Dodaj do ulubionych

Śmieci - miasto nie zdąży

29.04.13, 09:10
www.zw.com.pl/artykul/2,662959-Reforma-smieciowa-w-Warszawie-z-oporami.html
Tak na wszelki wypadek lepiej nie wypowiadać umowy :-)
Edytor zaawansowany
  • aninianin 29.04.13, 09:15
    A to juz ich sprawa, ja umowe musialem wypowiedziec do 30 marca, od 1 lipca smieci sa ich i moga sobie z nimi robic co tylko chca, jak nie zabiora, zaniose do urzedu :)
  • ceziu75 29.04.13, 09:44
    dla większości mieszkańców. Szkoda, że nie zakwestionowała stawki 89 zł miesięcznie od domku, kiedy w bloku jest taniej i do bloku śmieciarki podjadą 16 x w miesiącu a do domku tylko 6. Istotą jest "Dyskryminacja osób zamieszkujących domki". Burmistrz Ursynowa Piotr Guział sprzeciwia się podnoszeniu cen za wywóz śmieci, mieszkańcy Wawra mogą pozazdrościć tylko takiego Burmistrza, który wsłuchuje się w potrzeby mieszkańców.
  • Gość: eF. IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 29.04.13, 10:48
    kłamiesz
  • ceziu75 29.04.13, 15:14
    Jakość nie zauważyłem, żeby RIO zakwestionowało 89 zł opłaty miesięcznej dla domków. W blokach płaci się od osoby. eF wskaż mi gdzie jest zakwestionowana ta stawka przez RIO?
  • Gość: eF. IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 29.04.13, 20:02
    kłamiesz pisząc, że śmieciarka będzie przyjeżdżała do bloku 16 razy miesięcznie i przez to mieszkańcy domków będą dopłacać do bloków. już Ci to kiedyś udowodniłam, a Ty ciągle piszesz swoje i wykorzystujesz nieprawdziwe informacje, żeby udowadniać swoje racje.
  • Gość: bloki IP: *.adsl.net.t-com.hr 29.04.13, 20:45
    Do mojego bloku (200 mieszkań, kilkanaście usługowych) śmieciarka przyjeżdża 2 razy w tygodniu i raz na dwa tygodnie (chyba...) po gabaryty. Czyli "normalne" śmieci zabiera, zależy od miesiąca, 8-10 razy miesięcznie.
  • Gość: eF. IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 29.04.13, 21:21
    częstość wywożenia śmieci jest już ustalona i wcale nie będzie to 16 razy w miesiącu, jak sugeruje ceziu. śmieciarka będzie za jednym zamachem zabierała różne rodzaje śmieci, więc przyjedzie 8 razy w miesiącu.
    a teraz ceziu niech sobie policzy, ile za jeden przyjazd śmieciarki do bloku 200-mieszkaniowego zgarnie miasto i niech porówna z opłatą za dom jednorodzinny.
  • ceziu75 30.04.13, 09:14
    do eF. Czy dalej celowo będziesz mijać się z prawdą? Jaki masz w tym cel. Śmieciarki mogą zabierać tylko jeden rodzaj śmieci z 3 grup nie mogą mieszać to wytyczne Biura odpadami Komunalnymi w Warszawie. Pada twoja teoria o 8 wywozach z bloku w miesiącu.
    w domku w miesiącu: 7 4 x zmieszane 1x segregowane suche 1x szkło opakowaniowe 1 gabaryty

w bloku bedzie ich 14 2x4 =8 zmieszanych 4 segregowanych suchych 1 szkło opakowaniowe 1 gabaryty

To nie ja Uchwalałem ten Regulamin tylko Rada Warszawy...
    10 opieram się na zapisie przyjętego Regulaminu:
    §20
    Minimalne wymagane częstotliwości pozbywania się odpadów komunalnych
    1. Częstotliwość pozbywania się odpadów komunalnych jest dostosowana
    do charakteru nieruchomości, na której powstają odpady komunalne.
    2. Ustala się następujące minimalne częstotliwości odbioru odpadów komunalnych
    z terenu nieruchomości:
    1) zabudowanych budynkami jednorodzinnymi:
    a) dla odpadów segregowanych suchych – raz w miesiącu,
    b) dla selektywnie zbieranych odpadów szkło opakowaniowe – raz w miesiącu,
    c) dla odpadów wielkogabarytowych – raz w miesiącu;
    d) dla selektywnie zbieranych odpadów zielonych – cztery razy w roku, dwa razy
    w okresie wiosennym i dwa razy w okresie jesiennym,
    e) dla odpadów zmieszanych – raz w tygodniu,

2) zabudowanych budynkami wielolokalowymi:
    a) dla odpadów segregowanych suchych – raz w tygodniu,
    b) dla selektywnie zbieranych odpadów szkło opakowaniowe – raz w miesiącu,
    c) dla odpadów wielkogabarytowych – raz w miesiącu,
    d) dla selektywnie zbieranych odpadów zielonych – cztery razy w roku, dwa razy
    w okresie wiosennym i dwa razy w okresie jesiennym,
    e) dla odpadów zmieszanych – dwa razy w tygodniu,
  • Gość: eF. IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 30.04.13, 10:57
    gdzie jest napisane, że jedna śmieciarka nie może zabrać trzech rodzajów śmieci, nie mieszając ich przy tym? przecież istnieją takie. właśnie ogłoszono warunki przetargu na wywóz śmieci, gdzie warunek posiadania nowoczesnych śmieciarek jest jednym z kryteriów.
    policz (tu na forum, publicznie), ile za miesięczną obsługę wywozu śmieci zapłaci 200-mieszkaniowy blok. tyle co za dom jednorodzinny zapłacą (uśredniając) dwa mieszkania w bloku. to jest 100 razy więcej niż za dom jednorodzinny. niech nawet te śmieciarki przyjeżdżają i 3 razy częściej niż do domu jednorodzinnego, to kto komu będzie finansował wywóz?
    w prostowaniu nieprawdziwych informacji mam jeden cel - prostowanie nieprawdziwych informacji. już Ci tłumaczyłam, że szczucie mieszkańców domów jednorodzinnych na mieszkańców bloków nie jest dobrym środkiem do osiągnięcia "szczytnego" celu. wszyscy jesteśmy zgodni co do tego, że stawki za wywóz są za wysokie _dla wszystkich_.
  • ceziu75 30.04.13, 15:05
    eF kłopot z logiką? Na spotkaniach z mieszkańcami przedstawiciele Ratusza o tym mówili, że jedna śmieciarka moze zabierać jeden wyłącznie rodzaj smieci.
    Szkoda, ze przemilczasz fakt, że kierownictwo Biura Gospodarki Odpadami Komunalnymi w Warszawie podkreśla, ze mieszkańcy domków najlepiej segregują śmieci - co w ich przypadku nie znalazło odzwierciedlenia w narzuconej cenie.
    Kalkulacji nie umiesz przeprowadzać to widać - 1) zasada porównuje się rzeczy porównywalne.
    i tu w bloku mamy 200 gospodarstw rodzinnych. które zapłacą średnio 4 x mniej niż gospodarstwa rodzinne w domku. Bo one powinny zapłacić 200 x 89 zł miesiecznie , a tu zaplacą mniej i dwarazy częściej zabierać bedą od nich śmieci.
    Tu nikt nikogo nie szczuje... To tylko analiza przyjetych rozwiązań. Miej pretensje do twórców i tych co to uchwalili.
  • Gość: eF. IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 30.04.13, 16:52
    ojezu, to chyba Ty nie umiesz liczyć. śmieciarka nie będzie podjeżdżać do każdego mieszkania osobno. jakbyś nie kombinował i dopasowywał realia do swoich teorii, to obsłużenie 200 mieszkań za jednym podjazdem śmieciarki będzie tańsze niż obsługa jednego domu rodzinnego. nawet wtedy gdy wywóz będzie dwa czy trzy razy częściej w miesiącu.

mam do Ciebie pretensję, bo twierdzisz, że moje śmieci będa opłacać sąsiedzi z domów jednorodzinnych. gdzie tu moje uprzywilejowanie, skoro będę płacić dwa razy więcej? co mnie obchodzi, ile będziesz płacił? obchodzi mnie mój śmietnik i Ty lepiej też się oglądaj na siebie. płacisz za dużo? to mów, że płacisz za dużo, a nie że "oni płacą mniej". w skali Warszawy wpływy z domów jednorodzinnych będą duuuużo mniejsze niż wpływy z bloków, a obsługa tylko odbrobinę mniej kosztowna. powtarzam: kto komu dopłaca?
  • ceziu75 02.05.13, 08:43
    Z całej dyskusji doskonale widać kto ma trudności z liczeniem :). Twórcą teorii to jesteś ty, ani razu nie przedstawiłeś wyliczenia tylko dywagacje. Można wzdychać, jak brak argumentów.. Wg. ciebie odbiór z bloków to praktycznie nic nie kosztuje. I kto tu kombinuje.
    Swoje pretensje zgłaszaj do Rady Warszawy, anie do mnie ewentualnie do Biura gospodarki Odpadami Komunalnymi, które opracowało takie "szemrane zasady" jako jedyne miasto w Polsce.
    Nie zapominaj że za śmieci nie płaci się od dochodu, czy miejsca zamieszkania. Skoro twierdzisz że obsługa śmieci w bloku mniej kosztowna podaj na tą okoliczności wyliczenie.
    Naprawdę szkoda czasu na takie teoryzowanie, odwracajac uwagę od istoty problemu czyli dyskryminacji osób mieszkajacych w domku. Ponadto za te same śmieci mieszkańcy domków i bloków zapłacą więcej niż firmy w tym supermarkety, galerie handlowe, które wytwarzają znacznie więcej. Czemu tu nie protestujesz?
  • Gość: eF. IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 02.05.13, 12:23
    masz jakiś problem ze zrozumieniem, więc jeszcze raz:
    _nie prostestuję przeciwko stawkom, tylko przeciw kłamstwom, jakie wypisujesz na forum_
    konkretne wyliczenia? proszę bardzo:
    200 mieszkań w bloku to średnio niech będzie trzyosobowa rodzina (moim zdaniem zaniżona wartość, ale niech tam). wspólnota za taki blok wpłaci miastu 9600 zł co miesiąc (200 x 48 zł). przyjmując 14 wyjazdów śmieciarki do tego bloku, za jeden wywóz blok zapłaci ok. 686 zł. dom jednorodzinny, płacąc 89 zł miesięcznie, za jeden wywóz śmieci (przy 7 przyjazdach śmieciarki miesięcznie) zapłaci ok. 13 zł. ponad 50 razy mniej. to oznacza, że Twoje twierdzenie nie będzie prawdziwe nawet dla niewielkiego bloku. zaprzestań więc wypisywania bzdur na temat uprzywilejowania mieszkańców bloków i finansowania ich wywozu śmieci przez mieszkańców domów jednorodzinnych.
  • Gość: atom IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 02.05.13, 17:37
    Czy ktoś wie gdzie można się zapoznać z wymagania dla firm co mają wywozic śmieci?
    w prasie są tylko jakieś wypowiedzi urzędników//
  • Gość: eF. IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 02.05.13, 20:15
    urząd miasta zrobił serwis na ten temat: www.czysta.um.warszawa.pl/
    może znajdziesz to, co Cię interesuje.
  • Gość: Asia IP: *.centertel.pl 02.05.13, 21:43
    Piszesz, że inni nie wiedzą, a nie umiesz podać gdzie zostały opublikowane warunki przetargu i czy wogóle zostały? eF pofajesz stronę na której nie ma tych informacji, a próbujesz uchodzić za eksperta:).
  • Gość: eF. IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 02.05.13, 23:26
    nie do końca rozumiem, co mi zarzucasz. że czego inni nie wiedzą? że nie umieją liczyć? nie muszę udawać "eksperta" od liczenia, znam dodawanie i dzielenie.
    na stronie urzędu nie ma informacji o przetargu? no to co ja poradzę? napisałam, że _może_ tam coś jest, bo znajduje się tam wiele przydatnych informacji.
  • w_v_w 29.04.13, 15:52
    ceziu75 napisał:

> dla większości mieszkańców. [...]Burmistrz Ursynowa Piotr Guział sprzeciwia się podnoszeniu cen za wywóz śm
    > ieci, mieszkańcy Wawra mogą pozazdrościć tylko takiego Burmistrza, który wsłuch
    > uje się w potrzeby mieszkańców.

O zgrozo wspolrzadzi z PiS, w "nagrode" otrzymuje najnizsze nagrody od bufetowej :D

Wawerka

--
    To co ma i tak spaść, należy popchnąć.Fryderyk Nietzsche
  • Gość: mz IP: *.internetdsl.tpnet.pl 29.04.13, 10:52
    oczywiście, że nie zdąży z przetargiem i wybierze z wolnej ręki MPO . O to chodziło.
  • Gość: swojak IP: *.met.pl 30.04.13, 09:15
    coś się ruszyło. Dziwię się tylko, że każdy pojemnik przydomowy ma mieć chipa :-)
    Juz chcą z domów odbierać śmieci raz na 2 tygodnie, a nie raz w tygodniu. Ale za to będą odbierać liście i trawę. poczytajcie sami;

www.rp.pl/artykul/24,1004868-Startuje-wyscig-o-warszawskie-smieci.html
  • jhbsk 03.05.13, 13:14
    Uliczna ankieta.
    --
    JS
  • Gość: Jędrek IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 03.05.13, 18:32
    A co ta ankieta wnosi do tematu?

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka