Dodaj do ulubionych

segmentacja marek

20.04.09, 15:05
Witam,
Przymierzam się do zakupu i jak zwykle w takiej kwestii ból głowy od nadmiaru
produktów/'wiedzy'. Dlatego też zwracam się z prośbą do osób mających do
czynienia z kosiarkami na codzien o pomoc.

1. Prosiłbym o segmentację co na pewno wielu ułatwi wybór a temat ten da
odpowiedź wielu takim jak ja.
Wybrałem kilka marek a Was proszę o uporządkowanie na
- klasa premium
- klasa średnia
- klasa standardowa

Viking, Victus, Stihl, Al-ko, Hortmasz, Makita, Nac, Oleo-mac, Stihl, Murray,
Trawis

2. Dwoma dominującymi silnikami są Briggs&Stratton oraz Honda, który lepszy ?
B&S części ponoć tańsze i bardziej dostępne. Nazwa Honda robi wrażenie, czy
tylko ?

3. To co mnie trapi najbardziej.

Powiedzmy silnik B&S jest w kosiarce marki Victus, Murray, Viking. Napęd na
tył, 3w1, 5 Km.

Co w takim wypadku jest wyznacznikiem, że np Murray jest lepszy od Vikinga ?

Dziękuję

Obserwuj wątek
    • inter3000 Re: segmentacja marek 24.04.09, 15:02
      Na pewno dwoma wiodącymi producentami jest Husqvarna i Stihl (dla mnie w tej kolejności) i w obrębie obu marek można wyróżnić klasę premium czyli sprzęt dla zawodowców, średnią dla zaawansowanych pasjonatów i standard dla amatorów z niedużym trawnikiem przed domem.

W Twojej klasyfikacji obie firmy umieściłbym w klasie premium ze wskazaniem na Husqvarnę. Na rynku nie widzę nic co by mogło stanowić klasę średnią, no może Jonsared i Viking jako tańsze brandy odpowiednio Husqvarny i stihla ale trudno powiedzieć mi jak teraz cena przekłada się na jakość, a resztę wymienionych wrzuciłbym do standardowych jeśli pogodzić się z tym, że standard oznacza raczej przeciętność. 

Oba silniki są dobre, w każdym razie zazwyczaj o niebo lepsze niż konkurencji ale nawet kosiarka z najlepszym silnikiem będzie kiepska jeśli całą reszta podzespołów jest do bani. Co z tego, że będziesz miał świetny silnik w nowej kosiarce skoro koła Ci odpadną? Koła akurat rzadko odpadają, ale za to często parcieją wężyki, noże tracą wyważenie, pękają obudowy i tym podobne atrakcje. Dobry silnik jest najważniejszy ale to nie wszystko, oprócz dobrego silnika ważne są też podzespoły, a także możliwość ich wymiany, to jest dostępność części i ich koszty.
      Myślę, że to jest wyczerpująca odpowiedź na punkt trzeci, a jej dopełnieniem jest odpowiedź na punkt pierwszy.
    • mire-ko1 Re: segmentacja marek 26.04.09, 21:20
      Witam!
      Uważam iż, silnik honda. jest droższy i części są droższe ale okres
      gwarancji jest dłuższy.
      A tak pozatym po moich ostatnich doświadczeniach zakupu kosiarki
      wprawdzie dla użytkownika komercyjnego warto uważnie przeczytać
      warunki gwarancji i żądać tego od sprzedawcy (proszę przeczytać moje
      wpisy na forum).
      Druga rzecz to bliskość serwisu.
      • b.lange Re: segmentacja marek 27.04.09, 23:14
        No to argument z serwis przemawia za Husqvarną, bo oni mają zazwyczaj serwis w
        sklepie lub jak to się teraz mówi w punkcie dilerskim czyli tam gdzie się kupi
        to tam się serwisuje. Jeśli to mało istotny argument to spróbujcie przesłać
        kosiarkę pocztą polską do jakiegoś centralnego serwisu na drugim końcu kraju.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka