Forum Sport Narty
ZMIEŃ
  Dodaj do ulubionych

  Bagażnik na narty/uchwyt na samochód

  20.03.18, 22:09
  Cześć, wybieram się na narty, pierwszy raz ze swoimi. Totalnie nie wiem jak się z nimi zabrać. Polecicie jakiś uchwyt na narty kompatybilny z VW TOUAREG?
  Obserwuj wątek
   • aga_snow Re: Bagażnik na narty/uchwyt na samochód 20.11.18, 17:34
    W każdym większym mieście są takie sklepy/punkty gdzie można zakupić uchwyty i box na każy rodzaj pojazdu. Najbardziej prestiżowa marka to THULE, ale można kupić też tańsze zamienniki ;) Na co warto zwrócić uwagę, to ile par nart chcemy tam wpakować i jakiej są długości. Gigantki nie wchodzą do każdego box'u. Fajnie jest też przemysleć wpakowanie tam innych szpargałów - buty, ciuchy narciarskie itp. - wtedy warto pomyśleć o nieco wyższym boxie. Na stronie www.skimaniak.org jest trochę artykółów na temat przejazdów narciarskich autem.
   • narty386 Re: Bagażnik na narty/uchwyt na samochód 08.11.19, 12:51
    Oprócz zachowania dobrej kondycji bardzo istotne jest takie wzmocnienie ciała, abyśmy mogli zachować właściwą stabilność podczas jazdy na nartach. Po pierwsze powinniśmy wzmocnić nogi i nie koniecznie musimy wykonywać przysiady z dużym obciążeniem. Dla nas istotne będzie wzmocnienie stabilizacji nart oraz jak największa mobilność. Jednym z ćwiczeń może być głęboki siad. W tym ćwiczeniu zachowując stopy w całości przylegające do podłoża i skierowane na zewnątrz jak najgłębiej uginamy kolana przysiadając tuż nad ziemią. Spędzamy w tej pozycji od kilkudziesięciu sekund do kilku, a nawet kilkunastu minut. Możemy wykonywać je w wielu krótkich cyklach jako przerywnik w ciągu dnia. Kolejnym ćwiczeniem na narty może być przysiad najlepiej wykonywany na jednej nodze. Dzięki temu mocniej zaakcentujemy stabilizację ciała. Poniżej możemy dowiedzieć się jaki są najczęstsze błędy przy wykonywania tego typu ćwiczenia.
    bagarznik na narty i bagażnik na narty

  Popularne wątki

  Nie pamiętasz hasła

  lub ?

   

  Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

  Nakarm Pajacyka