Dodaj do ulubionych

Rondo T. Lubelski x Kadetów

04.08.14, 21:53
Kiedyś chyba Krzysztof wspominał ze 1 sierpnia mają zamknąć rondo. Wiadomo kiedy to nastąpi? Wolałbym wiedzieć wcześniej :-(
Edytor zaawansowany
  • krzysiek_s_zastow 05.08.14, 18:40
    Według planów Strabagu czasowa organizacja ruchu zostanie wprowadzona 7 sierpnia [ czwartek] wieczorem. To info ma już dwa dni więc... :) Będzie ruch wahadłowy Lucerny - Trakt Lubelski . Kadetów będzie zamknięta od ronda do Poprawnej potem pewnie odcinek do Nowozabielskiej. Frezowanie/wymiana jezdni wraz chyba ze zmianą niwelety jezdni bo obecnie panowie podnoszą lub obniżają krawężniki względem obecnego stanu.
    Zmian w komunikacji miejskiej jeszcze nie znam.
    A dlaczego nie po otwarciu Zwoleńskiej 2 sierpnia bowiem przeciągnęło się ustalanie COR u pana Inżyniera Galasa.

• krzysiek_s_zastow 05.08.14, 18:47
    Zapomniałem:) A jeszcze starsze info mówiło o zakończeniu prac 27 sierpnia ,ponieważ 31 sierpnia ciąg Trakt Lubelski - Kadetów - Nowozabielska posłuży za objazd Wału Miedzeszyńskiego podczas Półmaratonu Praskiego z trasą Stadion - Skalnicowa - Stadion Wałem w obie strony.

• bobi_wawer 07.08.14, 19:41
    Czy dzisiaj "zabiorom"?
    Coś szykowali jakieś tablice, ale trochę głupio ni gruchy ni z pietruchy tak zamknąć jedną z głównych dróg bez wcześniejszego publicznego ostrzeżenia.
  • sibeliuss 08.08.14, 10:13
    www.ztm.waw.pl/zmiany.php?c=102&i=5004&l=1
    --
    W życiu wszystko jest pożyczone
  • bobi_wawer 26.08.14, 13:46
    Jak obejrzałem sobie budowę Kadetów, to nie nie zauważyłem odpływów kanalizacji burzowej.
    Nie wiecie czy to jest opcja "odpływu na trawnik", czy burzowa jest, ale studzienki odkopią/zrobią po położeniu asfaltu?
    Jeśli to pierwsze to trochę szkoda.
  • krzysiek_s_zastow 26.08.14, 16:28
    Wpusty deszczowe są i jak dobrze liczę 8 sztuk na wszystkich wlotach.
    2 na wylocie z Lucerny na rondo po obu stronach.
    Jeden na skręcie z Traktu Lubelskiego w Kadetów z kierunku północnego.
    Jeden przed przejściem na Kadetów po południowej stronie.
    Jeden przed wjazdem od strony południowej z Traktu.
    Jeden między przejściem , a rondem na Trakcie Lubelskim [ wschodnia strona].
    I para tuż za przejściem też na Trakcie na północnej stronie.
    Na samym rondzie położą jeszcze ścieralną [ nie licząc środka ronda] a wcześniej odkryją studzienki . Jedna wczoraj była już odkryta ta na Kadetów przed przejściem.
  • yasemin1 26.08.14, 17:35
    Czy 213 pojedzie już Nowozabielską po otwarciu 31 sierpnia?
  • krzysiek_s_zastow 26.08.14, 18:56
    Na Nowozabielskiej na Gocław pojedzie 219 też z Lucerny ale raczej nie od 31 grudnia [ Z42 będzie dawcom , a linia trochę jeszcze pożyje więc...], a 213 trasa podstawowa przed objazdu.
  • krzysiek_s_zastow 26.08.14, 18:59
    * nie od 31 sierpnia miało być , a data 31 grudnia to koniec umowy Strabagu[co nie znaczy , że prace powodujące objazdy potrwają do tej daty.]
  • bobi_wawer 26.08.14, 19:05
    dzięki :-)
  • krzysiek_s_zastow 26.08.14, 20:37
    A dzisiaj wszystkie studzienki i wpusty już podniesione przy rondzie.
  • bobi_wawer 28.08.14, 20:55
    Widzę,
    ale jestem ciekawy co bedzie z ok 20m odcinkiem Lucerny, który ma niezłego doła po stronie hurtowni stali. Wyasfaltowali tylko tuz przy rondzie, a dalej wygląda że poczeka na kanlziacje i remont Lucerny.
  • yasemin1 30.08.14, 08:44
    O rany co z tą ulicą Kadetów, wiadomo kiedy tam pojadą autobusy, konkretnie 213?
    Miał być remont do 31 sierpnia, a tu żadnej informacji czyli od września mamy niezły klops.
  • bobi_wawer 04.09.14, 13:03
    Znany jest jakiś harmonogram oddawania?
    Kiedy Kadetów
    Kiedy TL do Klimontowskiej?
    Czy będą robili rondo z Nowozabielską i kiedy?

Z rondem na Lucerny rzeczywiście poradzili sobie całkiem płynnie
  • pustnik 09.09.14, 22:29
    Odcinek TL od Lucerny do Klimontowskiej - zgodnie z harmonogramem, do końca 2014 roku (informacja od MPWiK z tego tygodnia)
  • krzysiek_s_zastow 10.09.14, 12:58
    Różnie mówią koniec listopada wykonawca, grudzień MPWIK.
    Fakt jest taki umowę mają do 31 grudnia 2014 roku.
    Kadetów otworzą do końca września[ szczegółowej daty nie znam].
  • yasemin1 10.09.14, 18:07
    no tak w tym tempie jak robią to do zimy nie skończą. Przecież tam na zakręcie przed szkołą to prace utknęły i nic nie robią - zerwany asfalt czeka na gwiazdkę z nieba.
  • krzysiek_s_zastow 11.09.14, 11:16
    Jeszcze sfrezują asfalt do Nowozabielskiej dopiero położą na skrzyżowaniu z Poprawną .
    Azyl dla pieszych przy kościele....
  • bobi_wawer 11.09.14, 12:54
    Ronda na Nowozabielskiej nie będzie?
  • krzysiek_s_zastow 11.09.14, 14:13
    Niestety Strabag ronda teraz nie zrobi chyba tylko wymieni asfalt i dobuduje chodniki fragment DDR jeśli to DDR jeszcze...
    Są plany [ wniosek do biura rozwoju miasta zarządu dzielnicy] przedłużenia nowozabielskiej w kierunku Bronowskiej więc pewnie wtedy rondo zostanie wykonane.
    Ale wiadomo jak to jest z planami szczególnie przedwyborczymi.
  • bobi_wawer 01.10.14, 00:20
    No to im chyba nie wyszło .... :-(
  • krzysiek_s_zastow 01.10.14, 15:48
    Strabag mi reputacje obniża :) Prace były już na ukończeniu i raptownie firma przeszła na Trakt Lubelski, stąd i nie otwarta Kadetów.
    Brakuje tygodnia, żeby prace skończyć po ponownym wejściu w teren , nie licząc kosmetyki.
    Jednak pewnie chcą skończyć wszystko przed zimą więc skaczą z kwiatka na kwiatek.
    Stąd i nie dotrzymanie kolejnego terminu.
    Wkrótce napiszę więcej bardziej krytycznie w innym temacie.

• kawon86 02.10.14, 09:26
    Jedno jest pewne : przed wyborami otworzą ;) . Ale tak przy okazji : na Kadetów specjalnie wielkiej róznicy przed i po remoncie nie widzę.
  • bobi_wawer 02.10.14, 12:03
    Studzienki są
  • rafal_cz 02.10.14, 12:25
    Dokładnie takie same mam odczucia. Czy naprawdę niezbędne było finansowanie remontu ul. Kadetów skoro nawierzchnia na tej ulicy od ronda do Poprawnej była co najmniej w bardzo dobrym stanie? Jest przecież tyle ulic w okolicy, które wymagają remontu albo w ogóle utwardzenia. Ponadto zamknięcie Kadetów na tyle czasu jest całkiem uciążliwe (i w dodatku nikt nie wie na jak długo!). Czy tam jest robione coś więcej niż tylko remont nawierzchni (np kompleksowe odwodnienie)?

Czyżby to zadziałało na takiej zasadzie, że po prostu były pieniądze na odtworzenie nawierzchni po budowie kanalizacji i tylko na to teoretycznie można było je wydać? Czyżby znowu zabrakło gospodarności?

--
    www.sadul.waw.pl
  • bobi_wawer 02.10.14, 16:51
    No nie mogę się zgodzić.
    Po dziurowaniu nawierzchni podczas robienia kanalizacji nawierzchnia tragiczna nie była, ale była zdecydowanie zła.
  • rafal_cz 03.10.14, 10:09
    Ja w takim razie tego nie widziałem :) Pamiętam natomiast ten podskok/nierówność na wysokości Wąbrzeskiej.

--
    www.sadul.waw.pl
  • yasemin1 03.10.14, 15:27
    Kiedy wreszcie pojedzie tamtędy autobus? Czy ktoś wie?
  • krzysiek_s_zastow 04.10.14, 18:44
    Jeden symptom jest dobry ,że wykorytowali odcinek od Poprawnej do Nowozabielskiej i już jest w połowie kruszywo, skrzyżowanie z Nowozabielską też sfrezowane.
    Wysłałem maila do Strabagu , więc może wkrótce to nam rozjaśni sytuacje.
    Krzysiek Sokołowski

• krzysiek_s_zastow 06.10.14, 13:07
    No to już wiadomo... Oddanie całej ulicy Kadetów wraz z komunikacją miejską planowane jest na 1 listopada...

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka