Dodaj do ulubionych

cukrzyca????

26.08.06, 14:56

--
Mama Marcelka, Dorotki i Helenki
Obserwuj wątek
    • dorotka.marcelek Re: cukrzyca???? 26.08.06, 15:02
      przepraszam za pospiech i pusyego posta.
      Nie wiem czy to dobre miejsce, ale chyba wlasnie tu czytalam kiedys wypowiedzi
      mamy chorej dziewczynki na cukrzyce wiec sprobuje:) Moja Dorotka w tym
      miesiacy skonczyla 3 latka i wszystko sie zaczelo ukladac w objawy typowe dla
      cukrzycy, ale badania poziomu glukozy we krwi wychodza roznie. Lekarz mowi ze
      wachania moga pokazywac czasem norme a czasem moga byc kiepskie. Dorotka ma
      kilka typowych symptomow: duze pragnienie i wielomocz, zmeczenie, czesto
      sennosc, kiepski apetyt, coraz bardziej sucha skora, ale nie kazdy pomiar
      glukometrem jest zly (czasem sie miesci w gornej normie na styk), obciazenie
      glukoza bedziemy robic dopiero w przyszlym tygodniu, cukier w moczu wychodzil-
      jak to okreslil lekarz zadowalajacy. Jestem troche skolowana, dlatego chetnie
      dowiedzialabym sie jak to bylo u kogos innego, niz tylko czytanie suchych
      objawow i norm w intenecie. z gory dziekuje i pozdrawiam
          • kaha1 Re: cukrzyca???? 29.08.06, 14:23
            moja córka ma podobne objawy, w dodatku w takim ogólnym badaniu lekarka
            stwierdziła powiększoną wątrobę. Ale badania pokazały cukier w normie i dobre
            próby wątrobowe..
            • dorotka.marcelek Re: cukrzyca???? 29.08.06, 14:32
              A czy udalo sie stwierdzic dlaczego tak jest? Na innym forum sugerowano mi ze
              to moze byc tylko taki etap w rozwoju, ale nie wydaje mi sie zeby energiczne,
              wesole dziecko nagle samo z siebie zmienilo swoj sposob zycia na apatyczny,
              senny.
              --
              • kaha1 Re: cukrzyca???? 29.08.06, 20:37
                Bądź wytrwała i szukaj powodów, bo lekarze często 'odpuszczają' sobie sprawę.
                mnie też mówili, że szukam dziury w całym bo mam zdrowe dziecko, a okazało się,
                że miałam rację i że córka miała guza. Ale na serio potraktowała mnie dopiero
                trzecia lekarka w innej przychodni.
                Szukaj, konsultuj, pytaj. W końcu znajdziesz powód.

Mnie nie udało się nic stwierdzić w sprawie sikania. Wszystkie badania wyszły
                dobrze. Musiałam zmienić dietę małej i faktycznie brzuch zrobił się miękki i
                przestało ją boleć. Teraz ją obserwuję i jak coś mnie zaniepokoi to znów będę
                działać.
      • ali_mama Re: cukrzyca???? 01.09.06, 23:47
        witaj -
        my z glukometrem zyjemy na codzien ..... co porawda to nie cukrzyca a
        glikogenoza charakteryzujaca sie czestym niedocukrzeniem...... u nas to wyglada
        tak jak mala ma niski cukier to sie bardzo poci, jest blada, ciezko oddycha,
        zasypia na stojąco i placze ( niskicukier sprawia podobno ze czlowiek sie
        fatalnie czuje - ona ma 18 miesiecy wiec nie powie mi co jej jest)

miewa czasem wyskoie glikemie i wtedy pije jak smok ;-))

zatem objawy twojej córy sa ksiązkowe......

wiem ze jest wiele typow cukrzyc i niedocukrzen zatem nie daj za wygrana... dla
        dobra dziecka..... szukaj specjalisty......

spotkalam sie rowniez z dziewczyna u ktorj rozwijała sie cukrzyca i na poczatku
        miala glikemie wlasnie w gorenj granicy normy a pozniej boooom i hiper glikemie
        jak si epatrzy.... pilnuj i kontroluj .... tyle mozesz zrobic....

pozdrawiam i sluze pomoca
        • dorotka.marcelek Re: cukrzyca???? 02.09.06, 11:00
          Dzieki za odzew:) Wprowadzilismy malej diete jak przy typowej cukrzycy i
          okazalo sie ze Dorotka z dnia na dzien ma sie lepiej. Jest bardziej ozywiona,
          mniej senna, choc pomiary glukometrem wczesniej tez czesto pokazywaly norme
          (raczej na styk gorne wartosci ale w normie), teraz sa bardziej wysrodkowane.A
          lekarz mimo poprawy przy diecie(wg mnie oznacza to ze dla niej wartosci w
          gornej normie 126-130 to juz za duzo)twierdzi ze wymyslam malej choroby. W
          poniedzialek idziemy do poleconej lekarki, zobaczymy co powie.

