Dodaj do ulubionych

Panie Burmistrzu , gdzie Veturilo ???!!

20.01.13, 12:58
Dwa dni temu 3 nowe dzielnice przystąpiły do systemu roweru miejskiego. Ale oczywiście nie ma tam dzielnicy. gdzie taki system byłby najbardziej potrzebny, czyli Wawra. To tu odległości mierzy się w kilku kilometrach, a komunikacja do wielu miejsc kursuje beznadziejnie .
Dlaczego nasz UD nie włączył sie do tej akcji? Gdzie sa nasze stacje rowerowe, które za 3 miesiące bedą juz prawie w całej Warszawie, ale nie w Wawrze?
Dla mnie to bulwersujące, tym bardziej, że niedawno dzielnica chwaliła sie otwarciem rowerowych ścieżek leśnych.
Wiem, że zaraz anonimowi pracownicy UD mnie tu zlinczują, ale uważam, że to, że UD nie przyłącza się do jednej z najlepszych inicjatyw dla mieszkańców Wawy od dawna, to nie tylko wręcz bulwersująca, ale pokazanie, że ma sie swoich mieszkańców w 4 literach.
Dlaczego inne dzielnice potrafią postawić swoje stacje sytemu?
Może dlatego, że tam są prawdziwi burmistrze. Anie tacy, którzy reagują, jak w przypadku Mrówczej, gdy sprawa trafia do mediów.
Edytor zaawansowany
 • Gość: Gość z daleka IP: *.multimo.pl 20.01.13, 13:24
  Bo Wawer jest nieskanalizowaną wsią a każdy chłop ma w zagrodzie rower i nie potrzebny mu system wypożyczania rowerów. I brak infrastruktury wodnej, kanalizacyjnej, drogowej i komunikacyjnej mnie bulwersuje a nie brak rowerów.
 • Gość: Kostek IP: *.dynamic.chello.pl 20.01.13, 13:25
  Spokojnie Aninianie! Bez takich ekscytacji! Na pewno Veturilo zawita kiedyś na Kajki, A tak prawdę pisząc w Wawrze są raczej szlaki rowerowe, a nie ścieżki. Jak masz rower crossowy, to sobie tam pojeździsz, ale rowery typowo miejsce jak te z Venturilo, to tylko na śliczne , wytypowane chodniczki są skazane, a tych w Wawrze chyba dużo nie ma... więc gdzie zamierzasz się przemieszczać na dość ciężkawym miejskim rowerze?
 • Gość: focusbis IP: *.warszawa.vectranet.pl 20.01.13, 14:45
  O Gocławiu też UD i burmistrz zapomniał, a są ścieżki rowerowe i można by sobie pojeździć np. , wzdłuż Wału, czy na drugą stronę i do Wilanowa albo Wisłostradą w stronę Żoliborza. Ale po co sobie robić kłopot, prawda ?
 • Gość: Roberto IP: *.226.195.12.dormar.net.pl 10.02.13, 08:45
  Gość portalu: focusbis napisał(a):

  > O Gocławiu też UD i burmistrz zapomniał, a są ścieżki rowerowe i można by sobie
  > pojeździć np. , wzdłuż Wału, czy na drugą stronę i do Wilanowa albo Wisłostrad
  > ą w stronę Żoliborza. Ale po co sobie robić kłopot, prawda ?

  Scieżki są wszędzie ale dróg dla rowerów jest niewiele albo nie mają wzajemnych połączeń nie mówiąc już o tym, że są nieodśnieżane zimą. Wzdłuż Wału prowadzi pożal się Boże ścieżyna, która kończy się przy Francuskiej a od Trasy S aż do Traktu biegnie spacerniakiem i "pojeżdzenie" tą ścieżyną jest żadną przyjemnością to do Wilanowa mamy już fajną traskę. Aby dostać się do Wisłostrady z dzieckiem to najpierw trzeba się przedostać przez Wisłę a tu tylko Most Siekierkowski jest przyjazny jednak dalej jest makabra. Generalnie w Warszawie bez względu na dzielnicę nie mamy żadnej sieci dróg dla rowerów ani rowerowych szlaków komunikacyjnych. Ale o tym mogą tylko wiedzieć rowerzyści komunikacyjni bo rekreacyjnym to wszystko jedno w którą stronę pojadą.
 • w_v_w 21.01.13, 07:28
  ...od dluzszego czasu zastanawiam sie czego brakuje mi najbardziej w naszej ukochanej Dzielnicy, teraz juz wiem, Veturilo!
  Pytanie retoryczne: a nie brakuje ci aninianinie parkomatow? tez urozmaicaja "przestrzen publiczna" i sa niezwykle "lubiane" przez Mieszkancow Warszawki. Poza tym nikt nie osmieliłby sie nazwac nas "peryferyjna dzielnica" :D

  Wawerka
 • Gość: Radosny IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 21.01.13, 22:26
  Zdrowego rozsądku najbardziej brakuje w naszej dzielnicy
 • Gość: Roberto IP: *.226.195.12.dormar.net.pl 10.02.13, 08:53
  Gość portalu: Radosny napisał(a):

  > Zdrowego rozsądku najbardziej brakuje w naszej dzielnicy

  Z tym się w 100 % zgadzam.
 • Gość: JRT IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 27.01.13, 02:46
  Jak nie ma parkomatów to nic nie może powstać nic co jest w innych dzielnicach?
  Co za kretyńskie porównanie...
  To może ja powymieniam:
  - metra nie ma,
  - tramwajów nie ma;
  - kina nie ma (nie liczę wynalazków typu Stacja Falenica);
  - księgarni (!!!) nie ma (JEST??? W Wawrze? Dawaj, GDZIE????);
  - teatru nie ma (nie liczę tego śmiesznego czegoś przy Wale M.);
  To normalne, że jak chcesz miło spędzić czas to jedziesz do Warszawy, bo Wawer z nazwy tylko jest w Warszawie. Jak jedziesz na zakupy to albo jedziesz do Warszawy, Marek, Janek, Piaseczna, Nadarzyna... Na pewno nie siedzisz wtedy w zapyziałym Wawrze...
  Schowaj sobie gdzieś twoje ironiczne niby wpisy, bo są beznadziejne.
  Ogólnie twoje wpisy tylko ciebie chyba śmieszą, a nic nie wnoszą do wątku...
  A sprawa z Veturilo jest prosta.
  U nas nie będzie Veturilo, bo to inwestycja nastawiona na zysk, którą prowadzi prywatne firma, a tu nikt nie zarobi na takim biznesie, bo niby jak?
  Prędzej kolejna wypożyczalnia Veturilo powstanie w Pruszkowie lub w Piastowie niż na dtakim zadupiu jak Wawer.
  Jeśli powstanie to dopiero po wybudowaniu obwodnicy południowej. I to nie dlatego, że jest zapotrzebowanie w Wawrze, ale dlatego, że nowi warszawiacy z Wilanowa i Ursynowa zechcą jeździć rowerami w dzikie tereny po drugiej stronie Wisły.
 • Gość: oko IP: *.home.aster.pl 27.01.13, 22:05
  Metra nie ma? Jest kolej, która od niektórych systemów metra (nie zawsze musi być pod ziemią przecież) niewiele się różni, tylko inaczej nazywa. Nie ma potrzeby by jeździła co 3 minuty, w zasadzie jest już jak potrzeby dzielnicy nieźle. Potrzebne są autobusy dowozowe.

  Kina nie ma? Księgarni? Nie ma na to zapotrzebowania. To dzielnica słabo zaludniona w porównaniu do innych, takie placówki się nie utrzymają. Jedno i drugie jest bardzo zagrożone przez upowszechnienie techniki cyfrowej. Kina są zastępowane przez różne sposoby wyświetlania w domu, księgarnie - przez e-książki, niezwykle wygodne i tańsze. Więc wątpię by ktokolwiek zainwestował.

  Veturilo obsługuje firma prywatną ale za dotacje - to oczywiste. I wątpliwe by system się opłacił w tej dzielnicy. Do centrum za daleko, niezagospodarowane tereny nad Wisłą i inne sprawy.
 • Gość: Roberto IP: *.226.195.12.dormar.net.pl 10.02.13, 09:04
  Gość portalu: oko napisał(a):

  > Metra nie ma? Jest kolej, która od niektórych systemów metra (nie zawsze musi b
  > yć pod ziemią przecież) niewiele się różni, tylko inaczej nazywa. Nie ma potrze
  > by by jeździła co 3 minuty, w zasadzie jest już jak potrzeby dzielnicy nieźle.


  Zgadza sie. Kolejka w pełni zastępuje metro ale pod warunkiem, że będzie kursować co 10-15 minut. Jednak ta linia dowozi tylko do Centrum a mi brakuje linii odwodowej np łączącej bezpośrednio Wawer z Wilanowem, Piasecznem czy Ursusem.

  > Potrzebne są autobusy dowozowe.

  Moim zdaniem wystarczą rowery ale wówczas musiałyby powstać przy każdej stacji parkingi rowerowe.

  > Veturilo obsługuje firma prywatną ale za dotacje - to oczywiste. I wątpliwe by
  > system się opłacił w tej dzielnicy. Do centrum za daleko, niezagospodarowane te
  > reny nad Wisłą i inne sprawy.

  Do Centrum za daleko na rowerze??? Chyba kpisz!!! Mozna do centrum z Wawra dojechać swobodnie w 30 minut a wiec szybciej niż samochodem ( w godzinach szczytu).
  Odnośnie niezagospodarowanych terenów nad Wisłą to się odczep bo to są jedyne rejony gdzie można swobodnie pospacerować bez kontaktu ze zgniłą cywilizacją. Tak jest dobrze ale wszelka interwencja polskich architektów tylko by zepsuła ten obszar.
 • Gość: oko IP: *.home.aster.pl 21.01.13, 10:11
  Jeżdżę bardzo dużo na rowerze, a nasze osiedle jest rozległe i ze słabą komunikacją. Na przykład trasa z przystanku kolejowego Anin, przez bibliotekę do basenu i potem na osiedle IBJ - kilometry i żadnego transportu. Ale korzystam ze swojego roweru, tak jak prawie każdy tutaj. Nie ma póki co veturilo w dzielnicy o podobnym typie zabudowy.

  Może i warto, ale chyba jeszcze bardziej by się przydała linia mikrobusowa dowożąca do stacji kolejowej. Np z trasą Osiedle IBJ-Zorzy-Kajki-VII Poprzeczna, albo i dłuższa jeśli trzeba. Wiem, są progi zwalniające, inne kłopoty, ale takich linii trochę już w mieście jest.
 • Gość: Franciszek Kiszka IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 28.01.13, 01:20
  ...wypożyczalnia Segway'ów. Nasza dzielnica mogłaby być pod tym względem innowacyjna i wprowadzić taką usługę dla mieszkańców jako pierwsza w świecie.
 • Gość: Roberto IP: *.226.195.12.dormar.net.pl 10.02.13, 18:08
  > Może i warto, ale chyba jeszcze bardziej by się przydała linia mikrobusowa dowo
  > żąca do stacji kolejowej. Np z trasą Osiedle IBJ-Zorzy-Kajki-VII Poprzeczna, al
  > bo i dłuższa jeśli trzeba. Wiem, są progi zwalniające, inne kłopoty, ale takich
  > linii trochę już w mieście jest

  Progi nie są problemem. Wystarczy je przebudować na progi wyspowe czyli takie, po których autobusy przejeżdżają gładko a samochody osobowe muszą zwalniać.
  A najlepiej jakby wjazd na teren osiedla był dla autobusów przez śluzę.

 • Gość: Roberto IP: *.226.195.12.dormar.net.pl 10.02.13, 08:51
  System roweru miejskiego jest dedykowany do turystów bądż osób przyjezdnych. Praga Pd i Wawer nie mają obiektów zabytkowych bądż turystycznych więc na ten segment nie ma co liczyć. Możemy wziąć pod uwagę osoby przyjezdne czyli słoikowców, którzy dojeżdżają do pracy ale jakoś nie bardzo widzę budowlańca ciągnącego taczkę wypełnioną cementem i narzędziami budowlanymi.
  A budowanie systemu dla mieszkańców kompletnie nie ma sensu. O wiele lepiej będzie jak sami mieszkańcy kupią sobie rowery i będą nimi poruszać się po dzielnicy. Jednak to za szybko nie nastąpi bo przecież odległości 200-300 m mieszkańcy podjeżdżają samochodem.
 • Gość: z Wawra IP: 194.181.61.* 03.04.13, 09:34
  niedługo kolejna ( miejmy nadzieję ) wiosna, nowych stacji przybyło w całej W-wie, tylko nie u nas. Widocznie nie zasłużyliśmy !
 • Gość: Obecny IP: *.dynamic.chello.pl 03.04.13, 10:10
  To Houston,tu Houston mamy problem... Jeden z forumowiczów obudził się właśnie z zimowego snu.. Drogi autorze, przeczytaj wszystkie posty w tym wątku, to nie będziesz tworzył niepotrzebnych bytów i zbędnych pytań zadawał..
  Odpowiedz sobie sam: Czy w Wawrze są ścieżki rowerowe?....
  i poczytaj, koniecznie poczytaj wpisy .
  Przytoczę znaną odpowiedź burmistrza francuskiego miasteczka z anegdoty o Napoleonie: "Po pierwsze nie mamy armat.."

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka