Dodaj do ulubionych

Czy komuś jeszcze Itaka zmieniła hotel?

24.02.11, 16:49
W wątku niżej (dot. Caleta de Fuste) Forumowiczka pisze, że Itaka już na lotnisku zaproponowała jej hotel, w dodatku nawet w innej miejscowości. Czy kogoś jeszcze to spotkało? Lecę na Fuertę i zależy mi na konkretnym, wybranym hotelu- stąd moje niepokoje ;).
Edytor zaawansowany
  • Gość: Marta IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 24.02.11, 17:26
    Mała poprawka - o zmianie hotelu powiedziano nam w autobusie, tuż po tym jak zamknęły się za nami drzwi i ruszyliśmy. Nie mieliśmy szans, żeby zareagować jeszcze na lotnisku.

W drodze powrotnej, już na lotnisku, słyszałam, jak inni klienci Itaki również mówili o jakichś akcjach ze zmianami hoteli, ale tu szczegółów nie znam.
  • Gość: essi IP: *.555.pl 24.02.11, 18:27
    Mamy zaplanowany wylot na Fuertaventurę 28.02. i niedawno dowiedzialiśmy się o zmianie hotelu Oasis Papagayo, gdzie nie ma miejsc na Club Caleta Dorada w Caleta de Fueste. Tzn taki hotel nam zaproponowano.
  • Gość: Marta IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 24.02.11, 18:31
    Absolutnie nie zgadzajcie się na ten hotel! To są właśnie te domki campingowe, do których nas pierwotnie wywiozła Itaka! Nijak się to ma do Oasis Papagayo - walczcie o coś lepszego!
  • Gość: essi IP: *.555.pl 24.02.11, 18:35
    Dziękuję za radę. Spróbujemy jeszcze zmienić ten hotel, może się uda.
  • Gość: Marta IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 24.02.11, 18:41
    Walczcie, bo z pewnością Club Caleta Dorada ma się nijak do Oasis Papagayo. Teren jest zaniedbany, bungalowy niby pozornie czyste, ale jak się lepiej przyjrzysz, to widać ząb czasu, nie ma podgrzewanego basenu (co dla osób lubiących kąpiele w basenie jest ważne, zwłaszcza w lutym).

No i rezydenci Itaki - niekompetencja i arogancja do potęgi n-tej!
  • Gość: brehia78 IP: *.AM.osi.pl 24.02.11, 18:44
    Ciekawa jestem, czy zmiany dotyczą tylko Oasis Papagayo. Może ktoś jeszcze się odezwie?
  • Gość: Ania IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 24.02.11, 19:43
    Mnie Itaka jeszcze nigdy nie zmieniła hotelu, na Kanarach byłam z tym biurem 2 razy, a w innych miejscach z 10 razy.
  • w_isienka 01.03.11, 07:30
    Te zmiany to pewnie przez Egipt i Tunezję. Podobno przebookowali wszystkich turystów stamtąd na Kanary - więc IMHO to raczej przejściowe.
    --
    [img]http://www.wizaz.pl/forum/signaturepics/sigpic48068_6.gif[/img]
  • marchewkad 13.03.11, 00:49
    To już chyba powszechna praktyka Itaki z zamianą hoteli,choć wiedzą że w danym hotelu nie ma już miejsc i tak sprzedają wycieczkę a o fakcie informują na miejscu.
    Wtedy wyglada to tak,stoii długa kolejka wkurzonych urlopowiczów bo okazuje się że prawie każdy dostaje inny hotel niż wykupił.Telefony i prosby o zmianę hotelu są bezskuteczne bo najpierw mówią że czegoś szukają a po 2 dniach informują że wszystkie pokoje w innych hotelach tez sa zajęte.
    Przykra sprawa,bo naprawdę niesmak do Itaki już pozostaje...
  • szafran48 13.03.11, 23:24
    My też jedziemy z Itaką. Proszę , napisz z jakiego hotelu na jaki inny wam zamienili. Czy na taki sam standard i ilość gwiazdek ? Czy spełnił wasze oczekiwania ? Jeszcze nigdy mi się nic takiego nie zdarzyło z zamianą hotelu , ale zawsze może być ten pierwszy raz :-)
  • Gość: gościu IP: 81.211.111.* 18.03.11, 18:08
    Nam hotelu Itaka nie zmieniła, ale...
    Tydzień temu wylot z Gran Canarii do Wawy opóźnił się o 8 godzin, zamiast odbioru z hotelu o 12 autokar przyjechał o 19.30. Nie byłby to problem, gdyby ITAKA od razu poinformowała nas o tym, że mamy do dyspozycji cały dzień. Dzień przed planowanym wylotem do pokoju podrzucono nam liścik z informacją, że odbiór o 16.30, ale pokój i świadczenia żywieniowe są do 12. Na własny koszt przedłużyliśmy pobyt w pokoju do 16 i mieliśmy szczęście, bo nie wszystkim się to udało. Sprzątaczce wyjaśniliśmy, że opuszczamy pokój później. Tuż przed 16, podrzucono nam do pokoju kolejny liścik - opóźnienie o 8 godzin. Już drugi raz pokoju nie przedłużaliśmy, bo byliśmy spakowani i gotowi do wyjścia, ręczniki oddane itd. Po dłuższej dyskusji w recepcji i pokazaniu listów od Itaki dano nam bony na kolację. Jak się okazało niektórzy koczowali te 8 godzin, bo nawet do 16 na własny koszt im nie przedłużono. Jakoś nie potrafię sobie wyobrazić, że hotel wystawiłby z pokoju np. niemieckiego emeryta i kazał mu czekać do 19.30. Apropos "narodowych" kwestii poruszonych powyżej - Polaków nie wita się w tym hotelu szampanem, tak jak innych. Niw wartościuję, nie oceniam, tylko relacjonuję.
  • Gość: qaz IP: *.adsl.inetia.pl 21.03.11, 12:09
    na całym świecie obowiązuje w hotelach tzw. "doba hotelowa", więc hotelu nie interesuje, czy masz wylot o godz. 10 rano, czy też o godz. 23

czasami można sobie trochę przedłużyć dobę hotelową za opłatą, np. na Gran Canarii ostatnio w hotelu IFA Buenavantura takie przedłużenie doby bez posiłku (obiadokolacji) kosztowało ok. 30 euro

wielokrotnie widziałem turystów z innych krajów opuszczających pokoje ok. godz. 11-12 i na transfer na lotnisko oczekiwali spędzając czas na basenie

• Gość: kasia IP: *.internetdsl.tpnet.pl 21.03.11, 16:01
    W listopadzie byłam na Fuertaventurze w Iberostarze Gaviotas Playa. Holendrzy i Niemcy mieli wylot o 23. Od 12 do 20 mieli walizki wystawione na recepcji, a ludzie byli na basenie lub w barach. Nikt nie robił problemu z oczekiwania bez pokoju, bo dla tych nacji jest to oczywiste, że świadczenia są do 12:00...
  • siecholka 10.08.11, 18:20
    Nam Itaka zmieniła hotel na Krecie.dowiedzieliśmy się o tym dopiero na lotnisku w chanii po wylądowaniu. Proszę o kontakt osoby które miały spędzić wakacje na Krecie w hotelu Santa Marina przed 25 czerwca 2011 i które Itaka przeniosła do hotelu Cavo Spada.
  • Gość: sylwiuszka IP: *.metrolink.pl 23.08.11, 18:04
    my wybralismy hotel R2 Pajara Beach, w drodze do autokaru dowiedzielismy sie o zmianie na R2 rio calma. wyszlismy na tym dobrze (mielismy dobry alkohol, johny walkera itp w all inclusive, bo tym hotelu sa dwa posilki, ale my mielismy praktycznie wszystko co bylo w restauracji i barach w ofercie Alla), mielismy tez lunch normalnie, ale np miedzy posilkami nie bylo mowy o ciastku, lodach itd, tylko napoje.
    Jesli chodzi o zmiane hotelu, dwie pary Polakow sie zbuntowaly i kazaly kierowcy autobusu zawiezc ich do Pajara Beach (mowili ze to juz nie pierwszy raz itaka wycina im taki numer). Rzekomo w Pajara Beach nie bylo wolnych pokoi/byla jakas awaria/jakas tam wymowka, a kiedy oni tam dojechali wszystko bylo ok, pokoje czekaly, w recepcji byla lista wszystkich, ktorzy mieli przyjechac tego dnia.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Booking.com
Nakarm Pajacyka