• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego

BPH (wcześniej GeMoney)-kredyt we frankach-pozew Dodaj do ulubionych

• 23.01.14, 11:55
    Witam, mam kredyt we frankach szwajcarskich wzięty w Ge Money (obecnie BPH), jestem zainteresowana pozwem zbiorowym przeciwko temu bankowi; glośno teraz o pozwach zbiorowych przeciwko bankom, które udzielały kredytów we frankach; znalazłam nawet kancelarię, która będzie prawdopodobnie takie pozwy przygotowowyać; czy ktoś wie coś więcej na ten temat? Czy oprócz mnie są inne osoby zainteresowane takim pozwem?
    Zaawansowany formularz
    • Gość: Andrzej IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 23.01.14, 12:20
      A o co chcecie się sądzić? Widziały gały, co brały....
    • Gość: Karo IP: *.net.pbthawe.eu 30.01.14, 23:42
      Ja również jestem zainteresowana pozwem. Mam kredyt od 2005 r w BPH.
      • 08.02.14, 18:51
        Sporo obecnie informacji na ten temat,np: www.polskieradio.pl/42/259/Artykul/1025749,Masz-kredyt-hipoteczny-we-frankach-Bedzie-pozew-zbiorowy-mozna-sie-przylaczyc; kancelaria, która się tym zajmuje to: www.ks-legal.pl
        Ja już osobiście się zapisałam jako jedna z zainteresowanych pozwem wobec BPH, ale zapisy nadal trwają (do końca lutego); mam nadzieję, że będzie sporo osób i pozew dojdzie do skutku.
        • 08.02.14, 20:43
          Ja jestem bardzo zainteresowana, a możesz powiedzieć coś więcej? Ja niestety z powodów osobistych mieszkam od kilku lat za granica i nie wiem jak to załatwić. A orientowałaś się może jakie sa koszty?
          • 08.02.14, 22:50
            Generalnie pozwy zbiorowe są przygotowywane do konkretnych banków; z tego co się orientuję do BPH nie ma jeszcze zbyt wielu chętnych, co jednak nie oznacza, że ich nie przybędzie; napisz z prośbą o informację tutaj: monika.smigielska@ks-legal.pl - ja tak zrobiłam; początkowo jest opłata rezerwacyjna, która w momencie, gdy pozew nie dojdzie do skutku jest zwracana, więc nie ma obaw; dokonałam już opłaty rezerwacyjnej i czekam teraz do końca lutego na info, ile osób bedzie zainteresowanych pozwem do BPH - im więcej osób, tym mniejsze koszty (rozkładają się one wówczas na większą liczbę osób)
            • 09.02.14, 01:03
              Dziękuję za odpowiedź! Jeśli mogłabym Cię prosić, to czy wysłałabyś mi na siebie jakiś namiar na priv? Jakiś śmieciowy mail, chciałabym podesłać Ci kilka pomysłów i adresów, bo dobrez by było, aby było nas wiecej.
              • 09.02.14, 04:54
                Banki was doją, teraz wydoją was kancelarie. Nic was życie nie nauczyło. Zagraliście w rosyjską ruletkę, a teraz sami pociągniecie za spust mając pewność, że kula jest w środku. Tylko pogratulować.
                • 09.02.14, 11:00
                  Jeśli ci ulżyło to sobie teraz pogratuluj wypowiedzi.
              • 09.02.14, 14:03
                Niestety nie mam śmieciowego maila, jeżeli Ty takowy posiadasz - to mi podaj - wyślę Ci namiar na priv.
                • 22.02.14, 22:42
                  A możesz do mnie napisać priv wiadomość na forum wchodząc na mój profil? Może tak sie uda :)
                • 24.02.14, 10:48
                  O, to jest najbardziej śmieciowy email jaki posiadam :) proszę napisz, wtedy podam mój normalny adres ula_ka@gazeta.pl. Pozdrawiam!!!
    • Gość: Ewa IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.02.14, 15:23
      jestem zainteresowana pozwem zbiorowym , mam kredyt w CHF
      • 09.02.14, 16:19
        w jakim banku masz kredyt? Napisz tutaj z prośbą o informacje: monika.smigielska@ks-legal.pl; i zapisz się jako zainteresowana
      • 28.02.14, 18:20
        Warto się przyłączyć!!!!!
        forbes.onet.pl/kredyty-we-frankach-szwajcarskich-mozna-podwazyc,artykuly,172375,1,3.html
    • Gość: kris IP: *.79.217.2.atman.pl 05.03.14, 16:54
      zbiorowepozwy.org/grupa/149755/bank-bph-ge-money
    • 14.03.14, 15:32
      Zapraszam do wydarzenia i grupy nt pozwu przeciwko GE Money bank - im nas jest więcej tym mniejszy jest koszt sprawy!!
      www.facebook.com/events/722919844395994/?ref_newsfeed_story_type=regular
      Musimy si e zebrać w jednym widocznym miejscu, zapraszać inne osoby, jestem przekonana, że z czasem zbierzemy odpowiednią ilość osób!
      • Gość: EL IP: *.w83-202.abo.wanadoo.fr 24.04.14, 11:49
        Też chętnie sie przylącze już dołączyłam na FB
    • Gość: Pomocny IP: *.warszawa.vectranet.pl 24.04.14, 16:46
      www.gemoney.bo.pl pod tym linkiem znajdzie Pani grupę osób które są zainteresowane pozwem zbiorowym przeciwko GE Money Bank, aktualnie BPH
    • Gość: Janina IP: 79.135.25.* 01.05.14, 13:39
      Zainteresowana jestem do przystapienia do zbiorowego pozwu przeciwko GEMoney Bank obecnie Bank BPH. Ja rowniez zaciagnelam kredyt we frankach szwajcarskich w tym banku.
      Napisalam email do prawnika Monika Smigielska, Kancelaria Kozlowski - Smigielska i Wspolnicy o poinformowaniu mnie o mozliwosciach takiego pozwu i czy nie jest to za pozno.
      adres monika.smigielska@ks-legal.pl. Kancelaria miesci sie w Warszawie.
      Slyszalam o wygranym procesie zakonczinym wczoraj gdzie zapadl korzystny wyrok dla kredytobiorwcow, ale nie wiem przeciwko jakiemu bankowi. prosze o kontakt.
      • Gość: Maciek IP: *.dynamic.chello.pl 01.05.14, 15:08
        Gość portalu: Janina napisał(a):
        > Slyszalam o wygranym procesie zakonczinym wczoraj gdzie zapadl korzystny wyrok
        > dla kredytobiorwcow, ale nie wiem przeciwko jakiemu bankowi.

