Forum Sport Narty
ZMIEŃ
    Dodaj do ulubionych

Dachstein West - proszę o opinię

IP: *.gdansk.vectranet.pl 23.09.16, 18:56
    Witam,
    Czy ośrodek Dachstein West nadaje się do jazdy dla dzieci, które już same zjeżdzają na niebieskich trasach, na czerwonych trochę słabiej ale jakoś jadą.
    Niestety niebieskich tras jest tam mało i nie wiem jak wyglądają czerwone.
    Może ktoś był, to bardzo proszę o informację.
    Ogólnie, czy polecacie ten ośrodek dla "starych koni"? ;-)

Pozdrawiam
    Marcin
    Edytor zaawansowany
    • ma.ci.ej 07.10.16, 11:53
      Ośrodek jest bardzo przyjemny, kameralny (nie za dużo ludzi), a jednocześnie na tyle duży (coś ok. 140 km) aby się nie nudzić. Dla dzieci jest cała masa atrakcji (np. skicross, pomiar prędkości itp).
      Co do trudności:
      Czerwona do Russbach jest stosunkowo łatwa jak na austriacką czerwoną, trochę trudniejsza na dole (ale jest objazd 1b, łatwiejszy), niestety trochę starodawna gondola.
      Od strony Gosau na górę idzie w szybkie krzesłą. Wzdłuż górnego krzesła też łatwa czerwona, wzdłuż dolnego w dolnym odcinka raczej czerwowo-czarna (ścianka i dojazd do krzesła niezbyt łatwe)
      Z Gosau-Hintertall na szczyt idzie szybka, nowoczesna gondola, ale zjazd niezbyt łatwy. Na górze czarną ściankę można objechać niebieską, ale niebieska jest taka, że prawie trzeba podchodzić, po połączeniu niebieskiej z czarną na czerwonej są trudniejsze kawałki.
      Trasy wzdłuż krzesełek E1 i E2 (szybkie wygodne kanapy) nadają się dla słabiej jeżdżących (wiele wariantów zjazdu - trudniejsze i łatwiejsze). Na górze snowpark
      Połączenie Annaberg z z Gosau jest przy pomocy dwóch stromych, nieprzyjemnych orczyków dwuosobowych A6 oraz Z4. Jeśli będą one za trudne do przejechania, to jest skazany na jazdę w jeden dzień na małej przestrzeni. Trasy przy tych orczykach - dość łatwe (17+14a), ale też do wybory ekstremalnie trudne 16a (czarna nieratrakowana).
      Od strony Annaberg szybka gondola do góra i zjazd 17 - na górze łatwa, potem kilka trawersów przez las, na dole ściana (bardziej czarna niż czerwona).
      Z Annaberg w drugą stronę wyciąg A2 powolny (4-osobowy, ale nie wysprzęgany), trasa 18 sympatyczna (łatwa czerowa), wzdłuż niej skicross (otwarty dla wszystkich, frajda dla dzieci niesamowita). 19 do Lungotz trochę trudniejsza (na górze ścianka z pomiarem prędkości)

Ogólne wrażenia: jak dla mnie super, dobrze jeżdżący mają gdzie pojeździć, słabiej jeżdżacy muszą sobie poradzić na tych połączeniach, bo inaczej są skazani na jazdę na małych obszarze. No i chyba jeden z najbliższych ośrodków od Polski.

W razie pytań służę pomocą.
    • Gość: fisz IP: *.gdansk.vectranet.pl 09.10.16, 14:05
      Dzięki za super jasną wypowiedź, ale dłuugi czas oczekiwałem na takie info i nie mogłem się doczekać i nie zaryzykowałem na Dachstein, choć cenowo miałem zaj... oferte bo 1 os dor. + dzieciak z karnetem na 140km i pełnym wyż. w hotelu za kwotę 2100zł (a to dlatego ze dzieciak ze skipassem za 25zł :-)

Więc wybrałem opcję droższą, ale pod dzieciaka, gdzie jest 140km tras, tj wybrałem Saalbach
    • ma.ci.ej 09.10.16, 21:30
      Bylem też w Saalbach. Z tych dwóch ośrodków bez chwili zastanowienia wybralbym (niestety dla Ciebie) Dachstein. Pod katem dzieci - w Saalbach jest mniej możliwości dla slabiej jeżdżących - lewa strona doliny jest stroma (zawsze można na sam dół zjechać gondolą). Sorki, ale zajrzałem tu pierwszy raz po lecie
    • Gość: Fisz IP: *.centertel.pl 10.10.16, 08:46
      Pisząc o tych 140km tras w saalbach miałem na myśli tylko niebieskie.
      Powiem Ci ze zmartwiłem sie... ,kurde patrząc na skimap Dachstein West to tam jest tylko 10% tras niebieskich (czyli jakieś 14km) licząc juz te inne ośrodki wchodzące w skład Dachstein West.
      Natomiast w Saalbach w tym całym ośrodku z 270km tras jest 140km tras niebieskich i tym sie kierowałem.
      To ja nie wiem, czemu oni tak to na tych mapach przedstawiają :-((

Ale dzięki i tak!

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka