Dodaj do ulubionych

Z tą pogodą na Fuercie

26.03.19, 22:22
Hm, jak to jest? Owszem, mam pewne doświadczenie z Kanarami, włącznie z Fuertą, ale z tą ostatnia tylko z marca (codziennie trochę chmur, trochę słońca).
Ostatnio się trochę zaniepokoiłem - czyżby jednak klimat podobny do północnej Gran Canarii? A nie południowej?
en.wikipedia.org/wiki/Fuerteventura#Climate
en.wikipedia.org/wiki/Las_Palmas#Climate
Chodzi o porównanie czasu kiedy jest słonecznie.
Przewodnik mówił, że Fuerta ma 340 czy 350 dni w których choć trochę świeci słońce. Ale martwię się o wrzesień. Tylko jakieś 2/3 słońca? Wiem, że to nie Cypr czy Rodos. Jakie macie praktyczne odczucia, doświadczenia?
Obserwuj wątek
    • jusytka Re: Z tą pogodą na Fuercie 07.04.19, 10:35
      Ja osobiście byłam mocno rozczarowana pogodą na tej wyspie. Byłam na Fuercie na przełomie stycznia/lutego tego roku i tylko się wymarzłam, mowy nie było plażowaniu. Słońce pojawiało się rzadko, za to codziennie wiał zimny wiatr, trafiliśmy nawet na solidną ulewę. Latam zimą na różne europejskie wyspy od lat, ale pierwszy raz trafiłam na tak fatalną pogodę. Moim zdaniem Kanary są idealne na lato, byłam już tam dwa razy w lipcu i pogoda była idealna. Codziennie pełne słońce, ciepło ale nie upalnie.

--
      ***Gwiazdy 2001*** - miejsce spotkań dla rodziców młodzieży w wieku licealnym
      Austria - miejsce spotkań dla pasjonatów tego kraju
        • dodekanezowiec Re: Z tą pogodą na Fuercie 10.10.19, 12:12
          Wrażenia z 2 tyg.na przełomie września i października- słońca z 90 proc., charakterystyczne że rano trochę chmurek, 27-28 W dzień, noc 22-23, wiatr umiarkowany, taka wypadkowa pogody Krety Rodos i Kos z sierpnia i września.
          • dodekanezowiec Re: Z tą pogodą na Fuercie 10.10.19, 12:14
            Co do statystyk to są dla stolic wysp na Kanarach które są w północnych częściach wysp. A dodatkowo chyba czas kiedy świeci słońce liczy się rygorystycznie. Na Kanarach czasem na niebie jest taka mgielka latem. Słońce de facto świeci ale statystyki tego nie ujmuja. Tak mi się wydaje.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka