Dodaj do ulubionych

Sprzedaż na EBAYu UK obawy

01.04.15, 01:12
Witam.
Robię zakupy na Ebay i bardzo jestem zadowolony. Ze 3 razy miałem problemy i pieniądze wpływały z powrotem nawet w ciągu kilku dni. Mają super sprawny program ochrony kupujących... No właśnie chyba tylko kupujących...
Raz sprzedałem sprzęt elektroniczny i po otrzymaniu wpływu na PayPal miałem zablokowane wypłacenie tych pieniędzy ponad tydzień. Teraz chcę sprzedać aparat za 500 £ (cena na start wygórowana) , który dostałem w ramach spłaty długu i jestem przerażony. Właśnie ktoś kupił od razu z USA ( a miałem zastrzeżone że nie wysyłam za granice) z 0 komentarzami. Złożyłem anulowanie zakupu jeszcze nie potwierdzone ale i tak będę bał się wystawić ponownie. Z doświadczenia kupującego wiem że wystarczy złożyć po 3 dniach "Resolve a problem" podając ,że towar nie doszedł, jak już to robiłem i kilka dni później jest zwrot pieniędzy. Przeczytałem wiele wątków i wiem , że nawet wysyłka za potwierdzeniem odbioru może być nie wystarczająca.
Teraz pytania.
Czy dobrze się obawiam, że zwrot jest z mojego PayPala? Jak działa ochrona sprzedających w realu? Miał ktoś już takie doświadczenia? Czytałem trochę po angielsku regulaminy Ebaya ale nie wiele z tego rozumiem.
Edytor zaawansowany
  • 12.04.15, 20:16
    Jak miałeś zastrzeżone, ze nie wysyłasz za granicę? Tylko napisałeś w opisie czy zmieniłeś ustawienia przy wystawianiu przedmiotu?
  • 30.04.15, 10:32
    Sorki ale długo nikt nie odpisywał i przestałem wchodzić na forum. Było w ustawieniach, że nie wysyłam. Konto już zostało usunięte więc na 100 % to był przekręt. Ogólnie wystawiłem ponownie i już jest sprzedany i wysłany i pieniądze ( jako że nie jestem handlarzem) po tygodniu mogłem odebrać. Ale jeszcze mnie ciekawi pytanie , które zadałem : Jak działa ochrona sprzedających w realu?

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Zapamiętaj mnie

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.