Dodaj do ulubionych

szkoły podstawowe w Wawrze

20.01.13, 23:34
zbliża się czas podejmowania decyzji o wyborze szkoły dla mojego siedmioletniego syna. Jak każdy rodzic chciałabym wybrać jak najlepiej. Naszą szkołą rejonowa jest szkoła na Pożarskiego ale rozważam też szkoły na Kajki, Bajkowej, Korynckiej i Wilgi. Proszę o opinie o tych szkołach. Myślę że będą cenne również dla innych rodziców siedmiolatków.
Obserwuj wątek
    • Gość: Agata Re: szkoły podstawowe w Wawrze IP: *.adsl.inetia.pl 26.01.13, 21:58
      Witam,
      moja córka chodzi do szkoły rejonowej na ul.Korynckiej.Szkoła mała kamerelna, nauczyciele przygotowani i z doświadczeniem,starsze moje dzieci też tam chodziły i dostały się na studia.Najważniejsze,że blisko domu.Ale z mojego doświadczenia wiem,że jak dziecko chodzi do szkoły w rejonie zna rówieśników ze swojej okolicy i potem gdy jest starsze nie jest samo zdane na rodziców.A w większości podstawowych szkołach jest podobny poziom,tym bardziej,że przed nimi jeszcze gimnazjum,gdzie gdy tylko będą chciały się uczyć dadzą sobie radę w każdej szkole.Mogę jeszcze polecić prywatną świetlicę z której korzystam.Mieści się w Marysinie Wawerskim na Storczykowej 36 Przystań Po Szkole.Odbiera dzieci ze szkoły,odrabia lekcje i dziecko korzysta z zajęć dodatkowych bez dodatkowego wożenia.Przestronne pomieszczenia,piękny ogród i super atmosfera.Odbieram córkę o 17.30 i mamy czas dla siebie.

Pozdrawiam,
      Agata

• snka Re: szkoły podstawowe w Wawrze 04.01.14, 12:48
      Jestem w szóstej klasie 218 (tej na Kajki) i uważam ją za świetną szkołę. Nauczyciele dobrze uczą, oczywiście jak uczeń nie chce się nauczyć to się nie nauczy. Mamy fajne podręczniki, z których przyjemnie się uczyć, a młodsze klasy mają jeszcze fajniejsze. W szkole nie ma tzw. spychotechniki. Nasi nauczyciele wolą kogoś nie przepuścić do następnej klasy niż go przepychać na siłę. Mimo to większość osób zdaje. Jeśli chodzi o bezpieczeństwo to szkoła jest bezpieczna. Organizacja jest przeprowadzona doskonale. W szkole jest 500 osób i niewiele wypadków. Poza tym w szkole, w ogóle nie ma używek, w każdym razie nikt nic nie pali, nie ćpa i nie pije alkoholu w szkole. Nie wiem jak jest poza szkołą. Atmosfera w szkole, jak w każdej rejonowej jest taka, że w każdej klasie znajdzie się ktoś na nie, któremu nie chce się uczyć. Niestety takie osoby zatruwają atmosfere. Mimo to jest dobrze. Jeśli ma pan/pani inteligentne dziecko, to po 218 z palcem w nosie dostanie się do dowolnego gimnazjum. Polecam tą szkołę.
      • aninianin Re: szkoły podstawowe w Wawrze 04.01.14, 16:51
        Co za parodia, widać niz wchodzi, skoro ktoś ze szkoły posunął sie do napisania czegoś takiego. Tylko jak sie udaje ucznia to wypadałoby popracować nad odpowiednim słownictwem. :)))
        Otóż wiem doskonale, jako mieszkaniec okolicy że to co w tej "reklamie" jest napisane to nieprawda. W 218 dba sie tylko o najlepszych uczniów. Je żeli ktokolwiek ma tam jakiekolwiek problemy, to ze szkoda dla niego jest na siłe przepuszczany, aby tylko pozbyc sie go jak najszybciej ze szkoły. Wiem o uczniach, którzy w 218 mieli bardzo złe wyniki w nauce, byli przepuszczani ze szkoda dla nich na siłe, a w Gimnazjum nagle stawali sie dobrymi uczniami.
        Ta szkoła jest kwintesencją spychotechniki. A tekst ze takie osoby zatruwają atmosfere... Nie, pracowniku szkoly, za taki tekst Ty powinienes dostac wilczy bilet do zawodu.
        Powiem wprost: Nie polecam zdecydowanie 218.
        • snka Re: szkoły podstawowe w Wawrze 04.01.14, 22:01
          Cóż twoja wypowiedź "wieloletni mieszkańcu" trochę mnie bawi. Informacje które w niej podajesz jako fakty są niestety nieprawdziwe. Jako przykład można wziąć to, że osobami które mają jakieś problemy nikt się nie interesuje. Większego kłamstwa nie słyszałam. Mam kolegę, który z racji problemów w nauce ma nauczanie indywidualne i jest inaczej oceniany. Są również wyrównawcze i reedukacja. Mam również znajomych, którzy z braku warunków do nauki mają inną skalę oceniania.
          Informacja o spychotechnice, że niby w 218 istnieje też jest nieprawdziwa. Wiem, że są 2 osoby, które nie zdały. Jedna dziewczyna nie zdała z klasy 4. do 5., a druga osoba to chłopak, który nie przeszedł do gimnazjum i raczej się nie zapowiada, żeby zdał w tym roku.
          • aninianin Re: szkoły podstawowe w Wawrze 04.01.14, 22:28
            12 letnia osoba nie pisze w taki sposob , widac ze jest Pani dorosla i wyksztalcona.
            Zajecia indywidualne nie sa ordynowane z powodu problemow w nauce, tylko z powodow natury psychologicznej i decyduje o tym rejonowa Poradnia P-P na podstawie decyzji specjalisty psychiatry. I fakt , takie dzieci sa inaczej oceniane , zwykle maja czesc zajec w szkole, czesc indywidualnie, i powtarzam to nie jest gestia szkoly tylko poradni, dla szkoly jest to klopot bo taki uczen generuje 10-krotnie wyzsze koszty .
            Jezeli ktos nie zdaje w 218 to sa to naprawde jednostkowe przypadki, nawet w 6-tej klasie dzieci zagrozone sa wypychane na sile, a rodzicow sie namawia do tego, ze lepiej bedzie dla dziecka jesli pojdzie do gimnazjum. Znam to z opowiadan wielu osob.
            • snka Re: szkoły podstawowe w Wawrze 04.01.14, 23:20
              Jeszcze się nie kwalifikuję na osobę wykształconą i będę się przy tym upierać, bo nie widzę powodu mówić inaczej... Pracownikiem szkoły nie będę, w każdym razie nie mam tego w planach.
              Co do tych pojedyńczych jednostek nie zdawających to jest prawda, tylko w jakiej szkole jest teraz inaczej?
              Dobranoc, chętnie podyskutuję, ale jutrio.
        • frankie5 Re: szkoły podstawowe w Wawrze 14.01.14, 16:35
          Zastanawiam się nad przeniesieniem dziecka z 218 do innej szkoły. Napisał Pan, że jest Pan mieszkańcem tej Dzielnicy. Czy może Pan polecić jakąś szkołę podstawową w okolicy, może Felicjanki albo ta prywatna przy Patriotów, czy też może inną publiczną?. Będę wdzięczna za odpowiedź,
          pozdrawiam.
            • w_v_w chyba w latach... 15.01.14, 06:38
              ...50tych ubiegłego wieku, jako LO :D

Wawerka

aninianin napisał:

> Niestety z panstwowych 218 byla chyba i jest nadal najlepsza w Wawrze, az strac
              > h pomyslec jak to wyglada wiec w innych...

--
              To co ma i tak spaść, należy popchnąć.Fryderyk Nietzsche
              • aninianin Re: chyba w latach... 15.01.14, 12:15
                ???? 218 od lat jest w rankingach podawana jako najlepsza SP w Wawrze.
                Dlatego jest tam masa osob spoza rejonu.
                Jesli masz inne informacje to podaj zrodlo.
                Ale ty tylko trollujesz bez sensu.
                • snka Re: chyba w latach... 15.01.14, 21:16
                  aninianin napisał:

> ???? 218 od lat jest w rankingach podawana jako najlepsza SP w Wawrze.
                  > Dlatego jest tam masa osob spoza rejonu.
                  > Jesli masz inne informacje to podaj zrodlo.
                  > Ale ty tylko trollujesz bez sensu.

