sygma bank - zwrot karty Dodaj do ulubionych

• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne
  • Witam! W tym tygodniu dostałam kartę kredytową z sygma bank. Nie chcę tej karty ponieważ nie jest mi potrzebna. Nikt mi nic nie mówił o żadnej karcie ani nie zapytał o zdanie czy jej potrzebuję. Jak mam ją zwrócić? Jak napisać pismo?
    • Gość: anonim IP: *.multimo.pl 25.03.12, 08:38
      jeżeli ta kartę dostałaś krotko po podpisaniu umowy ratalnej, to może być problem, bo ten durny bank, jak wypowiesz umowę o kartę, zrozumie, ze wypowiadasz cały kredyt i każe tobie oddać równowartość kredytu. jeżeli kartę dostałaś parę miesiecy od otrzymania kredytu, kartę przetnij na pol i napisz pismo, ze wypowiadasz umowę o kartę kredytowa numer - podpis jak na umowie i do nich po około 2 miesiącach (sygma to XIX wiek, wiec trochę im to zajmuje) powinnaś dostać pismo, ze przyjęli to wypowiedzenie.
      w pierwszym przypadku, najlepiej nic nie rób, jak będą dzwonili z banku, czy aktywować kartę, stanowczo mów, ze nie. po zapłaceniu przedostatniej raty, zrób, jak w przypadku drugim - kartę potnij i napisz wypowiedzenie, ale już o kartę i limit.
      w razie czego pytaj!
    • Wystarczy nie aktywować tej karty.
    • Gość: mw IP: *.infoeltech.com.pl 06.04.12, 13:34
      Pewnie brałeś w sklepie towar na kredyt, a niestety ten bank standardowo w umowie o kredyt zawiera też umowę o kartę. Jednak nie jest tak, że musisz z niej korzystać. Jak zadzwonią to po prostu zrezygnuj z aktywowania, albo poleconym wyślij swoją rezygnację z karty kredytowej. Swoja drogą rzeczywiście wkurzająca metoda wciskania kart.
      • Gość: Współpracownik IP: *.itsa.net.pl 25.06.12, 13:25
        Współpracowałem długo z tym Bankiem więc może uchylę rąbka tajemnicy jak to działa :
        Sygma Bank jest bankiem który udziela kredytów konsumenckich więc jest partnerem bardzo dużej liczby i małych i dużych sieci sklepów. Każdy z partnerów ma inne warunki dlatego nie można generalizować "Karta Sygma Bank" ponieważ co karta to inne zasady, opłaty, oprocentowanie, promocjie itp. "wcisneli mi kartę" nie wiem po ile macie lat ale umowy :kupna, wynajmu, o pracę, zlecenie a w szczególności umowy z bankami TRZEBA CZYTAĆ w umowie z Sygma Bankiem nagłówek głosi "Umowa o kredyt ratalny, limit kredytowy oraz kartę Master Card"
        Jest to nagłówek umowy który jest wytłuszczony więc ludzie jeżeli nawet tyle nie umiecie przeczytać to wstyd i skrajna nieodpowiedzialność.

Co do opłat to jest różnie miałem kartę Real i płaciłem co roku 15zł opłaty rocznej mimo że niekorzystałem - poszedłem do Reala i zrezygnowałem z karty nie było problemu. Kartę ze sklepu Euro aktywowałem nie używam - nic nie płacę zgodnie z rozmową telefoniczną.

Też denerwują mnie częste telefony z tego Banku ale całe szczęście rozmawiać potrafię więc nie widzę problemu a jeszcze zawsze mogę dowiedzieć się coś co mnie interesuje nie wydając na telefony na infolinię.

Widze że wasze motto to :
        Mam gotówkę - dlatego kupuje na raty.
        Kupie sobie telewizor na raty niech inni wiedzą że mnie stać.

• Gość: do wspol... IP: 94.42.252.* 25.06.12, 20:16
          wstydem jest kolego, ze ten bank to totalny dziad. tak debilnej umowy ramowej (jak wiesz, o czym piszę), jeszcze nie widziałem. a w życiu widziałem wiele...
          • Gość: współpracownik IP: *.itsa.net.pl 26.06.12, 17:43
            Umowa ramowa nie kojarzy mi się z sektorem bankowym na ale cóż wszystkiego nie wiem, przynajmniej czytasz umowy. Na rynku jest w zasadzie kilka banków które działają w partnerstwie ze sklepami itp. Sygma, Credit Agricole, BPH, Santander i ze strony partnera warunki ma dość dobre - to ludzie przychodzą brać raty - nikt ich nie namawia. Ja Klientów informowałem że karta przyjdzie i już. Wielu sprzedawców nie informuje o tym (mnie w sklepie Euro sprzedawca zapewnił że karta nie przyjdzie) a potem pretensja jest do banku że wcisneli. I nie sądze by coś mogło usprawiedliwiać nie przeczytania umow - każdej.

W banku BPH z kolei (MediaMarkt) można mieć np.: 10 rat po 15zł a za jeden dzień spóźnienia 40zł :) Wszystko jest w umowie trzeba je czytać i ich przestrzegać i na pewno będzie łatwiej.

• Gość: Krzysiek IP: *.net132.okay.pl 18.11.12, 06:21
              Panowie mam kartę sygma bank dostałem ją i aktywowałem i też ją spłaciłem i proszę o pomoc jak ją zamknąć?

Czy istnieje możliwość zamknięcia jej przez telefon albo email ??
        • Gość: Gość IP: *.bielskpodlaski.mm.pl 21.11.12, 12:09
          kupiłem rower na raty, podczas zwierania umowy bylem z kolegą który sam wielokrotnie wypisywał takie umowy i stwierdził ze w tym banku wysyłają karty kredytowe i żeby zaznaczyć że takowej karty nie chcę, sprzedająca twierdziła że nic takiego nie ma miejsca jednak znaleźliśmy punkt w którym zaznaczyliśmy ze rezygnujemy z karty. Umowę podpisałem w maju a w listopadzie jednak otrzymałem kartę, czuję się oszukany bo jednak zdając sobie sprawę jaka to jest umowa zaznaczyłem że nie chcę a jednak i tak ją mam. Jest mi kompletnie nie potrzebna a już na pewno opłaty z nią związane, kobieta na infolinii stwierdziła że jeśli nie aktywuję karty nie mam opłat z nią związanych jednakże do momentu wygaśnięcia jej ważności widnieje jako dłużnik i że trzeba ją wypowiedzieć a tu widzę że i to nie będzie takie proste
          • Gość: Marcin IP: *.dynamic.chello.pl 22.11.12, 15:25
            Też dzis dostałem tą karte kupowałem pół roku temu telefon na raty , ten bank to banda naciagaczy teraz trzeba napisac pismo do nich ze rezygnuje z karty bo inaczej bede widniał w BIK jak dłuznik NIGDY wiecej juz nie podpisze zadnej umowy z nimi ....
            Specjalnie pytałem jak brałem raty czy jest jakas karta do tego odpowiedz była ze niema zadnej kart kredytowej
            • Gość: pier IP: *.waldex.3s.pl 04.04.13, 17:58
              Umowa o kartę kredytową może zostać wypowiedziana w każdym momencie trwania umowy.
              W celu wypowiedzenia umowy należy przesłać w formie pisemnej wypowiedzenie umowy o kartę kredytową. Dokument można również wysłać na numer faksu Zespołu Obsługi Dokumentacji Kredytowej i Ubezpieczeń: 022 591 41 17 lub na adres: Sygma Banque S.A. Odział w Polsce ul. Suwak 3, 02-676 Warszawa lub w formie skanu na adres mailowy: klienci@sygmabank.pl. Dozwolone jest również złożenie oświadczenia o wypowiedzeniu umowy o kartę kredytową w punkcie sprzedaży w placówce partnera lub w placówce banku, które znajdują się w sieci sklepów Real, Praktiker, Nomi, Obi oraz Selgros. Dodatkowo po przesłaniu wypowiedzenia umowy należy w przeciągu 30 dni zwrócić na rachunek banku całą wymagalną do spłaty kwotę. Numer rachunku do spłat można znaleźć na umowie kredytu lub na druku do zapłaty przesyłanym wraz wyciągiem miesięcznym.
    • 1 - Będą cię nagabywać o aktywację karty. Ty się nie zgadzaj i uważaj co do nich mówisz, bo łapią za słówka. Po prostu, "jest mi miło, ale nie, nie i zdecydowanie nie, bo aktualnie nic mi nie jest potrzebne".
      2 - Karta Sygmy bez względu na to, czy aktywowana, czy nie aktywowana, jest kartą darmową do roku, po upływie tego czasiu, jest płatną.
      3 - Po spłaceniu zadłużenia (dowiedz się w oddziale, czy można wcześniej) idziesz do oddziału banku i spokojnie, logicznie motywując wypełniasz kwitek (wypowiedzenie umowy o kartę kredytową) i nie zapominając o zabraniu kopi tego dokumentu, robisz im cześć.
      Jeszcze uwaga.
      Jeśli karę miałaś dłużej niż rok, to jesteś im winna pieniądze . Tego nie przegap (sami ci nie powiedzą, bo a nóż zapomnisz i procenty będą sobie powoli same się naliczać), dokładnie rozpytaj ile i rozlicz się co do grosza.
      Pozdrawiam.
      • Gość: ZET IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 07.01.14, 15:59
        WPŁACIŁAM PRZELEWEM CAŁOSC KREDYTU RATALNEGO I ZARAZ WYSŁAŁAM O ZWROT UBEZPIECZENIA ZOSTAŁA MI JESZCZE KARTA KREDYTOWA KTÓREJ JESZCZE MI NIE PRZYSŁALI CO ROBIĆ
    • Gość: przemek IP: *.dynamic.chello.pl 24.02.13, 14:17
      odpowiedź u żródła czyli SYGMA
      www.sygmabank.pl/pytania-i-odpowiedzi/najczesciej-zadawane-pytania/kiedy-i-w-jaki-sposob-mozna-wypowiedziec-umowe-o-karte-kredytowa-lub-kredyt-odnawialny.
    • po prostu jej nie aktywuj
      • Gość: kinga IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 06.11.13, 20:43
        nawet jeśli się jej nie aktywuje naliczają kasę, w moim przypadku 15,10 zł ... nie wiem czy maja takie prawo, ale też trzeba im wysyłać wypowiedzenie umowy
    • Gość: bet IP: *.31.54.192.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 10.12.13, 12:52
      Śmieszne są wasze komentarze "po prostu nie aktywuj". Co to zmienia? Opłata roczna jest za posiadanie karty, a nie aktywacje czy korzystanie z niej. Karta jest nieodłączną częścią umowy. W dodatku masa ludzi aktywuje ją i korzysta latami, bo 15 zł rocznie to nie majątek, a karta kredytowa Sygma Banku jest wygodna. Nie masz kasy w danym miesiącu - zapłać kartą za zakupy i oddaj za miesiąc - bo jest bodajże 2 miesiące czasu na darmową spłatę bez żadnych %%. Jak masz kartę to wchodzisz do sklepu i bierzesz na raty, a nie latasz najpierw dwie godziny za jakimiś kosztorysami itp. Tylko jest jedna rzecz, która Was widocznie przerasta. Płaci się w terminie, a umowy się czyta. Wtedy nie ma płaczu "o nie, dostałem kartę, co ja mam teraz zrobić?!" ani telefonów z Banku.

Pozdrawiam
    • Gość: kasiam79 IP: *.dynamic.chello.pl 10.04.14, 12:37
      Ja też miałam początkowo nie aktywować albo odesłać. Zrobiłam inaczej i muszę powiedzieć, że jestem zadowolona. Opłata roczna to nie majątek. Oprocentowanie, okres bez odsetkowy podobny do innych propozycji na rynku, ale za to program lojalnościowy fajny. I często duże rabaty, choćby w Euro Agd.

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Okazje.info.pl

Bestsellery

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.