Dodaj do ulubionych

Polak zarabia w Irlandii

21.07.14, 11:28
Czy macie jakies spostrzezenia dotyczace wynagrodzen Polakow w Irlandii? - wiadomo, ze zalezy to od branzy...
Moje opinie sa nastepujace - 17,000 - 20,000 EUR rocznie - czy na taka place moze wlasnie liczyc Polak przyjezdzajacy na wyspe? (praca niefizyczna, full-time).

Oczywiscie zalezy od branzy, ale jestem ciekawa Waszych spostrzezen.

--
www.PodstawyForex.pl - odbierz poradnik, poznaj rynek walut, aby zarobic dodatkowo.
Edytor zaawansowany
  • nowabiala1 23.07.14, 21:19
    Niestety , tego nie wiem.
    Ale moze ktos mi napisze ile sie placi za wizyte u lekarz, badania itd.

Chcialabym obliczyc sobie jak sie to ma to przecietnej pensji.

Czy osoby otrzymujce cos bedace odpowiednikiem polskiej renty socjalnej tez plca z wizyte u lekarz, RTG itd. ?
  • konradex76 31.08.14, 12:29
    Witam,

W firmie w której pracuję jakiś miesiąc temu były rekrutacje na operatora - praca przy linii produkcyjnej, sektor medyczny, więc pełna sterylność, czystość itd. Kontrakty na 11 miesięcy, 11,50 euro za godzinę netto, full time (39h tygodniowo), konieczność robienia nadgodzin jeżeli firma tego wymaga. Jak łatwo policzyć w ciągu roku zarabia się ponad 23 tys. euro netto.

Wizyta u lekarza pierwszego kontaktu kosztuje 50 euro, czynsz za 3 pokojowy dom od 600 euro w górę, ale to zależy od dzielnicy, standardu mieszkania, zapotrzebowania na mieszkania, więc można również zapłacić 850 euro. Mówię tutaj o miasteczku z 15 tys. mieszkańców. Jeżeli pojedziecie do Dublina, Cork, Galway - możecie zapłacić nawet dwa razy tyle za wynajem 3 pokojowego domu.

Child benefit - zasiłek na dziecko to 130 euro miesięcznie.
    Zasiłek dla bezrobotnych - 198 euro tygodniowo, ale aby go otrzymać trzeba być legalnie zatrudnionym przez minimum rok.

Mleko łaciate 3,2%, 1,5 litra - 1,59
    Chleb - 1,20
    Benzyna - 1,59

Pozdrawiam.
    --
    lottosyndicate.ie
  • nowabiala1 10.10.14, 11:14
    Czyli wizyta u lekarza kosztuje ok. 3% miesiecznego przychodu ? Wynika z tego, ze gdyby taki system zaprowadzic w Polsce - rencista-emeryt polski o nominale 700 zl zaplacic musialby za wizyte ok. 20 zl. Czy placa tez 50 euro ci, ktorzy dostaja 198 euro zasilku dla bezrobotnego ?
  • konradex76 11.10.14, 12:46
    Osoby, które są na zasiłku lub posiadają bardzo małe zarobki, bo przykładowo pracują nie na cały etat, aplikują o kartę medyczną. Dzięki tej karcie nie płacą za lekarza, zaś za leki płacą tylko jakąś ustaloną bardzo niską stawkę.

Ja nie musiałem korzystać z ich systemu pomocy, ale z tego co się orientuję, to w IRE jest bardzo duże grono ludzi, którym "nie opłaca się pracować".
    --
    www.lottosyndicate.ie
  • squirk 02.01.15, 04:05
    nowabiala1 napisała:

> Niestety , tego nie wiem.
    > Ale moze ktos mi napisze ile sie placi za wizyte u lekarz, badania itd.

Wizyta trwa na ogół 15 min, dłużej jeśli wymaga tego sytuacja, koszt to (w mojej przychodni) 50 euro. Warto się ubezpieczyć, zwrot wynosi wtedy ca 80%, firma ubezpieczeniowa wypłaca go po m-cu).

W Irlandii są polscy lekarze (nie korzystałam z ich usług ale wiem, że są np. w Dublinie)

--
    Chaotyczna neutralna.
  • konradex76 08.01.15, 10:45
    > Wizyta trwa na ogół 15 min, dłużej jeśli wymaga tego sytuacja, koszt to (w mojej przychodni) 50 euro. Warto się ubezpieczyć, zwrot wynosi wtedy ca 80%, firma ubezpieczeniowa wypłaca go po m-cu).

Co do ubezpieczenia i i zwrotów za wizyty lekarskie to wszystko zależy od firmy ubezpieczeniowej oraz planu taryfowego.

--
    www.lottosyndicate.ie

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka