Zagmatwany problem z debetem w PKO BP Dodaj do ulubionych

Witam, chciałam uzyskać informacje na temat debetu. Otóż, jakiś czas temu założyłam konto w banku PKO BP o nazwie Superkonto, kładąc nacisk, aby było to konto debetowe, z kartą debetową. Uzyskałam informację, iż pierwszy debet można wziąć po upływie 3 miesięcy, albo 3 wpłat na konto. Na dzień dzisiejszy były już owe 3 wpłaty. Z racji pogrzebu w rodzinie chciałam wyciągnąć debet, jednakże od tygodnia mam problemy. Dodam, iż dokładnie przeczytałam umowę i jest wyraźnie zaznaczone, że posiadam konto debetowe, z możliwością wybrania do 1000 zł. Próbując wybrać pieniądze w bankomacie, nie udało się, toteż poszłam do banku (jest to oddział). Tam poinformowano mnie, że na moim koncie jest obecnie -2 zł i muszę je wpłacić, aby mieć możliwość uzyskania debetu. Tak zrobiłam, następnie podpisałam umowę, która rzekomo jest niezbędna do uzyskania debetu. Kazano mi wrócić za kilka dni po decyzję, nie uzyskałam jednoznacznej odpowiedzi na temat, czy otrzymam pieniądze, dodam, że to kwota, którą chciałabym wybrać ma wynieść około 300 zł, a więc nie przekracza uprzednich wpływów. Dzisiaj będąc w banku usłyszałam informację, iż ktoś z banku musi jechać do sąsiedniego miasta po decyzję i podpis (odległość około 20km) i nadal nie wiadomo, czy mogę wyciągnąć debet. Naciskając zaznaczyłam, że zależy mi na szybkim debecie, odpowiedziano mi, że być może jutro ktoś wybierze się do banku i "może" debet uzyskam. Pracujące w oddziale młode dziewczyny nie potrafiły mi wyjaśnić zawiłości tych dziwnych, według mnie procedur, przez co czuję się zdezorientowana i sfrustrowana. Wiem, że moi znajomi bez problemu mogą uzyskać debet, w ten sam dzień, w którym o niego się ubiegają. Ja czekam już około tygodnia i szczerze mówiąc, nie rozumiem pojęcia "konto debetowe", kiedy uzyskanie owego debetu wymaga tyle czasu i cierpliwości i przypomina staranie się o duży kredyt. Mam nadzieję, że ktoś odpowie mi na pytanie, czy to opieszałość i nieumiejętność pracowników oddziału, zły wybór banku, czy wszędzie są takie procedury. Będę wdzięczna za rychłą odpowiedź.
Przeczytaj całą dyskusję
  • drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Bestsellery

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.