Dodaj do ulubionych

Audi80 i inne

26.11.09, 21:27
Na początku lat 90tych wiele osób kupowało używane niemieckie samochody.
Trzeba było mieć 60-80 mln złotych na zakup 3-5 letniej audicy.

--
Bez serc, bez ducha, to szkieletów ludy.
Edytor zaawansowany
  • maciejka_04 27.11.09, 10:15
    Chyba ceny ci się pomyliły. Według ciebie 3-5 letnia audica kosztowała 6-8
    tysięcy? Przecież dziś są w takich cenach, a mają ponad 10 lat więcej.
  • co.tam.panie 27.11.09, 10:32
    Raczej mi sie nie pomyliły ceny.
    Po pierwsze, to było kilkanaście lat temu i DM była po 5600zł (obecne 56 groszy).
    Po drugie kupowano samochody powypadkowe. Najważniejsze było, czy słupki nieruszone.
    Nawet były auta po powodzi, zalane.
    Generalnie był to wg dzisiejszych kryteriów szrot ale nowy Polonez kosztował 130-150 mln złotych.
    Zresztą możesz mieć częściowo rację, bo pierwsze lata 90te, to była szalona hiperinflacja. W 1990r inflacja wyniosła 585%, potem po kikadziesiąt procent rocznie. Zależy jak rok weźmiesz. Pamiętam kolegów, którzy brali pożyczki z banków właśnie po 60-80mln na samochody. Który to rok nie pamiętam ale początek lat 90tych.
    --
  • maciejka_04 27.11.09, 11:20
    A moim zadaniem się mylisz.
    Wrak 3 letniego audi może i kosztował 60-80 mln (czyli 6-8 tys. zł). Ale w
    tytule wątku nic nie wyczytywałem o cenie wraku.
  • co.tam.panie 27.11.09, 12:20
    To podaj mi jakie ceny samochodów zapamiętałeś (albo daj link) i z jakich lat, bo taka dyskusja, że tobie się wydaje jest "bes sęsu".

Jak otwarto w Polsce kantory to dolar USA był po 9500zł (95gr) a marka niemiecka na początku 6000zł a potem spadała do 5200zł (52gr od 1995). Czyli 80 mln zł to było ok. 15 tys DM. Za 18 tys DM moja niemiecka koleżanka kupiła w niemieckim komisie 2 letnie Polo combi, bezwypadkowe, piękne jak dla mnie wówczas.
    Dlatego upieram się, że podane przeze mnie ceny istniały i to za samochody używane, często z lekkimi uszkodzeniami typu- do klepania błotnik+ wymiana reflektora ze szrotu.
    Nowe auto średniej klasy w Niemczech kosztowało ok. 30 tys DM.

--
  • w_czym_moge_pomoc 30.11.09, 22:50
    czterobiegowe, kanciaste audi, miodzio
    --
    Warto pomyśleć nad tym co jemy zdrowa żywność sklep tu znajdziesz produkty warte polecenia.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka