Z pasją o podróżach, wycieczkach i wyjazdach

JAKA JEST POGODA W MARCU?????? Dodaj do ulubionych

• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne
  • Chcę jechac na objazdówkę z Rainbow Tours "Izrael nie tylko dla pielgrzymów" 17 marca, może ktoś z Was był w marcu w Izraelu i może coś podpowiedziec o pogodzie i czy wogóle warto się tam obecnie wybrac??
    • Pogoda w marcu jest piekna - juz ldnie, nie ma upalow. polecam
      --
      I used to have an open mind but my brains kept falling out
      • Marzec w Izraelu to prawie koniec wiosny. W okresie kiedy wybierasz się do Izraela, temperatury będą oscylowały w granicach 10-30 stopni. Wycieczkę zaczniesz na lotnisku Ovda gdzie przywita Cię temperatura ponad 30 stopni (pustynia Negev). W Jerozolimie może być nieco chłodniej bo to miasto na wzgórzach. W nocy temperatury mogą spadać do 10 stopni. W dzień będą oscylować w granicach 12-30 stopni. Należy zabrać lekkie ubrania z możliwością ubierania się na tzw. cebulkę. Autokary są klimatyzowane, więc niekiedy może być w nich chłodno. Zwiedzanie starej Jerozolimy (kościoły) też wymaga odpowiedniego ubioru, panuje w nich wieczny chłód.
        • Dzięki wielkie za info :)

Czyli w walizce i klapki i parasol? bo z tego co widze na stronach o pogodzie to i nawet moze czasami padac deszcz ;) rózne informacje podają, osobiscie ja juz wolałabym te 30 stopni cały czas ;) lubie jak jest gorąco :)
          Pozdrawiam.
          • Izrael nie tylko dla pielgrzymów to wycieczka objazdowa. Będziesz sie przemieszczać po terytorium Izraela po różnych strefach. Lotnisko Ovda znajduje sie na pustyni Negev i na początek przywita Cię upał. Betlejem oraz Jerozolima, gdzie będziesz stacjonować na początku, leżą na wyżynie (około 800 m.n.p.m) i będzie troche chłodno. Wizyta w Tyberiadzie nad j. Galilea oraz całe wybrzeże Morza Śródziemnego to znów upały (Hajfa, Tel Aviv, Cezarea).
            • ok, dzieki.

Mam jeszcze pytanie odnośnie hoteli na objeździe.
              Na stronie rainbow wyczytałam, że hotele życzą sobie w momencie meldowania się, zastaw 50 USD na czas pobytu w razie jakiś zniszczen i jesli wszystko jest ok, to oddają przy wymeldowaniu, czy wszystkie hotele tak robią? i czy w związku z tym nie próbują pod byle pretekstem zabrac tych pieniedzy?
              • Jeśli jedziesz z Rainbow to nie obchodzi Cię sprawa zastawu. Te sprawy załatwia pilotka. Ty płacisz tylko pilotce kwotę, która jest wymieniona w opisie wycieczki w USD (145 lub 160). Należy zabrać ze sobą zapas gotówki aby móc wypić kawę lub zjeść lunch. W cenie wycieczki są tylko 2 posiłki.
                • ok, fajnie dzieki :)
                  widze, że jedynie Ty mi odpisujesz wiec tym bardziej jestem wdzieczna za dodatkowe informacje :)
                  Byłeś na tym objeździe z tego biura osobiscie czy może pracujesz w którymś z biur podróży?