To był mBank i do końca procesu jeszcze trochę trzeba poczekać, bo mBank zapowiada kasację
        wyborcza.biz/biznes/1,100896,15885034,_Nabici__triumfuja_po_raz_drugi__sad_odrzucil_odwolanie.html#MT
        A z tego co czytałam, to kancelaria Kozłowski Śmigielska zawiesiła projekt pozwu ze względu na małą ilość zainteresowanych osób.
        Tak więc dopóki pokrzywdzeni nie wezmą się sami do organizowania grupy to pojedyncze płacze niewiele pomogą, niestety.
    • Gość: Danuta IP: *.219.115.213-c3.net.pl 03.05.14, 11:31
      WITAJ, ja też mam taki kredyt. Tez jestem zainteresowana . Może ktoś ma jakieś namiary ma kancelarie prawna która taki pozew zbiorowy będzie składać. jestem ze Zgorzelca( woj. dolnośląskie).
      • Gość: Ona IP: *.play-internet.pl 09.05.14, 15:25
        Ja rowniez jestem zainteresowana. Jestem z Olsztyna
      • Gość: Darek IP: *.ssp.dialog.net.pl 14.05.14, 11:29
        Danuto, napisz tu: zylkam1973@gmail.com
    • Gość: emka IP: 194.165.48.* 08.05.14, 07:41
      jestem zainteresowana wzięciem udziału w pozwie zbiorowym. Proszę o kontakt na adres ela81b@tlen.pl
      • Gość: basiula IP: *.dynamic.chello.pl 10.05.14, 08:39
        Witam, ja rownież jestem zainteresowana, jestem z Warszawy-prosze o info na email hanszo45@wp.pl
    • 11.05.14, 19:10
      Przypuszczam, że nie bardzo jesteś zorientowany w temacie i daruj sobie takie rady. Jeżeli np. brałeś kredyt CHF był po 2,1 zł a teraz jest/ był 3,7 zł tzn ile musisz spłacać więcej- prawie 2x więcej. Pamietaj o wysokiej rencie røwniez.Np. wziales 500tys
      kredytu z odsetkami bedzie prawie milion podwyzszenie o 75% to bedzie ile prawie 1.700 tys zl...????!!!! To były machloiki bankøw by naciągnąć kredytobiorców. Inne panstwa jak Niemcy nie pozwoliły na to posunięcie swoim bankom i ochronily swoich obywateli. Hiszpania, Słowacja i Węgry nakazały bankom o przeliczenie kredytów do nominaløw z dnia pobrania kredytów. Nikt nie dostał kredytu we frankach tylko w złotówkach. To była proforma obniżenie franka, wypłacenie w złotówkach a teraz podwyższenie franka o 75% by zarobić na ludziach. Nikt nie ustalił górnej granicy CHF. Byla mowa røwniez, że można spłacić wcześniej kredyt bez dodatkowych kosztów teraz możesz spłacić wczesniej ale musisz nie zależnie od tego spłacić wszystkie odsetki!!!!! . Nabici we franki to jest dla bankøw kura znosząca złote jaja. To co.... masz tyle pieniędzy by wyrzucać jej przez okno. Wiec myślisz, że ci co wzięli taki kredyt zasługujå aby być oszukani??? To jest kryminał, nie rozumiem dlaczego rząd Tuska nic z tym nie zrobił gdzie jest urząd ochrony praw obywatela!!!!! Pewno gdybym wygrała miliony w LOTKA to może bym darowala..? Sprawa w sadzie nie toczy się latami, żyjesz w lesie czy na pustyni....?
    • Gość: Jola Jabłonna IP: *.merinet.pl 12.05.14, 17:39
      Nie mam co prawda kredytu, ale jeżeli jest taka możliwość to tez chętnie przystąpiłabym do pozwu zbiorowego. Czy aby to uczynić trzeba mieć konto w BPH?
      Jeśli tak to ile kosztuje jego miesięczne prowadzenie?
      Mogę prosić o szczegóły pozwu?
      Czego by dotyczył?
      • 14.05.14, 12:52
