Dodaj do ulubionych

Poszukuję kontaktów z Norwegami

02.07.11, 19:54
Witam wszystkich serdecznie!

Mam do Was maleńką prośbę.
Przyszedł mi do głowy jakiś czas temu karkołomny pomysł, aby pisać pracę doktorską o kulturze norweskiej i jej wpływie na zachowania konsumentów w tym kraju. Temat przeciekawy, ale okazało się, że moich własnych kontaktów jest niewystarczająca ilość, więc proszę o pomoc.
Jeśli jacyś Wasi znajomi Norwegowie byliby chętni do wypełnienia krótkiej ankiety, to będe bardzo wdzięczna, bo potrzebuję tego sporo...

spreadsheets.google.com/spreadsheet/gform?key=thKTpDnCGVpC6qbqmHDI_1g#invite

Poszukuje również osób pracujących w firmach norweskich, które sprzedają swoje produkty poza granice Norwegii.

Będę ogromnie zobowiązana za choć najmniejsza pomoc - przekzanie choć jednej osobie, bo ta informacja pójdzie zaraz dalej, do kolejnej, dziekuje i pozrawiam! Czekam na odpowiedzi!
Edytor zaawansowany
  • 06.07.11, 17:45
    cytat:Poszukuję kontaktów z Norwegami!
    Poprzez Polakow????????
    A nie lepiej bezposrednio..
  • 07.07.11, 07:13
    Przez Polaków którzy tam mieszkają, bo niestety po Norwesku nie mówię i nie mam jak się skontaktować bezpośrednio, a jeśli chętny do pomocy Polak zna Norwega, to liczę na pomoc. Dziękuję, pozdrawiam!
  • 09.07.11, 10:58
    cytat 1 "Przyszedł mi do głowy jakiś czas temu karkołomny pomysł, aby pisać pracę doktorską o kulturze norweskiej"
    cytat 2 "niestety po Norwesku nie mówię"
    A recenzentem pracy bedzie Chinczyk?
  • 09.07.11, 17:06
    Hmm, widzę, że nie ma co liczyć na pomoc, tylko raczej na złośliwości. Recenzentem pracy będzie Polak/Polka. Jeszcze rozwiać jakieś wątpliwości?... Czy na tym forum siedzą tylko ludzie, którzy z nudów umieszczają nic nie wnoszące do sprawy komentarze?...
  • 09.07.11, 23:31
    Na tym forum siedzą pewnie rożni ludzie.
    Natomiast Ty moja droga, ciesz się ze ktoś próbuje zwrócić Twoja uwagę na fakt ze pisanie rozpraw nt. życia płciowego żab podczas kiedy nie widziało się żaby na oczy, nie jest najlepszym pomysłem..
  • 10.07.11, 18:07
    Żeby Cię zdziwić, to mieszkałam w Norwegii przez jakiś czas i mam multum wspaniałych obserwacji, przydatnych mi do napisania tej pracy. A to, że nie mówię po norwesku, po pierwsze nie jest ujmą, a po drugie może nie stanowić problemu, jeśli tylko znajdą się ludzie pomocni przy znalezieniu kontaktów (ankieta jest przetłumaczona na norweski, więc będzie zrozumiała dla owych "żab z życiem płciowym"...). Ale to nie na tym forum, jak widzę. Dziękuję za konwersację, nie zamierzam jej kontynuować. Pozdrawiam!
  • 17.08.11, 09:37
    Radzilbym pierw zrobic te ankiete dostepna. Nie przypuszczam by ktokolwiek chcial sobie zakladac konto na googlach po to by wypelnic ankiete.
    Swoja droga, to naprawde wiele wnoszacy do nauki temat pracy. Prawie jak wplyw zorzy polarnej na miesiaczke u bialych niedzwiedzic.
    Powinnas pogadac z Breivikiem, on ma duzo do powiedzenia na tematy kultury Norwegow i ich zakupow. Ostatnio nabywaja w Polsce saletre.
    --
    ---------\\- -//---------
    ---------( @ @ )---------
    ----o00o-- (_)--o00o-----
  • 17.08.11, 09:52
    Hehe, no i mamy kontakty polsko-norweskie :D
    Akieta jest dostępna tutaj, dla osób nie posiadających konta na gmailu:
    spreadsheets.google.com/spreadsheet/viewform?formkey=dGhLVHBEbkNHVnBDNnFicW1IRElfMWc6MQ
    Temat wnosi sporo, każda wiedza jest dobra i potrzebna, a tutaj jest bardzo ciekawie, mimo że jesteśmy wszyscy w Europie, to tak różne kraje!
  • 17.08.11, 10:13
    Ankieta jest rzeczywiscie bardzo ambitna i wiele wnosi do nauki polskiej.
    Mam do niej maly komentarz.
    Co maja odpowiedziec Norwegowie, jesli musza kupowac krajowe produkty spozywcze bo nie maja innego wyboru?
    Pozostale produkty przemyslowe to bez wzgledu na marke chinszczyzna - tak wiec tez nie ma wyboru.....
    --
  • 17.08.11, 10:23
    Wybierają opcję "kupuję produkty krajowe", dodają w komentarzach "nie mam innego wyboru". Chińszczyzna to kwestia kraju produkcji, my mówimy o markach i kraju powstania marki oraz ich wizerunku, związanym z krajem pochodzenia marki.
    Odpowiedź na drobną, ledwo wyczuwalną ironię:
    Ja tam się cieszę, że mi się chce prowadzić badania, mimo że nic z tego nie mam, a wręcz dopłacam do tego interesu. Lepiej nic nie robić i krytykować?...
  • 17.08.11, 10:28
    Ta ankieta swiadczy o nieznajomosci norweskiego rynku. Produkty spozywcze to 90% lokalne wyroby, a produkcja konsumenckich artykulow przemyslowych praktycznie tu nie istnieje, czyli jest zawsze zagraniczna.
    --
  • 17.08.11, 10:33
    Dziękuję, przydatna informacja. Skorzystam.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Zapamiętaj mnie

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.