Powiedz mi jeszcze jak wygląda sprawa opłaty za wize, czy taka wogóle jest i ile? i czy nie ma problemu z dostaniem jej na oddzielnej visa card, żebym nie miała potem problemu z wjazdem np. do Syrii?
                  • jesli masz polski paszport nie potrzebujesz wizy. zastaw w hotelach to jakas urban legend. bylam w Izraelu zarowno z biurem podrozy jak i calkowicie samodzielnie - nikt nigdy nie chcial zadnych zastawow za pokoj w hotelach
                    --
                    When I'm not in my right mind, my left mind gets pretty crowded
                    • no wiesz, ja sobie tego z kosmosu nie wzięłam tylko przeczytałam na stronie rainbow pod opisem wycieczki, ja byłam juz na kilku wycieczkach ale z innych biur i na żadnej nie musiałam dawac zadnego zastawu wiec mnie to zdziwiło i chciałam te informacje zweryfikowac, w takim razie Rainbow powinno odświezyc informacje na swojej stronie, tak czy inaczej dzieki.
                  • Byłem na objazdówce z Rainbow w terminie 17-24.02.2011.
                    Za wizę do Izraela nic się nie płaci.
                    Nie ma problemu z wizą na kartce, trzeba tylko zgłosić przed przekazaniem paszportu do kontroli na lotnisku.
                    • o, to całkiem świeze masz informacje :) a jak z programem wycieczki, fajny?
                      płaciłes za jakies dodatkowe wycieczki fakultatywne oprócz tych głównych w programie, których ogólną opłatę podają? czy program jest wystarczająco ciekawy? co warto sobie kupic z pamiatek i gdzie?
                      • Program jest fajny. Pierwszy dzień jest taki, że nogi wchodzą w d... . Z każdym następnym dniem tempo maleje (chyba tak powinno być). Z fakultetów polecam "Jerozolimę nocą", organizowaną w soboty (po szabasie). Można zobaczyć prawdziwe życie Jerozolimy. Osobiście nie jeździłem na "Wzgórza Golan". Ci co pojechali mieli mieszane odczucia.
                        Trudno mi doradzić co kupić jako pamiątki, bo to indywidualna sprawa, każdy ma inne zainteresowania. Ze sklepów pamiątkarskich polecam sklep przy wejściu do parku Qumram. Można kupić miód z daktyli w sklepie w Yardenit. Pamiątki w sklepie w Betlejem gdzie prowadzą pilotki z Rainbow są bardzo drogie.
                        • dzieki za wszystkie wskazówki, juz wyjazd wykupiony wiec klamka zapadła i mam nadzieję, ze bedzie warto :)

Jakby Ci sie przypomniało coś jeszcze z praktycznych wskazówek to bede wdzieczna, tymczasem skoro juz mnie z pracy wypchnęli na zaległy urlop to zawsze lepszy Izrael miż siedziec na miejscu i liczyc na odrobinę naszego słonca ;) wiec... odliczam juz dni do wyjazdu ;) pozdrawiam.
                          • Rób dużo zdjęć ale tak abyś sama na nich była. Co zobaczysz to Twoje a zdjęcia będą pamiątką na wiele lat. Za dwa tygodnie będziesz mieć tylko wspomienia.
                            • Pytanie do wojaka 999.
                              Jak to jest z pieniędzmi na wstępy , napiwki itp... ???
                              Na stronie rainbows podano, ze trzeba przewidzieć na te cele ok. 140$ .
                              Czy te pieniądze daje się pilotowi na początku wycieczki czy płaci się sukcesywnie ??
                              Czy pilot rozlicza sie potem w jakiś sposób z tych pieniędzy ????
                              Pozdrawiam
                              nisat
                              • W opisie wycieczki masz napisane np. dopłata 150 USD ( na wstęp, napiwki itp), kwotę tę pierwszego dnia po dotarciu do hotelu zbiera pilot (ka) wycieczki, on (a) rozlicza się w hotelach z bagażowymi, on(a) płaci za bilety wstępu, itd. Ciebie nic nie interesuje w kwesti napiwków.
                                Pamiętajcie aby wziąć ze sobą trochę więcej gotówki (USD), w cenie wycieczki są tylko 2 posiłki, czasami trzeba coś zjeść a Izrael do tanich nie należy.

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.