        W związku z dużym zainteresowaniem osób mających kredyty we Frankach Szwajcarskich w Banku BPH, a dawniej GE Money Bank, forum pozywamy-zbiorowo.pl jako platforma służąca organizowaniu grup do ewentualnych pozwów zbiorowych postanowiła wyjść naprzeciw oczekiwaniom tych osób i zbieramy grupę osób do ewentualnego pozwu.
        Prosimy o zgłaszanie się pod tym linkiem:
        [url=. www.pozywamy-zbiorowo.pl/networks/forum/thread.342597:1#posting_342597_2097296]http://www.pozywamy-zbiorowo.pl/networks/forum/thread.342597:1#posting_342597_2097296[/url]
        Prosimy o wysyłanie prywatnych wiadomości do administratora pozywamy-zbiorowo.pl lub na adres: redakcja@pozywamy-zbiorowo.pl
        Sprawę zamierzamy przekazać do analizy prawnikom, specjalizującym się w pozwach zbiorowych. Jeśli czytasz ten komunikat i jesteś zainteresowany/-a przystąpieniem do takiej grupy, pisz na powyższy adres i dołącz SKAN UMOWY, REGULAMINU, WARUNKÓW czy innego dokumentu, w którym znajdują się zapisy, które dla prawników, analizujących sprawę mogą okazać się kluczowe.
    • Gość: monia IP: *.dynamic.chello.pl 15.05.14, 14:16
      Witam, jestem zainteresowana pozwem zbiorowym mon.mar@onet.pl
    • Gość: Lech IP: 178.235.138.* 26.06.14, 22:34
      Witam,
      Zapraszam na www.frankiwbph.pl/, organizowany jest pozew zbiorowy. Jest już ponad 200 osób - im więcej tym lepiej.
      • 27.06.14, 10:43
        Ale już mają Państwo Kancelarię, czy zbierają się Państwo i szukają Kancelarii? My współpracujemy z najlepszymi Kancelariami od pozwów zbiorowych. Kontakt: redakcja@pozywamy-zbiorowo.pl
        • Gość: www.frankiwbph.pl IP: *.warszawa.vectranet.pl 20.07.14, 12:36
          Witam,
          Zapraszamy na www.frankiwbph.pl , organizowany jest pozew zbiorowy. Jest już ponad 250 osób - im więcej tym lepiej.
          • Gość: Gizmo IP: 78.10.83.* 21.07.14, 11:13
            A jakie koszty? Mam taki kredyt, tylko jak mi jedna Kancelaria dała ofertę 5,5 tys zł to zrezygnowałem, ale gdyby było taniej, to ok.
            • 15.10.14, 12:15
              tu jest możliwość zapisania się. Jest spora grupa i aktywna www.facebook.com/events/722919844395994/?ref=22
          • 22.07.14, 12:59
            Witam, a czy są juz jakies szczegóły odnosnie samego pozwu, typu wybrana kancelaria, rząd kosztów, termin zgłoszenia pozwu?
            • 16.02.15, 19:12
              Witam, mamy już grupę 160 osób, które podpisały umowę z kancelarią! Papiery można złożyć do 27.02, aby przyłączyć się do I grupy. Reprezentuje nas kancelaria z poznania. Zapraszam na stronę www.frankiwbph.pl, sa tam dostępne wszelkie niezbędne informacje dot pozwu, koszty, opis czynności, które należy wykonać aby prawidłowo złożyć dokumenty, forum dla chętnych. Im nas więcej tym lepiej!
    • 27.10.14, 13:18
      Witam. Przesyłam informację, którą otrzymałam z kancelarii dotyczącą pozwu zbiorowego przeciwko bankowi BPH, przeczytajcie i proszę o podjęcie stanowiska w tej sprawie, według mnie bardziej korzystny jest projekt dotyczący ustalenia korzystniejszego kursu spłaty. Do tego projektu potrzebna jest większa liczba osób. Przemyślcie to.

Dzień dobry,

W pierwszej kolejności dziękuję za zainteresowanie usługami prawnymi naszej kancelarii. Jednocześnie w załączeniu przesyłam informację dotyczącą projektu.

Aktualnie skupiamy się na projekcie obejmującym klauzule niedozwolone, a przy okazji zbieramy opinie odnośnie projektu dalej idącego w zakresie kształtowania stosunku prawnego (ustalenie korzystniejszego kursu spłaty). Gdy okaże się, iż chętnych na bardziej rozbudowany projekt jest dużo (min. 50) wówczas podejmiemy decyzję, czy nie kontynuować projektu w tej bardziej rozbudowanej formie. Niemniej jednak, z dotychczasowej reakcji osób zainteresowanych nie zanosi się na to, aby projekt dalej idący został uruchomiony.

W przypadku wygrania sporu i uznania, iż w umowie kredytowej z bankiem znajdują się postanowienia będące klauzulami niedozwolonymi, zostaną one uznane za niewiążące, a następnie zostanie ustalona odpowiedzialność odszkodowawcza banku. Dysponując takim wyrokiem będziecie mogli Państwo wezwać bank do wypłacenia odszkodowania w konkretnej wysokości, wynikającej z wyroku. Gdy bank odmówi wypłaty kwoty odszkodowania to pozostanie droga sądowa i wystąpienie z powództwem indywidualnym.

Jeśli chodzi o klauzule niedozwolone, to chodzi nam o takie postanowienia umowne, w wyniku których dokonaliście Państwi nadpłat (w wyniku spreadu, stosowania przez bank swojego wewnętrznego kursu waluty, przeliczenia wartości kredytu według wewnętrznych tabel banku etc.). Kwoty stanowiące nadpłaty stanowią poniesioną przez Państwa szkodę, do której zwrotu zobowiązany będzie bank w przypadku pozytywnego rozstrzygnięcia.

Wysokość roszczenia będzie stanowić Państwa nadpłata wynikająca z niedozwolonych klauzul umownych. Nie będzie to zatem kwota, o jaką wzrósł kredyt w wyniku zmiany kursu waluty, chyba że ten wzrost jest wynikiem zastosowania kwestionowanych przez nas postanowień umowy będących klauzulami niedozwolonymi.

Obecnie jesteśmy na etapie formowania grup z poszczególnych banków, zainteresowanych projektem.

Jeśli chodzi o dokonanie nadpłaty i wpływ na pozew zbiorowy, to muszę o to zapytać kolegów zajmujących się projektem. Gdy uzyskam informację to oczywiście ją przekażę.

Pozdrawiam serdecznie
      Maciej Gronner
      maciej.gronner@ks-legal.pl
      • 16.02.15, 19:14
        Ten projekt jest chyba dopiero na samym początku, ja mam propozycję, która jest już dość zaawansowana - zamykamy I grupę chętnych do pozwu, mamy rzecznika praw konsumenta. Obecnie mamy już grupę 160 osób, które podpisały umowę z kancelarią, a chętnych przybywa! Papiery można złożyć do 27.02, aby przyłączyć się do I grupy. Reprezentuje nas kancelaria z poznania. Zapraszam na stronę www.frankiwbph.pl, sa tam dostępne wszelkie niezbędne informacje dot pozwu, koszty, opis czynności, które należy wykonać aby prawidłowo złożyć dokumenty, forum dla chętnych. Im nas więcej tym lepiej!
  • Powiadamiaj o nowych wpisach

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.