Dodaj do ulubionych

Amica ma krew na rękach

06.11.19, 07:53
Zaś admini forum starają się to zagłuszyć przenosząc wątek na forum społeczeństwo, gdzie mało kto zagląda. Sałatka Pawłowicz może być tematem politycznym, a prawa pracownicze i próby wymuszania cenzury przez korporacje już nie?
Obserwuj wątek
   • taniarada Re: Amica ma krew na rękach 06.11.19, 19:32
    W Nowy Rok 2017 roku jedna z pracownic fabryki Amica Wronki Ilona P. popełniła samobójstwo. W zakładzie pracowała cztery lata i - jak podawały lokalne media - niemal od początku opowiadała przyjaciołom i rodzinie o złych relacjach z przełożonym oraz że czuje się ofiarą mobbingu.

    Po jej samobójstwie pikietę pod siedzibą firmy zorganizował Piotr Ikonowicz. Mówił wówczas w mediach, że właściciele koncernu traktują załogę jak "inwentarz żywy". "Stosunki pracy rozpoczynają się od wyzysku, a kończą na pomiataniu pracownikami. Można rzucić ochłap i traktować jak bydło. To jest pomiatanie ludźmi. Mamy do czynienia z dwoma zjawiskami: bezprzykładnym wyzyskiem i z mobbingiem wobec kobiet. Namawiam, by nie kupować produktów Amiki, bo ci ludzie mają krew na rękach" - mówił Ikonowicz. No i się zaczęło.
    • taniarada Re: Amica ma krew na rękach 06.11.19, 19:41
     Zeznania przed sądem składała w środę córka Ilony P. – Joanna. Jak mówiła, "mama pracowała w Amice od 2012 roku, pracowała na praskach. Z początku była zadowolona z pracy, później zaczęli ją przerzucać na inne stanowiska. Mama się załamała tym przenoszeniem. Cieszyła się, jak była na tych praskach, lubiła tę pracę. Później doszło do wypadku, była pół roku na zwolnieniu lekarskim. Po rehabilitacji bała się powrotu do pracy".

     Córka zmarłej wskazała, że jej matka "nie miała innych kłopotów, trapiła ją tylko praca". Po śmierci matki dowiedziała się, że miała ona już w poprzedniej firmie konflikt z mistrzem zmianowym z Amiki, jej przełożonym Alfredem K.

     "Dowiedziałam się, że kierownik zmianowy był zainteresowany czymś więcej, oczekiwał od mamy czegoś więcej, ale ona nie była zainteresowana. Od tego czasu zaczął się mścić na niej" Coś niesamowitego w Polsce.
  • sverir Re: Amica ma krew na rękach 06.11.19, 16:14
   "Zaś admini forum starają się to zagłuszyć przenosząc wątek na forum społeczeństwo, gdzie mało kto zagląda. Sałatka Pawłowicz może być tematem politycznym, a prawa pracownicze i próby wymuszania cenzury przez korporacje już nie?"

   Chcesz powiedzieć tym samym, że w sprawie Amiki nie chodzi o prawa pracownicze, tylko o politykę?

   --
   "Nie można wykluczyć, że osoby, które nie znalazły się w aktach sprawy, realizowały przedsięwzięcia tak dalece naruszające prawo, że prowadzący sprawę nie zaryzykowali ich udokumentowania"
   • taniarada To forum jest stworzone dla spraw krajowych 06.11.19, 18:18
    sverir napisał:

    > "Zaś admini forum starają się to zagłuszyć przenosząc wątek na forum społeczeńs
    > two, gdzie mało kto zagląda. Sałatka Pawłowicz może być tematem politycznym, a
    > prawa pracownicze i próby wymuszania cenzury przez korporacje już nie?"
    >
    > Chcesz powiedzieć tym samym, że w sprawie Amiki nie chodzi o prawa pracownicze,
    > tylko o politykę?
    >
    Nie dla hejtu przeciw PIS .Jarzysz to czy kwestionujesz .
  • no-popis Re: Amica ma krew na rękach 06.11.19, 16:30
   Pracownicy to debile zarabiający poniżej 6000 zł iesięcznie zdaniem POlityków promowanych przez Gazetę i wybitnych europejczyków.

   --
   www.britishpoles.uk/holenderscy-kibice-z-bredy-podziekowali-polakom-i-gen-s-maczkowi-za-wolnosc/?fbclid=IwAR1ub2PGctRsHrd40um4zVZ6ynNAMx2IOwuJSGg61uBC_F8GrgUVhsvRSc4
   • jureek Re: Amica ma krew na rękach 06.11.19, 16:52
    no-popis napisała:

    > Pracownicy to debile zarabiający poniżej 6000 zł iesięcznie zdaniem POlityków p
    > romowanych przez Gazetę i wybitnych europejczyków.

    No i powinno się im wygaszać oczekiwania
    • taniarada Re: Amica ma krew na rękach 06.11.19, 18:15
     Dobrze że Niemcy to przejmują .Jedna kobieta popełniła samobójstwo .Szkoda że wcześniej PIS nie zarządził tam kontroli.Napisałem do pani senator Ewy Gawędy.Pobpierwszej turze gdy złoża przysięgę .Obiecała przyjrzeć się sprawie.Siema Juras.To forum jest beznadziei.
     • jureek Re: Amica ma krew na rękach 06.11.19, 18:48
      taniarada napisał(a):

      > Dobrze że Niemcy to przejmują .Jedna kobieta popełniła samobójstwo .Szkoda że
      > wcześniej PIS nie zarządził tam kontroli.

      Te kontrole PIP to śmiech na sali. Muszą być wcześniej zapowiedziane, a kary są śmieszne. Pamiętasz, jaką straszną karę nałożyła inspekcja pracy na globalną korporację Amazon za nieprzestrzeganie prawa pracy? Było to 1000 czy 500 złotych? Akcje Amazona na światowych giełdach po nałożeniu tej kary poleciały na łeb na szyję.
      • sverir Re: Amica ma krew na rękach 06.11.19, 22:34
       "Te kontrole PIP to śmiech na sali. Muszą być wcześniej zapowiedziane(...)"

       A ten przymus z czego wynika?       --
       "Nie można wykluczyć, że osoby, które nie znalazły się w aktach sprawy, realizowały przedsięwzięcia tak dalece naruszające prawo, że prowadzący sprawę nie zaryzykowali ich udokumentowania"

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka