Dodaj do ulubionych

Teneryfa w lutym

04.09.14, 17:51
Witam Wybieram się w lutym na Teneryfę i bardzo proszę o informację który hotel w tym okresie ma podgrzewany basen.
Obserwuj wątek
    • iziula1 Re: Teneryfa w lutym 04.09.14, 20:36
      Znajdziesz to w opisie każdego hotelu. Jeśli takiej adnotacji brak oznacza to brak podgrzewania.

W zeszłym roku byłam w Luabay Puerto Santiago i baseny były podgrzewane. Ale czy tak jest i będzie w 2015? Nie wiem.
      • expertour Re: Teneryfa w lutym 05.09.14, 06:53
        To fakt, że w opisie jest informacja o podgrzewaniu basenu. Ale w zeszłym roku w grudniu byłem w słabym hotelu z podgrzewanym basenem na Lanzarote. I był podgrzany ale do 18-19 stopni, że nie szło wejść. Drugi przykład styczeń tego roku Teneryfa. Hotel Aquamarina Golf niby 4*. I co basen na zewnątrz brak podgrzewania. W budynku był mały brodzik ok.12 na 8 z głębokością 1,5 m otwarty tylko kilka godzin dziennie, niedziele zamknięty i jak małe dzieci miały się kąpać. To że basen jest podgrzewany to trzeba sprawdzić który no i wybrać w lepszym hotelu żeby się nie zdziwić jaką ma temperaturę po podgrzaniu.
        • iziula1 Re: Teneryfa w lutym 05.09.14, 09:55
          E tam, 18-19 stopni to dobra temperatura ;)
          Jak przyjezdzasz z Polski w srodku zimy i to z okolic Suwałk czyli polskiego bieguna taka woda jak w wannie :D

A tak na serio to w takiej temperaturze wody ja czy mój mąż możemy pływać. Natomiast brodzik dla malucha musi być super podgrzany. Warto to sprawdzić lub wysłać mail do wybranego hotelu i zapytać o temp.wody w basenie.
          Polecam sieciowke hoteli H10.
          --
          "Nigdy nie powiedziałem, że nie jesteś dobry w tym, co robisz... Po prostu to, co robisz, jest bezwartościowe."
          by Sheldon Cooper
        • Gość: mechan Re: Teneryfa w lutym IP: *.multi.internet.cyfrowypolsat.pl 05.09.14, 14:55
          18-19 stopni to chyba przesadziłeś, wydaje mi się, że tyle ma woda na kanarach w zimie bez podgrzewania.
          W 2012 byłem w Luabay Costa Los Gigantes w Puerto Santiago i basen był podgrzewany konkretnie, moje dzieci nie chciały wychodzić, sądzę, że woda mogła mieć nawet 26-28 stopni, z kolei na Lanzarote w THB Royal faktycznie woda była podgrzewana ale do jakichś 21-22 stopni.
          • iziula1 Re: Teneryfa w lutym 05.09.14, 16:44
            Mechan, ja też był w tym hotelu w 2012 styczeń-luty przez dwa tyg.
            I oceniam go na duży plus. Baseny, obsługa , struktura zabudowy, windy....jedynie trafiłam na koszmarny okres zmian na kuchni. Jedzenie było koszmarne :(.

Woda była podgrzewaną konkretnie, brodziki cieplutkie, baseny spore, pokoje czyste.
            Sama miejscowość godną polecenia-spokojna.

Polecam jeszcze H10 w Costa Adeje.
            • mechanss Re: Teneryfa w lutym 05.09.14, 19:58
              Ja byłem dokładnie 14-28.I.2012. Jedzenie było OK, pamiętam tylko, że bywały spore kolejki do posiłków, jak odjeżdżaliśmy to otwierali nawet drugą jadalnię na przeciwko. Ale hotel był niezły, mój syn był bardzo zadowolony, bo była niezła ekipa do codziennej gry w piłkę. Fajne animacje przy basenie, i było bardzo, bardzo ciepło, prawie upalnie. Mieliśmy tez ładnie położony pokój z widokiem na La Gomerę, której szczyt przeważnie stał w obłoku wyglądając, jakby był na nią nabity :-)
              A jak Twoje poszukiwania lotów na GC?
              • iziula1 Re: Teneryfa w lutym 05.09.14, 21:40
                Przeszła mi koło nosa super okazja bo mąż radził poczekać...no to poczekalam ;) i od wczoraj drożej o ok. 400 zł za moją rodzinkę.
                Ale znalazłam opcje przez Londyn, nasz LOT szykuje promocyjne połączenia na GC.

Za Berlinem przemawia fakt, że spotkalabym się wtedy z bliskimi przyjaciółmi.
                Więc albo Berlin albo Londyn z przesiadką i krótka przerwa na zwiedzanie.

A jak Ci idzie z hotelami?
                Też dostajesz oferty kup teraz bo 70% pokoi zajętych ;)
                --
                "Nigdy nie powiedziałem, że nie jesteś dobry w tym, co robisz... Po prostu to, co robisz, jest bezwartościowe."
                by Sheldon Cooper
                • Gość: mechan Re: Teneryfa w lutym IP: *.multi.internet.cyfrowypolsat.pl 06.09.14, 20:56
                  Zrobiłem rezerwacje 2 hoteli, po tydzień w każdym, ale traktuję je jako wstępne, aby coś już było, mam możliwość bezpłatnego anulowania ich do końca roku, jeli znajdę coś, co mnie bardziej przekona.
                  Są to: Hotel Monte Feliz w San Agustin, oraz Hotel Riosol w Puerto Rico.
                  Dodatkowo w stronę "tam" mam 2 dni w Barcelonie także na zwiedzanie, także zrobiłem już rezerwację w Guest House Casa Consell. Byłem już tam w ub rokui to dotychczas jedno z lepszych miejsc w jakich zdarzyło mi się w BCN nocować, nieźle położony, w nienajgorszej cenie, bardzo miła obsługa i przede wszystkim nie jest to typowy hotel a pokoje położone w zwykłej typowej barcelońskiej kamienicy. Chciałbym tym razem przejechać się wreszcie kolejką linową na wzgórze Montjuic.
                  A rezerwację traktuję naprawdę jako wstępne, bo już je raz zmieniałem :-)

• iziula1 Re: Teneryfa w lutym 06.09.14, 22:20
                    Te same hotele obserwuje :)
                    Feliz, podoba mi się lokalizacja. Riosol ma nieduży basen. I ciekawe widoki. Na zdjęciach zamieszczonych przez te hotele widać rodziny z dziećmi.

Dodatkowo hotel Timanfaya ( bungalowy z prywatnym wejściem , na obrzeżach miasteczka ) ale design podejrzany ;) . Za bardzo wyszukany, a nie chce trafić z dzieci do hotelu dla dorosłych.
                    --
                    by Sheldon Cooper
                    • Gość: mechan Re: Teneryfa w lutym IP: *.multi.internet.cyfrowypolsat.pl 07.09.14, 10:24
                      Ja patrzę na oceny i wyfiltrowuję oceny rodzin z dziećmi, oba hotele mają w miarę przyzwoite te oceny. Oba mają także przyzwoity metraż pokoi (Monte Feliz - 60 m kw, Riosol - 45 mkw.)
                      Monte Feliz jest jednak patrząc na google maps w okolicach jakiegoś niedużego lotniska, ale chyba jest to bardziej aeroclub i nie ma tam żadnych lotów rejsowych, więc nie powinno być szczególnie uciążliwe.
                      Co do Apartamentów Timanfaya, to właśnie mają niewielki metraż, 15 mkw i 2 sypialnie, to muszą być straszne klitki, są jeszcze ciekawe apartamenty Koala, oraz Dunas Mirador w Maspalomas, ale także ich niewielki metraż mnie odstrasza.
                      Z kolei Riosol jak sprawdzałem jest położy ponad 100 m n.p.m, czyli praktycznie od morza jest ostro pod górę. Podobnie jak Luabay w Puerto Santiago, tylko 2 razy wyżej. Widać to także na tych ładnych zdjęciach basenu, są zrobione tak, że widać basen i jakby zaraz dalej było morze, w praktyce jest to strome zbocze. No ale trochę treningu dobrze zrobi, żeby nie złapać na urlopie dodatkowych kg :-) w ostateczności planuję pożyczyć na cały pobyt auto.
                      Reasumując jest duża szansa, że już przy tych hotelach zostanę, ale nie zamykam sobie drogi, gdybym znalazł coś lepszego. Im dalej od wakacji, tym więcej ludzi będzie planowało już urlopy zimowe i miejsce przybywać napewno nie będzie, ale w to, że jest już 70% zarezerwowanych, to nie uwierzę :-)
                    • Gość: mechan Re: Teneryfa w lutym IP: *.multi.internet.cyfrowypolsat.pl 07.09.14, 10:33
                      Jeszcze co do hoteli dla dorosłych, to jest ich kilka w San Agustin przy La calle Jasmines, w Maspalomas i Playa d Igles jest ich już bardzo wiele, ale też są z tego co widzę w miarę zgrupowane.
                      Swoją drogą, co na to np. Transparency International, które orzekło, że właściciel restauracji w Sopocie, który w wywiesił sobie na drzwiach lokalu kartkę "nie obsługujemy Rosjan" łamie prawo? NA GC pełno jest Hoteli "Adults only" lub "Gay only", dla mnie to bardzo podobna sytuacja, chociaż z drugiej strony lepiej być ostrzeżonym i nie trafić niechcący jako hetero i jeszcze z dziećmi w takie towarzystwo.
                      • bemeta troche info 07.09.14, 13:27
                        Tak sledzadz watek,
                        szczerze mowiac to Puerto Rico to bym sobie odpuscil zupelnie, wiekszosc apartamentow to lata 70te, ostro pod gore, male baseny, bez samochodu raczej nieciekawie. Poza tym to naprawde podupadla miescina, takie miejscowe Detroit. W ostatnich 5 latach wylaczono z eksploatacji turystycznej prawie 30 kompleksow, przestarzale i nierentowne, i nikt nie ma pomyslu co z tym fantem zrobic.
                        Tam gdzie piszcie o apartamentach 15 m2, to pomylka to pewnie sam salon z kuchnia, ale i tak nie warto moim zdaniem.
                        Koala, pewnie chodzi o Koala Garden, bylem tam dwa razy, bardzo przestronne apartamenty, fajne baseny, ale trzeba sie przyjrzec polozeniu, do oceanu godzina z buta przynajmniej. Ale naprawde podobalo mi sie wielkosc i wyposazenie, w sypialni dwa lozka queen size. Mi akurat ta odleglosc nie przeszkadzala chcialem zeby sie dzieciaki na basenach wyszalaly pod okiem, przy plazy to akurat mieszkam. To prawie 400 albo lepiej apartamentow ale podzielone jak serek wokol takiego wielkiego ronda, w dlugie weekendy o parkowaniu zapomnij, i jak sie zjada lokalsi to o spokoju rowniez zapomnij, ale to dotyczy wszystkich tanszych miejscowek.
                        Koala jest jakies 200 metrow od Holiday World, takie wesole miasteczko, bary, disco, restauracje i inne rozrywki, ale w nocy nie slychac halasu.
                        Monte Feliz, uwazam ze slabe polozenie, daleko do plazy. Lotniskiem nie ma co sie przejmowac to sportowy aeroclub, stad startuja te samoloty co lataja z bannerami nad plaza i moze jeszcze jakies turystyczne przeloty, absolutnie nie jest to uciazliwe.
                        Mechan, 27 wrzesnia w Mogan Pueblo jest koncert Efecto Pasillo... heheh.
                        O przypadkowe wyladowanie w kompleksie dla gejow sie nie martw, sa cholernie drogie, no i nie ma opcji dla rodzin, haha.
                        Jest jeden fantastycnie wyposazony osrodek dla milosnikow bdsm, naprzeciwko Yumbo... moze to?
                        Pozdrawiam z Puerto de Mogán,
                        bart.
                        • iziula1 Re: troche info 07.09.14, 15:05
                          Dzięki, opinia o Puert Rico cenna bo uparlam się na tą lokalizację. Muszę zmienić swoje wytyczne.
                          Podoba mi się Puerto De Mogan, jeszcze tam poszukam.
                          Monte Feliz- mamy zarezerwowany apartament rodzinny , dwie sypialnie, 80 m2. Lokalizacja na uboczu ale w planach samochód na cały pobyt.
                          Co do tego hotelu ja nie jestem przekonana, wolę mniejsza wygodę na korzyść lokalizacji natomiast mój mąż woli lepsze wyposażenie pokoju...no cóż musimy wypracować jakieś kompromisy ;)
                          Bemeta, a co możesz powiedzieć o Taurito? Niewielka miejscowość więc może i plaża nie będzie zatłoczona. Czy infrastruktura typu sklepy, restauracje, punkty farmaceutyczne są na miejscu? Na zdjęciu widać park wodny, kilka hoteli i chyba market.
                          Pozdrawiam
                          --
                          by Sheldon Cooper
                          • piela12 Re: troche info 07.09.14, 19:36
                            Byłam w Taurito dwa lata temu: plaża zupełnie niezatłoczona, chyba punkt farmaceutyczny był, market i kilka sklepów. Nie widziałam natomiast żadnej restauracji - być może wszystkie hotele maja w opcji all? Na wieczorne spacery wzdłuż wybrzeża ten nie licz - plaża ograniczona skałami. Bardzo fajny aquapark i wieczorne animacje dla wszystkich tymczasowych mieszkańców wioski Taurito. Zarówno my, jak i znajomi byliśmy zadowoleni
                        • Gość: mechan Re: troche info IP: *.multi.internet.cyfrowypolsat.pl 07.09.14, 17:22
                          Dzięki Bemeta, że się wtrąciłeś, szczerze, to liczyłem na Twoje opinie wiedząc, że mieszkasz na GC. W kwestii Puerto Rico, być może masz rację, ale plaża, która tam jest, nie ta portowa, tylko ta bardziej na północ... wydaje się, że woda w zimie powinna być tam cieplejsza niż gdziekolwiek indziej w oceanie, bo z otwartym oceanem ma połączenie jakieś 50 m tylko czyli praktycznie basen tylko z naturalną wymianą wody z otwartym oceanem. Ja i moje dzieci zdecydowanie preferujemy kąpiel w oceanie niż w basenach. Żona woli tam, gdzie cieplej.
                          Powiedz, gdybym zapytał Cię, kryteria mniej więcej określiłem, to co byś polecił? Nad Koalą cały czas się zastanawiam, ale odstrasza mnie właśnie odległość od oceanu i te ronda. W linii prostej nie jest tak daleko, jak klucząc po tych wszystkich uliczkach. Jak dla mnie 1-1,5 km z buta od plaży to max co zaakceptuję.
                          • bemeta troche info cd. 13.09.14, 18:47
                            No wiec tak jakos sie nudzilem dzisiaj i podjechalem do Puerto Rico w ktorym dawno nie bylem. Moze troche za wielka armate wytoczylem ale podtrzymuje ze jako miescowka do siedzenia na miejscu to slaba jest, ale faktycznie plaza o ktorej pisal mechan niezle wyglada. Faktycznie poprawili oswietlenie, asfalt itd, ale czy to turyscie polepszy pobyt sam nie wiem. Potem przyszlo olsnienie, Riosol nie jest zle, fantastyczne widoki przy sniadaniu, reszty serwisu nie znam wiec nie ocenie, wiem bo kiedys sie tam obudzilem, haha. Jeszcze raz podkresle ze sa to subiektywne oceny, jako baza wypadowa i na plaze Puerto Rico moze byc akceptowalne, podobnie jak Playa de Tauro (nie mylic z Taurito).
                            Jezeli chce sie tam tylko spac wzglednie podziwiac ocean przy porannej kawie to jest ok. Polecam sprawdzic Servatur Puerto Azul Amadores, nie pamietam przed renowacja ale zalozyciel Servatur byl moim profem na univerku i wiem ze to pedant i wspanialy wykladowca. Na fotkach wyglada ladnie.
                            Odnosnie Puerto de Mogan, to mala miescina gdzie po zmroku niewiele sie dzieje, ale jest taki powiedzmy pensjonat, La Casa Lila, gdzie mozna sie zalokowac w typowej miejscowej atmosferze.
                            Ostatnio bylem w Rivera Marina w Playa del Tauro, i bardzo mi sie podobalo, spokoj, super widok na dawny camping Guantanamo i w oddali Playa Amadores, teraz juz nie ma lokalsow wiec jest spokoj i cisza.
                            Pozdrawiam,
                            bart.
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Booking.com
Nakarm Pajacyka