Dodaj do ulubionych

tanie loty

21.06.16, 00:28
zupełnie nie wiem jak się do tego zabrać, rodzina 2+3, zamarzyło nam się na początku listopada poczuć trochę lata - Lanzarota albo Fuerta, najlepiej obie, mieszamy na południu Polski, nie kupowałam jeszcze tanich linii, ale z tego na co patrze dzisiaj to nic nie jest tanie, prosze o poradę, pomoc :)
Edytor zaawansowany
  • ja.s.i.u 21.06.16, 09:58
    Może inaczej. Ile chcesz wydać za urlop dla rodziny 2+3 i na jak długi okres chcesz jechać? Jeszcze drobiazg. Dojazd na lotnisko, to też koszty przy takiej rodzinie, więc podaj, z którego lotniska chcesz wyjechać. Jak na razie, za mało danych, żeby ci pomóc.
  • wajdi1 21.06.16, 12:45
    lotnisko w Polsce - Kraków albo Katowice, chcemy lecieć na ok 10-12 dni, mam 10000zł. nie wykluczam żadnej wyspy, chociaz najbardziej krecą mnie te piaszczysto wylkaniczne klimaty. dziękuję.
  • ja.s.i.u 21.06.16, 13:15
    To jest możliwe, z tym że moim zdaniem musisz szukać raczej przez biuro. Na Kanarach w zupełności wystarczą 2 posiłki w hotelu (nie musi być All Inclusive). Tak sobie wpisałem na www.travelplanet.pl/ i wyszło mi przy 3 dzieci (przyjąłem że wszystkie powyżej 2 lat) Jandia Golf za dwa tygodnie z dwoma posiłkami od 11 października 12540 zł. To oznacza, że jak zapolujesz na lasta, to powinno się udać do tej ceny zejść. Aha, w biurach można się oczywiście targować, bo lepiej na kliencie zarobić mniej, niż nic nie zarobić, dlatego ja na twoim miejscu próbowałbym skontaktować się właśnie bezpośrednio z biurami, że chcesz np. dwa tygodnie dla rodziny, ale w cenie nie przekraczającej 10 tys. Powinno się udać.

Niby z Krakowa masz bezpośredni lot na Teneryfę ryanairem, ale nie sądzę, żebyś kupił bilety taniej, niż je kupują biura turystyczne hurtem. Poza tym one mają też np. zniżki w hotelach, a na kwaterę prywatną to w tych kierunkach raczej nie licz. Dwa tygodnie, bo tak kalkulują polskie biura podróży cenniki.

Problem w trójce dzieci. Oferty łączonych lotów (np. przez Mediolan, czy lotniska Hiszpańskie, a nawet Weeze) przy dzieciakach raczej nie będą możliwe do zrealizowania. Wymęczą się tylko oczekiwaniem na lotnisku przesiadkowym, a tylko tak byłoby najtaniej.
  • wajdi1 21.06.16, 21:40
    Super, tak będę robić, uda sie to sie uda a jak nie to czegoś sie nauczę. A jeszcze pytanie o biura podróży z Czech albo Niemie, opłaca się tam szukać? Do Ostrawy mam ok godziny jazdy.
  • Gość: gosc IP: *.dynamic.chello.pl 21.06.16, 13:53
    olej biura podróży.
    wizzair z katowic na i z lanzarote - koszt 3-3,5 zł dla całej piątki. bagażu rejestrowanego nie bierzecie bo drogi tylko na miejscu kupujecie klapki, parasol plażowy i np. pieluchy.
    14 dni w hotelu 3* (raczej słabszym, ale będzie miał wszystko co potrzeba, łącznie z ręcznikami i kocem na plażę) z basenem, bez wyżywienia - 2,500 zł, lub ze śniadaniami ok. 3,5 t. zł.

zostaje wam na obiady i zwiedzanie wyspy 3-4 000zł. samochód na 14 dni - 1 200zł (już z paliwem), a może się przydać jak chcecie pojeździć po wyspie (moim zdaniem warto), ale jak nie chcecie na całe 2 tygodnie to spokojnie w 3 dni objedziecie wszystkie atrakcje wyspy, wtedy koszt auta ok. 3-400zł.
    10 000zł spokojnie wystarczy jak nie jesteście przesadnie wybredni, a standard i wrażenia z wycieczki i tak będą lepsze niż nad naszym pięknym Bałtykiem.
  • wajdi1 21.06.16, 21:42
    to też ma sens, taki właśnie był pierwotny pomysł
  • ortpol 05.07.16, 00:54
    FuertE, a nie Fuerta!!! Ludzie! Chcecie lecieć a sami nie wiecie gdzie. Wyspa nazywa się FuertEventura!!! Aż oczy bolą...

P.S. Wulkan na Teneryfie to Teide a nie Teida :D

--
    Pozdrawiam serdecznie

O.
    A ja latam z Rzeszowa ;)
  • ja.s.i.u 05.07.16, 18:29
    No widzisz, nie masz racji. Nie znasz się na ortografii.

Jeśli już używasz popularnych skrótowców, to wiedz, że są zasady, według jakich się je tworzy.

Fuerteventura, ale jeśli ktoś chce zrobić z tego polski skrót, to właśnie Fuerta!

Dokładnie tak samo, jak matematyka, ale mata, a nie mate. Nie mówiąc o tym, że fiza, a nie fizy!

Do pierwszej części wyrazu dodaje się końcówkę, jednoznacznie wskazującą na rodzaj danego rzeczownika.

Dlatego gdybyś na siłę chciał zrobić skrótowca od wyrazu ortografia, to będzie może "orta", ale na pewno nie "orto", co by sugerowało rodzaj nijaki!

To tak na marginesie, nie jestem polonistą!
  • Gość: Piotr IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 05.07.16, 19:20
    Ja zazwyczaj jeżdżę na własną rękę, w przypadku Kanarów, Majorki, za każdym razem było to opłacalne w stosunku do ofert biur podróży (wyloty Kraków, Katowice, oczywiście lowcosty). Planuję wyjazd pół roku wcześniej, śledzę loty, ceny hoteli i oczywiście ceny biur podróży. Nawet przy ich lastach wyszło mi taniej na własną rękę. Wszystko jednak zależy od kierunku (np. na taką Samos w Grecji nie opłacało się kombinować po swojemu, polecieliśmy z biurem).
    Za każdym razem pakuję się w bagaż podręczny, spokojnie można zabrać niezbędne rzeczy, kwestia wprawy w pakowaniu. Z Krakowa masz też Gran Canarię i Teneryfę, choć moim zdaniem najciekawsza jest Lanzarote (potem Teneryfa koniecznie z rejsem na La Gomerę).

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Booking.com
Nakarm Pajacyka