Dodaj do ulubionych

szkoła w Radości

IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 21.03.12, 19:13
W okolicy ronda powstaje nowa szkoła podstawowa pod szyldem TE Vizja: czy ktoś coś wie lub słyszał o tej instytucji i/lub inwestycji?
Edytor zaawansowany
 • Gość: Querto IP: *.scansafe.net 23.03.12, 11:54
  Szkoła jest inwestycją Towarzystwa Edukacyjnego Vizja, które do tej pory zajmowało się prywatnym szkolnictwem wyższym. Informacje o szkole i o TE Vizja na stronie www.tevizja.pl
  Na terenie szkoły będzie prywatne przedszkole oraz szkoła podstawowa, ma być też szkoła muzyczna oraz szkoła językowa. Podczas dnia otwartego wspomniano o zamiarze rozbudowy szkoły o gimnazjum i o salę gimastyczną. Ze względu na to, że mieszkam blisko tej szkoły rozważałam wysłanie tam swoich dzieci. Jednak myślę, że to spore ryzyko wysłać dzieci do szkoły bez historii, bez informacji kto będzie uczył w tej szkole, wyłącznie licząc na zapisany w ładnie wydanej broszurze program i zapewnienia, że kadrę poddano ostrej selekcji. Dyskwalifikujący dla mnie jest również brak sali gimnastycznej. Wożenie zimą spoconych po zajęciach dzieci do szkoły nie jest najlepszym pomysłem (dla mojego syna, który sport uprawia 5 razy w tygodniu byłoby to bardzo uciążliwe). Samo zaplanowanie szkoły bez sali gimnastycznej z mojego punktu widzenia pokazuje raczej duże zorientowanie na biznes i brak doświadczenia (w miejscu przedszkola spokojnie zmieściłaby się sala gimnastyczna, ale do szkoły wpłynęłoby znacznie niższe czesne). Ciekawa jestem jak szkoła będzie konkurować z innymi prywatnymi szkołami w Wawrze. Plusy z pierwszego wrażenia: bardzo estetyczne sale, nowoczesna technologia (intranet do rodziców, kamery w klasach), ambitny program dydaktyczny, duży nacisk na języki obce (w moim pojęciu śmiesznie zaprezentowany podczas dnia otwartego, ale może ktoś to kupił :-)) przystanek autobusowy pod samą szkołą (dla starszych dzieci). Minusy: infrastruktura: brak sali gimnastycznej, brak dużej ilości miejsc parkingowych (obawiam się, że okoliczni mieszkańcy będą mieć dość przy każdej szkolnej uroczystości czy zebraniach podobnie jak przy szkole na Żwanowieckiej oraz w godzinach dowożenia i odbierania dzieci). Więcej będzie można się dowiedzieć jak szkoła zacznie funkcjonować i pojawią się opinie rodziców.
 • 14.01.13, 23:20
  Może ktos mógłby podzielić się opinią o tej szkole po kolejnym roku jej funkcjonowania, czy coś się zmieniło? może powstała np. sala gimnastyczna? Zastanawiam się czy nie zapisać tam dziecka do I klasy
 • Gość: EwA IP: *.centertel.pl 19.01.13, 09:20
  Moze ktos wyrobil sobie opinie.? Szkola wyglada fajnie, ale nic nienwiadomo jak ucza
 • Gość: gosc IP: *.ip.netia.com.pl 20.02.13, 14:44
  Nie polecam. Szkoła i owszem robi dobre wrażenie i dydaktycznie jeszcze się starają. Ale chyba najwyżej do czasu zapełnienia placówki. Niestety nastawieni przede wszystkim na wyciąganie kasy. Bazują na niedopowiedzeniach. Już po pierwszym roku zmienili stawkę czesnego o 200 zł. Jak się okazało wszyscy (100%) zerówki "niedosłyszeli" że obowiązują ich inne zasady niż resztę szkoły w wyniku tego że podpisali umowę z przedszkolem. Teraz, po roku mają do podpisania nową umowę, ze szkołą i jeżeli chcą zostać to muszą zapłacić dodatkowe 200 zł miesięcznie , jako jedyni w szkole. Pani Dyrektor robi bardzo dobre pierwsze wrażenie, ale jest osobą bez zasad moralnych. Jak się da kogoś nabić w butelkę to ok. Jest sporo kosztów dodatkowych o których bardzo nieprecyzyjnie mówi się podczas rekrutacji. Zajęcia bezpłatne to typowe zajęcia świetlicowe ubrane w ładne opisy - "sportowe granice wyobraźni", "od zabawy do sportu" "klub filmowy". Generalnie czytanie i oglądanie bajek, układanki itp. Limit zajęć bezpłatnych to 5 (5 razy 45 minut w tygodniu), w pakiecie "zajęć sportowych" tylko pierwsze są bezpłatne, każde następne 20 zł miesięcznie. Oczywiście mowa o zajęciach grupowych prowadzonych przez nauczycieli szkolnych. Zajęcia płatne dodatkowo: balet - 340 zł za semestr,Decoupage 470, szachy 450, ceramika 650, karate 550 - wszystko ceny za zajęcia raz w tygodniu, 45 minut, płatność za 1 semestr. Mundurek - średnio komplet przy pierwszym podejściu to ok 600-700 zł, ale trzeba uzupełniać (bluzka kosztowała 50 zł). W żadnym informatorze nie ma cen poszczególnych rzeczy są celowo tak wymieszane żeby się domyślać - a to potem słono kosztuje. Darmowa jest konsultacja logopedyczna, ale logopeda już za 30 minut 40 zł i to dzieci są zabierane podczas zajęć lekcyjnych. PROSZĘ BAAARDZO UWAŻAĆ.
 • Gość: gość IP: *.adsl.inetia.pl 20.02.13, 15:16
  Nie do końca tak bo zajęcia sportowe wymienione wyżej nie są zajęciami świetlicowymi (czyli czytaniem bajek, oglądaniem filmów, układanek itp.) są prowadzone przez nauczyciela wf w salce (małej bo małej) i dzieci chętnie na nie chodzą.
 • Gość: gość IP: *.adsl.inetia.pl 20.02.13, 15:28
  A koło plastyczne, przyrodnicze, naukowe, informatyczne , teatralne,muzyczne popołudnia, peron 9 i 3/4, odrabianie lekcji to wszystko jest i to nie płatne. Nie chcę bronić zbyt szkoły bo jest droga, ale trzeba być sprawiedliwym. Umowę zerówka podpisała z przedszkolem i niestety takie są konsekwencje ale formalnie jest ok umowa z przedszkolem - przejście do szkoly nowa umow - inne warunki owszem drożej ale formalnie sie zgadza niestety. Nikt też nie gwarantował ceny a w szkole (od 1 klasy) była gwarancja i nie ma podwyższki. Generalnie powiedziwszy jest drogo ale jest też interesująco dla dzieci nie nudzą się.
 • Gość: gość IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 01.03.13, 11:02
  Moje dziecko jest bardzo zadowolone. Mnie się też podoba. Bardzo dużo inicjatyw nauczycieli, wyjazdów, spotkań, konkursów i innych imprez. Praktycznie w każdym tygodniu jest jakaś atrakcja. Super kontakt z nauczycielami. Raz na tydzień dostaję "sprawozdanie" z tego co zostało przerobione (od każdego nauczyciela oddzielnie), informacje o sprawdzianach i planach na następnych tydzień. Zajęcia dodatkowe są różne i "świetlicowe" i nie. Decoupage, szachy, robotyka, ceramika - dla dzieciaków ciekawe. Odrabianki dla tych którzy późno wracają do domu.
  Pani prezes rządzi twardą ręką, ale w moim odczuciu to jest plus (w końcu to szkoła prywatna a nie społeczna, że każdy może mieć wpływ na zarządzanie). Widać, że szkoła działa i wszystko jest przemyślane, zgrane i dobrze funkcjonuje, a że ktoś jest niezadowolony ze zmiany umowy, cóż nie da się wszystkich zadowolić.
  Ja ze swojej strony szkołę polecam (jest drogo nie ukrywam) ale jak na razie poziom wysoki, dyscyplina ok i dzieciaki bardzo chętnie chodzą.
 • Gość: gościnna IP: *.play-internet.pl 02.03.13, 12:50
  w okolicy: jak uczą, na ile zmian pracują, ile dzieci w klasie...
 • 02.03.13, 23:41
  Rankingi szkół zna pewnie większość rodziców szukających szkoły dla dziecka, wysokość czesnego i inne podstawowe informacje są na stronach internetowych poszczególnych szkół, ale najcenniejsze informacje to te uzyskane od rodziców dzieci które chodzą/chodziły do danej szkoły. Jaka jest atmosfera, podejście do uczniów, czy jest bezpiecznie, czy dzieci chętnie chodzą do szkoły itd. Takie jak wpisy z lutego i marca. Bardzo dziękuję, dzieki takim informacjom łatwiej będzie podjąć decyzję.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Zapamiętaj mnie

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.