Dodaj do ulubionych

Co Was zachwyciło?

19.05.06, 21:18
Teneryfskie krajobrazy, wspaniałe rośliny, banany rosnące na wyciągnięcie
ręki, zielone papugi wśród palmowych liści, kręte górskie drogi i gwałtowne
zmiany wysokości, kolor oceanu, różnorodność etniczna i słońce :-)
Obserwuj wątek
    • iberia30 Re: Co Was zachwyciło? 21.05.06, 17:55
      Niestety na Tene bylam tylko 1 dzien w ramach wycieczki z GC, dokladnie rok
      temu bylam na Kanarkach:-).
      Teide - po prostu...odjelo mi mowe, naprawde robi wrazenie.
      Loro Park-warto zobaczyc zwlaszcza jak sie jest z dzieckiem.
      Mam nadzieje, ze jeszcze wroce na Tene i na inne Kanarki ;-)
          • yanga Re: Co Was zachwyciło? 22.05.06, 11:05
            Jeśli się planuje zejście wąwozem Masca, to koniecznie trzeba zabrać buty na
            grubej podeszwie i z cholewkami. Ja miałam tylko płytkie buty sportowe i
            przewodnik mnie nie zabrał. Poszedł tylko mój mąż i z jego relacji wiem, że
            przewodnik miał rację. Zresztą dobrze się stało, bo mąż potem przez trzy dni
            nie mógł chodzić nawet po schodach, a ja mam stawy kolanowe w bardzo kiepskim
            stanie. Ponieważ nie załapałam się na zejście, kierowca busa zabrał mnie na dół
            do Los Gigantes i pozwolono mi popłynąć statkiem po tych, co zeszli. A statek
            po drodze płynął jeszcze "na delfiny" - i dzięki temu zobaczyłam je jeszcze
            raz, zaś sangria na tym statku lała się strumieniami, więc w sumie byłam
            baaardzo zadowolona. A Mascę obejrzałam na zdjęciach.
            Gdybym miała lecieć na Teneryfę drugi raz, na miejsce zakwaterowania wybrałabym
            właśnie Los Gigantes - ciche spokojne miasteczko u stóp olbrzymich skał.
            --
            "Poważna muzyka, która najlepiej koi wszelką zbłąkaną myśl, niechaj wam uleczy
            bezużytecznie wrzące w czaszkach mózgi!"
            • pkk Re: Co Was zachwyciło? 22.05.06, 13:03
              Na twoje szczęście cię nie zabrał, moją koleżankę, która ma też kłopoty z
              kolanem, musiałem końcówkę drogi, może to była nawet 1/3, ciągnąć na plecach,
              myślałem że szlag mnie trafi, zwłaszcza że podobny numer wykonała w wąwozie
              samaria, na szczęście plaża u wyjścia, boskie widoki i kąpiel w oceanie
              wynagrodziły moje poświęcenie, muszę przyznać że ledwo się dowlokłem po tych
              kamieniach do plaży a potem do wody to się prawie doczołgałem, pozdrawiam
    • raveness1 Re: Co Was zachwyciło? 22.05.06, 19:37
      Kiedys tam sie wybieralem z Barcelony, ale skonczylo sie na Majorce bo nie
      mialem tyle kasy. Ale mysle o wylocie w tym roku, jak sie skonczy lato. Ciekawe
      jakie sa szanse zakotwiczenia sie na tym archipelagu na dluzej. Bo mam dosyc
      zimnych, brutalnych aglomeracji, takich jak NYC, gdzie mozna znalezc jedynie
      samotnosc i nostalgie.
    • annakrystyna Re: Co Was zachwyciło? 23.05.06, 08:19
      Na Teneryfie byłam w ubiegłe wakacje. Gdy przeglądam zdjęcia, wciąż mam przed
      oczami wspaniałe wulkaniczne, kosmiczne widoki przy El-Teide. Wielkie wrażenie
      robiła na mnie jazda w chmurach. Cudowny jest też czarny piasek nad
      oceanem,którym można bez końca się bawić. Oprócz Teneryfy bardzo podobała mi
      się Gomera i fantastyczne widoki na wzburzone fale oceanu.
      • grazka15 Re: Co Was zachwyciło? 23.05.06, 09:22
        Wiele rzeczy podobało mi się na Tene, długo by wymieniać, ale chyba największe
        wrażenie zrobiła na mnie wędrówka do oceanu Wąwozem Masca (co za widoki!!!),
        klify Los Gigantes i czarne plaże, których drobinki piasku połyskują w słońcu
        niczym brylanty.
        Na Teneryfie byłam dwukrotnie, w przyszłym roku wybieram się po raz trzeci. To
        moja ulubiona wyspa z archipelagu (no wszystkich jeszcze nie widziałam), ale
        największą niespodzianką (na plus) była dla mnie Lanzarote. Niesamowita!!.
        Byłam jeszcze na Gran Canarii, jeden dzień na Gomerze i 1 dzień na
        Fourteventurze. Na każdą mam zamiar wrócić:-)
      • tenerife Re: Co Was zachwyciło? 23.05.06, 17:23
        annakrystyna napisała:

> Wielkie wrażenie
        > robiła na mnie jazda w chmurach.

Być ponad chmurami to fantastyczne uczucie ;-) A jak wtedy słońce daje czadu!
        W trakcie jazdy kolejką mój 14-miesięczny wówczas syn, miał przyklejony do
        szyby nos i komentował widoki głośnymi okrzykami ;-)
        • styro Re: Co Was zachwyciło? 12.06.06, 02:26
          Syjam jeszcze jest, do tego jest jeszcze jeden czarny z polamanym ogonem -
          wyleguje sie tam na tym malym placyku w Masca kolo sceny i tego duzego drzewa.

Jesli chodzi o wawoz - wstyd przyznac - ale w Masce bywam co pare miesiecy (jak
          trzeba sie zamienic w przewodnika i obwiezc wizytacje z Polski po wyspie) i
          jeszcze ani razu nie zszedlem na dol. Zawsze sobie obiecuje,ze nastepnym razem
          to zrobie.
          --
          Pozdrawiam cieplo z Tenerife

STYRO

www.PolishPub.net po prostu czat...
          • Gość: zuza Re: Co Was zachwyciło? IP: *.eranet.pl 15.06.06, 20:14
            Teneryfa zachwyca wszystkim ,,klimat caly rok super ,,czy widzieliscie cale
            rodziny zjezdzajace zima ze stoków na wszystkim co możliwe :),ubrani w czapy
            zimowe ,,czy byliscie na startowisku dla "glajciarzy" nad
            Adeje ,,Masca ,,zachód slońca w tych okolicach ,,kwiaty ,,ciastka w ciastkarni
            w puerto de la cruz ,kawa przy hot.bahia,,knajpka u piratow ,plantacje bananów
            nawet mnie zachwycaja ,no poprostu milosc ,,,
    • tenerife Re: Co Was zachwyciło? 16.06.06, 09:39
      Zapomniałam jeszcze o wszędobylskich kaktusach ;-) Kaktusy w przydomowym
      ogródku, katusy na trawniku, kaktusy w balkonowych skrzynkach...
      A ja mam na parapecie takie miniaturki ;-)
      • tiresias Re: Co Was zachwyciło? 21.07.06, 10:41
        co mnie zachwyciło?
        nieopodal hotelu Sheraton w Playa Americas jest sporo jaskiń w skałach.
        w tych jaskiniach żyją kloszardzi, opalaja sie, pija wódkę, palą blanty i
        wyglądaja na dość szczęśliwych.
        jeden z nich, francuz, tak mi wyznał w szczerej rozmowie: kiedyś pracowałem
        cały rok w biurze, żeby tu przyjechac na 2 tygodnie. teraz jestem tu cały rok i
        nie musze pracować.
        w jego jaskini stnadard był nawet chyba lepszy niz w pokojach opisywanych w
        niektórych wątkach.
        polecam obejrzenie tego miłego zakątka
        to mnie zachwyciło i już nigdy nie zaznam spokoju....
      • Gość: Maja9953 Re: fuerteventura IP: *.Red-88-3-138.dynamicIP.rima-tde.net 11.04.07, 21:52
        Odwiedzilam prawie wszystkie wyspy kanaryjskie. Kazda ma w sobie cos
        specjalnego i magicznego. Ale wysps ktora mnie zachwycila i na ktora wracam to
        Gran Canaria. Przepiekny wawoz Guayadeque z drzewami migdalowymi, opuncje,
        palmy rosnace na skalnych zboczach i jaskienie zamieszkale przez tubylcow. To
        trzeba zobaczyc. Przepiekne sztuczne jeziora wynuzajace sie miadzy sosnami
        kanaryjskimi. Przepiekne wydmy. Roznorodnosc klimatu, krajobrazow.Wybrzeze
        zachodnie, skaliste klify wchodzace w ocean. Dla kazdego znajdzie sie cos
        ciekawego. Wycieczki piesze, rejsy oceanem, wycieczki samochodowe, wielblady
        nurkowanie, golf. Polecam zmienic kierunek i odwiedzic Gran Canarie.
        • Gość: aga teneryfy IP: *.fastres.net 07.08.07, 14:22
          czesc,czy to prawda ze piasek na plazach jest ciemny z "winy"wulkanu?
          juz kilka osob mi to powiedziala,a poza tym jakos nieszczegolnie sie
          zachwycaja teneryfami,to ja juz nie wiem...
          A jaka inna kanarke polecacie?
    • Gość: Marcin Re: Co Was zachwyciło? IP: *.chello.pl 08.08.07, 09:44
      Odwiedziłem Teneryfę we wrześniu zeszłego roku. Przed wyjazdem pilnie czytałem
      m.in. to forum - naprawdę warto. Jadąc wiedziałem co chcę zobaczyć i jak to
      zrobić. Z żoną jesteśmy raczej typami "wędrowników" niż "plażowiczów" :-)) więc
      moje sugestie pewnie nie wszystkim będą odpowiadać.
      Moje "typy" to:
      1) Barranco del Infierno - blisko największego kurortu Playa, lecz nie dajcie
      się zwieść - miejsce wyjątkowe, dobre na pierwszy wypad. Wspaniałe widoki,
      wycieczka nie bardzo wymagająca, ale i nie taka łatwa. Zwłaszcza w słoneczny
      dzień pamiętajcie o dużej ilości wody i ochronie głowy.
      2) Wąwóz Masca - cudowne miejsce, niestety widziałem ostatnie wiadomości o
      pożarach, więc warto sprawdzić sytuację na miejscu. Wymagająca wycieczka, dość
      długa. Konieczne górskie obuwie, dużo wody do picia i zabezpieczenie przed
      słońcem. Na końcu wspaniała czarna plaża. Jeśli ktoś lubi nurkowanie warto
      zabrać przynajmniej maskę i fajkę - można ponurkować w zatoce. Powrót do Los
      Gigantes można połączyć z wycieczką po morzu i wypatrywaniem delfinów.
      3) Wulkan Teide - tutaj możliwe dwie wersje - light: czyli wjazd kolejką - nie w
      moim stylu i hard: czyli wejście na nogach. Przed wyprawą warto wybrać się do
      stolicy wyspy i zdobyć pozwolenie na wejście na wierzchołek (w sezonie należy
      zabrać się za to co najmniej kilka dni wcześniej, bo ilość wejść jest
      limitowana). Wejście na górę jest wspaniałym przeżyciem - na szlaku jest
      najczęściej prawie zupełnie pusto i można swobodnie przeżywać i kontemplować
      :-). Poza tym Teide to jak na Europę naprawdę wysoka góra - np. w Alpach na
      podobnej wysokości można spodziewać się śniegu nawet latem. Konieczna dobra
      kondycja i zaprawa górska. Uwaga na efekt wysokości! Jeżeli rano wyjedziecie np.
      z Playa, czyli z wysokości ok. 0,0m i w ciągu kilku godzin znajdziecie się na
      3700m, to można się zdziwić - piszę to z własnego doświadczenia.
      4) Garachico - naturalne baseny i piękne skaliste wybrzeże dobre do nurkowania.
      Niestety w tej części wyspy woda jest dość chłodna (ja lubię naprawdę ciepłą :-)
      W sezonie baseny są dośc zatloczone, ale wystarczy pójśc kawałek dalej i można
      nurkować do woli. Oczywiście mam na myśli nurkowanie z zestawem ABC
      (snorkelling). Jeżeli ktoś lubi "profesjonalne" nurkowanie (z butlą itd.) to
      działają tam centra nurkowe organizujące wyprawy.
      5) Puerto de la Cruz - piękne miasteczko z klimatem.
      I kilka innych....

Marcin
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Booking.com
Nakarm Pajacyka