Oszukani przez GETIN BANK na "lokacie" Dodaj do ulubionych

• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne
              • Gość: bodzio IP: *.internetdsl.tpnet.pl 25.06.12, 21:10
                Ja dzisiaj się wycofałem. Czekam na przelew. Ma być w środę lub czwartek. Kasjerka była bardzo zdziwiona.
                • Gość: iza IP: *.gdynia.mm.pl 26.06.12, 09:12
                  Wydaje mi się, że mylnie porównujecie Kwartalne Zyski czy Profit ze Światowymi rynkami - przecież tu ryzyko związane jest tylko z częścią inwestycyjną funduszu (30% albo 50% kapitału). Jeżeli ktoś może tę część na 10 lat to w czym problem? Dostanie tyle ile wpłacił albo nawet zarobi. A część lokacyjna przecież cały czas pracuje - jeżeli bank ładuje pieniądze w depozyty to niemożliwścią jest, aby nie utrzyma tej części kapitału na tym samym poziomie a zyski wypłacał. Ja nie bardzo rozumiem czy Wam chodzi o to że tej części inwestycyjne nie możecie zerwać bez straty opłaty???? Przecież tak działają wszystkie ubezpieczenia!
                  • Gość: Ola IP: *.adsl.inetia.pl 26.06.12, 15:12
                    Moment,bo ja czegoś nie rozumiem!!!,Chyba wpłacamy nasze pieniadze do banku,żeby coś na tym ZAROBIĆ!?Co zatem znaczy ten absurd:"Jezeli ktos moze włozyc tę cześć na 10 lat(czyli 30 lub 50% kapitalu-co w zaleznosci od wpłaconej kwoty,moze byc przeciez dużą kasą!) to w czym problem?Dostanie tyle ile wpłacił,albo nawet zarobi".Pani Izo,przeciez w tych wszystkich
                    cudownych produktach,pseudo ubezpieczeniach Getinbankowi chodzi tylko o oszukanie nas!Zasada wkręcenia nas była wszedzie jednakowa,zainwestowalismy,ponieważ gwarantowano nam możliwość wypłay tych srodków po upływie 1/2 roku(albo niektórym roku) bez żadnych strat,a równolegle dla pozostałych środków oferowano nam część lokacyjna na wysoki procent!!!
                    • Gość: iza IP: *.gdynia.mm.pl 26.06.12, 16:09
                      No tak ale z tej części lokacyjnej jak rozumiem jest dużo lepszy zarobek, niż na lokacie (czy przynajmniej tak jest?), druga część to jakiś fundusz, na którym można zarobić i nie można stracić (pomijam koszty inflacji) w przeciwieństwie do tych kupowanych samodzielnie gdzie można też stracić. Rozumiem, że problem tkwi w tym, że stosowane są nieuczciwe praktyki "opiekunów" polegające na sprzedaży jak tradycyjna lokata - lokaty strukturalnej. Ja nie chciałam Państwa zdenerwować - tylko próbuję zrozumieć mechanizm. Bo produkt sam w sobie jest zwykłą strukturą w której można zarobić więcej niż na lokacie (chociaż szansa jest jak 1:5) no i trzeba trzymać 10 lat! Jeżeli zataja się koszty i zasady wcześniejszego zerwania to porażka banku (że też mogą pozwolić na taką utratę zaufania?). Żeby była jasność osobiście nikomu nie poleciłabym żadnego z tych Światowych "kokosów"...
                      • Gość: Ania IP: *.173.35.254.tesatnet.pl 26.06.12, 17:30
                        w moim przypadku chodziło mi TYLKO o lokatę krótkoterminową (!), żebym mogła po 12 miesiącach ja zerwać, a do podpisania dostałam "swiatowe rynki" z częścią obligacyjną na 10 lat.... i TU jest problem mówisz ze chcesz krótkoterminowy produkt, on ci zachwalają część z lokatą, jakie to wspaniale oprocentowanie, ale o części, która jest ubezpieczeniem na 10 lat już nie. Ubezpieczenie, które rozwiązując w pierwszych latach tracisz prawie wszystko, bo oplata likwidacjna i inne.

• Gość: :| IP: *.gdynia.mm.pl 26.06.12, 18:10
                          No tak, to rzeczywiście oszustwo pracowników banku i przykre doświadczenie klienta - mam nadzieję, że przynajmniej na otarcie łez część będąca lokatą ma takie cudowne oprocentowanie gwarantowane na 10 lat i można ją zerwać w każdej chwili bez strat. Właśnie sobie pomyślałam, ilu staruszków widuję w oddziale przechodząc obok, i że mogą im wciskać produkty na 10 lat :| bez ich wiedzy
                        • Gość: 2beata10 IP: *.net.stream.pl 27.06.12, 18:16
                          Pozew zbiorowy beataw10buziaczek.pl
                      • Gość: Ola IP: *.adsl.inetia.pl 26.06.12, 19:11
                        Na Kwartalnym Proficie(w który ja wdepnęłam)na równoległej lokacie oprocentowanie było 7.7%(wówczas bez podatku),naturalnie w skali roku,ale lokata była tylko 3 miesieczna i mozna bylo na nią wpłacić maksymalnie taką samą kwotę jak na ten "produkt" z ubezpieczeniem.Wyplaty miały byc kwartalne,otrzymałam tylko jedną 1%(4% w skali roku,już po podatku)Oczywiscie tylko gwarancja wypłaty bez straty po pół roku,zachęcała do skorzystania z tej kombinacji.Jasne jest dla mnie,ze stosuje się nieuczciwe praktyki,zeby cos takiego sprzedać,boinaczej nikt by nie kupił,a wiem jakie profity czerpia z tego ci nieuczciwi "pseudo opiekunowie"nazwę ich po imieniu złodzieje!
                        • Gość: iza IP: *.gdynia.mm.pl 26.06.12, 22:26
                          A to są cwaniaczki, czyli po prostu zmienili nazwę Kwartalnego profitu na Światowe Rynki i dają pseudolokatę odnawialną w paczce, za to ten "bonus" rekompensują sobie opłatą transakcyjną powiększoną o 1,5% - jeszcze większe straty w przypadku zerwania ubezpieczenia, niż na Kwartalnym. A jeszcze doczytałam, że zyski z lokaty właściwie są finansowane z kwoty lokaty przez umorzenie 1/40 jednostek funduszy - czy to znaczy, że z własnej kieszeni płacimy sobie odsetki? Oczywiste też jest, że w wyniku tego kapitał lokaty będzie spadać więc należy oczekiwać, że wypłaty niby zysków będą coraz mniejsze. To dlatego moja koleżanka (która na szczęście właśnie się wycofała w okresie subskrypcji po tym jak przejrzałyśmy fora) mówiła, że Pani z banku poprosiła ją o podpisanie oświadczenia, którego kopii nie otrzymała, że nie wycofa się z lokaty przez okres roku (zresztą to właśnie koleżankę zaniepokoiło). Coraz gorzej to wygląda - ciekawe ile ludzi jeszcze nie wie, że jest w innej sytuacji niż oczekiwali? Pewnie gdy zaczną zmniejszać się wpływy z "pseudolokaty". No dobra już nie marudzę. Szczerze współczuję poszkodowanym i życzę wytrwałości tym, którzy podjęli walkę. No i pewnie zabrzmi to głupio - 10 lat to długo, ale chyba jest szansa na zysk (może nawet lepszy, niż na lokacie)... jeśli możecie czekać oczywiście
                          • Gość: Ola IP: *.adsl.inetia.pl 27.06.12, 00:07
                            Tak,to sie właściwie nie miesci w głowie,ze ten proceder oszukiwania klientów Getinbanku trwa od dłuzszego czasu i instytucje za to odpowiedzialne nic z tym nie robią.To był przez wiele lat mój ulubiony bank i miałam do niego zaufanie.A tak namolnie,jak oni namawiają na te pseudolokaty to się nigdzie więcej nie spotkałam.Baba,która mnie dobrze znała i wmanewrowała w Kwartalny Profit,nieco później,kiedy jeszcze nie zdawałam sobie sprawy w jakim "g"tkwię - z zimną krwią usiłowała mnie namówić na "Plan regularnego oszczędzania zabezpiecz przyszłość".
                            Tez przed tym przestrzegam!!!Są więc bezlitosni i bez skrupułów-dlaczego?bo maja za to duuuuzo kasy!!! Ja walczę i zachęcam innych,nie dajmy się robic w bambuko !!!
                  • Gość: you IP: *.range86-149.btcentralplus.com 26.07.12, 14:08
                    Moja zona zostala wrobiona na powazna sume w Swiatowe Rynki , wlasnie sie przyznala ale umowy nie pokaze. Nie wiem jakie sa roznice pomiedzy Kwartalnym Zyskiem a Swiatowymi Rynkami 70/30 ale z tego co mi sie udalo wyczytac na internecie to niestety najlepiej zostac z nimi te 10 lat, oczywiscie jezeli co kwartal beda wyplacali 1/40 + odsetki. Domyslam sie ze o zyskach mozna tylko pomazyc.
                    • Apeluję do wszystkich wrobionych w Getin Noble Bank

Najgorszą karą dla oszukującego ludzi holdingu Getin Noble Bank (Getin Noble Bank, Idea Bank, Open Finanse, TU Open Life, TU Europa i nne) jest PODWAŻENIE ZAUFANIA do w/w instytucji "bankowych".
                      Uciąć holdingowi strumień następnych kandydatów do skubania, to zaboli !!!
                      Są nas setki uświadomionych, że zostaliśmy wrobieni przez nieuczciwych przedstawicieli "bankowych" oraz kolejne tysiące, które nie zdają sobie JESZCZE sprawy, że zostali wrobieni.
                      Apeluję do Was wszystkich:
                      - opowiadajcie wszystkim znajomym o zaistniałej sytuacji, nie ma się czego wstydzić, to oszukańczy holding z Leszkiem Czarneckim na czele niech się wstydzi.
                      Powszechny schemat sprzedawców bankowych we wszystkich (lub prawie wszystkich) przypadkach jest taki sam: ZATAJENIE OPŁAT ZA ZARZĄDZANIE,
                      ukrytych pod nazwą OWU (Ogólne Warunki Ubezpieczenia) których nam, klientom, nie okazują ani nie informują o KOSZTACH ZARZĄDZANIA i OPŁATACH ZA RYZYKO !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
                      Przy niektórych produktach holdingu sięgają ściągają z naszych pieniędzy nawet 40% wkładu w ciągu
                      6 miesięcy ZARZĄDZANIA!!!
                      Dlatego apeluję:
                      - wklejajcie we wszystkie możliwe fora Wasz przypadek ku przestrodze innym
                      - rozpowszechniajcie fakt nieuczciwego postępowania holdingu Getin Noble Bank na Facebooku
                      Łączmy się w grupy wg. oszukańczych produktów, np. Libra, Światowe Rynki, Pareto, Kwartalne Zyski,
                      itp.

UWAGA: Idea Bank wprowadza nowego klona - Światowe Aktywa.
                      Według przedstawiciela banku historyczny zysk wynosi ponad 12%, tymczasem po prześledzeniu (uważnym) z ostatnich 4 lat średnia zyskowność wynosi około 3,5% rocznie, co przy kosztach obsługi 1,92% da po 5 latach ewidentny DEBET (wyjdzie się na MINUS).
                      Ja na własny koszt opłacę za 5000 ulotek opisujących mój przypadek do rozdania pod oddziałem "banku", moja miejscowość około 50000 ludzi, niech rozpowszechni się opinia o holdingu i odbije się czkawką może skończy się zamknięciem placówki, koszty ulotek wcale nie są takie duże.
                      Oczywiście pozwy zbiorowe to oddzielna bajka, tak samo jak informowanie Komisji Nadzoru Finansowego, Urzędu Ochrony Konsumenta i Konkurencji, Rzecznika Ubezpieczonych, mediów a nawet prokuratury. DOSYĆ OSZUKIWANIA LUDZI poprzez zatajanie prawdy o klonach produktowych holdingu GNB.
                      Czytajcie strony:
                      www.wrobieni.org
                      www.wrobieniwgetin.org
                      www.poszkodowanigetinbank.pl.tl
                      www.pozwijgo.pl/pozew/52/walczmy-o-swoje
                      www.pozwijgo.pl/dolacz/52
                      www.kancelarie.gda.pl (kancelaria do pozwów zbiorowych)
                      www.gazeta.pl
                      pozwijgo.pl/pozew/44/zapraszam-do-zlozenia-pozwu-zbiorowego-przeciw-getin-bank--dotyczacy-stosowania-nieuczciwych-praktyk-rynkowych-zwiazanych-z-zawieraniem-umow-produktu-pareto-bezpieczna-przyszlosc/

ZERO TOLERANCJI DLA MANIPULACJI I OSZUSTW !!!
                      Mój e-mail: mebeldom@op.pl

• Gość: 2beata10 IP: *.net.stream.pl 25.06.12, 23:22
                nie czekaj wycofaj się z tego ! Uda ci się!
            • Gość: komar IP: *.dynamic.chello.pl 16.07.13, 17:19
              A skąd można wzór takiej rezygnacji wziąć, czy mają obowiązek ją dać w oddziale w którym podpisałem umowę i tam też chcę zrezygnować?
    • Gość: wiesław IP: *.centertel.pl 26.06.12, 21:07
      mnie to samo spotkało w Sztumie obiecywali że nie będzie mniej niż na lokacie ,a niestety jest dużo mniej i nie dotrzymuja terminu zwrotu środków sami przedłużaj termin o okołomiesiąca i za ten okres nikt nie płaci żadnych odsetek ,więc radze uważć na ten bank .Przy wpłacie na fundusze dużo obiecują a potem ,prawdopodobnie panie ,które nas obsługują otrzymują spore premie za to że nas wciagneli w te fundusze a my ciułacze musimy za to wszystko zapłacić
    • Gość: katrina IP: *.xdsl.centertel.pl 28.06.12, 21:42
      witajcie

chodzi o lokate getin banku !mam założoną na rok i złożyłam wniosek 6 czerwca 2012roku o wypłate srodków w kwocie 6000tys , wtedy usłyszałam ze 20powinny byc , gdy przyszłam 21.VI .2012 dowiedziałam się od innego doradcy ze mają czas na przelanie srodków 14 dni roboczych od dnia 15 ,każdego miesiąca gdyż podobno jest to dzień w którym naliczają odsetki, i że jest to r robione raz w miesiącu , jest już 28.VI a , gdy byłam w bank getin , POWIEDZIANO MI że mogę czekać na kasę nawet do 30.VI, a ten akurat wypada na sobotę więc akurat przelew prawdopodobnie będzie w nowym miesiącu .
      Choć postanowiłam pojść 28.VI DO ARKAD I porozmawiać tam z menadżerem , który obiecał mi przyspieszyć moją sprawę, gdyż sam stwierdził ,że dawno powinnam mieć już pieniądze. teraz BEDĘ skłądać wniosek O ZADOŚĆUCZYNIENIE I CHĘTNIE DOŁĄCZĘ DO ZBIOROWEGO ;)

katrina31@onet.pl

1
    • Gość: bodzio IP: *.internetdsl.tpnet.pl 29.06.12, 13:39
      Wycofałem się w poniedziałek. Już wczoraj miałem wszystkie pieniądze na koncie. Zaniosłem je do innego banku. Jak mi oni tak to ja im tak.
      • Gość: i IP: *.gdynia.mm.pl 29.06.12, 13:46
        Bodziu,
        moja koleżanka wycofane w okresie subskrypcji pieniądze zostawiła im na lokacie zyskownej 6,4 w skali roku na 4 miesiące. Też chciała w pierwszym odruchu wycofywać, ale pomyślała, że w sumie teraz, gdy jest mądrzejsza o to niemiłe doświadczenie to świadomie może korzystać z ich lokat - zdając sobie sprawę, że tak naprawdę są one wabikiem dla klientów, którym potem wciska się każde g... Jej już nie wcisną - więc nie ma problemu!....... Wyobraźcie sobie, że Pani w banku powiedziała koleżance, że ma się cieszyć iż nie dostała kary za zerwanie lokaty.A na jej sugestię, że została źle poinformowana - pani powiedziała, że przecież trzeba się pytać! Swoją drogą dzięki Wam otworzyły mi się oczy na ubezpieczeniowe działania banków - już ostrzegłam rodziców i teściów :)
      • Gość: Janqu IP: *.ssp.dialog.net.pl 03.07.12, 21:01
        W jaki sposób można złożyć takie pismo do wycofania? Tylko w oddziale u człowieka, u którego się zakładało, czy można zanieść do innego lub drogą elektroniczną?
    • Złodziej z Getin banku nie polecam zdzierają na każdym kroku nie informują o wszystkim nieudany przelew z konta oszczędnościowego uznali za udany i potem za drugi udany pobrali kasę 9,99 złodziej odradzam wszystkim ten Bank.Jak przelew który nie jest wypłatą mogą ściągać kasę. Do tego tez miałem kwartalne zyski ale przeczytałem na spokojnie w domu i nasennego dnia rezygnacja tylko na kasę s powrotem 2 tygodnie trzeba czekać
    • Gość: getin oszukuje IP: 62.233.184.* 11.07.12, 07:30
      Sparwdź stronę wrobieni.org tam się zbieramy przeciw oszukańczemu getin bankowi
    • Ja skusiłem się u nich na 3-letnie struktury. Niestety zysk to niewiele ponad 3% rocznie - gorzej niż zwykła lokata w pierwszym lepszym banku
      --
      kreatorbankowy.pl
    • Gość: Anna IP: *.range109-151.btcentralplus.com 23.07.12, 22:36
      Witam,
      ja również dałam się wrobić. Poszłam do banku przedłużyć lokaty, zwykle przedłużane były na rok. Pan w banku namówił mnie na 2 letnią lokatę z większym oprocentowaniem mówiąc, że jeśli przerwę ją przed upływem tego okresu (2 lata) to mogę stracić 30%. Nie było mowy o żadnym ubezpieczeniu na życie czy dożycie, proponował mi oczywiście ale się nie zgodziłam. I... po ok 2 m-cach dostałam informację listowną że jestem wciągnięta w getin open life-ubezpieczenie na życie i dożycie na okres 10 lat. W banku przy zakładaniu tej lokali też nie było mowy o tym że mam płacić jakieś opłaty przez pierwsze 6 miesięcy, okazuje się że przez 4 miesiące wzięli sobie opłaty w wys kilkunastu tyś zł. Jestem załamana to były pieniądze na mieszkanie... Teraz boję się czy będę mogła wypłacić po 2 latach te pieniądze? Czy ktoś miał może podobną sytuację? Czy udało się przynajmniej odebrać to co się wpłaciło... a zyski, czy wypłacono komuś zyski obiecane? Ja miałam je dostać po 6 miesiącach tj we wrześniu 2012. Proszę o odpowiedz lub podpowiedz. Anna
    • Gość: Lech IP: 178.217.192.* 25.07.12, 22:09
      Jako wrobiony w „Światowe Rynki” za pośrednictwem Getin Bank przekierowany do Open Life
      (jedna klika) proszę o kontakt:
      mebeldom@op.pl
      Opiszę swój przypadek, wymienimy doświadczenia co do tych oszustów…

Lech
    • Gość: anada IP: *.adsl.inetia.pl 29.07.12, 11:05
      Także dałam się oszukać na tej samej lokacie i chciałabym się dowiedzieć czy komuś udało się wyjaśnic całą sprawę i odzyskać pieniądze.
    • Gość: Haka IP: *.ip.jarsat.pl 31.07.12, 19:25

Proszę o kontakt z osoba ,która może wskazaćkancelarię prawną zajmującą sie zbiorowym pozwem przeciw Getin Bank
    • POLICZENIE ZYSKÓW PRODUKTU „Światowe Rynki”

Spróbuję w miarę dokładnie przeliczyć zyskowność lokaty normalnej i zyskowność produktu strukturyzowanego holdingu Getin, czyli: „Światowe Rynki”.
      Opieram przykład na moim przypadku:
      - wpłata: 30.000,00 PLN, z tego:
      70% wpłaty, czyli 21.000,00 PLN to lokata z oprocentowaniem 7,29% przez pierwsze 2 lata, później 6,48%
      30% wpłaty, czyli 9.000,00 PLN to „ubezpieczenie”, wyniki ponoć historyczne 8,9% zysku rocznie
      Założenia:
      1/ Oprocentowanie na normalnej lokacie w jakimkolwiek banku wynosi 5% netto (bez Belki), czyli 5,95% brutto (oprocentowanie z Belką). Takie oprocentowanie jest nietrudno znaleźć!!!
      2/ Kwota 21.000,00 PLN zmniejsza się co kwartał o 525,00 PLN, zgodnie z umową, czyli jest oprocentowana
      coraz niższa kwota.
      3/ Przyjmuję historyczne zyski 8,9% podawane przez „sprzedawcę” Getinu że takie nastąpią średniorocznie zyski przez najbliższe 9,5 roku trwania lokaty (założenie optymistyczne, niestety)
      4/ Dla uproszczenia wyliczeń przyjmuję, że w pierwszych 6 miesiącach nie ma wzrostu indeksu
      UFK Open Life BI2 (FOLBI004), kiedy to zabierają nam z lokaty z części ubezpieczeniowej 6,29% miesięcznie od kwoty stałej 9.000,00 PLN, tzn. zabierają nam:
      9.000,00 x 6,29% = 566,10 PLN x 6 miesięcy = 3.396,60 PLN (koszty „zarządzania” i „ubezpieczenia od ryzyka”. UBEZPIECZYCIELEM JEST OPEN LIFE, NALEŻĄCA DO HOLDINGU GETIN !!!
      Pozostaje na koncie „ubezpieczeniowym” do pracowania; 9.000,00 – 3.396,60 = 5603,40 PLN
      5/ Z kwoty 21.000,00 PLN wypłacają nam co kwartał 1/40 w/w kwoty wraz oprocentowaniem,
      co ująłem w poniższej tabeli porównawczej.

Po
      roku
      nr. Typowa lokata
      bankowa
      30.000,00 PLN
      na 5% netto
      (5,95% brutto) Wypłata roczna
      (za 4 kwartały)
      z oprocentowaniem 5603,40 + zyski z Open Life
      (z ubezpieczenia)
      zyskowność 8,9% rocznie
      1 31.500,00 3573,50 drugie pół roku 6.102,11
      2 33075,00 3420,40 6645,20
      3 34728,75 3137,70 7236,63
      4 36465,19 3001,40 7880,69
      5 38288,45 2865,40 8582,08
      6 40202,88 2729,40 9345,89
      7 42213,03 2593,40 10177,68
      8 44323,69 2457,30 11083,50
      9 46539,88 2321,1 12069,94
      10 48866,88 2185,00 13144,17

RAZEM 48866,88 28284,50 13144,17
      Wnioski:
      1/ Trzymając pieniądze na lokacie oprocentowanej brutto 5,95% (lokaty 3, 6, 9 miesięczne, roczne) mamy
      dostęp w każdej chwili do naszych pieniędzy, a po 10 latach mamy nett (na rękę): 48.866,88 PLN
      2/ Wpłacając pieniądze na lokatę Światowe Rynki w Getin mamy zagwarantowane 28.284,50 PLN
      (zwrot 21.000,00 PLN w ratach plus odsetki) oraz ewentualne 13.144,17 PLN z 9.000,00 PLN ubezpieczenia
      przy optymistycznym wzroście rocznym 8,9%. Razem: 41.428,67 PLN.
      Jesteśmy w plecy na kwocie końcowej i na zamrożeniu pieniędzy na 10 lat, a gdzie inflacja???
      Życzę dobrych interesów z holdingiem Getin Noble Bank

• POLICZENIE ZYSKÓW PRODUKTU „Światowe Rynki”

Spróbuję w miarę dokładnie przeliczyć zyskowność lokaty normalnej i zyskowność produktu strukturyzowanego holdingu Getin, czyli: „Światowe Rynki”.
      Opieram przykład na moim przypadku:
      - wpłata: 30.000,00 PLN, z tego:
      70% wpłaty, czyli 21.000,00 PLN to lokata z oprocentowaniem 7,29% przez pierwsze 2 lata, później 6,48%
      30% wpłaty, czyli 9.000,00 PLN to „ubezpieczenie”, wyniki ponoć historyczne 8,9% zysku rocznie
      Założenia:
      1/ Oprocentowanie na normalnej lokacie w jakimkolwiek banku wynosi 5% netto (bez Belki), czyli 5,95% brutto (oprocentowanie z Belką). Takie oprocentowanie jest nietrudno znaleźć!!!
      2/ Kwota 21.000,00 PLN zmniejsza się co kwartał o 525,00 PLN, zgodnie z umową, czyli jest oprocentowana
      coraz niższa kwota.
      3/ Przyjmuję historyczne zyski 8,9% rocznie podawane przez „sprzedawcę” Getinu, że takie nastąpią średniorocznie zyski przez najbliższe 9,5 roku trwania lokaty (założenie optymistyczne, niestety)
      4/ Dla uproszczenia wyliczeń przyjmuję, że w pierwszych 6 miesiącach nie ma wzrostu indeksu
      UFK Open Life BI2 (FOLBI004), kiedy to zabierają nam z lokaty z części ubezpieczeniowej 6,29% miesięcznie od kwoty stałej 9.000,00 PLN, tzn. zabierają nam:
      9.000,00 x 6,29% = 566,10 PLN x 6 miesięcy = 3.396,60 PLN (koszty „zarządzania” i „ubezpieczenia od ryzyka”. UBEZPIECZYCIELEM JEST OPEN LIFE, NALEŻĄCA DO HOLDINGU GETIN !!!
      Pozostaje na koncie „ubezpieczeniowym” do pracowania; 9.000,00 – 3.396,60 = 5603,40 PLN
      5/ Z kwoty 21.000,00 PLN wypłacają nam co kwartał 1/40 w/w kwoty wraz oprocentowaniem,
      co ująłem w poniższej tabeli porównawczej.

Typowa lokata bankowa
      30.000,00 PLN
      na 5% netto (5,95% brutto)
      w ciągu 10 lat

1 31.500,00
      2 33075,00
      3 34728,75
      4 36465,19
      5 38288,45
      6 40202,88
      7 42213,03
      8 44323,69
      9 46539,88
      10 48866,88

RAZEM 48866,88

Światowe Rynki w ciągu 10 lat
      Wypłata roczna (za 4 kwartały) z oprocentowaniem
      oraz zyski z ubezpieczenia Open Life od kwoty 5603,40
      przy założonym oprocentowaniu rocznym (optymistycznym) 8,9%

1 3573,50 drugie pół roku 6.102,11
      2 3420,40 6645,20
      3 3137,70 7236,63
      4 3001,40 7880,69
      5 2865,40 8582,08
      6 2729,40 9345,89
      7 2593,40 10177,68
      8 2457,30 11083,50
      9 2321,1 12069,94
      10 2185,00 13144,17

RAZEM 28284,50 13144,17

Wnioski końcowe:
      1/ Trzymając pieniądze na lokacie oprocentowanej brutto 5,95% (lokaty 3, 6, 9 miesięczne, roczne) mamy
      dostęp w każdej chwili do naszych pieniędzy, a po 10 latach mamy nett (na rękę): 48.866,88 PLN
      2/ Wpłacając pieniądze na lokatę Światowe Rynki w Getin mamy zagwarantowane 28.284,50 PLN
      (zwrot 21.000,00 PLN w ratach plus odsetki) oraz ewentualne 13.144,17 PLN z 9.000,00 PLN ubezpieczenia
      przy optymistycznym wzroście rocznym 8,9%. Razem: 41.428,67 PLN.
      Jesteśmy w plecy na kwocie końcowej i na zamrożeniu pieniędzy na 10 lat, a gdzie inflacja???
      Życzę dobrych interesów z holdingiem Getin Noble Bank
    • Gość: Lech2012 IP: 178.217.192.* 03.08.12, 13:34
      Nie mogąc spokojnie siedzieć na d...e wysłałem dzisiaj list do kilku redakcji o praktykach GNB, do czego innych WROBIONYCH serdecznie zachęcam.

Witam Szanowną Redakcję

Piszę do Państwa list w imieniu setek oszukanych klientów Getin Noble Bank, jego „dzieci”: Open Finanse, TU Open Life, Idea Bank, TU Europa i resztę członów tego holdingu. Kolejne tysiące klientów się obudzi, jak dotrze do nich, na co naciągnął ich holding posługujący się wyszkolonymi, nieuczciwymi „doradcami”.
      Afera zrobi się porównywalna wielkością do Amber Gold, tylko konstrukcja jest trochę inna (trochę bardziej „białe rękawiczki”).
      Dotyczy to produktów takich jak:
      - Światowe Rynki
      - Światowe Zyski
      - Światowe Aktywa
      - Pareto
      - Pareto II
      - Libra
      - Libra II
      - Kwartalne Zyski i inne, mnożące się klony „produktów”.
      System jest pozornie prosty:
      Klientowi banku doradca zachwala produkt (ma pracę i prowizję), świadomie zatajając bardzo niekorzystne dla klienta koszty opłat za „zarządzanie” oraz „opłat za ryzyko” (czyje?). Opłaty te w niektórych produktach sięgają 40% lokaty, nie są ujawniane klientowi przed podpisaniem umowy, nie są dawane klientowi do podpisu, natomiast są do umowy „przemycone” pod nazwą OWU (Ogólne Warunki Ubezpieczenia), które klient nie widzi na oczy, natomiast ufnie podpisuje umowę z „bankiem” zachęcony przez „doradcę”, że się z warunkami OWU zapoznał.
      Kary umowne przewidziane w niektórych produktach holdingu sięgają 100% za zerwanie umowy przez pierwsze 3 lata (o tym byłem poinformowany).
      Ponieważ koresponduję ze sporą grupą „wrobionych” w różne super produkty holdingu to wiem, że niektórzy nie wytrzymując stresu związanego z takim oszukańczym produktem zrywają umowy otrzymując tylko cząstkę wpłaconych kilka miesięcy wcześniej pieniędzy. No i holding zaciera łapki, a pan Leszek Czarnecki się BOGACI na WROBIONYCH.
      Żeby nie być gołosłownym, proszę poczytać następujące strony:
      www.wrobieni.org
      www.wrobieniwgetin.org
      www.poszkodowanigetinbank.pl.tl
      www.pozwijgo.pl/pozew/52/walczmy-o-swoje
      www.pozwijgo.pl/dolacz/52
      forum.gazeta.pl/forum/w,383,117326220,,Oszukani_przez_GETIN_BANK_na_lokacie_.html?s=3&v=2&t=1343902558603
      pozwijgo.pl/pozew/44/zapraszam-do-zlozenia-pozwu-zbiorowego-przeciw-getin-bank--dotyczacy-stosowania-nieuczciwych-praktyk-rynkowych-zwiazanych-z-zawieraniem-umow-produktu-pareto-bezpieczna-przyszlosc/
      P.S. Jeśli Szanowna Redakcja ma jakieś pytania, chętnie odpowiem lub podam adresy e-mailowe moich korespondentów, oczywiście za ich zgodą. A teraz test: przesyłam Redakcji ofertę produktu PARETO, wiedząc, że jest to niekorzystne, proszę znaleźć haczyk. Jeśli nie znajdziecie, to klienci PARETO wam to wyjaśnią!

Lech Matusiak

• Witam, trafiłem tu z forum Onetu i trochę jestem zaskoczony tak negatywnymi opiniami o getin banku. Mam u nich zwykłe lokaty internetowe w Idea Bank (oprocenowanie ok 6%) i jak na razie nie mam z tym bankiem żadnego problemu. O co chodzi ?? Oczywiście nie daje sie umówić na zadne spotkanie w oddziale banku i nie zgadzam się na żadne propozycje extra zysków typu 10%/rok i nie mam żadnych zastrzeżeń do nich? Czy wiecie coś czego ja nie wiem o tych lokatach? Pozdrawiam
      • Jak zawsze gdy nie wiadomo o co chodzi to chodzi o pieniądza.... Z tego co wczytałem się w temat to ludziska połaszczyli się na procenty, ale nie "doczytali" jak to zwykle bywa zagrożeń i stopni ryzyka.... Inaczej co obserwuję w Polsce, jak ktoś zapłaci wysoki procent to jest OK, jak coś nie wyjdzie bo było ryzyko to robi się zamieszanie....A nikt nie pamięta, że zgodnie z pewnym cytatem z jednego filmu, że w Polsce to nawet po r....u za darmo się juz nie dostanie, bo zawsze musi być ktoś kto za to zapłaci. Ciekawe, że coś ostatnio pomimo "dobrych" wyników padają na łeb na szyję biura podróży (o innych cisza, bo upadki nie tak spektakularne), instytucje finansowe (tak swoją drogą ciekawe co faktycznie jest z Amber Gold - aby za kilka lat nie okazało się że było to samo co pewnego czasu z Optimusem.... Szkoda, że nie wypowiadają się również ludzie (wiem, że nie do końca ten temat, bo tu głównie o Getin) ale chodzi mi o tych zyskujących nazwijmy to potocznie na lokatach parabankowych, ale pewnie jak będą odpowiedzi pozytywne to będzie że reklama, a przy okazji jak się okaże że ktos miał lepszy pomysł od banku to ogólnie będzie totalna klapa
      • Gość: finansista IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 06.08.12, 12:21
        afera, bo Getin Noble Bank to , albo tamto..... teraz prawie każdy bank ma w swojej ofercie takie produkty, długoletnie struktury, w których jedna częśc jest inwestowana na długi okres, z możliwością dostępu do drugiej części, tej na lokatach. To wasze ulubione PKO BP i inne tego typu jak Wam wciskało fundusze PIONIERA, to było dobrze... Na rynku finansowym są zmiany tak samo jak we wszystkich sektorach. Kiedyś nie było kombajnów, zamiast ciągników wykorzystywano konie, a teraz są takie innowacje technologiczne, że nasi przodkowie się w grobach przewracają... To samo się dzieje w finansach - świat idzie do przodu, niedługo złykłych lokat w ogóle może nie być, albo nie będą już zabezpieczać nawet przez inflacją, i założę się że mało kto zdecyduje sie na trzymanie kasy w zamrażarce, itp. Na pewno nie każdy będzie miał możliwość i wystarczającą wiedzę , żeby samemu inwestować, więc będzie powierzał bankom pieniądze właśnie w takie struktury, które będą bezpieczniejsze niż samodzielna inwestycja w fundusze czy akcje i instrumenty pochodne... A skoro banki będą zarządzać Waszymi, to od tego opłatę pobiorą. Nikt nie robi nic za darmo, ale na dobrą sprawę i tak Klient powinien zarobić, o ile nie wypłaci pieniędzy wcześniej, bo wtedy grawancji nikt nie da. Dlatego wydaje mi się, że powoli powinniśmy się przyzwyczajać do tego typu produktów i zacząć w nie wkładać środki, ale oczywiście nie wszystkie.... A teraz w dobie spadków jest dobry moment na inwestowanie, w nie wtedy jak wszystko w górze...
        • Gość: Ola IP: *.adsl.inetia.pl 06.08.12, 12:29
          My to wszystko wiemy:)
          Chodzi tylko o to,ze nasz wszystkich celowo wprowadzono w błąd,tzn podano nam nie prawdziwe informacje,abysmy zdecydowali sie na wejscie w to.I tu jest "pies pogrzebany"!!!!!!
          • Gość: finansista IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 06.08.12, 14:42
            Ja generalnie inwestuję samodzielnie, ale w bankach też się pojawiałam. Nie chcę nikogo bronić i oskarżać, ale niejednokrotnie byłam świadkiem sytuacji, kiedy czekając na obsługę pracownik banku opowiada o produkcie, na co Klient - świetnie - biorę skoro mogę tyle zarobić.... pamiętajcie:
            po 1. Podstawowe pytanie inwestora brzmi, ile ja na tym mogę stracić? Na tak zadane pytanie każdy szanujący się pracownik banku Was nie okłamie, oczywiście też Wam dokładnie nie odpowie, bo skąd będzie mógł wiedzieć jak będą się kszałtować ceny instrumentów, w które przy tym produkcie się inwestuje; ale powiniem Wam uświadomić że jest opcja straty jeśli wypłaciciepieniądze wcześniej
            po 2. lepiej posiedzieć w banku trochę dłużej i przeczytać co się im podsuwa do podpisania i pytać! jak coś jest niejasne
            ewentualnie wziąć ze sobą kogoś, kto ma pojęcie o tym co się dzieje na rynku finansowym...

ale jak to się mówi: mądry Polak po szkodzie...
            • Niech ludzie zaczną myśleć bo jak narazie są głupi i pazerni. Jeżeli ktoś myśl ze bank dla mu 10% na jakiejkolwiek lokacie w dzisiejszym czasie to jest idio..ą. Słuchanie "doradców" w bankach to tez jakas pomyłka, jak dla mnie to są ogłupiacze i z założenia im nie wierzę. Nie hodujmy w tym kraju głupich ludzi, niech ludzie samodzielnie zaczną myślec i analizować po to żeby nie było kolejnego stada baranów jak to z Amber Gold. Nie głupi to powiedział ze na ciemnocie się najwięcej zarabia...
            • Człowieku,moje pierwsze pytanie było...czym grozi wcześniejsze wycofanie pieniędzy? Odpowiedż-najwyzej utratą prezentów,ale kto będzie chciał stary sprzęt?.Oprócz kłamliwej odpowiedzi nie dostałam żadnych danych!!!!! I w umowie nie było o tym słowa
        • Gość: observator IP: 12.43.115.* 12.08.12, 01:11
          Niesety zosalem oszukany przez getshit. Byly to moje pieniadze przeznaczone na emeryture ktore staram sie pomnazac i chronic przez lata. Miewalem je w roznych funduszach nie dziwiac sie specjalnie jesli przynosily straty gdy gielda dolowala, bo na takie warunki przystalem. Im blizej emerytury staralem sie nie ryzykowac lokujac pieniadze w bankach. Getshit jak sie okazalo tez mieni sie byc bankiem i dotad mial przyzwoita opinie. Pieniadze ulokowalem tam tylko dla tego,ze pani sprzedawca zapewnila mnie ze po 6 miesiacach odbiore 100% kapitalu jesli sie rozmysle a wiec tym samym o zadnej drenazowej skladce nie moglo byc mowy. Jest charakterystyczne ze wszyscy oszukani byli tak informowani a szesc miesiecy bylo bankowi potrzebne zeby zdrenowac nasze konto zgodnie z szatanska umowa wedlug ktorej strata ogromnej czesci naszych pieniedzy byla pewnikiem. Tak wiec w momecie zlozenie podpisu pod tym dokumentem bank praktycznie stawal sie ich wlascicielem o ile oczywiscie druga oszukancza sugestia o niewyplacaniu przez nas pieniedzy przez 6 miesiecy zostala przez nas wykonana. Oczywiscie bankmajac prawie pewnosc ze pieniadze sa jego byl by glupi aby mial potrzebe wplacac je gdzekolwiek i ryzykowac. Spokojne mogl je przeznaczac na udzielanie kredytow(na ktorych podobno takze oszukiwal) Twierdzenie przez KNF ze to jest cacy to wielki skandal. Organ ten jest powolany do ochrony spoleczenstwa przed oszustami. Moze najzwyczajniej zagrozic wycofaniem licencji na dzialalnosc jesli bank nie odda wyludzonych pieniedzy. Ja nie mam pretensji do banku ze zaangazowal moje pieniadze w ryzykowny produkt ale o to ze oszukal mnie twierdzac ze moge wyjac pieniedze bez straty i wylacznie to sklonilo mnie do zlozenia podpisu. Chyba w historii bankowosci krajow cywilizowanych nie bylo takiego przypadku ze bank byl w stanie zdrenowac konta swoich klientow za pomoca "skladki" w tak zawrotnym tempie. Zamiar oszustwa jest widoczny golym okiem w szkoleniu swoich pracownikow. Jesli od poczatku zamierzone wyludzenie tak ogromnych kapitalow jest dla KNF w porzadku to rece opadaja nad naszym krajem. Mam nadzieje ze znajda sie z czasem uczciwi pracownicy tego banku (np zwolnieni) ktorzy potwierdza dobrze nam oszukanym znana wrsje wrsje. Starajmy sie wszyscy ich szukac to ich slaby punkt jasli zeznali by pred sadem.
    • Gość: Lech2012 IP: 178.217.192.* 08.08.12, 15:20
      Getin Bank
      Ogłądajcie dzisiaj,2012-08-08 Panoramę w TVP o godzinie 18-tej.

Droga przed nami niełatwa, ale spokojnie i do przodu.

1/ Nie wolno zerwać żadnej umowy! - straty byłyby zbyt duże, naszym celem jest osiągnięcie zwrotu wpłaconych pieniędzy.
      2/ Mój przypadek jest opisany w pierwszych 3 załącznikach
      3/ Należy walkę rozpocząc od złożenia reklamacji do placówek, gdzie zawieraliśmy umowy. Czas odpowiedzi (normalny) to 30 dni plus czas na dojście listu. W placówkach, jakiś czas po złożeniu reklamacji powinni mieć w komputerach czas odpowiedzi.
      4/ Powiadamiamy, opisując swój przypadek, UOKiK, RU, KNF (załącznik czwarty), ewentualnie prokuraturę:

Kodeks Karny; Art. 286. § 1. Kto w celu osiągnięcia korzyści majątkowej doprowadza inną osobę do niekorzystnego rozporządzenia własnym lub cudzym mieniem za pomocą wprowadzenia jej w błąd albo wyzyskania błędu lub niezdolności do należytego pojmowania przedsiębranego działania, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.

Dołączamy w pismach do w/w urzędów kopie:
      a/ deklaracja przystąpienia do ubezpieczenia
      b/ regulamin funduszy
      c/ warunki ubezpieczenia
      d/ certyfikat
      5/ Mam namiar jak na razie namiar na dwie kancelarie: (zał.6)
      6/ Powiadamianie mediów wszelkiego rodzaju mile widziane, sprawę wrabiania trzeba nagłaśniać (zał.4,5)
      7/ Należy uzyskać informację o stronie internetowej, w oparciu o którą wyceniana jest wartość naszego rachunku ( patrz dwa ostatnie załączniki)
      8/ Proszę sobie wydrukować przesłane załączniki i je przeanalizować. Bądźmy w kontakcie. Ostrzegajmy znajomych, sąsiadów, innych na Facebook'u, wklejajmy linki ostrzegawcze w internecie, nie wstydźmy się, niech się pseudobank Getin wstydzi !!!

Jeszcze jedno: należy uzyskać od placówki Getin adres internetowy funduszu (z reguły Paribas), gdzie można
      śledzić jego aktualne notowania. Placówki się bronią, ale można, ewentualnie pisać kolejną reklamację.
      Dotyczy też historycznych notowań funduszy, na które powołują się SPRZEDAWCY (nie: doradcy) w placówkach bankowych.

Dodam ponadto, że nie znam szczegółowo wszystkich produktów holdingu Getin, bo się nie da, one się kocą pod coraz nowymi nazwami. W jednych zatajają opłaty za zarządzanie, w innych, np. przy jednorazowej wpłacie, wycena wartości rachunku w krótkim czasie jest ułamkiem wpłaconej kwoty. Sprzedawca (nie doradca, nie opiekun, tylko SPRZEDAWCA) uspakaja, że później ta wartość rachunku będzie rosnąć do kwoty zagwarantowanej. Sprzedawca musi wrabiać klientów żeby utrzymać pracę (limity) oraz mieć prowizję !!!

W przypadku śmierci osoby, która założyła rachunek Getin wypłaci upoważnionej osobie
      AKTUALNĄ WARTOŚĆ RACHUNKU, A TA MOŻE NA DANY DZIEŃ WYNOSIĆ 1/4 WPŁACONEJ KWOTY. RESZTA JEST ZYSKIEM BANKU !!!
      Podobno w niektórych wypadkach wypłacają symboliczną kwotę po zerwaniu umowy – 100 zł.

Domagajmy się od Getin Noble Banku:

Ponieważ nasz interes został naruszony w wyniku zastosowania nieuczciwej praktyki rynkowej na podstawie Ustawy z dnia 23 sierpnia 2007 r. o przeciwdziałaniu nieuczciwym praktykom rynkowym (Dz. U. z dnia 20 września 2007 r.),
      żądamy:
      1. zaniechania nieuczciwej praktyki,
      2. usunięcia negatywnych skutków tejże praktyki,
      3. naprawienia wyrządzonej szkody (zadośćuczynienia)
      4. unieważnienia zawartej umowy wraz z obowiązkiem zwrotu wpłaconych przez nas świadczeń pieniężnych ,
      5. zwrotu przez Getin Noble Bank kosztów związanych z nabyciem produktu Plan Oszczędnościowy Bezpieczna Przyszłość,
      6. żądamy złożenia oświadczenia przez Getin Noble Bank, że w przyszłości tego typu nieuczciwa praktyka rynkowa nie będzie więcej stosowana przez Getin Noble Bank w stosunku do klientów banku.

Z poważaniem

Lech Matusiak
      • Gość: Żaba IP: *.dynamic.chello.pl 08.08.12, 17:43
        Witam Pana,
        Ja też należę do grona klientów "oszukanych" przez Getin. Wpłaciłem na początku kwietnia br. jednorazowo znaczną kwotę - jak na moje warunki, na "Światowe Bogactwa". Pracownik Banku praktycznie mnie okłamał, mówiąc wyłacznie o inwestycji trzyletniej, z gwarancją zysku, a co dopiero mówić o stanie faktycznym. Proszę o podpowiedź jaką mam możliwość "walczyć" o odzyskanie chociaż własnego wkładu. Pozdrawiam - Andrzej.
        P.S. Byłbym wdzięczny za odpowiewdź na adres andde@wp.pl
      • Gość: madzia IP: 94.42.242.* 08.08.12, 21:56
        Ja też zostałam wrobiona przez ten Bank. Podpisałam umowę ubezpieczenia. Chciałam założy lokatę. Pani tak zakręciła i zmanipulowała, że nieświadomie podpisałam owszem umowę lokaty na 9,23% na 3 m-ce i umowę ubezpieczenia. Jak się teraz okazało lokata to tylko dodatek do umowy ubezpieczenia. Produkt główny, który nabyłam to umowa ubezpieczenia "... Zabezpiecz Przyszłośc". Umowę podpisałam w kwietniu 2012 roku. Dziś złożyłam pismo do Getin Banku i Open Life, ale mam wrażenie, że zostanę wysłana na drzewo. Chętnie przyłączę się do pozwu zbiorowego.
      • Gość: magda IP: 94.42.242.* 08.08.12, 22:09
        Ja również zostałam w manewrowana w produkt "... Zabezpiecz Przyszłośc". Chciałam tylko lokatę. Pani tam manipulowała, że podpisałam umowę lokaty i umowę ubezpieczenia. Był to kwiecień 2012 roku. Dziś złożyłam reklamację do Getin Banku i Open Life, ale mam wrażenie, że nic z tego nie będzie. Chętnie przyłączę się do pozwu zbiorowego.
        • Gość: br1938 IP: *.dynamic.mm.pl 30.08.12, 18:04
          Jestem podobnie wplatany lokata50na50 po przeczytaniu umowy bylem w banku chcac zrezygnowac pracownica banku powiedziala ze nie moge poniewaz niema tej pani ktora podpisywalem umowe chce odzyskac swoje pieniadze dolacze do pozwu zbiorowego
          • Gość: Ola IP: *.adsl.inetia.pl 30.08.12, 19:42
            Co za bzdura ,przecież tę umowę może rozwiązać każdy inny pracownik! Niech się Pan spieszy,jeśli dopiero co została podpisana,to na pewno jeszcze moze Pan od niej odstapić bez konsekwencji finansowych!Niech Pan żąda spotkania z naczelnikiem placówki!!!
          • Gość: magda IP: *.multimo.pl 31.08.12, 20:05
            Proszę Pana jak najszybciej do Banku. Ma pan 4 dni od zakończenia okresu subskrypcji. Tak jest w mojej umowie. Może Pan to załatwic w każdej placówce i każdy z pracowników musi od Pana przyjąc Oświadczenie. Proszę się upierac i nie dac za wygraną.
      • Dzień dobry,

zapoznałam się z treścią artykułu z dn. 7.sierpnia 2012 r. pt. „"Z wpłaconych 30 tys. zł zostało mi jedynie 20 tys. zł … ". Po jego lekturze udałam się wczoraj (8.08.br.) do oddziału Getin Banku w Ostrowie Wielkopolskim, w którym w październiku ubiegłego roku (niespełna rok) ulokowałam swoje oszczędności w dwóch produktach: „ Kwartalny Profit” oraz ubezpieczenie na Życie i Dożycie z Ubezpieczeniowym Funduszem Kapitałowym "Plan Regularnego Oszczędzania Zabezpiecz Przyszłość". Pracownik banku poinformował mnie wczoraj, że w przypadku rezygnacji z tych produktów zostanie mi wypłacona niższa kwota pomniejszona o opłaty związane z zarządzaniem pieniędzmi, i że trzeba było się z tym liczyć. Od umowy jeszcze nie odstąpiłam. Chciałabym zapytać, jak napisać reklamację i ewentualnie jakie kancelarie prawne zajmują się tą sprawą – czy są to kancelarie specjalizujące się wyłącznie w sprawach bankowych. Zastanawiam się nad tym, czy nie poszukać grupy ludzi z Ostrowa Wielkopolskiego i kancelarii z tej miejscowości. Czy orientuje się Pan również odnośnie wspomnianego wcześniej przeze mnie innego produktu: ubezpieczenie na Życie i Dożycie z Ubezpieczeniowym Funduszem Kapitałowym "Plan Regularnego Oszczędzania Zabezpiecz Przyszłość" – czy w tej sytuacji jest nadal sens płacenia comiesięcznej składki, czy lepiej będzie w ogóle z tego zrezygnować. Żadnej z umów jeszcze nie zerwałam. Nie widzę tu załączników, o których Pan wspomina. Byłabym wdzięczna za pomoc. Proszę o kontakt: albar1@wp.pl.
        Z poważaniem,
        Aleksandra Barańska
        • Gość: Swój IP: *.centertel.pl 09.08.12, 12:12
          Również poproszę o załączniki serwatka7@o2.pl
          Pozdrawiam
        • Gość: Była pracownica IP: *.omeganet.net.pl 10.08.12, 12:49
          Jeśli chodzi o regularne oszczędzanie to lepiej tego nie zrywać, ponieważ to co jest wpłacone zostanie pomniejszone o wszelkie koszta manipulacyjne i się to nie opłaca. Jak jest możliwość to lepiej zostawić, ponieważ po upływie 15lat będzie chociaż ten kapitał i jak coś zarobi to zyski. A tak ogólnie do wszytskich niezadowolonych klientów Getin Banku te produkty oparte są na giełdzie więć to działą na zasadzie paraboli (można sobie poobserwować jakieś wykresy z lat poprzednich), jak jest spadek na giełdzie to MUSI być wzrost... tak to juz działa. Wiem, że się ludzie denerwują, bo to ich oszczędności traca na wartości, ale na to nie wystarczy 6 miesięcy czy rok. Trzeba poczekać a skoro pazerność byłą silniejsza i SYMULOWANE zyski z 10 lat to 15% t6o nie znaczy,że tak będzie. Zacznijcie ludzie czytać i proszę o nie wrzeszczenie na dziewczyny pracujące tam, bo one nie są niczemu winne. One mają to sprzedawać i tyle. Jak się kupuje samochód to sprzedawca też reklamuje dany model w samych supelatywach a nie mówi, że przez ostatnie 12 miesięcy mieli przypadki w fabrycznie nowych samochodach awarii silnika!!!!!
          Pozdrawiam
          • WROBIENI w GETIN – CIĄG DALSZY

1/ Strony do przeczytania:
            wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114883,12283929,Ekspert_o_Kwartalnym_Proficie_Getinbanku__Piekielnie.html
            www.sfora.pl/Klienci-wsciekli-na-polski-bank-Przez-gigantyczne-oplaty-na-zarzadzanie-a46239
            wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114883,12271803,_Z_wplaconych_30_tys__zl_zostalo_mi_20___Klienci_banku.html
            wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114883,12271803,_Z_wplaconych_30_tys__zl_zostalo_mi_20___Klienci_banku.html?v=1&pId=18591033&send-a=1#opinion18591033
            twojeporady.onet.pl/porady/zobacz/3620/odzyskanie-pieniedzy-z-banku

2/ Dyrektywa unijna MiFID, która jest łamana w GNB:
            a/ „informacje kierowane przez przedsiębiorstwo inwestycyjne do klientów powinny być rzetelne, niebudzące wątpliwości i niewprowadzające w błąd” – takie w przypadku GNB nie są !!!
            b/ „wymaga się, aby informacje przekazywane przez przedsiębiorstwa inwestycyjne były przedstawione w sposób zrozumiały dla przeciętnego przedstawiciela grupy, do której są adresowane” – a nie są !!!
            Już te dwa punkty stanowią podstawę do anulowania zawartej umowy !!!
            Proponuję, aby ci z Państwa, którzy jeszcze nie napisali skarg do UOKiK,RU,KNF wydrukowany załącznik MiFID załączali do skargi z podkreśleniem istotnych elementów !!!

Proszę też zwrócić uwagę na wypowiedź Pana Remigiusza Stanisławka, eksperta ekonomicznego:
            „Swoich praw można dochodzić od doradcy, od kierownictwa punktu sprzedaży. Wykazać, że nie przekazano informacji tak, jak to powinno być zrobione. Być może punkt sprzedaży pójdzie na ugodę? Często inwestorzy piszą, że nie podpisywali żadnych załączników z opłatami. Warto zażądać ich pokazania w banku (bank musi je przechowywać). I jeżeli takiego dokumentu faktycznie ktoś nie podpisał – sprawa jest prosta – otrzyma zwrot wpłaconych pieniędzy plus należne odsetki ustawowe”.

MiFID
            DYREKTYWA W SPRAWIE RYNKÓW INSTRUMENTÓW FINANSOWYCH

CZYM JEST MIFID?
            Nazwa MiFID pochodzi od skrótu Markets in Financial Instruments Directive (Dyrektywa w sprawie rynków instrumentów finansowych). Dyrektywa ta umożliwia firmom inwestycyjnym świadczenie usług inwestorom na terenie całej Unii bez konieczności spełniania dodatkowych wymogów lokalnych. Pozwala też korzystać z usług inwestycyjnych na ujednoliconych zasadach obywatelom Unii we wszystkich krajach. Celem dyrektywy jest przede wszystkim zwiększenie konkurencji na rynku usług inwestycyjnych. Dyrektywa reguluje m.in. obrót instrumentami poza rynkami publicznymi, co stwarza nowe możliwości rozwoju rynku jako całości. Ma również za zadanie zwiększenie przejrzystości działania firm inwestycyjnych, procesów obsługi klientów, oraz zapewnienie zgodności transakcji ze zleceniami złożonymi przez Klientów
            Głównym celem dyrektywy jest ochrona klientów. Przedsiębiorstwa inwestycyjne zobowiązane są działać uczciwie, sprawiedliwie i profesjonalnie, zgodnie z najlepiej pojętymi interesami klientów. Informacje kierowane przez przedsiębiorstwo inwestycyjne do klientów powinny być rzetelne, niebudzące wątpliwości i niewprowadzające w błąd. Ponadto informacje dotyczące instrumentów finansowych oraz proponowanych strategii inwestycyjnych powinny obejmować stosowne wytyczne oraz ostrzeżenia o ryzyku związanym z inwestycjami w takie instrumenty.
            Dnia 29.09.2009 Prezydent podpisał ustawę Ustawę z dnia 4 września 2008 r. o zmianie ustawy o obrocie instrumentami finansowymi oraz niektórych innych ustaw. Ustawa ta dostosowuje krajowy porządek prawny do wymagań MIFID’u i zobowiązuje przedsiebiorstwa finansowe do wprowadzenia tych regulacji. Pełny tekst ustawy znajduje sie w dziale "Do pobrania"
            • STRONA GŁÓWNA
            • PODSTAWY PRAWNE
            • MIFID W PRAKTYCE
            • OCHRONA INWESTORA
            • ROZWIĄZANIA
            • DO POBRANIA
            • MEDIA O MIFID
            • KONTAKT
            • SEMINARIUM 02.12.2009

PODSTAWY PRAWNE
            MIFID ma na celu wprowadzenie jednakowych regulacji prawnych dla usług finansowych w 27 krajach Unii Europejskiej oraz a także Islandii, Norwegii i Liechtensteinie.
            MiFID tworzą 3 akty prawne:
            1. MiFID I. Dyrektywa 2004/39/WE Parlamentu Europejskiego i Rady z 21 kwietnia 2004 roku w sprawie rynków instrumentów finansowych (MiFID) okreslająca szczegółowy zakres przepisów.
            2. MiFID II. Dyrektywa Komisji 2006/73/WE z 10 sierpnia 2006 roku wprowadzająca środki wykonawcze do dyrektywy 2004/39/WE Parlamentu Europejskiego i Rady w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez przedsiębiorstwa inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tejże dyrektywy (akt wykonawczy).
            3. Rozporządzenie Komisji (WE) nr 1287/2006 z 10 sierpnia 2006 roku wprowadzające środki wykonawcze do dyrektywy 2004/39/WE Parlamentu Europejskiego i Rady w odniesieniu do zobowiązań przedsiębiorstw inwestycyjnych w zakresie prowadzenia rejestrów, sprawozdań z transakcji, przejrzystości rynkowej, dopuszczenia instrumentów finansowych do obrotu oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tejże dyrektywy (akt wykonawczy).
            Nowa dyrektywa zastępuje Dyrektywę Rady 93/22/EWG z dnia 10 maja 1993 r. w sprawie usług inwestycyjnych w zakresie papierów wartościowych. Jej wprowadzenie było potrzebne w związku z rozwojem instrumentów finansowych oraz zmianami zachodzącymi na rynkach finansowych, jak również z dążeniem do integracji rynków w UE. Stwarza ona nowe ramy prawne dla świadczenia usług inwestycyjnych w UE poprzez zmianę warunków udzielania zezwoleń i prowadzenia działalności dla firm inwestycyjnych, funduszy inwestycyjnych oraz rynków regulowanych.
            U podstaw nowej dyrektywy leży:
            a. obniżenie kosztów transgranicznych rozliczeń i rozrachunków,
            b. zapewnienie, by wszelkie ryzyka systemowe w transgranicznych rozliczeniach i rozrachunkach były właściwie zarządzane i regulowane,
            c. promowanie realizowanej przez siły rynkowe integracji rozliczeń i rozrachunków poprzez usunięcie zakłóceń konkurencji,
            d. zapewnienie właściwych rozwiązań w zakresie przejrzystości i nadzoru.

MIFID W PRAKTYCE
            Przepisy MiFID mają zastosowanie w odniesieniu do wszystkich podmiotów świadczących usługi lub zajmujących się doradztwem w zakresie inwestycji. Do głównych zadań dyrektywy możemy zaliczyć: rozszerzenie zasady jednolitego paszportu, uaktualnienie i poszerzenie przepisów o ochronie praw inwestorów, zwiększenie konkurencyjności na rynku obrotu instrumentów finansowych, objęcie nadzorem usług doradztwa inwestycyjnego, zwiększenie spójności i przejrzystości funkcjonowania firm, obowiązek "najlepszego wykonania".
            MiFID 1 – Paszportyzacja
            MiFID znosi możliwość nakładania przez państwa swoich lokalnych zasad. Celem Komisji Europejskiej jest zapewnienie przedsiębiorcom inwestycyjnym równych możliwości dostępu do rynków w całej Wspólnocie. Dlatego Dyrektywa rozszerza zasadę jednolitego paszportu. Oznacza to, że firma inwestycyjna uprawniona do prowadzenia działalności w rodzimym państwie po wprowadzeniu MiFID będzie mogła świadczyć usługi inwestycyjne lub prowadzić działalność inwestycyjną na terenie całej Wspólnoty. Państwa członkowskie nie będą nakładać żadnych dodatkowych wymagań na przedsiębiorstwo inwestycyjne lub in
        • w listopadzie2011 w getinbanku w kielcach na ul.żeromskiego tez dalam sie nabrac na kwartalny profit na10 lat i zabezpiecz przyszlosc na15 lat zratą po270zl z pierwszej bank chce oddac z 10tys.5700 a z drugiej z 11500 tylko500zl. prosze poszkodowanych o rade placic te miesieczne skladki czy wogole jest sens.chce przystapic do pozwu zbiorowego prosze o kontakt 508 455 085 pozdrawiam halina
          • Jedna drobna uwaga, nawet jak sprawa trafi do sądu (nie wiem jaki będzie wyrok), ale jak teraz przestaniesz płacić to zerwiesz umowę i zakładając że może wygrasz sprawę w sadzie to przy zerwaniu umowy nie wygrasz jej na 100% (podobna zasadza do Amber Gold i tak wszyscy będą się z nimi musieli sądzić, Ci co nie zerwali o całą stawkę, ci co zerwali o kapitał minus opłaty i kary). Jedynie co to musisz policzyć ile wpłaciłaś do tej pory i jak wysokość przyszłych wpłat ma sie do ewentualności wygrania w sądzie, pamiętając, że mimo wszystko możesz przegrać-to jest bank a nie prywatna firma, a sądy te "święte krowy" inaczej traktują
            --
            MaxAnia-1980
          • pani halino, prosze o jakies informacj jak pani sprawa sie zakonczyla z bankiem....mnie z 60tys na lokacie 3mies. po roku zostalo tylko 45tys? co robic? blagam o pomoc i jakies info. placowka na sienkiewicza tak mnie wrobila....zlodzieje i oszusci!!!

1halina54 napisała:

> w listopadzie2011 w getinbanku w kielcach na ul.żeromskiego tez dalam sie nabra
            > c na kwartalny profit na10 lat i zabezpiecz przyszlosc na15 lat zratą po270zl
            > z pierwszej bank chce oddac z 10tys.5700 a z drugiej z 11500 tylko500zl. prosze
            > poszkodowanych o rade placic te miesieczne skladki czy wogole jest sens.chce p
            > rzystapic do pozwu zbiorowego prosze o kontakt 508 455 085 pozdrawiam halina
        • Gość: michal IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 23.08.12, 17:07
          Niestety też jestem wciągnięty w "Plan Systematycznego Oszczędzania". Poproszę o przesłanie załączników dotyczących złożenia reklamacji. Czy w przypadku odmownej reklamacji dalej płacić składki czy zerwać umowę i starać się o odszkodowanie od banku, który wprowadził mnie w błąd?
      • Szanowny Panie,
        jestem jedną z "wrobionych" w światowe rynki proszę ew o przesłanie załaczników o których Pan pisał ale na forum się pojawiły. Nie zamierzam puścic tego płazem.
      • Gość: dana IP: *.internetdsl.tpnet.pl 09.08.12, 19:00
        dołączę do pozwu, lokaty nie zerwałam,
        mail :danmisz 7@wp.pl
      • Niestety też jestem wciągnięta w "Plan Systematycznego Oszczędzania". Poproszę o ww załączniki. Czy w przypadku odmownej reklamacji dalej płacić składki czy zerwać umowę i starać się o odszkodowanie od banku, który wprowadził mnie w błąd?
        kjulia1@gazeta.pl
        • Gość: magda IP: 94.42.236.* 22.08.12, 09:36
          Ludzie czytajcie umowy. Ja swojej nie przeczytałam, poszłam do Banku po zwykłą lokatę. Pani tak zamieszała z tą lokatą na 3-m-ce (9,23%), że nawet nie zorientowałam się jak podpisałam umowę ubezpieczenia, która miała być dodatkiem do tej umowy.
          Jakie był moje zdziwienie, gdy zgłosiłam się do Banku po 3 m-cach. Dopiero okazało się, że jest to umowa na 15 lat itd. A ja żyłam w nieświadomości z dokumentami na półce. Moja naiwność i głupota przekroczyła wszelkie dopuszczalne granice. Teraz mam problem aby odzyskać kasę. Ludzie błagam i ostrzegam nie dajcie się podejść nieuczciwemu sprzedawcy, oni tylko liczą na swoją prowizję. Przede wszystkim czytajcie każdą podsuniętą kartkę i żądajcie każdego dokumentu, o którym pisze, że się zapoznaliście z jego treścią. Podsuwane Umowy Ubezpieczenia to niezależne produkty .... Jeszcze raz CZYTAJCIE WSZYSTKIE DOKUMENTY.
      • Proszę o załączniki kjulia1@gazeta.pl
        Pozdrawiam

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Zadaj pytanie na Forum

Za darmo

Na każdy temat

Tysiącom użytkowników

Zapytaj

Bestsellery

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.