Dodaj do ulubionych

Wróciłam z GC hotel Gloria Palace Amadores

18.04.11, 21:43

Okolice plaż Amadores oraz Puerto Rico. Może ktoś ma pytania?
Pozdrawiam
--
Kubuś 23.09.2007
Edytor zaawansowany
  • Gość: vielitz IP: *.polimex-mostostal.pl 19.04.11, 09:21
    No pisz jak było :) ja tam jadę 10.05 więc ciekawym :) z jakiego biura? jakie warunki, jaka pogoda - no opisz ładnie swój pobyt :) brałeś jakieś wycieczki? no pisz pisz :)
  • Gość: vielitz IP: *.polimex-mostostal.pl 19.04.11, 09:24
    o sorry za "brałeś" :):) Kubuś przeczytałem i tak mi poleciało :):) to pisza jak wypoczywałaś, co ciekawego było, na co mam zwrócić uwage, jaka była pogoda, jaki miałaś pokój (ja mam ten 2K co ma Neckerman, gdzieś wyżej umiejsowiony). Ile byłaś?
  • Gość: kamyk IP: *.internetdsl.tpnet.pl 19.04.11, 14:13
    Byłem tam w zeszłym roku. Hotel rewelacja, widok na morze z każdego pokoju. My wypożyczaliśmy samochód i sami zwiedzaliśmy wyspę. Mogę Ci zagwarantować, że wybór hotelu i miejsca znakomity i na pewno nie będziesz żałować. Tamtejsi Hiszpanie utwierdzili nas, ze to najlepszy hotel w Puerto Rico. Do plaży kawałek, ale fantastyczne wrażenia przy zjeździe taką przeszkloną windą.
  • andi1975 19.04.11, 23:08
    Już piszę. Byliśmy w Gloria palace Amadores w terminie 1-15.04. Pobyt wykupiliśmy z BP Itaka - wykupując pobyt poprosiliśmy o dopisanie, że prosimy o ładny widok i powiem szczerze, że pobierając karty w recepcji Pani poinformowała mnie, iż mam pokój z "ładnym widokiem" i tak też było. Hotel składa się z 4 części, my mieliśmy pokój 2 osobowy z dostawką w bloku IV czyli pod basenem z prawej strony patrząc od strony oceanu- widok cudowny tylko i wyłącznie na ocean, żadne tam krzyki i wrzaski (widok na baseny). Wrażenia rewelacyjne. Obsługa bardzo sympatyczna - dużo się uśmiechają, a do dzieci to praktycznie cały czas - podszczypują, zaczepiają itd. - mój synuś był wniebowzięty. My mieliśmy wykupione 2 posiłki i bardzo się z tego cieszę, gdyż nie przytyłam, bo mając tak urozmaicone menu można w zasadzie było siedziec tylko przy stole... Wypożyczyliśmy auto przez Avis - zapłaciliśmy za VW Polo 230 euro za 5 dni, może drogo, a może i nie w każdym razie nie chciało nam się chodzic i szukac. Objechaliśmy praktycznie całą wyspę. Jeżeli jedziecie z dzieckiem to polecam Palmitos Park (opisywany wcześniej) - jeździ tam autobus Global linia 070 - bilet ok 3 euro za osobę (dzieci chyba do 7 lat bezpłatnie), bilet wstępu dorosły ok 28 euro, dzieci 20 euro ( o 13 i 16 są pokazy delfinów - dla dzieci rewelka).
    Jeśli chodzi o pogodę to w trakcie naszego pobytu była przecudowna codziennie w granicach 25-31 st. C, tylko jednego dnia niebo było z rana troszkę zachmurzone, ale popołudniu było znowu cudownie. Osoby, które siedziały przy basenie czy na plaży opaliły się na murzynów, my stosowaliśmy wysokie filtry i przebywaliśmy dużo w drodze, a mimo to jesteśmy bardzo zadowoleni z opalenizny. Słońce dawało jak szalone:) Z hotelu jest bardzo blisko do przecudownej plaży Amadores - ok 5 minut, z drugiej strony jest plaża Puerto Rico - troszkę mniej ładna, ale co najważniejsze z jasnym piaseczkiem i w zatoczce czyli z cieplejszą wodą...
    Postaram dopisac się jeszcze więcej.

Pozdrawiam,
    Marta
    --
    Kubuś 23.09.2007
  • Gość: vielitz IP: *.polimex-mostostal.pl 20.04.11, 07:19
    pisz pisz :) im więcej tym lepiej :) my jedziemy co prawda we dwoje (jeszcze dziecka nie ma...ale powoli się planuje :p ). Patrząc na ceny za car, to trochę drogo, bo szukałem po necie i można na tym zaoszczędzić i ja taką mam nadzieję, bo też mam plan pozwiedzać wyspę. Do Palmitos nie będzie chyba uderzać bo mamy plan udać się na Teneryfę do Loro Park. Mam plan też do Puerto de Mogan się udać - nie wiesz czy jest jakiś autobus z pod hotelu? A jak woda w basenach? Bo małżonka lubi cieeeepełko :)
    pogoda widzę Wam się udała na maxa :) oby dla nas też słońce świeciło :)
    też mamy 2 posiłki (a w jakich godzinach tam są posiłki?) - 2 tyg z Neckermana. No nic, napisz co tam jeszcze ciekawego i na co zwrócić uwagę i czy coś pasowałoby ze sobą zabrać :)
  • andi1975 20.04.11, 22:04

My do Puerto de Mogan popłynęliśmy stateczkiem -rejs w obie strony kosztuje ok 10 euro od osoby - wypływasz z portu w Puerto Rico i wzdłuż linii brzegowej płyniesz ok 30-40 minut potem statek wraca, ale rejsy są co godzinę ( na rozpisce w porcie są godziny rejsów - chyba pływają dwie "firmy", my płynęliśmy Salmon) - bardzo polecam ten rejs i Puerto de Mogan, bo jest to bardzo urokliwe miejsce no i widoki zapierają dech w piersiach tak jak widoki z balkonu:)
    Śniadania w hotelu są w godzinach 7:30 - 10:30, kolacje 18:30-21:30 (w formie bufetu, codziennie jest też serwowana kuchnia innego kraju -oddzielny stół)- oczywiście obowiązuje zakaz noszenia w restauracji klapek, krótkich szortów i strojów kąpielowych, my staraliśmy się tego przestrzegac, ale powiem szczerze, że inne nacje miały to głeboko w poważaniu -troche przykre.
    Woda w basenach w zależności od temperatury powietrza - jak gorąco to i woda w basenie cieplutka, ale jak wejdziesz do basenu po uprzednimnagrzaniu się na leżaku to wydawała się zimna, bo chyba nie podgrzewali basenu.
    Nie ma sensu brac grubych ubran, ja niepotrzebnie nabrałam kilka bluz i długich spodni mimo tego, że cienkich to nosiłam je tylko do Resturacji, bo na zewnątrz tylko króciutkie spodenki i koszulki na ramiączkach. Na promenadzie mnóstwo osób chodzi tylko w strojach, a mężczyźni bez koszulek - czyli taka oto pogoda.
    Polecam korzystanie z taksówek - zawsze stoi jakaś na terenie hotelu, np. kurs na dworzec autobusowy w Puerto Rico kosztuje ok.3 euro, za tzw. "trzaśnięcie drzwiami" płacisz 2,15 euro. Benzyna ok 1 euro za litr -podobno to najwyższa cena od jakiegoś czasu - wyczytałam to na pasku w telewizji z GC.

Jak masz jakieś pytania to zadawaj postaram się w miarę szybko odpowiedziec.

Pozdrawiam,
    Marta
    Kubuś 23.09.2007
  • Gość: vielitz IP: *.tvkstella.pl 21.04.11, 20:17
    A autobusy w jakich cenach? Z hotelu na piechotę do Puerto Rico jest daleko? Czy jak wypożyczaliście car to kredytowa karta była wymagana? Czyli reasumując, hotel polecasz :)? w sumie to nawet nie wiem o co pytać :) 10.05 mamy wylot, powoli kupujemy euro na wyjazd:) kupić musimy jeszcze kremy do opalania bo mnie szybko łapie :P polecasz może jakąś konkretną wycieczkę czy jakieś miejsce ? Myślałem jeszcze o wypadzie do Maspalomas by zobaczyć "pustynię" i przejechać się na wielbłądach :) jak masz jeszcze jakieś podpowiedzi co brać ze sobą, może co kupować jako prezenty :) i gdzie :)? dzięki w ogóle za opowieści :) nastraja to pozytywnie :)
  • andi1975 21.04.11, 21:54
    W zasadzie nie jeździliśmy autobusami, tylko raz do Palmitos Park, ale to już pisałam. Do centrum Puerto Rico jest dosłownie 10 min spacerkiem, w drugą stronę idzie się do plaży Amadores - my dostaliśmy na spotkaniu z rezydentem mapy m.in. Puerto Rico, Maspalomas (Playa del Ingles, San Fernando), Puerto de Mogan. My do Maspalomas wybraliśmy się autem, ale jest ogromny problem ze znalezieniem miejsca parkingowego jeździ tam aż do samej prawie latarni autobus nr 33 z dworca w Puerto Rico. My jako pamiatkę kupiliśmy sobie figurkę, rum z miodem i likier bananowy, mąż nie mógł się powstrzymac i kupił synkowi koszulkę drużyny piłkarskiej z Las Palmas:) Każde z biur podróży organizuje mnóstwo wycieczek fakultatywnych, my z nich nie korzystaliśmy, zapewne coś wybierzecie. Wierzę, że będziecie mieli udany pobyt, bo pogoda temu sprzyja. Nam po tym wyjeździe zachciało się więcej... było naprawdę super:) Nie przejmuj się niczym będzie ok. Pozdrawiam,
    Marta
    --
    Kubuś 23.09.2007
  • Gość: vielitz IP: *.polimex-mostostal.pl 22.04.11, 08:06
    No to Marto powiem Ci, że dodatkowo mi rozbudziłaś w głowie temat wakacji :) już nie mogę się doczekać ! Jeszcze 2 tygodnie! Razem z żonką już wysiedzieć nie możemy, nawet mi się to już po nocach śni :):) dzięki jeszcze raz za wszelkie porady i wskazówki, napewno się to nam przyda! Pozdrawiam i wesołych świąt przy okazji :)

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Booking.com
Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.