Dodaj do ulubionych

Po Neumannie prawda wymyka się i Celińskiemu !

09.10.19, 06:52
Andrzej Celiński na Facebooku próbuje bronić skandalicznych słów Lecha Wałęsy o śp. Kornelu Morawieckim. Były polityk SLD przekonuje, że były prezydent użył „nie dość precyzyjnego języka”. Ponadto, jego zdaniem marszałek senior „szkodził”

oto co napisał

..." Mistyka śmierci zawsze ta sama. Kornel Morawiecki. Ale mieć pretensję do Wałęsy, że powiedział prawdę, to przesada. Morawiecki niczego nie rozumiał. Na szczęście był słaby. Gdyby był mocny, to moja wiara, ale i wiedza, do niczego co zmieniło nie tylko Polskę ale i Europę na lepsze by nie doszło. Czy był zdrajcą? Nie był. To język Wałęsy. Nie dość precyzyjny. Myli intencje, kasę ze skutkami. Morawiecki był niemądry. Jak pokazała historia. ORZEŁ BIAŁY! Mój Boże! To hucpa. Mało hucpy w naszej polskiej historii? Piszę to teraz, zaraz po. Bo za kwartał, albo dekadę nikogo to już nie zainteresuje. A ja mam obsesję na punkcie prawdy. Morawiecki w mojej optyce szkodził, choć nie interesownie. Z braku mądrości a nie z innych przyczyn. Inna rzecz, jak bardzo jego SW była inwigilowana" ...

Logiczna analiza tego tekstu wskazuje, że u Autora znacznie wiara przeważała nad wiedzą. Stan ten, jak widać, trwa do dzisiaj i wcale to nie dziwi, ponieważ nie tylko SW była tak głęboko inwigilowana przez SB.

--
Pamiętaj o skutkach zniesławień lub pomówień zob. Art. 212 KK.
Edytor zaawansowany
  • no-popis 09.10.19, 06:59
    mazala2 napisał:

> Andrzej Celiński na Facebooku próbuje bronić skandalicznych słów Lecha Wałęsy
    > o śp. Kornelu Morawieckim. Były polityk SLD przekonuje, że były prezydent użył
    > „nie dość precyzyjnego języka”. Ponadto, jego zdaniem marszałek senior „szkodzi
    > ł”
    Celiński już dawno odleciał. Był kiedys jednym z moich ulubionych polityków opozycyjnych ale to jeszcze w latach komuny.
    Odleciał niczym ten facet w mojej sygnaturce, poniżej.
    --
    youtu.be/VgQQKbqF56M
  • mazala2 09.10.19, 07:46

Chodz,i dzisiaj, o to, żeby język, nawet, giętki nie wypowiadał tego co wymyśliła głowa.

--
  • nazimno 09.10.19, 07:58
    ...niektore plyny tak rozluzniaja, ze glowa mowi
    i mysli bez tej kontroli...
    Wychodzi wtedy naturalna prawda.
  • mazala2 09.10.19, 08:06
    nazimno napisał:

> ...niektore plyny tak rozluzniaja, ze glowa mowi
    > i mysli bez tej kontroli...
    > Wychodzi wtedy naturalna prawda.

Zgodnie, jak sądzę, z tezą pewnego Ludwika , który przedstawił ją w "Traktacie logiczno -filozoficznym".

--

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka