Dodaj do ulubionych

Katecheza 33 Dziadek do nabożeństw

16.10.19, 23:57
Katecheza 33 będzie wyjaśniać że nabożeństwa do ludzi zmarłych to nie jest nic złego wyjaśnię wam dlaczego.
2 miesiące temu zmarł mój dziadek i był dobrym dziadkiem nawet umiał często żartować potrafił zachowywać się odpowiednio na przyjęciach i nawet na weselu potrafił się wygłupiać, był zdolny robił nalewki, dużo żartował kiedy żył.
Kiedy umarł myślałem że po śmierci niczego nie ma nie wierzyłem w to za bardzo żeby istniało coś takiego jak dusza, żartowałem sobie w myślach że teraz będzie moim dziadkiem do nabożeństw że teraz zamiast wspominać go z żartami będę musiał odprawiać do niego nabożeństwo oczywiście tak sobie myślach żartowałem.
Dzisiaj był filmik premierowy na YouTube na kanale Ku Bogu i było w nim o Panu Jezusie i było opowiadanie że zmarli ludzie są właśnie po to by się nie tylko za nich modlić ale również do nich się modlić i do nich odprawiać nabożeństwa, pewna święta opisała jak rozmawiała z Jezusem on jej odpowiadał o miłości i o tym że w niebie nie będzie żadnych rozrywek i niczego podobnego do ziemi i że w niebie człowiek będzie sie wyłącznie patrzeć na Jezusa. Jak się okazało to zmarli myślą zupełnie inaczej niż żywi zmarli nie spotykają się z nikim poza Jezusem, zmarli nie tęsknią za niczym poza Jezusem ale mogą do nas przychodzić aby skrócono im czyśćcowe męki. Pamiętacie jak uczyłem was na katechezie że samotność to jedyna droga do szczęścia i święci tą tezę potwierdzają a nawet żeby samotność byłą pełna to nie należy nawet duchowo łączyć się ze zmarłymi w okresie samotności. Czyli zamiast dziadka do żartów mam dziadka do nabożeństw. Bo zmarli już nie chcą żartów i nie myślą w takich samych kategoriach co żywi ale jedyną ich rozrywką jest modlitwa do Boga do Maryi, do anioła stróża lub do samego siebie. Zmarły może się modlić do samego siebie ale nie może się modlić za samego siebie czyli to my musimy się modlić za nich ale musimy się modlić też do nich. W niebie nie będzie żadnych rozrywek, w niebie będzie tylko modlitwa. Ale zawsze będzie się można pomodlić do samego siebie nawet w niebie.
Obserwuj wątek

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka