• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
Dodaj do ulubionych

twój ranking banków DOBRYCH

• 23.11.01, 15:34
    1. kredyt bank.
    fachowa obsługa, nie ma kolejek, duzo bankomatów, szeroka oferta, tanio!
    polecam.
    Edytor zaawansowany
    • Gość: bankier IP: *.chello.pl 23.11.01, 17:37
      Jestem zwolennikiem nowych rozwiązań w dziedzinie bankowości. Zatem poleca:
      Inteligo, LGnet no i mBank też może w sumie być. Ogólnie rzecz biorąc: nie ma
      opłat, wysokie oprocentowanie, super obsługa, czego chcieć więcej! Pozdrawiam
      • Gość: Hamster IP: 195.117.18.* 23.11.01, 17:48
        BPH i mBank!!!
      • Gość: km IP: *.wmc.com.pl 24.11.01, 17:14
      • Gość: km IP: *.wmc.com.pl 24.11.01, 17:20
        Odnosnie m.banku nie podzielam Twojej opinii niestety. Tez jestem w miare nowo-
        czesna i w zwiazku z tym zakladam sobie konto e-max, ale ciagnie sie to juz od
        15 pazdziernika i ciagle jeszcze nie mam aktywnych kart bankowych. Nie moge sie
        doczekac na ten ich ostateczny telefon - obiecuja, ze oddzwonia, ale niestety
        nie dotrzymuja slowa. Lacznosc telefoniczna jest zerowa!!! Czy oni tam spia?
        • 24.11.01, 17:39
          Ja poki co jestem bardzo zadowolony z mBanku, choc istotnie, dosc dlugo
          czekalismy na aneks do Umowy "uwspolniajacy" moj rachunek, do ktorego moja Zona
          byla dotychczas tylko pelnomocnikiem. Mogliby dzialac nieco dynamiczniej bo
          traca na tym wiele, szczegolnie u takich klientow jak ja, uciekinierow z Citi,
          ktorzy odeszli stamtad bo nie lubia byc lekcewazeni.

gale
          ----
          www.citibank.prv.pl
          • Gość: john IP: *.ds1-gjp.adsl.cybercity.dk 15.08.02, 09:53

No wlasnie - czy ktos moglby mi polecic bank:
            Mam 24 lata, zaczynam prace (pierwsza w zyciu) i bede zarabial 5000 brutto.
            Chce zaczac jak najszybciej budowac dobra historie kredytowa, miec dostep do
            dobrych produktow jak rozpoznawalna na calym swiecie karta kredytowa i w
            przyszlosci mozliwosc skorzystania z kredytow (mieszkaniowy).
            Myslalem o CitiBanku ale slysze opinie ze lekcewaza klientow? Na czym to
            lekcewazenie polega?
            Czy ktos mi odradza CitiBank? Rozwazalem tez Fortis. Bede wdzieczny za rady.

Michal
            • 15.08.02, 10:11
              Gość portalu: john napisał(a):

>
              > No wlasnie - czy ktos moglby mi polecic bank:
              > Mam 24 lata, zaczynam prace (pierwsza w zyciu) i bede zarabial 5000 brutto.
              > Chce zaczac jak najszybciej budowac dobra historie kredytowa, miec dostep do
              > dobrych produktow jak rozpoznawalna na calym swiecie karta kredytowa i w
              > przyszlosci mozliwosc skorzystania z kredytow (mieszkaniowy).
              > Myslalem o CitiBanku ale slysze opinie ze lekcewaza klientow? Na czym to
              > lekcewazenie polega?
              > Czy ktos mi odradza CitiBank? Rozwazalem tez Fortis. Bede wdzieczny za rady.
              >
              > Michal
              Jeśli chodzi o Citibank to jest on obecnie najbardziej nowoczesny, saldo konta
              możesz sprawdzić w bankomatach na całym świecie, jednak jeśli chodzi o ROR -y
              to niezły jest BPH - limit kredytowy na rachunku jest dosyć wysoki, nie ma też
              karencji na jego spłatę, dużo bankomatów w całej POlsce.
              Z kolei rewelacyjnym i bezpiecznym produktem jest Karta Kredytowa Citibanku,
              pod warunkiem, że na bieżąco spłacasz zadłużenie, naprawdę polecam, jest ona ze
              zdjęciem (jako jedyna w Polsce),więc ryzyko, że posłuży się nią ktoś inny jest
              minimalne. Co do Fortis to też jest niezły.
              • Gość: ja IP: 195.136.95.* 27.10.02, 13:12
                kochani poszukajcie innych banków; słyszę tylko bph, citi kredyt-bank
            • Gość: murena IP: *.katowice.msk.pl 15.08.02, 21:25
              Witaj

Pochwal się proszę, gdzie tak ładnie płacą!!!
              Osobie tak młodej i podejmującej pierwszą pracę, bo nie mogę uwierzyć w to, co
              przeczytałem: 5000PLN!!!
              murena@tenbit.pl
              • Gość: john IP: *.ds1-gjp.adsl.cybercity.dk 15.08.02, 23:01
                Rozumiesz chyba ze ze wzgledu na tajemnice jaka jestem zobowiazany dotrzymac
                nie moge podac nazwy firmy. Jest to duze przedsiebiorstwo miedzynarodowe z
                branzy finansowej.
              • Gość: jumper IP: *.acn.pl / 10.129.134.* 16.08.02, 20:55
                Heej Murena a skąd masz taki fantastyczny login?
                Nazwa statku B23?
              • 18.08.02, 13:33
                Murena, wszystko zalezy od szczescia. Ja, majac 18 lat, zarabialem okolo 6000
                PLN na miesiac na prowadzeniu serwisu interentowego. Niestety, wszystko co
                piekne szybko sie konczy :(
              • 12.12.02, 14:26
                Gość portalu: murena napisał(a):

> Witaj
                >
                > Pochwal się proszę, gdzie tak ładnie płacą!!!
                > Osobie tak młodej i podejmującej pierwszą pracę, bo nie mogę uwierzyć w to,
                co
                > przeczytałem: 5000PLN!!!
                > murena@tenbit.pl

Popatrz na IP jochna/michala
              • Gość: Luiza IP: *.crowley.pl 16.01.03, 09:27
                ja zarabiam 3000 i pracuje 3 godziny dziennie:)Na to trzeba sobie zapracowac
            • Gość: Matisse IP: 193.178.143.* 15.10.02, 17:52
              Citibank - Bardzo fachowa i zawsze miła i uprzejma obsługa na wysokim poziomie.
              Jedynym powodem dla którego bym mógł z niego zrezygnować to niskie
              oprocentowania ROR i Hoirrendalnie drogie kredyty... karty itp..

Wyjście - jeśli masz więcej gotówki - ulokuj ją w innym banku - ROR na bieżące
              potrzeby NA PEWNO CITI..!!!!
            • Gość: mk IP: 193.41.113.* 14.02.03, 09:19
              mój głos: mBank

Jeśli chodzi o Citi to nie mam z nim osobistego doświadczenia, ale wystarczy
              poczytać pl.biznes.banki, żeby się skutecznie wyleczyć.
              pzdr mk
          • Gość: JaKi IP: 2.4.STABLE* / 10.140.82.* 16.09.02, 22:36
            gale napisał(a):

> byla dotychczas tylko pelnomocnikiem. Mogliby dzialac nieco dynamiczniej bo
            > traca na tym wiele, szczegolnie u takich klientow jak ja, uciekinierow z
            Citi,

I dobrze, 1 klienta mniej -chyba zreszta z juz Tobie pisalem co sadze o takich
            jak Ty na pbb

--
            JaKi
        • Gość: Bankier IP: *.chello.pl 24.11.01, 17:58
          Chyba wszyscy mają problemy z mBankiem. Cholernie długo się czeka na kartę itp.
          Dlatego też, ja polecam Inteligo( złatwiłem wszystko w 5 dni, wraz z kartą).
          Teraz zakładam LGnet, ofertę mają najlepszą, ale nie wiem jak to się sprawdzi w
          praktyce. Pozdrowienia.
          • Gość: radon IP: 195.136.124.* 02.04.02, 12:39
            Mam konto w LGNET i działa choć zabezpieczenia są wątpliwe.
            Trzeba uważać na większe wpłaty, ich NETKOMBO działa bardzo dziwnie.
            Automatycznie dokonuje lokat półrocznych w kawałkach po 1000 zł
            ( formalnie jest to dobry biznes)
            niestety wycofanie części lokaty /domyśłnie ostatniej /nie powoduje zakończenia
            lokaty i naliczenia procentów. W rezultacie trzeba wycofywać większe pieniądze
            z lokaty dokładnie w takich kawałkach jak się wkładało, bo inaczej traci sie na
            oprocentowaniu. Potwierdzenie przelewu kosztuje 15 zł.
            W Warszawie dobre jest to ,że mają 2 oddziały i jakby co da sie z nich
            skorzystać ręcznie.

Do większych pieniędzy z wirtualnych polecam e-PKO 7% ( lokaty 2 mies /8.4-
            8.6 %) oraz AIG BANK - ciekawe lokaty.
            • Gość: pidżej IP: 193.178.164.* 02.04.02, 20:12
              wszystko tylko nie e-pko bp. zakladanie konta trwało bagatelka 6 tygodni, od 30
              listopada do 10 stycznia, i na samym początku drobny kant: wspaniałomyślnie nie
              pobrali oplaty 9 PLN za pierwszy miesiąc korzystania z konta, za który
              uznali ... GRUDZIEŃ, a to dlatego, że w połowie grudnia nadali mi numer konta,
              po czym przez miesiąc szukali dla mnie tokena.
              Najgorsze jest jednak to, że są to ordynusi bez odrobiny wychowania. Oni W
              OGÓLE nie odpowiadają na maile - mam już takich blisko dziesięć.
              Do tego beznadziejny interfejs - chcesz zobaczyć swoje niedawne operacje -
              zażyj najpierw nervosolu. Po kilkunastu krokach, wcale nie intuicyjnych - np.
              zamiast "zaloguj się" trzeba wybrać "obsługa konta" - dostajesz listę operacji
              bez żadnych szczegółów, za to przy każdej pozycji pół szerokości kolumny
              zajmuje numer mojego konta, skądinąd ci znany. Po wysokości wypłaty wcale nie
              łatwo dojść która transakcja jest która jeśli płaciłeś za granicą i na
              wydrukach z POS-ów masz kwoty w różnych walutach. Owszem, możesz poprosić o
              szczegóły, ale tylko jednej wybranej operacji. Chcesz cofnąć się do listy - The
              Page Has Expired czy coś w tym stylu, od nowa kilka kliknięć by ponownie
              otrzymać listę i móc sprawdzić kolejną operację. Starczy? Mi już starczy!
              Jedyny plus to liczne bankomaty ale te maniery - w marmurowym PKO BP odstoisz w
              kolejce, to ci wrescie coś odburkną. Tu nawet na to nie można liczyć. W tym
              sensie jest to najbardziej wirtualny bank ze wszystkich.
          • Gość: Dorota IP: *.csk.pl 13.08.02, 18:18
            Wiecie ja nie mam zaufania do bankow internetowych. Jestem konserwatysta i
            pewne rzeczy tak łatwo nie akceptuje.Karty są świetnym wynalazkiem, ale dawać
            wszelkie zlecenia przez internet to jeszcze nie dla mnie, mam zbyt mala wiedze
            z zakresu informatyki, i w zwiazku z powyzszym pojawia sie niepewnosc tej czy
            mozna zaufac takiemu bankowi.
            • Gość: jumper IP: *.acn.pl / 10.129.134.* 16.08.02, 21:05
              Od wielu miesięcy wykonuję przelewy i lokaty za pomocą
              e-banku bph. Fantastyczna sprawa i nie trzeba żadnej
              wiedzy informatycznej.
              A jesli chodzi o obsługę klienta wszystkie banki
              bije na głowę WBK BZ -IV o Warszawa Atrium, następny
              równie dobry BPH PBK Warszawa ul. Chmielna 132
              Pzdr.
      • Gość: Anna IP: *.krakow.cvx.ppp.tpnet.pl 18.07.02, 18:38
        Polecam Nordeabank Internrtowy bardzo dobra obsluga, male koszty
      • Gość: fiszka IP: *.warszawa.sdi.tpnet.pl 13.08.02, 08:58
        Nie zgadzam się. W inteligo opłaty są - za prowadzenie konta, kartę visa,
        rozmaite operacje. Tylko na początku ich nie było, niestety.

Pozdrawiam

Fiszka
      • Gość: Gość IP: 2.4.STABLE* / 10.203.53.* 13.08.02, 18:31
        W Inteligo nie ma opłat?Spójrz na prowizje, np. opłata za prowadzenie konta - 5
        zł, opłata za każdą wypłatę gotówki z Euronetu to 2 zł, aktywowanie karty
        bodajże 1 zł. Ponadto nie podoba mi się jeszcze jedna kwestia dotycząca tego
        banku...i firmy Call Center.Otóż między tymi podmiotami zawiązana jest
        chyba ”jakaś ” umowa. Jeżeli chce się pracować w Call Center, to trzeba założyć
        konto w Inteligo? Przecież to nie jest NORMALNE, pod względem prawnym też tu
        njie gra. Może ktoś powionien się tym zająć, hę?
      • Gość: mika IP: 63.72.6.* 19.08.02, 03:30
        Zaden bank w Polsce nie jest dobry w porownaniu z bankami na Swiecie. Niestety.
        I prosze nie polemizowac, wiem, co pisze. Raz jeden w NYC probowalismy zebrac
        pieniadze na leczenie chorego na nowotwor kolege, a ze on mieszkal w Polsce,
        mial konto w polskim banku, to byloby najlatwiej zbierac pieniazde za
        posrednictwem tegoz wlasnie banku, tym bardziej, iz mial filie w NYC. Zazadali
        50% od wszystkiego za taka usluge, rece opadaja...
    • Gość: mjs IP: 217.97.163.* 26.11.01, 11:45
      miliarder napisał(a):

> 1. kredyt bank.
      Mialem tam konto do wrzesnia 2001. Glupi bylem, bo kilka
      lat temu polecialem
      na wysokie oprocentowanie RORu.
      (Wszytkie moje przezycia dotycza KBSA, II odzial Jel. Gora)
      > fachowa obsługa,
      Zalozylem konto, kiedys byl wymog (nie wiem czy jest on
      teraz), zemozna je zalozyc jedynie, gdy sie ma slale
      wplywy realizowane przelewem. A wiec dobrze- mam takowe.
      No to w oddziale sie dowiedzialem, ze TO BANK wysyla
      zawiadomienie do np. pracodawcy w moim imieniu. OK, to
      wygodne. No ale moje pieniadze nie przychodza i nie
      przychodza. W miedzyczasie dostalem list od dyrektora
      oddzialu, ze jestem zlym klinetem, bo na moje konto nie
      przychodza pieniadze, i jak dalej tak pojdzie, to mi je
      zlikwiduja (och, szkoda, ze z tego wtedy nie
      skorzystalem...). Po jakims czasie odwiedzielem jednostke
      odpowiedzialna, za przelwanie mi pieniedzy (w pracy).
      Okazalo sie, ze bank zamiast podac numer konta pelny,
      podal tylko numer rachunku w ramach oddzialu. nie dziwi
      wiec, ze pieniadze nie dochodzily.
      Taki scen bylo jeszcze wiele (nieslysznie naliczone
      oplaty, itp) - nie bede zanudzal.

> nie ma kolejek,
      Zawsze byly, zwlaszcza w sobote (a jak sie pracuje, to
      tylko w sobote sie ma
      czas na latanie po bankach)
      > duzo bankomatów,
      raczej srednia ilosc
      > szeroka oferta
      np dostep przez Internet?
      >, tanio!
      polecam porownac TOiP z innymi bankami.
    • 27.11.01, 15:24
      Ograniczę się do wirtualnych.
      Namacalnie znam trzy: telepekao24, mBank i e-PKO BP.
      O telepekao24 napisałem w wątku o najgorszych.
      Zalety e-PKO to token (jednak!) i łatwość definiowania
      zleceń, bankomaty.
      Wady - brak "interaktywności" bank-klient, kilka dużych
      moim zdaniem wpadek "informatycznych", państwowość
      (jako ostatni wprowadził anty-Belkowe lokaty).
      Zalety mBanku - oprocentowanie, stały kontakt z
      klientami (Forum!), promocje.
      Wady - brak tokena zmusza do utrudnień w definiowaniu
      zleceń (hasła jednorazowe, konieczność korzystania z
      m-linii).

to na razie tyle.
      :)
    • Gość: maciek IP: 217.11.134.* 27.11.01, 16:25
      Nie ma banku dobrego. Każdemu coś brakuje i klienci muszą znaleźć kompromis
      pomiędzy tym co chcą, co nie chcą, co mogą dostać i ile muszą zapłacić.
      Szukałem dobrego banku dla siebie i napatoczył się Fortis. Wszystko było piękne
      dopóki nie przeczytałem, że pobierają prowizje od płatności kartami. Z tych
      banków z których korzystam najlepszy jest niestety Citi.
      • Gość: Remek IP: *.walbrzych.sdi.tpnet.pl 05.05.02, 14:24
        Mam konto w Inteligo i Lukas Banku. Z obu jestem bardzo zadowolony. Miła
        obsługa, wysokie oprocentowanie i bardzo niskie bądź żadne opłaty. Do tego
        ciekawe promocje i nowoczene rozwiązania (Inteligo - Plus GSM). Jest OK!
    • 04.04.02, 11:32
      BPH. Mam od paru lat konto i jestem bardzo zadowolona, zwłaszcza od czasu
      wprowadzenia bankowości internetowej. Duży wybór kart, debet w rachunku,
      rozsądne oprocentowanie.
    • Gość: Frank IP: *.sieradz.sdi.tpnet.pl 04.04.02, 18:38
      Jestem klientem PKO od 20 lat i czasami sie wsciekałem na obsługę, procenty
      itd. Natomiast w chwilach "trudnych" Bank stanął na wysokosci zadania - więc
      nei jest aż tak żle. Pozdrawiam pracowników POK BP.
      • Gość: Jack IP: *.ey.com.pl / 195.187.20.* 17.07.02, 13:29
        O dziwo popieram twoją opinię na temat PKO BP. Jest jednak jeden warunek,
        trzeba tak wszystko zorganizować by nie musieć chodzić do banku.
        - bardzo dobra i korzystna oferta produktów bankowych (karty, kredyty itp.),
        - możliwość zdalnego, automatycznego sprawdzania stanu konta (telefon),
        - wbrew pozorom b.elastyczni, (np. w sprawach zabezpieczenia kredytu),
        - kompetentna i obsługa, ale kompletnie nie przygotowana do obsługi klienta
        (trzeba dobrze wiedzieć czego się oczekuje i co chce się uzyskać, a później
        naciskać. O wszystko trzeba pytać samemu),
        - darmowe zlecenia stałe, możliwość ich modyfikacji telefonicznie (1PLN),
        - polecenie zapłaty (b.dobra usługa, sprawdza sie rewelacyjnie),
        - o dużej liczbie placówek i bankomatów już nie wspomnę (częściowo są nawet
        połączone, np. w większości oddziałow w Poznaniu można składać zlecenia stałe
        itp.),
        - niestety za wszystkie dodatkowe "bajery" trzeba sporo płacić (np. SMS),
        Jest to wg. mnie dobre, tradycyjne konto. Gdyby tak jeszcze całkowicie
        odmiejscowili rachunki i dali możliwość sprawdzenia stanu konta oraz
        zarządzania zleceniami stałymi przez internet...
        P.S. Wszystko dotyczy II oddz. PKO BP w Poznaniu, tradycyjne SUPERKONTO.
    • 05.04.02, 14:35
      Witam,

Po pierwsze, zależy, do czego bank ma być. Ładnie było to opisane w któryms z
      jesienno-zimowych Profitów - dla jednego klienta oferta danego banku będzie
      swietna, dla innego marna. Komuś zależy na licznych oddziałach, komuś nie, ktoś
      dużo korzysta z bankomatu, a ktoś inny woli stałe zlecenia. Przy tak różnych
      profilach preferencji kazdy ranking będzie absolutnie subiektywny. A zatem...
      parę moich typów z uzasadnieniami:

1. Inteligo - moje podstawowe konto w tej chwili. Prowizje i opłaty generalnie
      nie są wygórowane (założenie, prowadzenie, VE, karty kodów - wszystko 0 zł)
      Byli tak mili, że dali mi VIPa, w związku z czym płacę jedynie za bankomaty.
      Inna rzecz, że ta "niestandardowa" sprawa ciągnęła się parę miesięcy i to mój
      jedyny zarzut. Poza tym 100% spraw załatwiam od ręki, jak nie przez WWW to
      przez telefon. Rzeczywiście, coś jest w tym sloganie, że Inteligo daje mi
      wszystko, czego potrzebuję od banku ;-) no i w dodatku sam mam fun z
      wykonywania operacji bankowych.

2. Millennium - tak, tak. Założyłem tam konto zaraz po powstaniu tej sieci (mam
      numer klienta coś bodaj z pierwszych dwóch tysięcy), niestety nie doceniają
      starego klienta. W przeciągu tych pięciu już bodaj lat ich oferta przestała się
      wyróżniać na rynku, a wręcz stała się ciut przestarzała (np. www nie potrafia
      wciąż ruszyć - www.millennium.pl). Natomiast oprocentowanie ma już poziom
      japoński - 0,0% (wprawdzie na piśmie jest niby 0,5%, ale odsetki są naliczane,
      jeśli przekroczą w miesiącu 5 PLN, co oznacza srednie saldo 򙔠 PLN, LOL).
      Mimo wszystko konto ma parę plusów: kosztuje 2 PLN miesięcznie, VE daje dostęp
      do Euronetu za 0,99 PLN, gdzie mozna sprawdzać saldo i historię, a także (co
      dla mnie było cholernie wazne) - za granicą wypłaty z VE kosztowały... 3,50 PLN
      prowizji! zarówno w Grecji, jak i na Słowacji wyszło mnie sporo taniej, niż
      wymiana gotówki. Myślę, ze warto założyć nawet dla celów jednej parotygodniowej
      podróży... Aha - i jeszcze jedno - Millekredyt Dom. Wprawdzie była to droga
      przez mękę (trwało długo i stawiano różne biurokratyczne przeszkody, zaś pan w
      oddziale był jedynie pośrednikiem z działem kredytów, w dodatku nie zawsze
      kompetentnym), ale trzeba uczciwie przyznać - uznali dochody z umów o dzieło,
      no i oprocentowanie (w eurosach) jest niziutkie, teraz coś 5%?. Aha, jeszcze
      jedno - w większości oddziałow obsługa jest naprawdę miła ;-)

3. Lukas i Fortis - tu już tylko pozytywne recenzje od znajomych, sam nie
      miałem do czynienia.

Wiem że to OT, ale dla kontrastu czarna lista: PKO bp (za konto żony z kredytem
      studenckim, jeden dział spóźniał wypłatę raty, a drugi naliczał karne odsetki
      od przeterminowania debetu...a po trzech dniach monit za 20 PLN. Duh!), PBK za
      złodziejskie prowizje i tumanów za ladą (i próbę wyłudzenia ode mnie 60 PLN (!)
      za opinię o rachunku do celów kredytowych; duh! pytałem ich też o mozliwość
      debetu w RORze, uhm, 500 PLN...po siedmiu latach..!; powiedziałem że zamykam od
      razu, nie byli przejęci), WBK za idiotę i sprzątaczkę w rolach konsultantów
      kredytowych, i może jeszcze Citi za próbę robienia ze mnie i moich
      współpracowników debili - wieszają mi w biurze ofertę kredytową "OD 17%", z
      odwrotnego przeliczenia kwot, terminów i rat wychodzi 42-48% (!!!), zresztą
      więcej oo tym przeczytacie u gale'go, www.citi.prv.pl/

Enuff said...
      • Gość: broom IP: *.rivnet / 10.1.43.* 06.04.02, 14:45
        adam_ski napisał(a):

>
        > 2. Millennium - tak, tak. Założyłem tam konto zaraz po powstaniu tej sieci (mam
        >
        > numer klienta coś bodaj z pierwszych dwóch tysięcy), niestety nie doceniają
        > starego klienta. W przeciągu tych pięciu już bodaj lat ich oferta przestała się
        >
        > wyróżniać na rynku, a wręcz stała się ciut przestarzała (np. www nie potrafia
        > wciąż ruszyć - www.millennium.pl). Natomiast oprocentowanie ma już poziom
        > japoński - 0,0% (wprawdzie na piśmie jest niby 0,5%, ale odsetki są naliczane,
        > jeśli przekroczą w miesiącu 5 PLN, co oznacza srednie saldo 򙔠 PLN, LOL).
        >
        > Mimo wszystko konto ma parę plusów: kosztuje 2 PLN miesięcznie, VE daje dostęp
        > do Euronetu za 0,99 PLN, gdzie mozna sprawdzać saldo i historię, a także (co
        > dla mnie było cholernie wazne) - za granicą wypłaty z VE kosztowały... 3,50 PLN
        >
        > prowizji! zarówno w Grecji, jak i na Słowacji wyszło mnie sporo taniej, niż
        > wymiana gotówki.

Czyli w zasadzie konto nie jest oprocentowane, każą ci mimo to płacić 2zł
        miesięcznie, a w Euronecie 0,99zł i to ci pasuje? Masochista

• 08.04.02, 13:08
          > Czyli w zasadzie konto nie jest oprocentowane, każą ci mimo to płacić 2zł
          > miesięcznie, a w Euronecie 0,99zł i to ci pasuje? Masochista

Spokojnie ;-) Jeśli na dzień rozliczenia nie ma na koncie tych 2 zł, to nie
          ściągaja... A konto i tak muszę mieć, bo spłacam tam kredyt, także traktuję je
          jako dodatkową portmonetkę i tyle. No i przydało mi się bardzo podczas wyjazdu
          zagranicznego...

A co do opłat jeszcze - konta firmowe, to jest dopiero złodziejstwo. W mojej
          kochanej Radości otworzyła się filia Kredyt Banku, zapytałem o warunki. Po
          pierwsze wszystko mogę załatwiać tylko w tym jednym punkcie (co mnie uziemia, bo
          mogę czasami potrzebować czegoś będąc "na miescie" - a z drugiej strony nie chce
          mi sie zakładać w oddziale w centrum, bo wtedy z każdą pierdułą będę musiał tam
          jechać; ćwiczyłem już taki dylemat z siedem lat temu w PBK i nie mogę uwierzyć,
          że tak mało się zmieniło). Po drugie założenie kosztuje 20 PLN, a prowadzenie -
          uważaj Pan - 25 PLN MIESIĘCZNIE!!! nie licząc opłat za WPŁATĘ GOTÓWKI! i 7
          złotych za przelew. Oj, nie wróżę tej filii długiego życia...

• Gość: Wojtek IP: *.szczecin.sdi.tpnet.pl 07.04.02, 20:06
      miliarder napisał(a):

> 1. kredyt bank.
      > fachowa obsługa, nie ma kolejek, duzo bankomatów, szeroka oferta, tanio!
      > polecam.

Ja równiez polecam ten Bank. Twój Bank, to KREDYT BANK :)))
    • 09.04.02, 14:56
      wedlug mnie na pierwszym miejscu Lukas Bank.
      mam tam konto internetowe, calkiem niezle oprocentowane, do tego jeszcze wyzej
      oprocentowane lokaty terminowe, wszystko za darmo, w tym przelewy i inne
      bajery, a do tego bank ten ma swoje normalne placowki, wiec wplaty i wyplaty
      bez zadnych dodatkowych kosztow
    • Gość: ADI IP: *.teta.com.pl 16.04.02, 13:11
      Polecam bank pekao ale wersję internetową czyli TELEPEKAO24.pl, bardzo czytelny
      interfejs, szybka reakcja na przesylane zapytania, oprocentowanie jest
      wyjątkowo niskie ale ROR nie służy do lokowania pieniędzy. Jeszcze raz polecam.
      • Gość: Janko IP: *.centrala.kbsa / 10.129.65.* 17.04.02, 10:34
        Ej ty, ADI - ile ci płacą za te reklamy i w najgorszych i w rankingu
        nailepszych banków ? PKO SA to zdziercy. Policz dokładnie ile cię kosztuje
        obsługa w tym banku. Porównaj np. z LUKAS Bank. Pozdrawiam.
        • Gość: MJ IP: *.speedway-ids.de 02.05.02, 20:42
          Hej. Mam konto w mBanku i Inteligo. Kazdy ma swoje wady i zalety. Wady inteligo
          to oplaty za wybieranie kasy z Euronetu oraz dosc chlodna stronka www.
          mBank w tym porownaniu nie ma oplat za Euronet i ma baaardzoo milutka stronka
          www, fajne forum, a takze ladne karty Electron.

Inteligo natomiast przysyla wszystko kurierem w jednej paczce, lacznie z umowa
          i karta kodow, ktora jest bardziej praktyczna, bo plastikowa i wielkosci karty
          kredytowej, oraz do karty nie jest przypisany staly pin. W razie zapomnienia go
          mozna po prostu telefonicznie ustalic nowy...

W mBanku wszystko idzie oddzielnie, w dodatku poczta, najpierw umowa, ktora
          trzeba poczta odeslac, potem pin, potem karta, potem jeszcze trzeba zomowic
          karte kodow, papierowa i niepraktyczna... Pin w dodatku jest staly, mi nie
          doslali pinu poczta i musialem na nowa karta czekac...

Tak wiec nie ma bankow idealnych, ale jesli sie zna wady i zalety obydwu mozna
          w miare funkcjonowac...
          Podrawiam,
          MJ
          • Gość: robert IP: *.pyrzyce.sdi.tpnet.pl 25.08.02, 00:29
            Inteligo- mozliwość płacenia za zakupy w sklepach wirtualnych bez karty
            kredytowej- bardzo wygodne i szybkie- m.in w Wirtualnej Polsce, Merlin. Co
            więcej- nie płaci się wówczas za kuriera;)

PKOBP- mimo nieco archaicznej struktury (brak odmiejscowienia!) jest to bank
            który nie obdziera klienta na każdym kroku. Duża sieć bankomatów. A problem
            kolejek można łatwo rozwiązać przez stałe zlecenia i polecenia zapłaty.
        • 25.08.02, 02:27
          Gość portalu: Janko napisał(a):

> Ej ty, ADI - ile ci płacą za te reklamy i w najgorszych i w rankingu
          > nailepszych banków ? PKO SA to zdziercy.

Wstyd. Pracownik centrali KBSA nie powinien mylic PKO BP SA z Pekao SA.

--
          --
          ukłony
          skowi
    • Gość: kicekk IP: *.e-katalyst.pl 13.06.02, 11:11
      Tylko Multibank - profesjonalizm w każym calu!!!
    • Gość: dorota IP: 62.89.106.* 14.06.02, 09:02
      ale jakie mają godziny otwarcia - od 10.30 do 17.30 i zamkniete w soboty.

Dla kogo taki bank - dla niepracujących ?
      • Gość: Arti IP: *.teleaudio.com.pl 14.06.02, 16:35
        Gość portalu: dorota napisał(a):

> ale jakie mają godziny otwarcia - od 10.30 do 17.30 i zamkniete w soboty.
        >
        > Dla kogo taki bank - dla niepracujących ?

Nie, dla w miarę nowoczesnych. Dziewczyno, tam się nie chodzi, tylko dzwoni lub
        załatwia przez internet. Tak jest wygodniej i dla Ciebie i dla nich. Jak lubisz
        chodzić po bankach i stać w kolejkach to idź do PKO BP.
    • Gość: MarcinK IP: *.wshe.lodz.pl 23.06.02, 13:09
      Witam

mBank + Multibank jako kasa.

MarcinK
    • Gość: LEW IP: 195.136.60.* 11.07.02, 15:33
      Sprawdźcie konta w ING Banku Śląski. Jest niezłe:
      - internet Bank ONLINE- bardzo sprawny,
      - telefon, sms, home cash (via telefon) , call center - bardzo sprawne
      - rachunki odmiejscowione
      - ubezpieczenie - od opcjii KOMFORT (opłata 14 zł)
      - przelewy - za darmo
      - gotówka - za darmo
      - kolejki - nie bywam w oddziale bo korzystam z internetu
      - ostatnio dodali 3 wizyty u lekarza internisty
      - można sobie poskładać pakiet: rachunek, konto osczędnościowe, pożyczka
      odnawialna, debet w rachunku, karty - i wszystko działa, wszystko można obsłużyć
      w internecie
      - brakuje tylko karty kredytowej wypukłej...

pozdr.
      • 16.08.02, 00:41
        Gość portalu: LEW napisał(a):

> Sprawdźcie konta w ING Banku Śląski. Jest niezłe:

[ciach zachwyty]

> - kolejki - nie bywam w oddziale bo korzystam z internetu

No Ty to chyba daleko do oddziału nie masz, co? ;-))

> - ostatnio dodali 3 wizyty u lekarza internisty

Zakładowego :-))

[ciach zachwyty]

inetnum: 195.136.60.0 - 195.136.60.255
        netname: BS-NET
        descr: Bank Slaski
        descr: ul. Mickiewicza 4
        descr: Katowice
        country: PL
        admin-c: JS4884-RIPE
        tech-c: JS4884-RIPE
        status: ASSIGNED PA
        notify: jsitko@mail.bsk.pl
        mnt-by: AS6778-MNT
        changed: jacek.rybak@telbank.pl 20020701
        source: RIPE

;-))

--
        --
        ukłony
        skowi
    • Gość: Marta IP: 213.231.1.* 18.07.02, 09:21
      kilka wyprobowalam (m.in. PKOSA) i w koncu wyladowalam w citi...
      poki co szczesliwie - ktos mnie okradl w Londynie, wykorzystal wszsystko co
      mialalm na kartach, zlozylam reklamacje, bank bez wiekszej ilosci pytan, oddal
      kase.. szczesciara ze mnie? moze i tak, ale poki co mi to odpowiada :)
    • Gość: jburliga IP: *.bielsko.cvx.ppp.tpnet.pl 01.08.02, 21:13
      Według mnie najlepszy jest BPH-PBK. Oto kilka powodów:
      1. Miła i profesjonalna obsługa
      2. Sami informują co zrobić by płacić bankowi mniej (O w Wadowicach)
      3. Nie musisz wypisaywać przelewów - wystarczy podać numer konta i nazwę
      odbiorcy
      4. Brak prowizji za wypłaty w bankomatach własnych i Euronetach
    • 12.08.02, 12:20
      polecam Lukas'a ale ekonto-pro
      i mbank oczywiscie-mam tam konto od roku i zadnych problemow niee było
    • Gość: fiszka IP: *.warszawa.sdi.tpnet.pl 13.08.02, 09:05
      miliarder napisał(a):

> 1. kredyt bank.
      > polecam.

Kredyt bank? Zależy do czego, do kredytów na pewno nie! Może mieliśmy pecha do
      oddziału (w Wawie na Kasprzaka), ale brałam kredyt mieszkaniowy w kredyt banku
      i chcę się jak najszybciej z niego wynieść, nie ze względu na warunki finansowe
      (chociaż też okazały się nie najlepsze, np. przeliczanie walut wg własnego
      kursu, a nie NBP), tylko ze względu na obsługę. Cały czas traktowani jesteśmy
      jak intruzi, namolni petenci, jacyś głupi kmiotkowie, a nie jak klienci, na
      których przez kilkanaście lat bank będzie zarabiał. Udzielanie kredytu trwało
      bardzo długo, było bardzo źle zorganizowane (o tym, że trezba dostarczyć
      kolejne dokumenty, których załatwienie trwa czasem dwa tygodnie i sporo
      kosztuje, dowiadywaliśmy się w trakcie, tak jakbyśmy byli pierwszymi klientami
      biorącymi kredyt, obsługa udzielała sprzecznych informacji, w umowie kredytowej
      były błędy! Po tym wszystkim byliśmy tak zmęczeni, że nie chciało nam się już
      składać na nich skargi, a trzeba było. Fatalnie, jak najgorsze wspomnienia.

Pozdrawiam i ostrezgam

fiszka
    • Gość: gg IP: 212.182.25.* 13.08.02, 11:02
      miliarder napisał(a):

> 1. kredyt bank.
      > polecam.

ty to chyba farsa fachowa obsługa i nie ma kolejek bo nie ma oddziałów
      -- jaka oferta dla emeryta chuba ktoś się urwał z choinki
    • 13.08.02, 20:24
      Najlepszy jest Bank Zachodni!
    • Gość: Dżordż IP: *.zabkowska.sdi.tpnet.pl 13.08.02, 22:01
      Ja mam taką kombinację:
      1.Rachunek inwestycyjny online - BZWBK. Plusy: Szybkie przelewy,zabezpieczenie
      transakcji tokenem,opcja day-tradingu,kontraktów, dobry system notowań
      online.Minusy:czasem problemy ze składaniem zleceń przez net.
      2.ROR w Citi.Korzystam z citionline + automat. bankier .Plusy:bezpłatne i
      szybkie przelewy,bezpłatne połączenie z citiphone z tel. Ery, bezpłatny
      euronet.Wypukła karta kredyt., opcja automatycznej spłaty.Minusy:kiedyś miałem
      problemy z zalogowaniem się na strone transakcyjną, ale chyba poprawili
      serwer.Raz miałem problem z wypłatą z bankomatu w oddziale (już tego więcej nie
      próbowałem - od tego jest euronet).
      3.ROR w Inteligo - załozyłem w czasie problemów ze stronką Citi. traktuję go
      jako awaryjny.

Dotychczas rachunki ror miałem w : PKO bp/sa - shit kompletny wszystko
      postawione na głowie, KredytB. za długo szły przelewy,Millenium BIG BG - wcięło
      mi u nich trochę kasy z roru, do tej pory nie odpowiedzieli na reklamację -
      olałem ich, wartość widac po kursie akcji BIG-u :) Inwestycyjne: w Bosiu -
      epoka przedinternetowa ,Amerbanku, Woodstocku - ten padł w ub. roku

pzdr.
    • Gość: dana IP: *.bielsko.cvx.ppp.tpnet.pl 14.08.02, 11:26
      BPHPBK-baardzo miła i fachowa obsługa,niezła sieć bankomatów(zwłaszcza na
      południu Polski,choć po połączeniu z PBK wszędzie)
      Nie polecam natomiast bankowości internetowej w wykonaniu tego banku
      (przynajmniej na razie-minusy chyba przeważaja nad plusami)
      Jest i łyzka dziegciu w beczce miodu-nieczynny w soboty!!!!
      • Gość: KANGOOR IP: *.olsztyn.sdi.tpnet.pl 14.08.02, 15:47
        JA POLECAM LUKAS BANK, CHOCIAZ W OLSZTYNIE JEST TYLKO JEDEN ODZIAL ALE JA MAM
        ZALOZONE KONTO INTERNETOWE, OPROCENTOWANIE PRZYZWOITE ( ŻADNE ŚMIESZNE 1,5 % ),
        WSZYSTKO MOGE ZALATWIC POPRZEZ INTERNET, ZLECENIA PRZELEWY PO PROSTU WSZYSTKO.
        OBSLUGA MIŁA I KOMPETENTNA.
        P.S. NIE PRACUJE W LUKASIE
    • Gość: miau IP: *.sponsor.com.pl 14.08.02, 18:13
      dana- jakie są minusy BPH internetowego. Właśnie się zastanawiam czy nie
      uruchomić.
    • Gość: krzycho IP: *.poznan.cvx.ppp.tpnet.pl 14.08.02, 19:46
      Bank Slaski-fachowo i szybko. A do tego dzienny limit wyplat-5000. W koncie
      studenckimjeszcze ubezpieczenie na 5000. Jakies pytania?
  • Powiadamiaj o nowych wpisach

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.