No popieram. Ale w tym roku będzie marnie, nikt się nie uczy. (Jesteśmy jedyną klasą, która nie ma wystawionych jedynek).
                  Co do postów wyżej, to na za krótkie przerwy to nie narzekam, mamy 1. przerwe 10 min., 2. 15, 3. i 4. nie pamiętam, potem do 7. lekcji 20 min, a później to mnie nie interesuje, więc nie wiem. Jednak na stołówce jedzenie jest ohydne zwłaszcza zupy są okropne. No i jedna pani na stołówce jest taka, że jej nikt nie lubi. Serio. Nikt, nawet rodzice. Jak tak o tym myślę to się cieszę, że nie chodzę na stołówkę. No dobra jak już zaczęłam objeżdżać równo szkołę to przyda się wspomnieć, że w roku szkolnym 2014/15 nienajlepsi wychowawcy klas 1-3 przejmą klasy 1. i w przypadku naprawde fatalnej klasy można się jedynie powiesić/przenieść się do rejonu. Ja niestety chodzę do takiej klasy, ale teraz jest lepiej niż w 1-3, moja obecna wychowawczyni rozwiązała problemy klasowe. Zależy na jakiego nauczyciela się trafi.
    • frankie5 Re: szkoły podstawowe w Wawrze 14.01.14, 11:30
      Jestem matką ucznia ze szkoły 218. Szkoła jest przepełniona, dzieci chodzą na dwie zmiany, codziennie nie zdążają zjeść objadów z uwagi na krótką porzerwę i natłok dzieci. Nauczyciele różni, jak wszędzie, lecz kilkakrotnie widziałam jak rodzice byli bezradni wobec przemocy równieśników tj. nie było pomocy ze strony nauczyciela. Jest to szkoła spoza naszego rejonu, chciałam jak najlepiej ale się zawiodłam. Odradzam.
      • bezvizji Re: szkoły podstawowe w Wawrze 30.04.14, 11:53
        ja się totalnie zawiodłam i płaciłam za to 1400 zł miesięcznie :( przez 12 miesięcy w roku
        szkoła TE Vizja na Patriotów nas i całą klasę wprowadzała w błąd, a teraz jak skończyła się wszędzie rekrutacja poinformowali o bardzo poważnych zmianach i choć sporo osób chce odejść - to zwyczajnie nie ma gdzie. Składaliśmy papiery na Żwanowiecką, ale tam jest podobno jedno wolne miejsce, a z samej naszej klasy chce tam iść przynajmniej 4-5 dzieci (patrząc na kogo się tam przypadkiem natknęliśmy), a widziałam też dziecko z innej klasy, które rozglądało się po budynku. Jak rodzice zabierali dzieci w środku roku to myślałam, że im krzywdę robią... teraz żałuję, że też tego nie zrobiłam.
        Czerwone światełko powinno mi się zapalić choćby wtedy, gdy podsuwali w ciągu roku aneks, że zgadzamy się na klasy powyżej 20 osób. Jak nie chcieliśmy podpisać powiedzieli, że to oznacza rozwiązanie umowy ze szkołą. To pokazało jakie mają podejście do rodziców i dzieci. Czytałam o nich 2-3 słabe opinie na forum, ale byli tacy przekonywujący, a my bardzo chcieliśmy wierzyć...
        • cipiciunka Re: szkoły podstawowe w Wawrze 30.05.14, 21:44
          Trochę z braku innej alternatywy i baranim pędem za innymi rodzicami znajomych dzieci zdecydowanych na tę szkołę też ostatecznie wybraliśmy tę szkołę i nie jesteśmy zachwyceni. Nie tyle z powodu braku postępów w nauce dziecka lecz raczej z braku myślenia kadry, zasypywaniem spamowymi maila'mi (w maju dostaliśmy ich 34 szt), przy nie działających funkcjach potrzebnych w komunikacji ze szkołą. Myślę, że szkoła jest dość droga 1400 zł x pi razy drzwi 19 dzieci = 26 600 pln miesięcznie i za taką kasę przy 1 nauczycielu i kilku dochodnych mogliby zaproponować serwis na wyższym poziomie. Aneks podsunęli do podpisania ale moim zdaniem nie mają szans na taki natłok chętnych - jest to raczej furtka i pobożne życzenie. Plac zabaw jest marny i dzieci po zabawie na nim wyglądają (jak to trafnie określił jeden ze znajomych rodziców) "jak rumuńskie dzieci myjące szyby samochodów". W przedszkolu też mieliśmy początkowo problem ale zorientowali się ile stracą na sknerstwie i szybko rozbudowali plac i zabezpieczyli teren na tyle aby ubranie i buty przetrwały dłużej niż 2 tygodnie. Jedyny plus to języki ale pomimo tego zastanawiamy się nad zmianą od września.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka