - mam pytanie związane z serwisowaniem nart / ostatnio zrobiłem takowe dla nart karwingowych o nieagresywnym profilu (kilkuletnie HEAD ICON z promieniem skrętu 12m); do tej pory nie przejmowałem się krawędziami i głownie opierałem się na właściwościach wynikające z ich geometrii i obciążeniu krawędzi w skręcie, a narty jeździły świetnie - po serwisie w DECATHLONIE narta straciła swe właściwości i ja, narciarz z 30-letnim stażem na stoku zachowywałem się jak młodzieniec rozpoczynający swą przygodę na śniegu, a narty żyły swoim życiem; okazało się że DECATHLON serwisuje narty na maszynie i z miejsca ustawia szlif kątów krawędzi na 87-88st. ; do tej pory sadziłem że to parametry dla zawodniczych nart, a amatorskie narty to krawędzie 89-90st. Czy mam rację? (dodam tylko, że przeszlifowałem krawędzie nart na kat 90st.i narta znowu jest świetna).
    Obserwuj wątek
      • ewangelizator_carvingu Re: Decathlon serwis nart 26.02.15, 17:27
        standard dla nart slalomowych to 87 st, generalnie narty carvingowe sa ostrzone zazwyczaj na 87-88

jak sie przyzwyczaiło do 90 st to zmiana o kilka stopni robi różnicę

dobry serwis pyta najpierw na jaki kąt ustawić narty,

-
        pozdro
        ec
        byłem, zobaczyłem, jeździłem
        • Gość: michal Re: Decathlon serwis nart IP: *.poleczki.dialup.inetia.pl 28.02.15, 19:32
          Narta gigantowa jakie powinna mieć kąty?

Dokładnie chodzi mi o taką nartę:
          www.skionline.pl/sprzet/narty,08-09,rossignol,radical-r8x-wc-oversize,3074.html

Jakie ma parametry jak wychodzi z produkcji?

Na początku jak ją kupiłem kilka lat temu to była bajka. Jeździło mi się genialnie. Później pamiętam, że oddałem ją do decathlonu i nie wiem czemu - ale to była jakaś masakra. Później przez 2-3 sezony serwisowałem ją o znajomego: i w sumie mogę powiedzieć, że było OK. W tym roku zawiozłem do intersportu - i w sumie jestem bardzo, bardzo zadowolony.

W sumie to nie wiem od czego to zależy...
      • Gość: Edwin Re: Decathlon serwis nart IP: *.dynamic.chello.pl 03.03.15, 14:52
        Narty serwisować w Decathlonie ?? No, nie to chyba żart. Tam są zatrudnieni kolesie 5 pln/h, najczęściej leworęczni studenci, po dwugodzinnym szkoleniu z BHP. Zero kwalifikacji, żadnego pojęcia, podkreślam ŻADNEGO pojęcia o nartach. Co roku nowy zestaw kolesi. Zresztą może lepiej niech psują narty niż coś droższego np. samochody.
        • Gość: 66maly Re: Decathlon serwis nart IP: *.enertel.com.pl 05.03.15, 10:56
          Będąc z reklamacją, szef serwisu (sic!) chwalił się certyfikatami szkoleń firmy Wintersteiger - a w domyśle rozmowy była myśl, że czy to robi jednoręki bandyta, czy małpa tresowana maszyna i tak sama to robi....., ale powinni to robić z głowa raczej, bo sam papier dobrze roboty nie zrobi
      • romek00001 Re: Decathlon serwis nart 02.12.19, 13:07
        W życiu nie dałbym nart do Decathlonu. Lepiej dać przygotować sprzęt do specjalistów. Jeśli chodzi o ostrzenie nart we Wrocławiu, to tylko Sportowy Warsztat przy Wieczystej. Polecam, super fachowcy.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka