pekao i podejrzane ruchy z rachunkiem technicznym Dodaj do ulubionych


Mam kredyt hipoteczny we frankach w pekao. Jakiś czas temu założyłem rachunek techniczny do obsługi kredytu, na ten rachunek przelewam sobie franki z kantorów internetowych. Rachunek ten był widoczny w moim panelu na pekao24.pl.
Teraz już go nie widać i nie wiem ile mam tam pieniędzy, ani jakie operacje bank na nim wykonuje. Zapytałem pekao o co chodzi i dowiedziałem się, że:

"... rachunek do spłaty kredytu, który był prezentowany Panu w usłudze Pekao24 jest rachunkiem technicznym Banku, który służy wyłącznie do rozliczenia przez Bank należności z tytułu udzielonego kredytu.

Z uwagi na to, że rachunki techniczne Banku nie mogą być udostępniane w usłudze Pekao24 jako rachunki Klientów, w związku z tym dokonano stosownej korekty w tym zakresie. [tłum. moje - ukryto go przede mną]

Jednocześnie pragniemy poinformować, że Bank Pekao S.A. wprowadził możliwość zmiany rachunku technicznego na bezpłatny rachunek walutowy, który będzie widoczny w usłudze Pekao24.
Zmiana rodzaju rachunku będzie możliwa po podpisaniu aneksu do Umowy kredytu i dopełnieniu formalności związanych z otworzeniem rachunku walutowego."

I tej proponowanej zmiany trochę się obawiam, bo nie znam się na tym za bardzo, a pekao już mnie raz przećwiczyło dość porządnie przy okazji tego kredytu i nie chciałbym się ponownie w coś wpakować.

Czy ktoś z Was może mi coś o tym powiedzieć, wiecie o co może chodzić? Dlaczego im tak zależy, żebym założył sobie konto walutowe i podpisał aneks do umowy kredytu?

Proszę o pomoc, jeśli ktoś się w tym orientuje!!!
Przeczytaj całą dyskusję
  • drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.