Dodaj do ulubionych

Pięć lat później... :) i pytanie o L4

14.03.11, 18:36
Założyłam to forum 5 lat temu i - nie uwierzycie - nadal hoduję te mięsniaki. Cieszę się, że forum się rozwija - dzięki Wam, Kobietki :)
Mięśniaki mi urosły i rozmnożyły się nieco, nadal mi nie dokuczają, ale dojrzałam do podjęcia decyzji o operacji. Gin mówi, że nie ma co się bawić w wyłuskiwanie (mam 3 duże 5-7cm i kilka małych 1-2 cm), więc czeka mnie jej usunięcie. Jajniki mam OK, czekam teraz na wyniki cytologii. I zbieram dane o tym, jak długo muszę być na L4.
Podzielcie się informacjami, jak szybko byłyście w stanie wrócić do biurowej pracy. Pytałam o to samo tutaj: forum.gazeta.pl/forum/w,100789,123155025,123155025,L4_ile_najkrocej.html ale nadal zbieram info.
Z góry dzięki :)
--
Hoduję sobie...
mięśniaki macicy

forum.gazeta.pl/forum/71,1.html?f=39484
Edytor zaawansowany
  • sonja12 14.03.11, 20:18
    A po jakim czasie ci odrosły po operacji?
    Jeżeli można zapytać to ile miałaś mięśniaków jak wyłuszczałaś?
    U mnie minęło 1,5 roku od wyłuszczenia. A czy robilaś usg i tam wyszły ,że odrastają?
  • edytka_73 14.03.11, 20:47
    Wiesz, Sonja, ja ich jeszcze nie usuwałam... Chodzę sobie z nimi od tych prawie 6 lat, obserwuję, ale od operacji nie ucieknę. A one też nie znikną. Muszę je usunąć (z całym trzonem macicy), ale nie muszę już. Chcę sobie to jakoś poukładać z pracą, bo jestem dyrektorem i dlatego zbieram informacje, jak długo zajęła Wam rekonwalescencja po operacji. Tradycyjnie, żadna laparoskopia nie wchodzi w grę.
    Sorry za zamieszanie.
    --
    Hoduję sobie...
    mięśniaki macicy

forum.gazeta.pl/forum/71,1.html?f=39484
  • weronika-4 22.03.11, 20:58
    Nie wiem dlaczego chcesz usunąc całą macicę-ja też miałam 4 duże mięsniaki(dwa po 10cm i dwa po 5cm) ale zostały wyłuszczone i macica pozostała.Jezeli chodzi o L-4 to po laparotomii należy się 30 dni,a po laparoskopii 14.Zresztą to jest indywidualna sprawa każdej kobiety.Ja po tradycyjnej operacji do pracy poszłam juz po 14 dniach bo czuła się rewelacyjnie.Znakomity operator,mała blizna i zero bólu po zabiegu jak i po wyjściu do domu.
  • aniucha333 29.03.11, 00:04
    Dokladnie - dlaczego chcesz wycinac macice?! Dziewczyny ja mialam monstrualnego miesniaka i teraz sie skupcie bo nie uwierzycie - 16 na 18 cm a macicy. 5 lat to dziadostwo tak hodowalam a balam sie operacji piekielnie bo kazdy lekarz na ktorego trafilam mi doradzal usuniecie macicy. Mimo ze nie chce juz rodzic - chce miec ta macice w koncu jest to moje ;) Znalazlam w zeszlym roku fantastycznego lekarza i usunal mi to dziadostwo 4 m-ce temu zachowujac macice. W wypisie ze szpitala mam cos takiego:' Usuniecie miesniaka macicy metoda Martina'. Oczywiscie sprawdzilam to w necie i okazalo sie ze teraz ost. tak wlasnie sie usuwa miesniaki - usuwajac miesniaki i zachowujac macice. Trzeba tylko miec dobrego ginekologa ktory jak obieca ze wytnie miesniaka to go wytnie a nie wszystko. Smutne jest to co moj ginekolog mi powidzial przed operacja - musialam podpisac ze nie chce miec usuwanej macicy chyba ze w przypadku zagrozenia zycia. Zapytalam po co to mam pisac a on mi powiedzial ze jego koledzy to sie w glowy stukaja ze on usuwa miesniaki i zachowuje macice. Po prostu wymaga to wiecej pracy ale jest mozliwe. Dla mnie to tylko pokazuje jak wiekszosc ginekologow idzie na latwizne i woli wyciac cala macice niz zadac sobei trudu i wyciac tylko te dziadowskie miesniaki.

Aha - 3 miesiace przed operacja bralam Dipheraline 3.75 i dzieki temu lekowi moj miesniak byl duzo mniek ukrwiony i mial tzw'kieszonke miesniakowa' tzn chyba ze zaczal sie jakby odklejac od scianki macicy. Podejrzewam ze to mega mi pomoglo w operacji. Jednak skutki uboczne stosowania Dipheraline sa nie fajne - uderzenia goraca, bole glowy, bole miesniowe, bezsennosc no i farmakologicznie wywolana menopauza. Miesiaczka mi jeszcze nie wrocila ale lekarz uwaza ze to moze trwac nawet do 6 m-cy, wiec cierpliwie czekam.

pozdrawiam
  • aniucha333 29.03.11, 00:09
    doczytalam o L4 - mialam 30 dni poszpitalnego i jeszcze 2 tygodnie od lekarza dodatkowo czyli w sumie prawie 6 tygodni. Ale to tylko dlatego ze mialam 16 cm naciecie na brzuchu (ponizej linii bikinii) i bylam okropnie slaba.
  • spejsik2 31.05.11, 12:49
    teoretycznie moglam wrocic po 3 tyg od operacji :)
    ale jeszcze dostalam od internisty na jeden tydzien
    z mojego lenistwa bo czulam sie OK :)
    bardzo szybko wocilam do zdrowia
    po laparotomii 4 dni po lazilam na spacery :)
    --
    [img]http://straznik.dieta.pl/zobacz/straznik/?pokaz=53774dd9e58235ecc.png[/img]

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka