Dodaj do ulubionych

Ubezpieczenie podróżne - wykupujecie?

17.05.12, 09:24
Oczywiście mam zamiar wyrobić kartę EKUZ , ale zastanawiam się nad wykupieniem dodatkowego ubezpieczenia całej rodziny, może polecicie konkretną ofertę?
Może ktoś podzieli się swoimi doświadczeniami, jeśli musiał skorzystać z takiego ubezpieczenia?
--
***Gwiazdki 2001*** - miejsce spotkań dla rodziców jedenastolatków
Obserwuj wątek
    • bemeta Re: Ubezpieczenie podróżne - wykupujecie? 17.05.12, 10:23
      Witaj,
      mysle ze EKUZ w zupelnosci wystarczy. Tylko pamietaj ze z EKUZ mozesz korzystac wylacznie z panstwowej sluzby zdrowia.
      Moja przygoda z EKUZ:
      przebywajacy na GC moj ojciec poczul sie zle, bol w klatce. Zawiozlem go de Centro de Salud czyli osrodka zdrowia w nocy jako nagly przypadek (zawsze sa obsadzone dyzury). Po podaniu lekarstw zostal wyslany do szpitala, do ktorego poszlismy rano. Po skrupulatnych badaniach stwierdzono ze musi zostac w szpitalu i nastepnego dnia zostal zoperowany (stent) wyszedl po 2 dniach. Zero platnosci, zadnych pytan.
      Jako ciekawostke podam:
      mam tu przed nosem rachunek z ktorego jeszcze sie smieje pewnego klienta 450 Euro za zalozenie opatrunku. Bez EKUZ ani zadnego innego ubezpieczenia poszedl do prywatnej kliniki.
      Rezerwowal indywidualnie przylecial bez ubezpieczenia.
      Pozdrawiam serdecznie,
      bart.
      • Gość: jasiu... Re: Ubezpieczenie podróżne - wykupujecie? IP: *.unitymediagroup.de 17.05.12, 11:02
        Mam zawsze tylko EKUZ - obecnie w Niemczech (tam mam ubezpieczenie) EKUZ znajduje się na odwrocie karty, jaką wystawia kasa chorych każdemu pacjentowi. Ale oprócz tego mam też ADAC Auslands-Krankenschutz. To nie kosztuje dużo, tym bardziej że i tak mam członkostwo ADAC (bezpłatna pomoc drogowa), ale daje np. bezpłatny transport z dowolnego miejsca do Niemiec. Oczywiście dotyczy to np. samolotu, przystosowanego do przewozu chorego, ale pokrywają również np. śmigłowiec, karetkę (w niektórych krajach dodatkowo płatna). Aha ADAC płaci się raz na rok i jest na wszystkie wyjazdy. Zwracają też np. za dentystę (odbudowa zęba po złamaniu, wypełnienie plomby, jeśli wyleciała - za to NFZ ci nie zwróci).

Prywatne ubezpieczenia nie obejmują najczęściej wypadków, jakie mogą nas spotkać np. podczas wspinaczki, nurkowania, surfowania i warto o tym zawsze pamiętać.
        • Gość: bo76 Re: Ubezpieczenie podróżne - wykupujecie? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 18.05.12, 00:02

Biorę EKUZ i wykupuję ubezp dodatkowe.
          Z doświadczenia - EKUZ wymaga dotarcia do szpitala, centrum zdrowia itp - odpowiedników publicznej służby zdrowia, nie zawsze mi się to opłaca - np będąc w Maladze syn dostał jakiegoś wysypu na skórze na tle bakteryjnym, szpital w Maladze 20km od naszej nadmorskiej miejscowości, trzeba się dotelepać, znaleźć, poczekać, aż przyjmą, a potem za własną kasę wykupić leki - maść sterydowa plus antybiotyk, koszt 45 euro. Leków NFZ nie zwróci.
          Wybraliśmy prywatną, dużą praktykę lekarską na najbliższej ulicy, po 15 minutach byliśmy załatwieni, zero stresu, dojeżdżania, za koszt wizyty plus leków miałam kasę 4 dni po wysłaniu papierów na koncie.
          Wykupuję zawsze w ERV - Ubezpieczenia EUropejskie, koszt ostatniej rodzinnej polisy 2+2 na 18 dni w Europie to 112zł.
          W razie poważniejszych problemów i uzasadnionej potrzeby - jest do wykorzystania EKUZ.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Booking.com
Nakarm Pajacyka