laparoskopia Dodaj do ulubionych

• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne
  • Witam szanowne Forumowiczki,

Właśnie w ubiegłym tygodniu dowiedziałam się ze mam miesniaka ok 6 cm ,
    połaczonego z trzonem macicy szypułką. Lekarka wspomniała na razie o
    laparoskopii. Czy ktoś może miał tą metodą usuwane mięsniaki i moze cos
    wiecej napisac. Na razie oswajam się z diagnoza i zastanawiam się czy zgodzić
    się na operację. Nie mam na razie zadnych dolegliwości.

pozdrawiam i zycze zdrowia
    • Ja miałam w lutym laparoskopię. Z pewnością jest mniej inwazyjna niż tradycyjna
      operacja, szybciej się dochodzi do zdrowia (chociaż to zawsze jest srawa
      indywidualna). Mi przy okazji tego zabiegu sprawdzili drożność jajowodów. Masz
      mięśniaka, który ma 6 cm i się zastanawiasz czy operować? Ja miałam 3 mniejsze
      i nie wahałam się. Mięśniaki mogą rosnąć. Są różne mięśniaki, które mają rózny
      wpływ na zajście w ciążę. Więc jesli Twój może mieć na to wpływ i jesli myslisz
      o tym by w przyszłości mieć dzieci, to chyba jest jasne co powinnaś zrobić. Ale
      oczywiście decyzja nalezy do Ciebie.
      • Kasiu, a czy Tobie przy okazji laparoskopii podawali jakis zastrzyk ktory ma
        spowodowac "sztuczna menopauze"? Ja poczatkowo mialam dostac dawke na
        miesiac..ale jak wczoraj bylam u lekarza zaproponowal mi na 3mce. Ja mam
        miesniaka 4cm i lekarz twierdzi ze te 3 mce beda lepsze zeby sie wszystko dobrze
        wygoilo..ale mnie one przerazaja!!!!sadzilam ze po operacji latwiej zajde w
        ciaze..ze to kwestia miesiaca, dwóch..a tu conajmniej 3..
        • Nie, nie podawali mi żadnych takich zastrzyków. A z ciążą była u
          mnie kwestia 2 miesięcy :)
          • Kasiunia1975 mam pytanie - 2 miesiące po usunięciu mięśniaków macicy zaszłaś w ciążę? Rozumię, że mięśniaki miałaś wyłuszczane?Jestem 4,5 tyg. po laparotomii oprócz usunięcia małego mięśniaka (2,5 cm), usunięto mi torbiel endometrialną, ogniska endometriozy, kilka innych torbieli i usunięto zrosty. Lekasz, w którego byłam na kontroli też poradził mi żebym jak najszybciej zachodziła w ciążę żeby wykorzystać pozytywny wpływ operacji na moją endometriozę. "Niestety" poszłam też do drugiego i totalnie zgłupiałam - powiedział, że na leczenie endometriozy to ciąża może jest i dobra ale nie powinnam tak szybko w nią zachodzić ze względu na usunięcie tego mięśniaka (cyt."macica się pani rozlezie") i kazał czekać - najlepiej rok a biorąc pod uwagę moją endometriozę to min. 6 miesięcy. Może ktoś jeszcze miał podobny przypadek.
            • U mnie było tak, że 3 miesiące po usunięciu mięśniaka chcieli zrobić
              histeroskopię, żeby sprawdzić, jak to wszystko wygląda, czy nie ma zrostów...
              Ale ja już byłam w ciąży. Taka mała wpadka - nie wiedziałam, ze tak łatwo jest
              zajść w ciążę;)... Ale wszystko jest w porządku (jestem w 6. miesiącu).
              Tak naprawdę nie wiem więc jak to jest - może to wszystko jest po prostu bardzo
              indywidualne? A może warto by było właśnie, żeby zrobili Ci taką histeroskopię i
              zobaczyli, jak to wszystko wygląda od środka? Nie mam pojęcia...
        • Miałam usuwanego mięśniaka histeroskopowo, przedtem leczono mnie tymi
          "zastrzykami". To nic innego jak hormony, wywołujące sztuczną menopauzę . Nie
          jest to nic przyjemnego - sam zastrzyk nie jest bolesny, ale menopauza to mały
          koszmar - radzę uzbroić się w cierpliwość, i to "rodzinnie". Podziwiam mojego
          męża, bo ja byłam tak nieznośna, że chyba na jego miejscu bym się wyprowadziła z
          domu. Ale wracając do tematu: miesiąc czy trzy - nie ma to większego znaczenia.
          Zastosowanie tej terapii zmniejszy ukrwienie macicy, sprawi, ze endometrium
          będzie cieńsze, a sam zabieg przez to bezpieczniejszy. Bo należy pamiętać, że
          wyłuszczenie mięśniaka może wiązać się z krwotokiem, a to nie jest bezpieczne.
          Przy dużym krwotoku jest niebezpieczeństwo, że jedynym sposobem zatamowania go
          będzie usunięcie macicy. Od tego mięśniaki też maleją - a to z kolei oznacza
          mniejsze blizny, mniejsze niebezpieczeństwo powstawania zrostów. W moim
          przypadku było tak, ze decyzja o tym, ile dawek mi podać nie była podjęta od
          razu - po prostu sprawdzaliśmy, co się dzieje. Po dwóch lekarze stwierdzili, ze
          bezpieczniej będzie podać jeszcze jedną.
          Doskonale rozumiem Twoje zniecierpliwienie - też to miałam, ale lepiej zrobić to
          dobrze i bezpiecznie.
          • Ja tak właściwie byłam operowana z powodu endometriozy (torbiele jajników itd.). Mięśniak wyszedł przez przypadek. Był podsurowicówkowy więc taki co rośnie od zewnątrz i całkiem mały (25 mm). Jamy macicy na pewno mi nie rozcinali. Nie przyjmowałam żadnych leków przed operacją bo i tak byłam operowana w trybie raczej nagłym (od diagnozy do operacji minął niecały miesiąc a to i tak tylko dlatego, że chciałam wyjechać na urlop) bo "nie było na co czekać". Idę w poniedziałek na pierwsze usg po operacji to się jeszcze dopytam jaki wpływ ma usunięcie tego mięśniaka na ewentualną ciążę.
            Czy z racji tego, że jesteś po usunięciu mięśniaka to na pewno będziesz rodzić przez cc - słyszałam, że w takiej sytuacji tylko taka opcja jest możliwa.
            • Mam nadzieję, że nie będę rodzić przez cc - tak by było gdyby usunęli mi
              mięśniaka drogą brzuszną. W przypadku histeroskopii nie ma żadnych
              przeciwwskazań do naturalnego porodu, aczkolwiek należy zachować większą
              ostrożność. Byłam nawet w poradni patologii ciąży i tam to potwierdzili.
              Mój mięśniak był podśluzówkowy więc chyba bardziej "wredny" niż Twój...
              • Podśluzówkowe to te bardziej wredne bo rosną w środku.
                U mnie i tak największym problemem jest endometrioza więc mam nadzieję, że mój lekarz wie co robi jak mi doradza ciążę mimo usunięcia mięśniaka.
            • Czy ktoś usuwał mięsniaka /na zewnatrz macicy/w Warszawie lub w Lublinie prosze o kontakt gdzie dobrze wykonują te zabiegi dziekuje Ela elakow29@wp.pl
      • Mama podobna sytuacje mięśniak 4x5 czy mozsz mi poradzić gdzie taki zabieg mozna bezpiecznie wykonąc /najlepiej byłoby w Warszawie lub Lublinie podam swijego e-maila bede bardzo wdzięczna elakow29@wp.pl z góry serdecznie dziekuje
    • Nie, nie miałam wyłuszczanych mięśniaków, tylko wycięte - 3. Jeden
      miał ponad 4 cm i były też liczne zrosty no i jak się okazało w
      czasie laparo - niedrożne jajowody. Źle zniosłam laparo i długo
      dochodziłam do siebie. Byłam więc zdiwiona, że po 2 miesiącach
      zaszłam w ciążę (przy niedrożnych jajowodach wydawało się to
      niemożliwe w sposób naturalny). Jestem teraz w 8 miesiącu i jeszcze
      na 100% nie wiem czy będzie cc. Wolałabym chyba cc, bo boję się, że
      po wycięciu mięśniaków nie wszstko może być ok.
      • Hejka.Mam mięśniaka ok 8/9cm słyszałam,żę mięśniaki tej wielkości można usunąć
        laparoskopowo,ale ginekolodzy do,których chodzę mówią,żę jest za duży.Czytałam
        na różnych forach o mięśniakach i niektóre panie miały usuwane też takie duże
        drogą laparoskopową.Proszę o pomoc:)))
        • Hej Zutuniu! Właśnie dziś wróciłam ze szpitala. Lekarz, który mnie operował
          mówił, że wycinal już laparoskopowo mięśniaka o srednicy 12 cm. Ważniejsze jest
          usytuowanie paskudztwa i jego ukrwienie. U mnie rozpoczeto laparoskopowo, ale
          okazalo się, że mam 2 dodatkowe mięśniaki, których nie bylo widać na usg, tak
          położone, że niestety musieli ciąć tradycyjnie.
      • Ja mam 4 mięsniaki. Co rok to jeden się pojawia nowy. Najwiekszy
        jest około 4cm. Czy to oznacza, że to jest powód dlaczego nie mogę
        zajść w ciąże? Mam juz synka (10 lat) i chciałabym mieć drugie
        dziecko. Staramy się od dwóch lat i nic. Czytam tutaj wypowiedzi
        kobiet, które po usunieciu mięśniaków zaszły w ciąże. Czy przy
        usunięciu mięśniaków laparoskopowo mozna także za jednym razem
        udrożnic jajniki?
    • mam podobną sytuację nie wiem gdzie mama sie udać Pracuje w Warszawie byłam u lekarza/jedn twierdzi ze wyłuszczyć drugi ze czekać

ale nie wiem gdzie mam sie udac poradź jestem zrospaczona jeszcze nie mama dzieci co mama robić? prosze Ela elakow29@.wp.pl
    • witam Cię ja wasnie przd chwila zdecydowaam sie na zabieg wyluszczania miesniaka i nie malego 7 cm lekarz zapewnil mnie, ze wszysko bedzie ok
      Trzymam kciuki za Twoj zabieg

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.