Dodaj do ulubionych

Buduja juz ferio Wawer

11.01.14, 18:03
Od czwartku widac na terenie fabryki duze wywrotki , ktore wyjezdzaja stamtad z gruzem, blokujac przejazd przez tory, wiec chyba mozna budowe nowego centrum handlowego uznac za zaczeta.
Obserwuj wątek
      • w_v_w Re: Buduja juz ferio Wawer 13.01.14, 18:39
        bobi_wawer napisał(a):

> Normalnie super. Tego mi brakło ... ;-)
        >
        > Fajnie będzie jak budowa tunelu i Ferio się zsynchronizuje w czasie. Będzie now
        > a odmiana słowa Armagedon.

Spojrz na to inaczej, zaczna budowac Ferio, budowa tunelu odsunie sie w czasie co by Mieszkancy nie byli skazani na niedogodnosci :D

Juz nie moge sie doczekac tego nowego sklepu!!!

Wawerka
        --
        To co ma i tak spaść, należy popchnąć.Fryderyk Nietzsche
    • heca7 Re: Buduja juz ferio Wawer 16.01.14, 09:22
      Nie wiem jakie tam będą sklepy ale ja mam troje dzieci i wleczenie się z nimi gdzieś dalej aby kupić ciuchy jest uciążliwe.
      --
      Dzieciaki 2002
      forum.gazeta.pl/forum/71,1.html?f=21428
        • heca7 Re: Buduja juz ferio Wawer 16.01.14, 12:18
          Mieszkam w Falenicy więc rozumiem, że bezpośrednim sąsiadom Ferio może przeszkadzać ale ja właśnie z końca Warszawy telepię się do tej Promenady albo i na Targówek. Niewiele promocji i obniżek się opłaca kiedy doliczy się cenę benzyny ;)
          Jeśli chodzi o kino to uważnie śledzę repertuar Stacji Falenica- czasem się opłaca trójkę dzieci wysłać na film 3D na miejscu niż zapłacić drożej w Promenadzie. Poza tym moje dzieci są trochę za małe ( synowie 7 i 9 ale ciągle się tłuką, córka l. 12 ale się kiepsko jej słuchają) aby wpuścić je same do kina w Promenadzie- wszelkie przekąski są za "kasą" . A tutaj podrzucam na miejsce, ogarniam sprawy biletowe + przekąski na miejscu i zostawiam towarzystwo na 1,5 godziny. Pracownicy mają jakby co moja komórkę. Zjawiam się 5 minut przed końcem i odbieram. Bardzo to sobie chwalę :) Jednak nie zawsze się tak da bo repertuar jest ograniczony...
          --
          Dzieciaki 2002
            • heca7 Re: Buduja juz ferio Wawer 16.01.14, 12:44
              Sala to po prostu główna hala dawnego dworca ;) Dość duża i wysoka. Siedzi się przy stolikach, w wygodnych fotelach a przed seansem podchodzi pani z menu i pyta czy chce się coś zamówić. Teraz mają niedziałającą stronę i znalazłam tylko na FB jedno zdjęcie tej sali.
              www.facebook.com/photo.php?fbid=685436081489891&set=pb.179724522061052.-2207520000.1389872466.&type=3&theater
              Takie klimatyczne miejsce ale filmy 3D całkiem dobrze się ogląda.
              --
              Dzieciaki 2002
        • heca7 Re: Buduja juz ferio Wawer 15.03.14, 16:10
          Życzę jej dobrze ale mam wrażenie, że długo tu się nie utrzyma. W okolicy jest kilkadziesiąt sklepów z jedzeniem- kto to wszystko będzie jadł?
          --
          Dzieciaki 2002
            • maggi9 Re: Buduja juz ferio Wawer 17.03.14, 15:36
              Napisałam w okolicy, tak żeby można się przejść piechotą. Ten w Miedzeszynie mnie aż tak nie urządza bo nie dojdę tam piechotą tylko muszę dojechać. Sklepów spożywczych w Międzylesiu jest full i jeszcze jedną Almę mają niby postawić ale sklepu z chemią i kosmetykami brak. Nie licząc strasznej drogerii koło Tura.
              Na Goławiu mają na przykład Rossmanna koło Rossmanna i jeszcze dodatkowo Naturę w Tesco. U nas - bieda pod tym względem.
            • oksytocyna3 Re: Buduja juz ferio Wawer 18.03.14, 20:13
              a ja bym sobie życzyła kino, może kręgielnię, dla dzieci kfc - bo ciągle do Starej Miłosnej jeżdżą i kawiarnię lub inny lokal, gdzie wieczorkiem można by ze znajomymi wypić piwo czy lampkę wina.
              • qawsedrftg Re: Buduja juz ferio Wawer 07.04.14, 21:36
                Centrum handlowe raczej się nie utrzyma, ale jesteśmy na szczycie bańki kredytowo-pieniężnej, to drukowane gdzieś w USA dolary tu się pojawiają. Po co kolejne centrum handlowe? Coraz więcej towarów się kupuje w internecie. Kino ma poważnego przeciwnika w różnych telewizjach cyfrowych. Sklepy z ubraniami sprzedają za 40 złotych ubranie uszyte w Bangladeszu za złotówkę. Personel na umowach śmieciowych. OK, rozumiem, produkcję częściowo załatwiła automatyzacja a częściowo globalizacja. Ale z czego ma być finansowana epoka usług i konsumpcji? W Promenadzie coraz więcej pustych lokali, a jaka tu będzie klientela? Luźno zabudowana linia otwocka? Wątpię w powodzenie całej akcji!
                • heca7 Re: Buduja juz ferio Wawer 08.04.14, 09:10
                  Zależy jakie sklepy tam będą ;) Alma raczej mnie nie przyciągnie- sklepów spożywczych jest w okolicy do urzygu. Ale sklepy z ubraniami dla dzieci/młodzieży , z butami tak. Bo nie będę musiała jeździć po nie do Promenady ;) Przyjadą też ludzie z linii Otwockiej właśnie.
                  --
                  Dzieciaki 2002
                • maggi9 Re: Buduja juz ferio Wawer 08.04.14, 11:07
                  W Promenadzie coraz więcej pustych lokali ale na 1 i 2 piętrze w "starej" części. Tam chyba nikt nigdy nie zaglądał. Promenada jest źle zaprojektowana, ma mało chodliwych, znanych sklepów. Właściwie tylko ta nowsza część przyciąga klientów. Jakoś w Arkadii, Złotych Tarasach nie ma problemu z pustymi lokalami.
                  • qawsedrftg Re: Buduja juz ferio Wawer 08.04.14, 19:43
                    Trudno to porównać, jest kilka centrów które mają raczej zapewnione powodzenie. Na przykład te całe tarasy są idealnie położone, centrum i jeszcze bliskość dworca. Tak samo Galeria Mokotów czy Arkadia, bez porównania większy potencjał bo po prostu więcej ludzi.

wyborcza.biz/biznes/1,100897,15760455,Powolna_smierc_centrow_handlowych.html?biznes=warszawa#BoxBizTxt
                  • heca7 Re: Buduja juz ferio Wawer 08.04.14, 19:48
                    Coś mi się wydaje, że Promenada nie była początkowo centrum handlowym, że to jakaś przeróbka jest...I dlatego tak kiepsko się chodzi po piętrach.
                    --
                    Dzieciaki 2002
                    • maggi9 Re: Buduja juz ferio Wawer 08.04.14, 20:02
                      Ten budynek nie został zaadaptowany na CH, oni go wybudowali i od razu była Promenada. Kiedyś kończyła się w okolicach Douglasa, były tam delikatesy i już. Koniec. Cała reszta jest dobudowana i o dziwo to cała reszta ma wzięcie.

Myślę, że ona była po prostu budowana w starym stylu, jak Panorama - pamięta ktoś? Fatalne, zawiłe toto, trudno tam coś znaleźć. Poza tym kiedyś w Polsce nie było tylu marek, sklepów. Benetton, Gap, trochę firmowych sklepów z jeansami i koniec. Kto mógł przewidzieć, że te "eksluzywne" centra handlowe tak się rozrosną i będą tam sklepy niemal dla wszystkich, kina, knajpy, siłownie, salony piekności?

Czasami zapuszczam się na 1 i 2 piętro i poza Apartem i Krukiem tam serio jest mało co. Albo zbyt ekskluzywne jak Lalique albo jakieś dziwne butiki, które mają dziwaczne ciuchy wyglądające jak z bazaru. Powinni to jakoś uatrakcyjnić po prostu, przebudować, wpuścić na te piętra jakieś chodliwsze sklepy.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka