Lek na mięśniaki?

• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne
  • Mam mięśniaki, robiono u mnie embolizację, ale bez efektów. Zdecydowanym się wobec tego na operację. Zdążyłam się nawet zaszczepić na żółtaczkę i w przyszłym tygodniu miałam iść po skierowanie do szpitala. Zadzwoniła do mnie znajoma ginekolożka, zaznajomiona z moją chorobą. Byli u niej przedstawiciele firmy farmaceutycznej. W maju w całej Europie wchodzi lek na mięśniaki, który powoduje ich zmniejszenie o 50% w ciągu 3 miesięcy. Nazwa handlowa leku jest trzymana w tajemnicy.
    Zastanawiam się teraz czy nie wstrzymać się z decyzją o operacji? Może uda się je zmniejszyć tak, aby dało się zrezygnować z klasycznej operaji albo chociaż zrobić to laparoskopowo?
    W każdym razie dzielę się z wami tą informacją, bo może ktoś jeszcze ma zamiar wyciąć sobie mięśniaczki i się jeszcze waha.
    • 10.02.12, 17:30 Odpowiedz
      To napewno chodzi o chormony, bo tylko one potrafia zmniejszyć mięśniaki , ale po odstawieniu jeszcze szybciej odrastają.Ja radzę idz na operacje i wyłuszcz , będzie ok
    • 26.03.12, 09:32 Odpowiedz
      Jasne, zmniejszenie mięśniaków powodują zmiany hormonalne - wystarczy lekami wywołać menopauzę i już. Mnie tak leczono 5 lat temu - 3 miesiące terapii i zabiegi endoskopowe.
    • 15.06.12, 23:39 Odpowiedz
      odezwij sie do mnie na maila -
      • 20.06.12, 19:51 Odpowiedz
        Ten lek nazywa sie Esmya,jest juz w aptekach , kosztuje 950 zl.nie jest refundowany.
        Chce zaznaczyc ze nie jest lekiem hormonalnym.
        Mnie tez dotyczy miesniakowy problem.
        Czekam na decyzje o operacji,mam dwa miesniaki 3 i 5 cm,i zagrozenie usuniecia macicy.
        Ten lek nie eliminuje problemu,ale daje szense na zmniejszenie sie miesniakow a wtedy bedzie mozna wykonac zabieg mniej skompikowany.

Pozdr.
      • 21.06.12, 20:14 Odpowiedz
        Napisałam.
    • 20.07.12, 19:55 Odpowiedz
      Witaj ... i jak wyglada Twoja sytuacja ... Esmya juz w aptekach ... zaczlas moze kuracje, czy poddalas sie zabiegowi????

Przepraszam ze moze tak "grzebie" w Twoim przypadku ... napisalas ze embolizacja nie pomogla ... czy wiesz czemu????

Czy pilas kiedykolwiek jakies ziola???? Nie wiem Klimuszki czy Bonifratow ...

mam 4 miesniaki ... od 2 do prawie 5 cm ... lekarz najpierw mowil ze skoro nie boli itd to je zostawimy, ale ostatnio miesiaczki mam obfite jak nigdy, a przy tym zawroty glowy jakbym caly dzien na karuzeli jezdzila ... nie wiem co robic ... . :-(

• 29.07.12, 09:59 Odpowiedz
      Kupiłam lek za 699 (dzięki Internetowi udało mi się znaleźć aptekę, w której był najtańszy) i wczoraj wzięłam pierwszą tabletkę.
    • 25.01.13, 08:14 Odpowiedz
      Cena preparatu jest różna..trzeba dzwonić do aptek....wiem że w Rybniku jest cena ok 650-680 zł. apteka przy rynku
    • 25.01.13, 19:54 Odpowiedz
      Witam!
      Mam 48 lat i jestem po diagnozie lekarskiej :2 mięśniaki jeden 7,8 cm a drugi 4,5 .Lekarze maja podzielone zdania mój lekarz uważa że mamy czekać a inny że konieczna jest operacja.Jestem ciekawa czy ten lek będzie na pewno na rynku polskim?mogę prosić o więc ej informacji.Pozdrawiam
      • 20.02.13, 18:15 Odpowiedz
        Witam,

Na dzień dzisiejszy nie ma altermatywy co do leczenia farmakologicznego.
        Lek reguluje obfite krwawienia, przygotowywyje pacjentki do operacji i także powoduje zmniejszenie mięsniaków.
        Zaletą jest brak poważnych skutków wypadowych, terpaia 3 miesieczna.
        Przybywa grono zadowolonych pacjentek a lek jest na polskim rynku od Maja....na zachodzie dłużej. To wiem od lekarza który jest optymista co do tej kuracji. Kosz 3-m terapii ok 2000 zł.
        Ja się zdecydowałam..... mam 1 opakownie...kupiłam na ślasku -gliwice na zwycięstwa był
        o najtaniej.
        pzdr B
    • 13.03.13, 21:12 Odpowiedz
      Operacja czegokolwiek to OSTATECZNOŚĆ!.Brałam specyfiki nie tylko mają zioła lecz żele,tabletki,syropy z naturalnych surowców.Mięśniak mi się zmniejszył lecz było trzeba czekać kilka miesięcy ale miałam sukces ze miesiączki nie były krwotoczne bo mam endriometrioze i mięśniaka zmniejszyło się krwawienie.Chciano usuwać lecz po usunięciu jajników i macicy dopiero jest problem wchodzą hormony kończą po latach rakiem.Zawsze przy każdym badaniu i był podczas porodów przy sobie mam męża bo czego mam się wstydzić nasza zdrowie nasz problem on prosił o leczenie bezoperacyjne bo ja to po diagnozie miałam ciemno w oczach dlatego powinno się mieć kogoś z bliskich podczas badań czy zabiegu bo mamy prawo do obecności ust 2008 r art 21 gdy wyrzuci to niedouczony lub zboczony lekarz bo na zachodzie to nie narusz się Praw Pacjenta a i u ns są dotkliwe konsekwencje.Dużo na blogu krytykuje się te metody nie operacyjne podszywają się lekarze bo tracą pacjenta nie ma zabiegu nie ma kasy!.
      • Potwierdzam, iż operacja to ostateczność. Na pewno warto spróbować terapię doustną. Wiele kobiet, które zdecydowało podjąć się ten krok na prawdę nie żałuje. Dowiedziono, że zahamowanie krwawienia z macicy ustąpiło u ok.90% kobiet stosujących terapię, a także nastąpiła zmiana ogólnej objętości mięśniaków. Tobie również na pewno się uda :)
        --
        Program edukacyjny "Między nami kobietami"
        www.miesniakimacicy.pl
    • 04.06.13, 14:53 Odpowiedz
      lepsza jest embolizacja
    • 12.06.13, 17:16 Odpowiedz
      wstrzymaj się z decyzją - proszę !!!!
    • 16.02.14, 19:26 Odpowiedz
      Witamy, jesteśmy studentkami Wydziału Lekarskiego Śląskiego Uniwersytetu Medycznego, działamy w Studenckim Kole Naukowym przy Katedrze Zdrowia Kobiety. Stworzyłyśmy ankietę mająca na celu ocenę skuteczności i zadowolenia kobiet z leku Esmya. Jeśli któraś z Pań stosowała ten lek lub zna kogoś, kto stosował prosimy o wypełnienie anonimowej elektronicznej ankiety, która znajduje się w linku poniżej:
      www.ankietka.pl/ankieta/136722/ankieta-badajaca-skutecznosc-leczeniamiesniakowmacicy-octanem-ulipristalu-esmya-i-zadowolenie-pacjentekzterapii.html
      Szczegółowych informacji możemy udzielić priv, proszę pisać na adres: esmya.miesniaki@gmail.com
      Pozdrawiamy, Katarzyna i Sylwia
    • 18.02.14, 19:50 Odpowiedz
      ZAPRASZAM DO PODPISANIA PETYCJI ORAZ DO UDOSTĘPNIANIA DALEJ - DZIĘKUJĘ

www.petycjeonline.com/petycja_za_refundacj_leku_esmya

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.