--
    • dorotka.marcelek Re: cukrzyca???? 07.09.06, 12:42
      witajcie, dalej nie wiemy co Dorotce dolega i mamy juz tego dosc. Czekamy na
      termin do poradni przy szpitalu dzieciecym, moze cos poradza. Mala jest
      strasznie marudna i placzaca, nie wiem czy to z powodu tego ze cos w jej
      organizmie sie dzieje nie tak jak powinno, czy moze jakis bunt.
      Pozdrawiam serdecznie
      --
      • ali_mama Re: cukrzyca???? 07.09.06, 22:59
        witaj -
        jesli macie jakakolwiekmozliwosc dostania sie do CZD, to polecam zrobic to jak
        najszybciej....... tam maja swietny oddzial diabetologii i diagnozuja dosc
        dziwne przypadki.......... a nastroj malej jest oze i wynikiem buntu ale raczej
        powiedzialabym ze zle sie czuje i dlatego marudzi...... nie mozesz tego tak
        zostawic.... kontroluj cukier..... i uwazaj przede wszystkim na niskie
        glikemie.... bo marudzenie i placzki sa zawsze przy niskim cukrze.....
        daj znac jak wygladaja u was glikemie i po jkich posilkach??? kiedy mierzysz??
        ile przed czy po posilku ??? itd itp...... moze cos doradze.... siedze w tym po
        same uszy ;-))

pozdrawiam
        • dorotka.marcelek Re: cukrzyca???? 07.09.06, 23:26
          Witaj, czy masz moze gadu lub skype? tak latwiej rozmawiac:)
          Mierzymy o 3 w nocy-nie zawsze, ale jak ma zla nocke lub ciezko bylo zasnac,
          poza tym 2 godziny po kazdym glownym posilku i rano przed sniadaniem. Wyniki sa
          przewaznie w granicach normy, tj. 2 godziny po jedzieniu jest przewaznie miedzy
          120 a 129mg/dl, w nocy jest okolo 65, a rano przed sniadaniem spada do 58-60.
          Lekarz mowi ze to calkiem normalne wyniki i nie upatruje tu przyczyny jej
          klopotow. W internecie znalazlam diete dla dziecki z cukrzyca-choc mala nie ma
          stwierdzonej- i od kilku dni ja wprowadzilismy. Jest troche lepiej z
          brzuszkiem,ale picie, duze siusianie, marudzenie i sennosc (choc ta ostatnia w
          mniejszym stopniu) zostaly.
          Bardzo chcialabym byc teraz w Polsce i zrobic jej spokojnie pozadne badania.
          Mamy miec wizyte w szpitalu dzieciecym, ale nie mam pojecia kiedy (dlugo sie na
          wszystko czeka). Jesli tam nic nie pomaga to jednak postaram sie o mozliwie
          najszybszy przyjazd do Polski zeby mala przebadac.
          Wiem ze moze byc marudna i placzliwa bo jej cos dolega (a ostatnio sie skarzy
          non stop na cos), ale ciezko chwilami z nia wytrzymac jak tak placze o
          wszystko.

Pozdrawiam z jesiennej Szkocji
          --
          • ali_mama Re: cukrzyca???? 09.09.06, 22:17
            witaj -
            jesli chodzi o gg to moj numer 5344168.....

a teraz napisze ci jak ja widze te cukry.... rzeczywiscie 120 - 130 mg/dl na 2h
            po posiłku to sa ładne cukry....... gorzej z rankiem.... nasza pani dr
            stwierdzila ze wiekszosc zdrowych ludzi taki cukier np 58 to ma po kilku dniach
            głodowki ...( przy diagnozowaniu malej tez uwazałam ze okolo 50 to normalka- i
            owszem normalka twierdzi pani dr ale nie po kilku godzinach przerwy miedzy
            posilkami - u nas mala ma 58 godzine po karmieniu- ale to juz inna bajka)
            pisalam ci o dziewczynie u ktorej diagnozowanie cukrzycy przebiegało
            podobnie ....

a mam jeszcze jeden pomysł ....zrobcie jej badanie Aspat i Alat i usg jamy
            brzusznej...... a moze jeszcze badanie w kierunku chorob metabolicznych np
            GCMS....
            jesli bylby jakis problem z watroba to moze to byc wskazanie w kierunku
            glikogenozy ale 3 ( objawy posrednie miedzy cukrzyca a glikogenoza 1 ktora ma
            moja corcia - w 3 glikemie nie spadaj tak szybko )

pytaj na gg

pozdrawiam
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka