Dodaj do ulubionych

Tereryfa solo

IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 26.04.14, 19:40
Witam,w tym roku niestety spedzę wakacje samotnie i zastanawiam się,czy bezpieczny jest wyjazd w pojedynkę na Teneryfę?
Za wszelkie wskazówki i odpowiedzi bardzo dziękuję!
Edytor zaawansowany
  • Gość: jasiu... IP: *.unitymediagroup.de 26.04.14, 19:56
    Bardzo bezpieczny. To chyba najbezpieczniejszy region na spędzenie urlopu. Przy okazji - na towarzystwo nie licz. Chyba że znasz niemiecki i lubisz ludzi po siedemdziesiątce.
  • 29.04.14, 09:21
    Jasiu, co ty wygadujesz. Ja tam częściej angielski słyszałam niż niemiecki i widziałam ludzi w różnym wieku, ale dodam, że byłam w wakacje.
    Też uważam, że jest to bezpieczne miejsce na wakacje :)
    --
    ***Gwiazdy 2001*** - miejsce spotkań dla rodziców trzynastolatków
    Austria - miejsce spotkań dla pasjonatów tego pięknego alpejskiego kraju
  • 28.04.14, 14:51
    od kilku lat wyjeżdżam sama (Kanary, wyspy greckie), znam niemiecki :)) i nie narzekam na wakacje. Jedynym minusem jest dopłata do pokoju :(
  • Gość: xxxx IP: *.centertel.pl 29.04.14, 17:45
    Bezpieczeństwo - bardzo na plus. Minus to zwykle duże dopłaty do jedynek w porównaniu np z Turcja. Też uważam ze Niemców jest B mało np.w Playa Amwricas. Teraz dokąd się nie pojedzie to wszędzie Angole i Ruskije cielawjeki. Niemcy są strasznie schematyczni - Majorka i Alanya, woli taki 5 raz do Alanyi niż do ładniejszego Bodrum. W Bodrum zresztą jest tak mało Niemców ze wielu Tuekow 2 słow po niemiwcku nie powie
  • Gość: Nelly IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 01.05.14, 18:26
    Dzięki za wskazówki.Ja towarzystwa i przygód nie zamierzam tam szukac,jadę tylko odpocząć.Gdy bede szukac takich atrakcji to pojade do krajów arabskich :-).Jeśli chodzi o ta dopłatę do pokoju,to wszystko wiem,liczę się z tym Zależy mi tylko na infirmacji czy jest to miejsce BEZPIECZNE i czy coś mi nie grozi :-)
    pozdrawiam i dziekuje!
  • Gość: tess IP: *.opera-mini.net 01.05.14, 20:04
    Bez przesady. Akurat Hiszpania to bardzo dobry pomysł na wyjazd w pojedynkę. Obawiać mogłabyś się gdybyś wybrała Egipt, Turcję, Tunezję, Izrael ... no generalnie w UE ja jakoś czuję się bezpieczniej.
  • Gość: Nelly IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 02.05.14, 20:32
    Wielkie dzięki,od teraz jestem spokojniejsza :-) pozdrawiam!
  • 02.05.14, 22:20
    w tym roku jadę na Djerbę (solo) mam nadzieję, że wakacje będą równie udane
    --
  • 04.05.14, 12:38
    Potwierdzam, że jedynym minusem, jeśli chodzi o samodzielne wyjazdy, są dopłaty do jedynek. Nie masz się czego obawiać, wystarczą rozsadek i ostrożność niewykraczające poza prezentowane w kraju, acz może nieco więcej otwartości, jednak to Hiszpania.:)
  • 02.06.14, 13:42
    Proszę się niczego nie bać, bardzo spokojna wyspa.
  • 02.06.14, 15:33
    Pewnie już post factum, ale sama w pojedynkę spędziłam super 2 tygodnie na Teneryfie. Jedne z najlepszych wakacji, jakie pamiętam. Polecam hotel Barcelo Santiago z pięknym widokiem na Los Gigantes. Bardzo dobry standard, brak piaszczystej plaży, a przez to brak rodzin z dziećmi (czytaj - święty spokój :-). Kilka skalistych zatoczek, gdzie można poleżeć na rozgrzanej litej skale albo popływać w oceanie (który swoim szumem w nocy tuli człowieka do snu). Okolica spacerowa. Przy wyjściu z hotelu jest kilka wypożyczalni samochodów, koszt z tego co pamiętam ok. 30 euro/dzień. Warto wziąć choćby na 2 dni i pozwiedzać północną część wyspy (w tym oceanarium). Polecam spacer pięknym wąwozem Masca i oczywiście wyjście na Teide. Warto również wybrać się na La Gomerę.
  • 02.06.14, 15:34
    No to świetnie.
  • Gość: jasiu... IP: *.unitymediagroup.de 02.06.14, 16:22
    Naprawdę podziwiam, jak czytam: "Kilka skalistych zatoczek, gdzie można poleżeć na rozgrzanej litej skale albo popływać w oceanie".

Po pierwsze, dzieci - w tym wydzierających się maluchów - akurat w hotelu o którym piszesz nigdy nie brakowało. I fajnie, ja lubię dzieci i nie przeszkadza mi ich wrzask. Moje kiedyś też wrzeszczały.

Po drugie - faktycznie, jest tam kilka zatoczek, jednak pływanie w nich, choć możliwe wymaga trochę umiejętności i odwagi. Z jednej strony gwałtownie uciekające dno, z drugiej bardzo silne fale tzw. "wciągające" i to przy samym brzegu. Faktycznie zabawy dla dzieciaków nie ma, ale jak się pokona strach, no i z dala od skał pływa, to jest względnie bezpiecznie.

A piasek jest, drobniutki, tylko czarny. Lepsze warunki do kąpieli są np. za portem, w stronę skał.
  • 02.06.14, 16:36
    Z Niemiec na Kanary latają samoloty rejsowe Condor, Air Berlin, TUI FLY, Germania, Sun Express Deutschland, czy są turyści czy nie one i tak lecą.
  • 02.06.14, 23:23
    a co to ma do tematu wątku ?
  • 12.09.14, 23:31
    Jesli ktos szuka fajnych pomyslow na miejcu polecam stronke www.abcbooker.com/top-things-to-do/

Nie pamiętasz hasła lub ?

Zapamiętaj mnie

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.