Dodaj do ulubionych

Pierwsza klasa w Irlandii

16.08.14, 02:00
Witam.
W lipcu bieżącego roku przyjechałem z rodziną do Irlandii w celu odbicia się od dna. Nasz syn ukończy w grudniu 7 lat. Na chwilę obecną nie potrafi czytać, pisać i nie zna angielskiego. W zerówce do której chodził nie kładli nacisku na te umiejętności, podobno taki program nauczania. Próbowaliśmy sami go nauczyć, lecz zawsze kończyło się płaczem.

Rzecz w tym, że rozmawiałem z dyrektorem tutejszej szkoły. Powiedział, że w Irlandii dzieci idąc do pierwszej klasy umieją pisać i czytać. Stwierdził, że jest to problem więc zaproponował żeby mały rozpoczął edukację w Senior Infant, czyli odpowiednik polskiej zerówki. Było by to cofnięcie się o rok w stosunku do Polskiego trybu edukacji.

Moje pytania:
Chciałbym po roku, góra dwóch latach wrócić do Polski - jak by się to miało do powrotu syna do Polskiej szkoły, czy posyłając go do senior infant (rok w plecy) po dwóch latach będzie musiał iść do 2 klasy w Polsce, czy też będzie możliwość posłania go z rówieśnikami do 3 klasy? Dodam, że mamy zakupione podręczniki do polskiej pierwszej klasy i chcemy z żoną na własną rękę uczyć go polskiego.

Czy upierać się, żeby mały szedł do pierwszej klasy? Jak będzie to wyglądało jeżeli dziecko nie zna angielskiego i co gorsza nie potrafi jeszcze pisać i czytać.

Prosiłbym o waszą wypowiedź w tej sprawie. Chcę dla mojego syna jak najlepiej i najważniejsze dla mnie jest, żeby go nie skrzywdzić. Nie wiem co mam począć.

Edytor zaawansowany
  • 17.08.14, 14:39
    W takiej sytuacji dziecko sie egzaminuje.
  • 31.08.14, 12:14
    Witam,

W Irlandii dziecko idzie do szkoły w wieku pięciu lat. Nazywają to Junior Infants. Uczą już tam dzieci czytać oraz pisać. Oczywiście jest to nauka przez zabawę i jak to w Irlandii zajęcia prowadzone są po angielsku oraz irlandzku. Po roku dziecko trafia do Senior Infants. Jak jest w Seniorach - odpowiem po roku, bo mój syn dopiero rozpoczął naukę w Seniorach, ale podejrzewam, że nadal przez zabawę uczą dzieci pisać oraz czytać. Z tego co wiem po dwóch latach nauczyciel może zasugerować rodzicom, aby dziecko powtórzyło Senior Infants jeżeli uważa, że dziecko nie jest jeszcze gotowe, aby pójść do klasy pierwszej. Decyzja należy do rodziców co zrobić.

Moja rada jest taka - poślij dziecko do Seniorów oraz zapisz je do Polskiej Szkoły. Dzięki temu dziecko nauczy się dwóch języków. My tak mamy z naszym synem i jest ok. Oczywiście musicie z dzieckiem pracować w domu, ale to zapewne robicie.

Po powrocie do PL dyrektor szkoły zadecyduje do jakiej klasy posłać dziecko po wywiadzie środowiskowym z Wami. Tym się nie przejmuj i nie słuchaj, że dziecko z automatu pójdzie do klasy rocznikowo wyższej lub niższej.

Głowa do góry, poradzicie sobie zaś Wasze dziecko momentalnie poradzi sobie z dwoma językami i problemem będzie decyzja o powrocie, gdy zobaczycie jak fajnie i bezstresowo dziecko się rozwija.
    --
    lottosyndicate.ie

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Zapamiętaj mnie

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.