Dodaj do ulubionych

sex po usunięciu mięśniaków i macicy

18.07.10, 15:56
podzielcie się swymi doświadczeniami,jak to jest, jakie są wasze
odczucia, czy dużo się zmienia?
Edytor zaawansowany
  • ewenny58 11.09.10, 22:23
    też się tego bałam, nie ma różnicy, normalne nawilżanie pochwy
    ja miałam usuniętą macicę, gdyż przez mięśniaki miałam krwotoczne miesiączki i przez to anemię
    brak miesiączki jest dla mnie cudownym uczuciem
  • jedna_sekunda 05.11.11, 12:03
    A dla mnie wszystko zmieniło sie na gorsze. Nic "nie czuję" , ze sie tak wyraże, wewnątrz.
    Choć on zapewnia, ze dla niego jest w porządku. Natomiast dla mnie to dramat. Jakby ktos mi zabrał z zycia całą radość, jaka daje seks. Czytałam troche na ten temat na forum 'usunięcie macicy i co dale' i zazdroszcze kobietom, które są zadowolenie. Równoczesnie zastanawiam sie nad swoimi odczuciami, a raczej ich brakiem, w tej sferze życia.Przed operacja było świetnie. Teraz nie ma nic :-(
    pozdrawiam
  • olikkk 05.11.11, 12:35
    Jedna_sekunda witaj :)
    Nie napisałaś jak długo jesteś po operacji a to chyba ważne :)
    Często takie problemy tkwią w psychice o czym możesz przeczytać tutaj
    abcmenopauza.pl/pytania/seks-po-usunieciu-macicy-i-jajnikow-czy-jest-mozliwy
    Cieszę się, że zerkasz na nasze forum Usunięcie macicy i co dalej? :)
    Zapraszam, może wspólnie coś wymyślimy na Twoje problemy :)
    forum.gazeta.pl/forum/f,100789,Usuniecie_macicy_i_co_dalej_.html
    --
    [i]:kwiat:Wiek 52 lata, 23 luty 2010 - usunięcie macicy z przydatkami (mięśniaki macicy), poprzeczne cięcie brzucha, wyniki ok, HTZ - Systen50 , Śląsk :kwiat:[/i]
  • jedna_sekunda 05.11.11, 14:30
    Witaj Olikkk :-)
    Dziękuję za zainteresowanie i za linki, zajrze na pewno. Temat dla mnie jest ważny :-)
    Jestem "nowa" na forum. Nie mam odwagi by pisać na forum "Usunięcie macicy i co dalej", tam jest duzy ruch :) więc tu sie wpisałam,właściwie zupełnie spontanicznie.
    Czytam Was, czytam z uwagą.
    Teraz kolejny klopot, bo mam torbiel na jajniku. Nie wiadomo czy cos jest na drugim, bo był niewidoczny podczas badania usg. Czekam na wizyte u mojej pani dr., ale
    termin był długi, jestem zdana na NFZ. Juz coraz blizej wizyty, byc moze dostanę skierowanie na ponowne usg /1-sze bylo 5 tyg. temu, torbiel mogła powiekszyc sie... /.
    Na razie wolę nie czytac o torbielach, jajnikach i ich ewentualnym usunięciu.
    Jak dotąd ze spokojem znosiłam wszelkie wiadomości od lekarzy. Nie wpadam w panikę, staram się panować na sytuacją.
    Dodam, ze jestem również po operacji usunięcia guza piersi /VII.2005/. Na szczęście operacja była oszczędzająca, wycięto guzek, węzły chłonne zostały. Do końca nie było wiadomo, czy obudzę się "z" czy "bez" piersi :-) wyjątkowo dobrze czułam sie przed tymi operacjami. I psychicznie i fizycznie. Uśmiechnięta, zadowolona z życia, z każdego dnia. Jak dotąd pomaga takie podejście. Jednak chwile złe też sie zdarzały, ale o nich cicho sza :-)

Usunięcie macicy z powodu mięśniaków /największy miał 9 cm/ XII.2004. Przydatki zostały na swoim miejscu :-) Mam 47 lat.

Pozdrawiam serdecznie :-)

• olikkk 05.11.11, 15:05
    Jedna_sekunda, nie rozumiem dlaczego z powodu dużego ruchu na forum masz opory, żeby na nie wejść :)
    Właśnie dlatego powinnaś nas odwiedzić :)
    Jesteśmy tam tak licznie, żeby nikt nigdy nie czekał na pomoc dłużej niż kilka godzin, zwykle są to minuty :) Robimy to dla Was, żebyście wiedziały, że o każdej porze dnia ktoś jest na miejscu i czeka :) Torbiele na jajnikach zdarzają się często po usunięciu jajników, ale też dzięki dobrze dobranym lekom mogą się wchłonąć i mamy tego przykłady na naszym forum :)
    forum.gazeta.pl/forum/w,100789,127551476,127551476,Torbiel_po_usunieciu_macicy.html
    Podstawą jest wiara, że się uda, bo ta czyni cuda :)
    Odwagi, zapraszam a z pewnością poczujesz się lepiej w towarzystwie pań z podobnymi doświadczeniami :)
    Zróbmy tak - ja wkleję Twój post z tego forum na nasze do wątku o torbielach na jajniku, a Ty poczekasz co napiszą dziewczyny i jak nabierzesz odwagi, to nas odwiedzisz ok ? Może to Cię zachęci :)
    Dziś może być troszkę mało pań, bo w weekend zwykle tak bywa, ale z pewnością nie zostaniesz sama ze swoimi problemami :)
    Pozdrawiam cieplutko :*
    --
    [i]:kwiat:Wiek 52 lata, 23 luty 2010 - usunięcie macicy z przydatkami (mięśniaki macicy), poprzeczne cięcie brzucha, wyniki ok, HTZ - Systen50 , Śląsk :kwiat:[/i]
  • olikkk 05.11.11, 15:33
    Jedna_sekunda , czy możesz odebrać pocztę na Gazeta.pl ? Napisałam do Ciebie klika słów :)
    Pozdrawiam serdecznie :)
    olikkk
  • jedna_sekunda 05.11.11, 16:19
    Olikkk, odebrałam pocztę i odpisałam. Dziękuję.
    Pozdrawiam ciepło :-)
  • miedzynami-kobietami 20.09.12, 12:08
    Dziewczyny,
    zastanawiacie się nad tym dlaczego mięśniaki macicy wpływają na jakość życia intymnego?
    Niemal każdy problem zdrowotny wpływa na jakość życia kobiety, także życia intymnego. Do takich problemów zaliczają się również mięśniaki macicy, które występują u 20-40% populacji polskich kobiet , szczególnie w wieku rozrodczym
    Dolegliwości towarzyszące mięśniakom to m.in.:
    • ból podczas współżycia
    • uczucie pełności w jamie brzusznej
    • uczucie ucisku na narządy rodne
    • częstsze oddawanie moczu
    • obfite, przedłużające się krwawienia
    Ze względu na to, że dolegliwości wpływają negatywnie na samopoczucie i powodują dyskomfort, kobiety bardzo często unikają kontaktów seksualnych, obawiając się ich nasilenia.

--

Program edukacyjny "Między nami kobietami"
    www.miesniakimacicy.pl

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka