Dodaj do ulubionych

[trudne] co to do licha za piosenka :/

18.11.06, 13:25
1. znacie utwor Coolia 'gangsta's paradise' ? chodzi mi o ten taki dzwiek "basu" czy jak to inaczej nazwa ludzie bardziej wtajemniczeni ? cos takie co rytmicznie w tle leci podczas gdy on spiewa. w ogole to tym rytmem sie ta piosenka zaczyna. a wiec dobra znacie juz rytm. notabene ten sam odglosik w piosence da luniz 'i got 5 on it'. tak wiec teraz ostatnio jak zaczalem chodzic po klubach to jest taka piosenka - ten sam dzwiek z coolia ale jednak inny rytm (powtorzenia). rozklad tego dzwieku ktory powtarza sie okresowo w calej piosence co chwile to:

tu-tu,
tu-tu-tu,
tu-tu-tu ? ostatna linijka akcentowana "pod gore"

coo jeszcze moge napisac. moze to ze o ile mnie ucho nie mysli spiewa tam kobiecy glos i chyba czesc refrenu brzmi jakos tak: "love me/you babe..."

jak widac jest to troche szybsza piosenka niz coolio :) ale co sie dziwic to jest do tanczenia.
Edytor zaawansowany
  • jaka.to.melodia 18.11.06, 14:42
    bartnik1 napisał:

> cos takie co rytmicz
    > nie w tle leci podczas gdy on spiewa. w ogole to tym rytmem sie ta piosenka
    zac
    > zyna. a wiec dobra znacie juz rytm.

"coś takie" z "Pastime Paradise" Wondera, tak?
  • bartnik1 18.11.06, 15:19
    co stivi wonder ? kolego zaden taki....... wlasnie sdciagam ta piosenke co mi napisales ale to napewno nie to. ty lepiej posluchaj GANGSTAs PARADISE to zobaczysz o co mi chodzilo
  • bartnik1 18.11.06, 15:23
    powiem nawet bardziej poszukaj tego drugiego tytulu: DA LUNIZ. wlasnie slucham teledysku i ten rytm tam slychac lepiej :)
  • jaka.to.melodia 18.11.06, 15:45
    kwiatuszku, ja nie twierdzę, że poszukiwana przez ciebie piosenka to Pastime
    Paradise, a PYTAM czy to "coś" (i w Gangsta's Paradise i u Da Luniz) oparte
    jest na samplu z piosenki Wondera. i tyle.
  • jaka.to.melodia 18.11.06, 16:26
    i sama sobie odpowiem: Gangsta's Paradise - tak, I Got 5 on It - nie. ergo:
    chodzi o dwa różne "odgłosiki".
  • bartnik1 18.11.06, 16:48
    dobra przyznaje sie. mozesz mnie uderzyc :D
    chodzi o ten rytmik z DA LUNIZ a nie z COOLIO. dopiero teraz coolia przesluchalem i mi sie skojarzylo. przepraszam. a wiec TYLKO DA LUNIZ 'i got 5 on it'

smigaj i sobie przypomnij. zebym jak wrocil z kosza na hali juz mial jakies tytuly "podejrzane" ;)
  • bartnik1 02.12.06, 13:40
    no co z wami ludzie ? nikt dalej nie wie ?

ta piosenka moze miec maxymalnie 2 lata wstecz "stazu"

dżizasss.......zastanowcie sie... taki glosik jak DA LUNIZ "I GOT 5 ON IT" !!!!!!!!!!!!
  • jaka.to.melodia 02.12.06, 15:39
    i:

Jennifer Lopez - I'm Gonna Be Alright (ale to jest stare, sprzed
    czterech/pięciu lat)

Ashanti - Only U (ale tu ręki nie am sobie uciąć)

podobno w Irresistible J. Simpson wykorzystano sampel
  • bartnik1 03.12.06, 17:46
    nie.. to nie jest zaden z tych utworow.

jak ktos jest z krakowa i zna sie na ostatniej muzie co w klubach leci to chetnie sie moge umowic na spotkanie tylko po to, aby zanucic ten kawalek :)

piosenke ta slyszalem w klubie studenckim ZACZEK ale pewnie wszedzie ja graja. bo pamietam ze nie pierwszy raz ja slyszalem :)
  • bartnik1 05.02.07, 21:03
    w koncu. bylem w hipermarkecie, zaczela akurat leciec, wslyszalem sie w refren dzieki czemu moglem potem w goglach poszperac :)

X-RAY VS. CORTEZ - WHAT U GET IS WHAT U C (FEAT. LEMON JUICE)

stare bo z 2004 ale ja tego wtedy nie slyszalem. szok po prostu. dostane dzisiaj orgazmu chyba :D

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka