Dodaj do ulubionych

Fuerteventura - Barcelo Castillo Beach Resort

11.11.13, 21:53
Wróciłem dzisiaj z Fuerty - Caleta de Fuste.
Hotel Barcelo Castillo Beach jest OK.
Jeśli ktoś ma pytania - odpowiem.
Edytor zaawansowany
  • iit2 17.11.13, 12:01
    Hej.
    My również zastanawiamy się nad tym hotelem w przyszłym roku z 6 latkiem. Napisz ,jaka odległość od lotniska,od oceanu, czy da się w lipcu kąpać w oceanie? Jaki standard hotelu,wyżywienie All(ważne dla męża) czy są jakieś atrakcje dla dzieci, jakie baseny,pokoje, czy jest klima? słowem wszystko co ciekawe i ważne.Ten kierunek zaliczylibyśmy pierwszy raz,trochę przeraża mnie lot 5,5 godziny,szczególnie z dzieckiem.
    Z góry dziękuję.
  • Gość: mich.z IP: *.play-internet.pl 17.11.13, 16:29
    Też jestem ciekaw. Planujemy wyjazd z zona i dwu i pol latkiem. Interesuje mnie czy okolica jest spokojna i czy nie jest zabetonowana. Duzo innych hoteli wokoło.

A co do samego Barcelo, czy remont jest juz całkowicie skończony? Jakie warunki hotelowe?
  • spoko-luzik 17.11.13, 18:45
    Proszę jeszcze o info z jakiego BP jechałeś oraz jakie apartamenty najlepiej wybrać. Pozdrawiam
  • yendras0 17.11.13, 21:27
    Leciałem z Itaką.
    Pokoje przydzielają i może da się umówić na ewentualną wymianę, po sprawdzeniu który apartament się dostało (jedna z recepcjonistek mówi po polsku). Oczywiście za dopłatą jest sea view.
  • yendras0 17.11.13, 18:49
    iit, mich
    Pierwszy raz byłem w hotelu, w którym jedna trzecia to były rodziny z dziećmi, nierzadko kilkumiesięcznymi. Nie zwróciłem uwagi na udogodnienia i atrakcje dla tych dzieci, ale zapewne były i rodzice tych dzieci wcześniej to sprawdzili i wybrali Barcelo.
    Hotel położony jest w niedużym turystycznym miasteczku, niedaleko (ok.9 km) od lotniska. Nie jest to wielopiętrowy budynek, tylko zespół apartamentów w piętrowych bungalowach, rozrzuconych na terenie pięknego ogrodu, z wieloma wyjściami na plażę. Wszystko tonie w egzotycznej roślinności (palmy, kaktusy i inne sukulenty). Każdy apartament, czy na parterze czy na piętrze, ma swój taras. Spokój i dyskrecja. Pokoje elegancko i nowocześnie wyposażone, z klimą, wyposażonym aneksem kuchennym i TV (Polonia, Puls i Kultura).
    All inclusive – duży plus! Doświadczyłem kilkudziesięciu hoteli, z natarczywymi kelnerami, ze sprawdzaniem numeru pokoju, odhaczaniem że już byłem na kolacji, a także z ubogim menu lub opustoszałymi bufetami pod koniec posiłków itd. Tu nic z tych rzeczy – dużo ciekawych, smacznych potraw oraz napojów (plus - oczywiście - na plaży i przy basenach, między posiłkami).
    To nie jest hotel dla odchudzających się ;)
    3 baseny, 2 brodziki i oczywiście ocean. Plaża piaszczysta „importowana”, przy odpływie kąpiel trochę utrudniona. Na prawdziwą piękną plażę to trzeba pojechać wypożyczonym samochodem, ale o tym to może innym razem.

• Gość: aa11 IP: *.Red-88-5-140.dynamicIP.rima-tde.net 17.11.13, 20:24
    a ja byłam z rodziną w Barcelo Castillo w weekend majowy w 2011 roku i pamiętam, że plaża nie była zbyt ciekawa - ocean po odpływie zostawiał masę kamieni, co utrudniało wejście do morza (odradzam to miejsce właśnie ze względu na plażę, Feuerteventura słynie z pięknych plaż, a ta w Caleta de Fuste do nich niestety nie należy..)
    Poza tym, w tym większym basenie tuż przy wieży woda była zimna i do tego morska (słona), co zupełnie nie zachęcało do kąpieli. Na terenie bungalowów jest jeszcze mały basenik i w nim była ciepła i słodka woda, ale też przez to był bardzo oblegany.
    Być może coś się zmieniło od mojego pobytu, napisz jeśli coś się nie zgadza
  • iit2 17.11.13, 21:00
    Właśnie a jaka jest woda w basenach? morska? Czy w pokojach jest klimatyzacja? A wybór dań,szczególnie jeżeli chodzi o obiady i kolacje,bo mąż lubi dużo i dobrze zjeść? Nie ma problemu z napojami? Są wszędzie dostępne?
  • yendras0 17.11.13, 21:29
    W przynajmniej jednym basenie woda była trochę słona, ale jak się leci kilka tysięcy kilometrów na wyspę na Atlantyku, to można to przeżyć (słodką mamy w polskich aquaparkach).
    O jedzeniu wcześniej napisałem.
  • Gość: Radek IP: *.tktelekom.pl 28.01.14, 10:22
    Witam
    Wybieram się do tego hotelu w marcu. Mam dwa pytania:
    1) czy lepsze są pokoje na parterze czy na pięterku?
    2) czy hotel ma wypożyczalnię samochodów?
    pozdrawiam
  • yendras0 28.01.14, 22:42
    Radek
    1. Apartamenty na parterze są z bezpośrednim wyjściem na taras i wspólny ogród. Te na piętrze mają taras na dachu apartamentów parterowych i zapewniają większą prywatność. Ja mieszkałem na parterze i (może przesadnie) gdy wychodziłem oraz na noc, zamykałem okna.
    2. W hallu przy recepcji jest stolik, przy którym siedzi przedstawiciel rent'a car (nazwy nie pamiętam). Ja po sprawdzeniu kilku ofert pożyczyłem samochód w innym biurze - CICAR.
  • olciap6 13.05.14, 00:54
    Witaj, a gdzie dokladnie jest ta wypozyczalnia aut z ktorej korzystaliscie? Jaka cena wynajmu auta? Jaka wysokośc kaucji i czy trzeba mic karte kredytową czy mozna np gotowką. Rowniez lece do tego hotlu (za tydzień) i mam nadzieje spdzic milo czas :) a moze slyszales cos o rejsie na Lobos? Widziałam ze sa one organizowane,ale czy warto? Z gory dzieki
  • olik81 13.05.14, 13:44
    bylam tam miesiac temu-wychodzisz glownym wyjsciem, skrecasz w lewo i idziesz,mijasz Barcello i za jakis czas po prawej stronie bedzie napis cos tam o clinice lekarskej i tam sa wypozyczalnie,
    na Lobos nie wybieralismy sie
    jak cos-pytaj
    --
  • olciap6 13.05.14, 15:37
    Dziękuję za informacje. Pytanie mam jeszcze jedno-wszyscy mówią tak o tych wiatrach, faktycznie aż tak bardzo tam teraz wieje? Czy wieczorem mozna sie pokusic np na ubranie sukienki i ewentualnie zarzucenie czegos, czy obowiazkowo trzeba cos cieplejszego miec (spodnie dlugie itp)? To moj pierwszy wyjazd na Kanary stad moze te moje pytania wydadzą sie glupie,ale wole się upewnic :) a bylas z jakim biurem? ja lecę z Itaką liniami Travel Service, czy moze lecialas nimi??
  • olik81 14.05.14, 19:18
    -w Caleta nie wialo az tak, w ciagu 2 tyg ostatni dzien byl wietrzny tak to nie wiedzialam o co wszystkim chodzi z tmi wiatrami na Fuercie
    -wieczorami sweterek sie przydawal jak i dluzsze spodnie ale bez przesady
    -lecialam z Itaka, linie Travel Service
    - do Corralejo jechalismy autem, za 3 dni dalismy ok 130 euro,
    -przystanek bliziutko (tam wszystko blisko),choc powiem,ze jak za podroz z muzeum soli zaplacilam za osobe jakos 2, 5 euro a to raptem 3 km wiec chyab bardziej sie oplaca pozyczyc auto
    -baseny slone,woda byla zimna jak dla dzieci cieply ten mniejszy posrod bungalowow,
    -obsluga,animacje ok, naprawde nie bylo na co narzekac, jedzienie super, czysto i czujesz ze jestes gosciem
    -reczniki na basen moza wypozyczyc-kaucja 10 euro,wymiana chyba 3 euro wiec jak masz miejsce bierz swoje, sa pralki wiec mozna jak cos prca i szybko schnie :)
    -mysmy byli autem w Corralejo, przez Grandes Playas czy jakos tak,po drodze wydmy ,Baku Park wodny (ale bez szalu, wiele rzeczy nie mozna itd) oraz w druga strone w Oasis Park ale tam mozna tez autobusem-darmowy jest w obie strony,info na ulotkach, pieszo poszlismy do muzeum soli
    i tyle ale mysmy byli z 3 dzieci w tym niemowlak wiec nam starczylo
    --
  • olciap6 15.05.14, 09:46
    to jeszcze pytanko-jak z temperaturą wody w oceanie? i czy warto brac maskę i rurkę -jest co ogladać pod wodą czy raczej tak średnio i nie warto tego ze sobą tachać ?Dziękuję za wszystkie uwagi i odpowiedzi.Czy ewentualnie jeszcze na coś powinniśmy zwrócić uwagę, coś wiedzieć? Czy hotel mial jakieś minusy czy wszystko było ok?
  • olik81 15.05.14, 18:59
    temperatura była taka jak Bałtyk w lipcu :) widocznośc ok więc jak ktoś lubi to ponurkowac może, widziałam, że ludzie cos tam szukali wiec może coś jest.
    ja się naprawdę zrelaksowałam podczas rejsy katamaranem OBy, wycieczka nie tania ale 4 h naprawde super, delfiny przed dziobem i obiad na pokladzie:)
    dobry krem z filtrem szczegolnie przez pierwsze dni to podstawa!!! :)
    co do hotelu-raz miałam sytuacje,ze przez 2 dni nikt mi nie doniósl reczników,interwencja na recepcji i za 10 min miałam ich stos.ciężko się dogadac czasami przez telefon po angielsku ale daleko nie ma więc można się przejśc :)w recepcji jest czeszka mówiąca po polsku.
    internet platny ale jest wifi w sklepiku w recepcji-kod wisi na tablicy po lewej stronie, co pare dni zmieniany ale jak trzeba to mozna obok przysiasc i ma sie za free :)
    ceny pamiatek, kartek w sklepiku w hotelu taki sam jak na "mieście" lub nawet taniej, ceny jedzenia wyższe, ale niedaleko na deptaku jest Dino a ja się ma autko to w drodze na lotnisko jest duży supermarket.
    co do bezpieczeńtwa-obiekt monitorowany,stróz w nocy spacerujący po terenie,miałam pokój na parterze i nieraz zostawiałam otwarte okna czy balkon, wózek stale stał na zewnatrz i wszystko było ok.uwaga tylko na koty hotelowe bo wchodzą do pokoju.
    karaluchy widziałam, spray na nie pod zlewem ale to niestety normalne w tamtym klimacie i nie była to jakaś plaga tylko pojedynczy osobnik.
    mielism buty na plaże bo nacztałam się, że kamienista itd-nigdy nie użyłam ani ja ani dzieci.
    idac deptakiem , że tak powiem w prawo, dochodzi się do ładnych,piaszczystych plaż (okolice hoteli Elba) ale tam już wieje bardziej.
    nie wiem czy sie przydadza takie info ale napisze.
    mini-golf tańszy od strony oceanu a nie ten jak się idzie w stronę deptaku.
    dobre koktajle w knajpie chyba Pepper koło placu zabaw na deptaku:)
    ciufcia jezdzaca po miescie zatrzymuje sie pod hotelem, bilet 1,50, w dni targu dowozi ale nie ma tam daleko a wybór "markowych" torebek,pasków i okularów ogromny :)

naprawde nie ma sie czy martwic, nam sie bardzo podobalo, obsluga uprzejma,pomocna, uwijala sie jak w ulu, bylismy z malymi dziecmi wiec wymagania mialam i naprawde nie bylo sie doczego przyczepic, jak to w hotelu.szczerze polecam i sama moze kiedys tam wroce.
    aaaa i przed wjazdem wyslalam maila z prosba o pokoj w cichej czesci (nie chcialam miec basenu pod oknem) i wszystko było o co prosiłam.

--
    myślałam żeby wstawić suwaczek tutaj ale potem uświadomiłam sobie,że to debilne
  • yendras0 15.05.14, 21:48
    Olciap
    To już chyba wszystko wiesz.
    Zapraszam jeszcze na fotki z Fuerty:
    foto.onet.pl/404zh,w8kj5j7w5jov,u.html
  • olciap6 16.05.14, 00:26
    oj chyba jeszcze nie wszystko, pojawiły się nowe pytanka ale myślę, że na tym już skończę Was męczyć. Swoją drogą jestem niezmiernie wdzięczna ze tak szczegółowo zechcieliście mi odpowiadać na pytania (P.S. zdjęcia z przyjemnością obejrzałam). Więc jeszcze trzy nowe pytania:
    1. Czy wieczorkiem w tej miejscowości coś się dzieje? Nie chodzi mi o jakieś imprezy, ale czy jest gdzie pospacerować po mieście? Jakieś kawiarenki, restauracje,deptak?
    2. Czy w wyżej wspomnianych knajpkach ewentualnie znajdę wifi? :) Tak przy okazji ;)
    3. Czy wypożyczonym autem można wjechać na prom do Lancarote i tam objeździć wyspę i wrócić?
    4. Czy w wypożyczalniach można się bez problemu dogadać? Dużo czytałam, że jednak sporo ludzi am tam problemy z angielskim. Może po polsku idzie gdzieś się pokomunikować?
    5. Jaką trasę polecacie obrać na objazd po Fuercie? To, że podzielimy to na dwa dni to już wiem, ale może jakieś konkretne miejscowości czy miejsca na trasie są wyjątkowe i powinnam je oznaczyć na mapie?
    Dzięki wielkie po raz kolejny !!! Przepraszam, że tak przytruwam, ale ja jestem z tych osób, które wolą się przygotować przed wyjazdem i wiedzieć z góry na co się piszemy a na co nie powinniśmy liczyć.
  • olciap6 16.05.14, 00:27
    przepraszam z trzech zrobiło się trochę więcej :D
  • olik81 16.05.14, 07:27
    pyt nr 1- hmmm, ja po zaliczeniu mini-disco i ew show w hotelu(calkiem zabawne) szlam spac ale wiem, ze w wielu restauracjach wieczorami sie cos dzieje, a spacer-hmmm, dlugi nie bedzie , to mala miejscowosc chyba ze deptakiem wzdluz oceanu i sa po drodze przytulne kawiarenki
    pyt nr 2- wiele kawiarenek z daleka oglasza,ze ma free wifi-znajdziesz bez problemu
    reszty nie pomoge-nie bylam, auto maz wypozyczal a go teraz nie ma:)
    ja polecam jak pisalam przystanek na grandes playas i na wydmach-to w drodze na corralejo no i muzeum soli w caleta,
    Fuerta niewielka jest,naprawde jak sie jedzie to wszystko jest "zaraz":)

--
    myślałam żeby wstawić suwaczek tutaj ale potem uświadomiłam sobie,że to debilne
  • olik81 16.05.14, 19:09
    a i jeszce jedno- Itaka podaje limit bagazu 15 kg,linie lotnicze w info maja ze 20 kg i tyle tez nam bez problemu akceptowali przy odprawie
    --
  • yendras0 16.05.14, 22:00
    Miasteczko jest spokojne i typowo turystyczne. Główny zabytek akurat "należy" do tego hotelu (stąd nazwa).
    Wieczorami ludzie przesiadują w knajpkach, szczególnie w soboty, gdy samolotami na weekend przylatują Anglicy.
  • olciap6 16.05.14, 22:06
    a orientujesz sie moze czy mozna wypozyczonym na Fuercie autem wjechac na prom i zwiedzic Lance? czy trzeba na jednej wyspie wynajac jednoa na drugiej kolejne?
  • yendras0 16.05.14, 22:55
    Nie wiem, nie interesowałem się tym.
    Byłem wcześniej na Lanzarote i polecam ją jako wyspę ciekawszą od Fuerty.
    Wycieczka (transfer) na Lanzarote, oprócz kosztu, zajmie Ci sporo czasu i niewiele zwiedzisz. Ale oczywiście decyzja należy do Ciebie.
  • olciap6 13.05.14, 19:09
    w związkuz tym, że pojawił nam się nowy wątek do zwiedzenia podczas planowania wyjazdy, pojawiły się i kolejne pytanka. Może mi pomożesz :)
    1. Czy orientujesz sięmoże jak daleko od hotelu jest przystanek autobusowy i czy mozna bezposrednio z niego dojechac do Corralejo?
    2. Jaki był mniej wiecej koszt wynajmu auta?
    3. Moze orientujesz sie w mozliwosciach dotarcia na Lancarote ( jaki koszt promu co ile czasu kursuje itp)
    4.Jak w hotelu z obslugą, animacjami, basenami? Ciepła woda? Jedzenie smaczne?
    5. Czy są reczniki rowniez przy basenach, na plazy czy trzeba brac swoje?
    6. Jesli Fuwerte zwiedzac autem np w dwa dni to jaką trase najlepiej obrac? jakie meijsca najbardziej są godne obejrzenia?
    Z góry oromniaste dzieki !!!
  • yendras0 13.05.14, 19:35
    Wypożyczalnia Cicar jest przy głównej ulicy - wychodząc z hotelu w lewo i w lewo: Avda del Castillo. Opel Corsa kosztował 30 EUR za dobę, bez kaucji i karty.
    Na Lobos nie byłem.
    Na Lanzarote byłem wcześniej, również z Itaką - warto wybrać się na tydzień i też samochodem zwiedzić wyspę.
  • yendras0 16.05.14, 22:39
    W wypożyczalni dogadasz się po angielsku. Problemem bywa zazwyczaj umowa wynajmu, z różnie opisaną opcją ubezpieczenia.

Ja samochód wypożyczyłem na trzy dni. Wymienię najciekawsze punkty.
    1. N.P. Corralejo Dunas, El Cotillo, La Oliva.
    2. Mirador de Morro Velosa, Betancuria, Vega de Rio Palmas, Pajara, Ajuy, Salinas del Carmen.
    3. Las Playitas, La Pared, Moro Jable, Playa de Sotavento, Costa Calma.

• olciap6 29.05.14, 21:08
    Witam, rowniez wrocilam z Fuerty z tegoż hotelu, chętnie udzielę informacji jeśli ktoś będzie potrzebował :)
    Mnie bardzo pomogły te zawarte tutaj. Ogólnie pobyt świetny i polecam to miejsce !!!
  • yomodeus 02.06.14, 09:53
    Resort jak najbardziej w porządku, Animacje dla dzieci, jedzenie i lokalizacja świetne, uwaga na opcje Half Board na obiadokolacji płacimy za napoje piwo soki itp
  • expertour 02.06.14, 10:32
    Witam, na całym świecie w opcji HB do kolacji napoje płatne. Ten resort Z Niemiec na lipiec 2014 wychodzi od 2000 PLN/osobę/14 nocy. Napisz na expertour@wp.pl Kanary z Belina i Lipska w promocji wyloty do 14.07. potem już drożej.
  • Gość: yomodeus IP: 109.76.4.* 02.06.14, 10:49
    Gdybym wczesniej wiedzial ze tak jest w opcji HB zdecydowal bym sie na all w sumie 70 € poszlo na napoje dla 4 osob czyli polowa kwoty za All Inclusive ... ale I tak jestesmy bardzo zadowoleni z pobytu w tym osrodku polecam wypozyczalnie na przeciwko hotelu Barcelo 36 euro za seata Ibize foteliki wliczone w cene a
  • expertour 02.06.14, 10:51
    Ja osobiście od 2 lat jeżdżę bez wyżywienia - 25 euro na dzień starczy na jedzenie z alkoholem dobrym a nie hotelowym. Johnnie Walker Black 25 euro/litr.
  • expertour 02.06.14, 10:53
    Napisz do mnie na przyszłość mam za 260 euro za samochód na 14 dni na lotnisku, jesteś niezależny od przylotu do wylotu. Auto Opel Corsa 5 drzwiowy.
  • Gość: sylvii.b IP: *.internetia.net.pl 13.02.15, 12:38
    Witam wybieram się do tego hotelu w czerwcu 2015r. proszę o informację czy przy zameldowaniu w tym hotelu jest wymagana kaucja jeśli tak to w jakiej wysokości?
  • olciap6 13.02.15, 13:59
    w maju 2014 nic takiego nie było, jeśli już to za dodatkowe ręczniki na basen.
  • aniakp 16.02.15, 12:43
    Witam, mam kilka pytań odnośnie w hotelu i mam nadzieje że tak jak zawsze piszący na forum pomogą:)
    Cztery laya temu byłam w horelu obok Barcelo Castilo czyli w hotelu Barceko Fuerteventura Thalasso i spa- pobyt super. Teraz myślę o Barcelo castilo i w związku z tym kilka pytań do tych którzy hotel odwiedzili
    - czy pokoje oferowane przez Itakę sa odnowione
    - czy tak jak zapisane jest na stronie hotelu alkohole sa także międzynarodowe
    - na stronie wymienionych jest kilka barów i restauracji czy wszysskie dostepne sa w opcji all
    Z góry bardzo dziękuje i mam nadzieje, że kolejny raz na ukochanej wyspie dojdzie do skutku.
  • olciap6 16.02.15, 17:27
    Witam, chętnie pomogę, bylismy tam w maju 2014. Niestety pokoje oferowane Polakom są dużo gorsze niż te oferowane Niemcom :) Niemniej jednak nie uważam, żeby to był jakiś zły stan. Przede wszystkim Hotel Barcello Castillo to nie budynek hotelowy tylko bungalowy rozłożone po dwóch stronach ulicy. Te lepsze zawsze dostawali Niemcy. Te które my mieliśmy również były zadbane, składały się z salonu, sypialni, aneksu kuchennego, łazienki i tarasu. Przynajmniej nasz domek i znajomych był w bardzo dobrym stanie, tyle tylko że np te dla Niemców miały wanne-jackuzzi przy tarasie na zewnątrz :) W polskiej strefie tego nie było ;)
    Alkohole w cenie All inclusive są wybrane ale nie wszystkie, np są różne rodzaje whisky, drinków- część jest w all, część z dopłatą. Wszystkie bary poza jednym są w All. La Perlita (nie wiem czy dobrze zapamiętałam nazwę), ten przy plaży jest odpłatny. Fajne jest to, że w barze tym ptrzy basenach, otwartym wieczorem można sobie samemu robić drinki, więc nie dostaje się ich rozwodnionych, tylko można sobie samemu nalać tyle ile czego potrzeba. Duży plus również za jedzenie-był duży wybór i bardzo smaczne. W razie pytań można pisać bezpośrednio do mnie, chętnie odpowiem. moj mail pietrzak.aleksandra@wp.pl Pozdrawiam i zycze miłego pobytu.
  • aniakp 17.02.15, 09:15
    Pani Aleksandro pozwoliłam sobie wysłać zapytania na Pani pocztę -pozdrawiam
    Innych uczestników forum także proszę o info o hotelu.
  • Gość: sylvii.b IP: *.internetia.net.pl 07.04.15, 18:40
    Witam czy ktoś się orientuje jak dotrzeć do tego hotelu z lotniska? Czy są jakieś autobusy? Ewentualnie jaki jest koszt taxi?

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Booking.com
Nakarm Pajacyka