Dodaj do ulubionych

teneryfa czy lanzarote w lutym ?

IP: *.dynamic.chello.pl 26.08.12, 20:32
Witam,
Jak w temacie, jeśli macie jakieś doświadczenia, proszę podpowiedzcie, która wyspa będzie fajniejsza na przełomie stycznia i lutego ?

Dzięki

R
Obserwuj wątek
    • jszafranski Re: teneryfa czy lanzarote w lutym ? 27.08.12, 10:53
      statystycznie rzecz biorac na poludniu Tene (jako baza wypadowa) powinno byc cieplej, bedzie tez bardziej zielono. Zalezy na co sie nastawiasz podczas takiego wypoczynku.

Gość portalu: Rób napisał(a):

> Witam,
      > Jak w temacie, jeśli macie jakieś doświadczenia, proszę podpowiedzcie, która w
      > yspa będzie fajniejsza na przełomie stycznia i lutego ?
      >
      > Dzięki
      >
      > R

--
      Jerry

---------------------------------------------
    • Gość: mechan Re: teneryfa czy lanzarote w lutym ? IP: *.subscribers.sferia.net 27.08.12, 11:39
      Zależy czego oczekujesz od urlopu, okres akurat ma tutaj niewielki wpływ, gdyż warunki pogodowe będą na obu wyspach podobne - czyli ciepło i słonecznie, z temperaturami na poziomie 22-25 stopni w cieniu (za wyjątkiem północnej Teneryfy, gdzie pogoda w tym czasie do plażowania może się nie nadawać).
      Teneryfa dodatkowo jest przeludniona, wszechobecne tłumy moga zniechęcić kogoś, kto poszukuje odrobiny spokoju, ale dla kogoś kto mieszka powiedzmy poza aglomeracjami i ma słaby dostęp na codzień do wielkomiejskiego życia takie warunki moga być atutem.
      Lanzarote jest wyspą dużo spokojniejszą, być może oferuje mniej atrakcji do zwiedzania, ale ma dużo ładniejsze plaże i np dla mnie byłaby lepsza do odpoczynku (sam rozważam także na ten czas wybór pomiedzy Lanzarote i Fuerteventurą).
      • ja.s.i.u Re: teneryfa czy lanzarote w lutym ? 28.08.12, 15:24
        mechan na których wyspach byłeś w lutym?

Bo dla mnie różnica pomiędzy Teneryfą i Lanzarote jest w tym miesiącu bardzo zauważalna i gdybym musiał wtedy spędzać urlop na Kanarach, to zdecydowanie wybrałbym południową część Teneryfy.
        • Gość: mechan Re: teneryfa czy lanzarote w lutym ? IP: *.subscribers.sferia.net 28.08.12, 16:57
          W lutym byłem na Lanzarote (Playa Blanca), na Teneryfie w styczniu (Puerto de Santiago). Statystycznie południe Tenerefy jest nieco cieplejsze, ale są to niewielkie różnice.
          Generalnie na obu wyspach w styczniu i lutym można doświadczyć lata w lepszym wydaniu niż w Polsce w wakacje. Wielkich upałów może nie ma, ale i w Polsce takich prawdziwych upałów jest tydzień-dwa.
          Zastanawiam się też dlaczego piszesz "gdybym musiał wtedy spędzać urlop na Kanarach"? Ja wybieram się tam kolejny raz właśnie zimą, jednak z uwagi na wszechobecne na Teneryfie tłumy raczej tą wyspę wkluczam. Z tego co słyszę i czytam podobne tłumy sa na GC, którą rozważam, gdyż tam jeszcze nie byłem.
            • Gość: mechan Re: teneryfa czy lanzarote w lutym ? IP: *.cdma.centertel.pl 30.08.12, 12:47
              Gęstość zaludnienia poszczególnych wysp (stali mieszkańcy):
              Gran Canaria: 501 osób/km2
              Teneryfa: 442 osób/km2
              Lanzarote: 136 osób/km2
              Fuerteventura: 52 osób/km2

Jeśli do tego dodamy fakt, że najpopularniejszymi wyspami są właśnie Teneryfa i Gran Canaria, to oznacza to, że w szczycie sezonu liczba ludzi będących na wyspach się podwaja. W 2005 roku Wyspy Kanaryjskie odwiedziło z uwzględnieniem turystów z hiszpanii kontynentalnej w sumie ok. 12 milionów turystów, z czego 1/3 własnie Teneryfę.
              Jeśli uzględnimy również ukształtowanie terenu obu wysp sprawiajace, że znaczna część powierzchni to góry i strome zbocza, które nigdy nie będą zamieszkane, wychodzi, że na pozostałym obszarze jest naprawdę tłoczno. Osobiście właśnie to mi najbardziej przeszkadzało na Teneryfie, po prostu zero intymności i romantyzmu, każdą atrakcję zwiedza się w tłumie jak na Krupówkach.
              • Gość: jasiu... Re: teneryfa czy lanzarote w lutym ? IP: *.unitymediagroup.de 31.08.12, 11:15
                Na każdej wyspie, każdą atrakcję zwiedza się w tłumie, może mniejszym niż Krupówki, ale porównywalnym. Problem w tym, że ilość osób przed kolejką na Teide, czy przed parkiem Timanfaya jest bardzo porównywalna. Nawet przed chałupą Césara Manrique Cabrera nie ma luzu, choć w Polsce mało kto interesuje się sztuką i domy rzeźbiarzy (np. zakopiańską galerię Hasiora - bardzo porównywalny klimat) odwiedzają rzadko. To jest specyfika miejsc, do których przybywają rocznie miliony turystów.

Na Lanzarote przyjeżdża grubo ponad półtora miliona turystów rocznie. Oni nie mogą nie stworzyć w niektórych miejscach tłumu. A że na Teneryfie jest ich dwa razy więcej, no cóż, za to wyspa większa i mają się gdzie rozejść.

Ponoć najmniej turystów jest na El Hierro (nie widziałem) i na La Palmie - widziałem, potwierdzam. Tylko cóż z tego. Na szczycie Roque de los Muchachos jest parking na kilkanaście, może samochodów i dwa autobusy. Jak ma ktoś pecha, to wjedzie, ale nie zaparkuje, mimo że turystów niewielu. Podobnie w centrum turystycznym, przy wejściu do kaldery.

Ja myślę, że wyspy trzeba zobaczyć wszystkie i to niektóre po kilka razy. No chyba, że ktoś "zalicza" poszczególne punkty na mapie, ale takim osobom, to ja nie umiem doradzić, co mają wybrać najpierw. Wszyscy pozostali, obojętnie od czego zaczną, pobyt na wyspach jest pewnym przeżyciem, do którego później człowieka ciągnie. Obojętnie która wyspa. Zaliczając jedną, czy dwie nie można powiedzieć, że się "było na Kanarach", ale właśnie na tej jednej, czy dwóch konkretnych wyspach i tyle.
                • Gość: mechan Re: teneryfa czy lanzarote w lutym ? IP: *.subscribers.sferia.net 31.08.12, 14:08
                  jasiu... napisał(a):
                  Na każdej wyspie, każdą atrakcję zwiedza się w tłumie, może mniejszym niż Krupó
                  > wki, ale porównywalnym. Problem w tym, że ilość osób przed kolejką na Teide, cz
                  > y przed parkiem Timanfaya jest bardzo porównywalna.

Oj, zupełnie się nie zgodzę, zwiedzałem wszystkie wymienione trakcje i absolutnie tłumu do kolejki na Teide nie można porównywać z grupkami ludzi oczekującymi na autobus obwożący ludzi po parku Timanfaya. O Loro Parku nie wspomnę, bo tam tłumy osiągają apogeum, że nawet na obejrzenie głupich rybek przy pomoście trzeba przepychac się kilka minut. Oczywiście nie uważam, że jechać tam to zupełna strata czasu, ale np na Teneryfę warto może wybrać okres w którym jest tam najmniej turystów, a dodatkowo pojechać jak najwcześniej, czyli być tam już w momencie otwarcia, no chyba, że ktoś lubi iść w tłumie... Niestety uważam, że wielu naszych rodaków na słowo "Teneryfa" reaguje zbyt entuzjastycznie, mało kto zdaje sobie sprawę że stopień skomercjalizowania wyspy i wszystkich jej atrakcji przerasta znacznie jakiekolwiek znane nam w kraju standardy. Nie można tych tłumów porównywać nawet np z kolejką do zwiedzenia smoczej jamy na Wawelu, jedynie sensowne porównanie to właśnie Krupówki :-)
      • Gość: adamd303 Re: teneryfa czy lanzarote w lutym ? IP: *.dynamic.chello.pl 08.12.12, 18:00
        Argumentem na korzyść Fuerty w porównaniu z Lanzarotte są tylko plaże i nic więcej. Ja byłem na Lanzarotte w Playa Blanca w końcówce listopada, jestem bardzo zadowolony, ciekawostką jest cena aut w wypożyczalni 80 euro na tydzień ze wszystkimi opłatami za małe auto. Polecam: Park Timanfaya, Mirador del Rio, Jameos de Aqua, El Golfo, Cactus Garden, Plaże Papagayos. Na Fuerteventurze jedyne co mnie urzekło to Grandes Beaches między Corraleyo a Puerto Rosario. Jakby ktoś chciał się poradzić to chętnie pomogę: adamd303@op.pl
    • piraniaa4 Re: teneryfa czy lanzarote w lutym ? 05.12.12, 11:11
      Gość portalu: Rób napisał(a):

Zdecydowanie polecam Teneryfę.Byłam w styczniu ,polecam poludnie wyspy.Temp. w słoncu nawet do 30,moze poczytaj moja recenzję:
      pl.shvoong.com/travel/adventure/2339734-tenerife-island-eternal-spring/
      > Witam,
      > Jak w temacie, jeśli macie jakieś doświadczenia, proszę podpowiedzcie, która w
      > yspa będzie fajniejsza na przełomie stycznia i lutego ?
      >
      > Dzięki
      >
      > R
    • piraniaa4 Re: teneryfa czy lanzarote w lutym ? 06.12.12, 09:31
      Zdecydowanie Teneryfa,ale tylko na południu jest ciepło w tych miesiącach.Polecam Adeje,Playa de Las Americas, Los Christianos.Temp. naprawdę jest super.co 30 st. W internecie podają srednią temperaturę w cieniu.Teneryfa jest cudowna.Ja byłam kilka razy na Teneryfie.Jesli polecisz w lutym to może zahaczysz o karnawał.Coś niesamowitego.

Mój artykuł o Teneryfie:
      pl.shvoong.com/travel/adventure/2339734-tenerife-island-eternal-spring/
      • trypel Re: teneryfa czy lanzarote w lutym ? 11.12.12, 12:56
        naprawdę w lutym robi sie tak gorąco w porównaniu do grudnia i stycznia?
        w niedziele wróciłem 5 raz z Kanarów i pierwszy z Teneryfy i pogoda była jak zwykle - 20-22 stopnie, troche słońca, trochę chmur, woda koło 20 ( 45 minut bez pianki i było dosyć)
        --
        Lepszy mały ale własny i z przodu niż duży ale cudzy i z tyłu...
    • Gość: mechan Re: teneryfa czy lanzarote w lutym ? IP: *.subscribers.sferia.net 03.01.13, 18:24
      Ja wybrałem w końcu Lanzarote, lecę 28.I. do Playa Blanca.
      Teneryfa jest ładną wyspą, ale drugi raz na razie się tam nie wybiorę, 2 tygodnie mi wystarczyły, żeby się z tej wyspy wyleczyć... jednak zbyt tłoczno jak dla mnie i zbyt komercyjnie, szukam czegoś spokojniejszego, z klimatem, dlatego tym razem wybrałem Playa Blanca. Oczywiście Teneryfa też ma w sobie coś, myśle, że wogóle kanary są tak fajnie zróżnicowane, że każdy znajdzie tam miejsce, gdzie będzie się dobrze czuł, ja chciałbym kiedyś móc tam wyjeżdzać na całą zimę, aby przetrwać długie i ciemne polskie noce.
      Byłem tam 2 lata temu na na Lanzarote na wycieczce z Fuerty 1 dzień i wyspa wywarła na mnie absolutnie ogromne wrażenie, dlatego chciałbym spędzić czas własnie tam. Z przyjemnością wspominam też kąpiel na plaży Playa Dorada, jest to jedna z najładnieszych plaż, na jakich byłem, piękna, przejrzysta woda, stosunkowo ciepła w porónaniu z otwartym oceanem, delikatny dronoziarnisty biały piasek, dużo muszelek, wszystko czego możnaby oczekiwać od dobrej plaży tam własnie jest, nie jest też szczególnie zatłoczona, sama Playa Blanca też absolutnie urocza miejscowość.
      Jak wrócę napewno opisze swoje wrażenia.
      Po powrocie opisze swoje wrażenia.
      • Gość: Ewa Re: teneryfa czy lanzarote w lutym ? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 04.01.13, 00:20
        Na Lanzarote w lisopadzie/grudniu nie ma zadnych tlumow nigdzie. Plaze puste, atrakcje bez kolejek. Spokoj, cudowny wypoczynek. Tylko ja trafilam na b. Slaba pogode. wiatr sztormowy i sporo deszczu. 1 tydzien nie bylo mowy o kąpaniu, a krotki rekaw to na sile momentami gdy wychodzilo slonce i w miejscach oslonietych. Raczej kurtki byly potrzebne i to cieplejsze.
      • Gość: Wika Re: teneryfa czy lanzarote w lutym ? IP: *.adsl.inetia.pl 08.01.13, 15:33
        Znakomity wybor. Bylam z Itaki w Playa Blanca na początku lutego. Trafilam na piekną sloneczną pogodę. Ponieważ ja i moja rodzina jesteśmy aktywnymi ludźmi, wypożyczyliśmy samochod i... dopiero wtedy poznaliśmy wyspę. Wrażenia niesamowite. Uważam ,że to najladniejsza, najmilsza, najcieplejsza, jest niesamowita pod każdym względem,
        Pod presją rodziny 8.02. lecimy na Teneryfę Puerto Santiago Hotel Barcelo Santiago- boję się , ę bedzie wial wiatr i będzie zimno - niech mnie ktoś pocieszy!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
          • Gość: Wika Re: teneryfa czy lanzarote w lutym ? IP: *.devs.futuro.pl 09.01.13, 13:43
            Dziękuję za słowo pocieszenia. Z doświadczenia wiem (po wczasach w Playa de Ingles na Gran Canarii i w Playa Blanca na Lanzarote, że na wyspach w styczniu ,lutym jest przyjemnie ciepło. Nie spodziewam się upałów , ale znając życie mozna różnie trafić. Jadę z 3 kierowcami a więc będziemy chcieli wypożyczyć samochód, czy mogłabyś polecić wypożyczalnię i na ile dni najlepiej się opłaca. Z doświadczenia również wiem, że wycieczki organizowane przez rezydentów, to zwykłe naciąganie, czy mogłabyś polecić innych organizatorów? (Dodam, że władamy też j.niemieckim i angielskim). Jakim autobusem dojechać do Los Americas ? Jeśli masz swoje spostrzeżenia i uwagi to napisz, będę wdzięczna
            • Gość: Ewka Re: teneryfa czy lanzarote w lutym ? IP: *.internetdsl.tpnet.pl 09.01.13, 15:30
              My samochód wynajeliśmy z firmy poleconej przez rezydentke kosztował nas za 1 dzien 64 euro opel corsa (54 euro wynajecie + 10 euro paliwo) ale znajomi z hotelu mówili ze znalezli gdzies za 30 eur ale nie wiem w jakim satanie sa auta z tej wypożyczalni bo oni w końcu nie wynajeli auta. Nasz samochód był jak nowy czysty i pachnacy :). My wzielismy auto na jeden dzien i pojechaliśmy rano na Teide wulkan (fajna sprawa tylko zeby wejsc na szczyt trzeba miec pozwolenie które trzeba załatwic przez strone Parku Narodowego moge wysłac linka do tej stronki) od 9-15 wrócilismy na obiad do hotelu a pozniej pojechaliśmy do Los Americas autostrada od Peurto jakies 30 min (autostrada jest za darmo) najlepiej wyjechac zjazdem 28 i kierować sie na szpital cały czas prosto a pozniej jak jest w lewo skret na szpital to pojechac prosto dojezdza sie pod sama plaże która tez warto zobaczyc super. Do Los americas jezdza 2 autobusy 447 chyba teraz juz nie pamietam 9sprawdze w domu to napisze jeszcze raz) wiem ze bilet kosztuje 4 eur osoba dorosła ( w jedna strone) i jedzie sie prawie godzine.
              W Los americas jest ulica ze sklepami polecam zare ceny owiele nizsze niz u nas np sukienka która w Polsce kosztuje 356 zł tam mozna ja kupic za 29 eur - perfumy tez wychodza taniej ja kupiłam Chanel i wyszła mnie o 120 zł mniej niz w Polsce.
              A co do wycieczek to np Loro Park fajny ale dla dzieci (nasz były zachwycone 9 i 12 lat)
              Drogi na Teneryfie bardzo kręte trzeba uważać żeby nie przegrzać hamulca.
              Autostradą mozna objechac prawie cała wyspę np do miejscowości gdzie jest Loro Park.
              Wycieczki my kupowalismy przez rezydente ale tylko do Loro Parku bo mielismy taniej niz jakbysmy kupili na miejscu w parku.
              • Gość: jasiu... Mała uwaga. IP: *.unitymediagroup.de 09.01.13, 16:15
                Nie Los Americas, ale Playa de las Américas. Nie "o" w nazwie, tylko "a".

Na jeden dzień wynajęcie samochodu jest bardzo drogie, ale cena, jaką zapłaciliście jest wybitnie wysoka, tym bardziej, że za Corsę.

A w Puerto Santiago, moim zdaniem, jest bardzo fajnie, szkoda że plaża jest dość trudna do kąpieli (dość silne fale, porywające przy powrocie). Z drugiej strony niewielu odważa się na początku lutego wejśc do oceanu, według mnie jest zwyczajnie za zimna woda. Jako punkt wypadowy wycieczek super miejscowość. Można pospacerować. Aha, no i jest w marę spokojnie (miejscowość dobrze osłonięta od wiatru górami) i dość pogodnie.
                • Gość: Ewa Re: Mała uwaga. IP: *.kopernik.silesianet.pl 09.01.13, 21:47
                  W Puerto Santiag są trzy 1. plaże Arena i rzeczywiście tam są duże fale i nie można się tam kąpać 2. plaza jest z basenem naturalny otwarta jest przy małych falach trudno tam trafić ale jest super i w tym basenie nie ma fal bo woda w tym basenie dostaje się na skutek uderzających fal o brzegi tego basenu a 3. plaza jest koło portu i tam nie ma dużych fal i można spokojnie popływać my chodziliśmy tam i było super.
                  A co do nazw miejscowości pisałam je z głowy trudno się nie pomylić przy Hiszpańskich nazwach miejscowości.
                • Gość: jasiu... Re: teneryfa czy lanzarote w lutym ? IP: *.unitymediagroup.de 09.01.13, 18:01
                  Na stronie www.titsa.com/ wejdź po prostu z menu w Horario/Linea (na zielonym po lewej). No i masz wszystkie linie autobusowe na wyspie. Klikasz na numerze linii i masz cały jej przebieg i godziny odjazdów. Pamiętej, że rozkład jazdy na wyspie jest bardzo względnie traktowany, po prostu kiedyś tam autobus zawsze przyjeżdża, ale rzadko o godzinach wyszczególnionych w rozkładzie - ot taka specyfika.

A jak nie, to wydrukuj sobie www.aronatour.ru/spain_resorts/canary/tenerife/way/lineas_turisticas.pdf - może się przyda.
                • Gość: emy Re: teneryfa czy lanzarote w lutym ? IP: 109.206.220.* 25.01.13, 12:50
                  Byliśmy w Barcelo Santiago na przełomie grudnia i stycznia. Hotel super, ale powoli wymaga modernizacji. Jest czysto, obsługa sprawna i uśmiechnięta. Widoki piękne. Mam nadzieję, że macie pokój z widokiem na morze, bo z drugiej strony pokoje wychodzą na ulicę i knajpy z muzyką na żywo. Mam jedną uwagę co czasu dojazdu autobusami do Las Americas i Los Christianos. Być może była to kwestia tzw. wysokiego sezonu, ale nam zajęło dojechanie i powrót (dwukrotnie), autobusem zwykłam 2.30 minut, a przyspieszonym 2.10. Tak jak piszę - być może była to kwestia momentu, w którym byliśmy, ale dla ludzi, którzy będą chcieli pojechać z dzieckiem może okazać się uciążliwe. Odradzam kupowanie czegokolwiek u rezydentki! Samochód można wypożyczyć bezpośrednio: na pewno będzie taniej. Uwaga na nadbagaż w drodze powrotnej, nie ma zmiłuj. bardzo słaby sklep bezcłowy na lotnisku. W las Americas naprawdę można kupić tanio perfumy i ciuchy. W razie czego proszę o kontakt emy23@o2.pl
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Booking.com
Nakarm Pajacyka