Dodaj do ulubionych

objazdówka z Triadą

26.05.11, 22:39
Witam.Wybieramy się w lipcu na zwiedzanie Ziemi Świętej z Triadą. Może znalazłby się ktoś, kto był z tym biurem i podzieliłby się doświadczeniami? Interesuje nas hotel, który ma się znajdować w okolicy Betlejem. Czy to jedyny hotel na objeździe,nie ma przekwaterowania? Czy znajduje się na zupełnym pustkowiu? Mamy sporo pytań. Może odezwie się ktoś, kto wie więcej?
Pozdrawiam :-)
Obserwuj wątek
    • nive-aaa Re: objazdówka z Triadą 27.05.11, 07:31
      ja niestety z nimi byłam. przelot do sharmu co jest masakra. kiepski pilot. czuję niedosyt. ale izrael piękny. wybieram się ponownie. Ale tym razem już nie z nimi. zastanawiam się między rainbow a konsorcjum
      • ro_br_rt Re: objazdówka z Triadą 27.05.11, 16:24
        Witam.
        Byłem na przełomie marca i kwietnia, ale łącząc cypryjski wypoczynek z objazdówką izraelską. Miał być Egipt ale jeszcze wtedy tam był bajzel. Tak więc z Cypru samolot. Tylko linie cypryjskie były OK, nasze czartery porażka. Spóźnione o wiele godzin albo w ostatniej chwili zamienione na inne linie. Odprawa po przylocie OK. Za to wylot to 3 godziny upodlenia turysty. I pies ich j... Kto zbroi ten się boi. W przypadku przejścia autobusem przez Ejlat będzie milej i spokojniej bez stresu. Mieliśmy być w hotelu Betlejem ale w ostatniej chwili zamienili na hotel Aleksander. Blisko przejścia granicznego. Niestety kilku turystów miało pierwszej nocy pod górkę z pościelą, łazienką itp ale potem właściciel wyrównał przykrości. Jedzenie śniadanie i kolacja dla mnie super bo uwielbiam prawdziwe arabskie żarcie. Wino, piwo i whiski bez problemów w sklepach obok. Palestyńczycy przemili a ponieważ kilka słów w ich języku znam to miałem całkiem do przodu. Objazd od Jerozolimy po jezioro Galilejskie nawet nie bardzo męczący. Izrael wiosną jest piękny ale im bliżej lata tym bardziej wyschnięty. Doznania i wrażenia super. Ale tak naprawdę objazdówkę uratowała pilotka. W tym miejscu Agnieszko, jeśli czytasz, chylę czoła i bardzo pozdrawiam. Z wielkim taktem i znajomością tematu omawiała tematy religijne przy okazji zwiedzania zabytków unikając tematów moherowych. Reasumując koniecznie trzeba zobaczyć kraj, gdzie narodziły się dwie religie światowe i zobaczyć jak współżyje ze sobą co najmniej 10 Kościołów. Mówiąc krótko lekko nie jest. Na koniec -spokojnie i bezpiecznie w dzień i w nocy. Byłem nawet pod meczetem na mszy muzułmańskiej i tylko imam się podniecał do swojego kazania, wierni słuchali i na tym koniec. Mnie nie gonili choć widzieli, że nie jestem muslim. Oni już w Autonomii mają dosyć. Wrze teraz w strefie Gazy.
        Pozdrawiam
        • jakub987 Re: objazdówka z Triadą 27.05.11, 21:08
          Dziękujemy za informacje. Wniosek taki, ze docelowym hotelem jest Betlejem? Zamiana była doraźna? Można prosić o więcej refleksji na temat warunków hotelu i przyległych? Jak z cenami? Czy kupowaliście wizę Synaj only? (pobyt mamy w Sharm).
          Pozdrawiam.
          • ro_br_rt Re: objazdówka z Triadą 28.05.11, 13:56
            Witam.
            Betlejem wygląda z zewnątrz lepiej niż Aleksander, który jeszcze się buduje. Nie wiem jak w środku. Standart Aleksandra jest jak nasze dwie gwiazdki z zewnątrz Betlejem wygląda na trzy. Proszę jednak pamiętać, że w hotelu na objazdówce tylko się nocuje. Wyjazdy ok 8-9 rano, powroty ok 20 wieczorem. Łóżka były wygodne, łazienka znośna, telewizja dostępna (nawet polski program), a jedzenie dla mnie bardzo dobre bo prawdziwie arabskie (bez wieprzowiny). Więc kolacja, winko i szisza a potem spać. Program zwiedzania bardzo dobry. Właściwie wszystkie miejsca biblijne. Brakuje tylko wybrzeża (np Tyr, Askalon i innych miejsc z wypraw krzyżowych), ale tydzień to za mało aby wszystko to zwiedzić. Można nawet powrórzyć chrzest (co prawda w innym miejscu niż chrzczony był Chrystus) ale też wielkie przeżycie. Właściwie gdyby nie rasizm Żydów i ich syjonizm to w Izraelu można się zakochać. A tak veni vidi i więcej tam już nie pojadę.
            Pozdrawiam
            • jos-era Re: objazdówka z Triadą 28.05.11, 15:46
              byłem ostatnio w Izraelu. w Betlejem spaliśmy w nowiutkim hotelu Mt Dawid. ja bym dał mu 4,5 gwiazdek. switna lokalizacja. cała wycieczka zorganizowana super. przewodnik rewelacja. jeżdzę dużo ale jeszcze niegdy nie było wszysko dopraowane aż tak. polecam wszyskm taki izrael
              • jakub987 Re: objazdówka z Triadą 28.05.11, 16:18
                jos-era, a byłeś z Triadą? Jeśli tak, to wynika z tego, że nie ma stałego hotelu podczas objazdu. Mam świadomość, że hotel służy jedynie do spania i toalety, więc cieszy fakt, że jest czysto - w sumie tylko na tym mi zależy. Fajnie też, jeśli można cos dobrego zjeść. A jak z położeniem wspomnianych hoteli? Można wieczorem wyjść na spacer?
                Pozdrawiam i dziękuję za odpowiedzi.
                • jos-era Re: objazdówka z Triadą 28.05.11, 18:51
                  nie ja byłem z konsorcjum polskich biur podróży. mają super program. taki izrael w pigułce. dużo atrakcji. hotel mt david jest przy głównej drodze, jakies 15 minut od bazyliki. moi znajomi byli z nimi wcześniej i w betlejem mieli hotel paradise. bardzo dobre *** bardzo go chwalili. do triady sie zrazilem po wakacjach kilka lat temu. nigdy wiecej z nimi. jak ktos ma wszystko to znaczy ze nic nie robi dobrze
                  • nive-aaa Re: objazdówka z Triadą 28.05.11, 18:53
                    widziałam sporo grup konsorcjum. i to takie całkiem spore, znaczy robią dobrze. itaka też miała ale 10 -12 osób. pewnie im się nie sprzedało. ludzie jak spotkaliśmy ich nad morzem martwym narzekali na przewodnika. podobno arogancki
                    • jakub987 Re: objazdówka z Triadą 28.05.11, 19:41
                      Czy warto wykupić fakultet nad Morze Martwe? I jeszcze jedno - jakie są ceny (przeciętne) pamiątek (chodzi o drobiazgi), napojów, owoców - nie wiemy, ile wziąć pieniedzy i przede wszystkim - ile wymienić, żeby nie szukać kantorów. Raz jeszcze zapytam o wizę po lądowaniu w Egipcie - czy brać synai only? (nie zamierzam podróżować po Egipcie). Jak wygląda odprawa na granicy z Izraelem? Rzeczywiście przeglądają bagaże? Czego nie można wwozić? Będę wdzięczny za odpowiedzi.
                      • jos-era Re: objazdówka z Triadą 28.05.11, 19:55
                        my ladowalismy w tel awiwie, godzina i jesteś w jerozolimie. nigy nie zdecydowałbym się lecieć do sharmu i jechać do izraela. to jest 11 godzin w autokarze!!! morze martwe też mieliśmy w programie. lunch np falafel to koszt 5-8 usd. shoarma ciut więcej. butelka wody 1 usd
                        • zstrucki Re: objazdówka z Triadą 07.06.11, 23:03
                          Osiem dolarów to jakaś wyjątkowo bandycka cena za falafel. Zwykły, w picie, to koszt od 4 (Autonomia), przez 6-7 (Wschodnia Jerozolima) po 13-18 szekli (Nowa Jerozolima, Ejlat, ogólnie zamożniejsze miejsca). Takie ceny, jak podajesz, to w jakimś zestawie pewnie?
                          --
                          spacery.blox.pl
                      • ro_br_rt Re: objazdówka z Triadą 28.05.11, 22:44
                        Witam.
                        Leciałem z Cypru do Tel Aviwu i przylot i odprawa bez problemu. Nawet jedna z Pań mimo, że miała wizę z Emiratów gdzie pracowała została wpuszczona. Powrót z Tel Aviwu na Cypr to horror. Bagaże prześwietlone, lista pytań Mosadu długa łącznie nawet z pytaniami dość intymnymi. Pilotka, która była w Izraelu kilkadziesiąt razy na osobistą tylko dlatego, że miała słoik z miodem w głównym bagażu. Szukają Bóg wie czego, a może to sposób na pokazanie swojej władzy. Pies ich j.... Będę swoje dolary i euro będę wydawał w innych krajach. Ale powtarzam to była podróż samolotem. Autobusem jest inaczej. Organizacja wycieczki przez Triadę najsłabsza z kilkunastu wycieczek, na których byłem z tym BP. Spacery po Betlejem wieczorem jak najbardziej bezpieczne. To miasto wieczorem zaczyna żyć i jest dla turysty bardzo przyjazne. W końcu Palestyńczycy żyją z turystów bo Izraelczycy najchętniej zamknęli by ich w getcie na pustyni. Przeciętni Palestyńczycy mówili mi, że żyją w więzieniu w swoim kraju tylko to więzienie jest w miarę duże. I żeby wyjechać z Palestyny muszą pojechać najpierw do Jordanii, której w większości są obywatelami i z Jordanii mogą jechać gdzie chcą. Jednak ten piękny kraj trzeba zobaczyć. Nie bez powodu mówi się o nim w Biblii Ziemia Obiecana
                        • jakub987 Re: objazdówka z Triadą 02.06.11, 21:22
                          Ponawiam prośbę o odpowiedzi na wcześniejsze pytania.Mam również dodatkową. Lądujemy w Sharm,stamtąd ruszamy do Izraela. Po objeździe wracamy do Sharm na tygodniowy wypoczynek.Czy na lotnisku w Egipcie kupuję zwykłą wizę czy synai only? Pani w BP powiedziała, że zwykłą, ale szukam potwierdzenie u tych, którzy byli i wiedzą lepiej.
                          Pozdrawiam, licząc na informacje.
                            • deoand Re: objazdówka z Triadą 03.06.11, 19:17
                              Potwierdzam - jesli nie jedziesz do Kairu czy lądem do Ras Muchamas to tylko bezpłatne wbicie w paszport pieczątki Synai only . E no trochę to może się zmęczysz ale warto zobaczyć co nieco !!
                              • jakub987 Re: objazdówka z Triadą 03.06.11, 22:04
                                Witam. A co zrobić jak pani z BP się upiera, że trzeba kupić wizę za 15 dolarów? (mam to nawet na umowie). W sumie wolałbym nie płacić, jeśli nie ma takiej potrzeby, ale mogę tak się "wyłamać"? Poza tym doczytałem, że w tzw pakiecie płatnym dodatkowo na miejscu jest wliczona wiza i taksa wyjazdowa z Izraela. Już nic nie rozumiem. Jak to wygląda w praktyce z Triadą, a jak z innymi biurami? Pozdrawiam.
                                • deoand Re: objazdówka z Triadą 03.06.11, 22:41
                                  Też niczego nie rozumiem . Pani w Polsce gada głupoty i tyle . Synaj jest jakims tam terytorium wydzielonym czy cos w podobie - w każdym razie państwo Egipt nie może pobierać opłaty za wizy od ludzi którzy przyjada na to terytorium natomiast jeśli wyjada z Synaju na terytorium " rdzennego" Egiptu czyli do Kairu to wizę muszą mieć !!!! Jeśli masz wycieczkę Egipt pobyt w Sharmie i objazd po Izraelu to wizy nie potrzebujesz i tyle . Idziesz za ludźmi do punktu kontroli paszportowej - wbijaja ci pieczątkę synay only i koniec - najpierw trzeba chyba wypełnic jakis druczek co narmalne tylko , że na tym druczku piszesz Synay only

Ja byłem z Alfą we wrześniu ub roku na odpoczynku w Sharmie i objazdówce po Jordanii i Izraelu i żadnej wizy nie kupowałem !!!

Rewolucja egipska przecie nie zmieniła statusu Synaju
                                  Na forum Egipt jest i to nie tak dawno bardzo obszerna dyskusja o wizie egipskiej i Synai only.

Ale wszystko jest teoretycznie możliwe nawet i ta wiza za 15 dolców choc raczej powątpiewam aby Triada robiła aż takie numery ... za załatwianie wiz pobierali ekstra 3 dolce .. ale nie 15 za coś co jest w ogóle niepotrzebne !!

• zstrucki Re: objazdówka z Triadą 08.06.11, 23:11
              Tyr jest w Libanie, Aszkelon z kolei, zdaje się, nie jest aż tak atrakcyjny. Z zabytkowych miast na wybrzeżu szczególnie interesująca jest Akka, sądzę, że zrobiłaby na Tobie wielkie wrażenie. Wspominasz o miejscu chrztu, zapewne masz na myśli to w Deganii? Mnie ono, nie będę ukrywał, rozbawiło. Ale to kwestia gustu.
              Piszesz bardzo dużo negatywnych uwag na temat samego państwa. Można wręcz odnieść wrażenie, że byłeś w Izraelu i nie spotkałeś żadnych Żydów. Z jakimi przypadkami rasizmu względem siebie się spotkałeś? Jak zwykłemu turyście może przeszkadzać syjonizm - zrealizowana idea państwa żydowskiego? Sporo piszesz o Palestyńczykach, przeciwstawiając ich Żydom. Odnoszę jednak wrażenie, że zapomniałeś zapoznać się ze stanowiskiem drugiej strony. A arabskie żalenie się na swój los, niestety, jest niemal legendarne.
              Co do samej wycieczki. Czy dobrze rozumiem, że wszystkie noclegi w jej trakcie są w Betlejem?
              --
              spacery.blox.pl
              • ro_br_rt Re: objazdówka z Triadą 18.06.11, 16:36
                Witam.
                Tak, w czasie objazdu mieszka się w hotelu w Betlejem. Chrzest był w Yardenit. Sam rytuał mnie nie rozbawił. Każdy ma prawo przeżywać sprawy religijne na swój sposób. To co widzieałem jak ludzie różnych narodowości i w różnym wieku przechodzili przez ten rytuał zrobiło na mnie wrażenie. Napisałem bardzo mało negatywów na temat państwa Izrael. Jestem zachwycony tą krainą (ale nie państwem, który tam jest teraz). Argumenty obu stron świetnie znam i jako historyk swoje zdanie na ich temat mam a z tonu w jakim o tym piszę nie trudno się domyśleć po czyjej stronie się opowiadam. Co więcej mam do tego prawo. Mnie jako zwykłemu turyście przeszkadza chęć wywołania we mnie strachu przed wszechwładnością i potęgą tego państwa i jego służb. Zbyt intymne pytania na lotnisku, moim zdanie nie służą bezpieczeństwu, ale mają wywołać psychozę strachu by nic durnego nie przyszło mi do durnego łba. Niech się państwo izraelskie organizuje jeśli ma ochotę, ale syjonizm tak samo mi przeszkadza jak faszyzm czy komunizm. Bot et wsio.
                • zstrucki Re: objazdówka z Triadą 24.07.11, 09:45
                  Weź pod uwagę, że Izrael boryka się w tej chwili z dużą skalą nielegalnej imigracji. Temu również służą kontrole na lotnisku.
                  Natomiast zdanie zrównujące Twoje opinie na temat syjonizmu i faszyzmu nie świadczy najlepiej o Tobie jako historyku, niestety.
                  --
                  spacery.blox.pl
    • jakub987 Re: objazdówka z Triadą 04.06.11, 09:00
      Powracam do tematu wiza za 15 lub 18 USD.W umowie jest jasno zaznaczone o oplacie za wizę 15 USD. Jedziemy na 7+7 z Triadą- SSH o Ziemia Śwęta. Z uwagi na sprzeczności w odpowiedziach Triady w porównaniu z postami na forum Egipt pisanymi przez ludzi już w tej materii doświadczonych zapytam MSZ na piśmie o tę sprawę.Jestem zdana,żeima co płacić za coś co opłaty nie wymaga.Tylko co zrtobić jak tzw rezydentka czy pilotka nie inaczej poinstruowana przez TRIADE tylko zapłacić trzeba uprze się? Awantura w autobusie gotowa. Już to ćwiczyliśmy w Turcji ale z inną firmą, a chodziło o kwotę na tzw. napiwki.I tak się panienka z nich mimo składanej deklaracji na starcie nie rozliczyła.Obiecuję umieścić na forum rzetelną odpowiedź z MSZ w Warszawie. Tysiące Rodaków wykupiło tę wycieczkę a więc i kwota 18-15=3 USD od osoby dla rezydentek to fortuna.Warto być konsekwentnym.
      • deoand Re: objazdówka z Triadą 04.06.11, 10:48
        No ciekawa sprawa z tą Triadą . To pachniałoby naprawde jakas dużą machlojką z opłata za niepotrzebna wizę !!
        Może jednak najpierw zadzwoń do Głównej siedziby Triady w Warszawie i tam udzielą ci wiarygodnej informacji - mam nadzieję .
        To dziwne ponieważ z Triadą jeździ a przynajmniej jeździło tysiące osób i już by podnieśli wielki wrzask / i słusznie / jakby Triada pobierała 15 dolców za nic ... Przecie afera była o te 3 dolary za załatwienie wizy przez przedstawiciela Triady - to o 15 dolców - cisza -aż mi nie chce się wierzyć że Triadowcy tacy spokojni ????
        Pomysł z MSZ dobry - można jeszcze zapytać się w ambasadzie Egiptu w Warszawie

Niestety troche musze Ciebie zmartwic odnośnie oficjalnych wypowiedzi ambasad czy MSZ

Ja miałem wbita wizę Libijska w paszport i Alfa kazała mi wymienić paszport na nowy bo moga mnie nie wpuścic na terytorium Israela .
        Pytałem się w ambasadzie Izraelskiej w Warszawie i mi odpowiedzieli , że nie ma takiego przepisu aby turysta z pieczątka libijską w paszporcie nie mógł wjechać na terytorum państwa Israel !!!!!!!!!!!!!!!!!!

ale paszport na wszelki wypadek zmieniłem bo co innego tu a co innego tam - hahahah

ale wizy nie ma na 100 %

Triada ma chyba fakultet do Massady i nad Morze Martwe - warto wykupić jak sądze - Massadę to ja widziałem z daleka ale kąpiel w Morzu martwym -o ile można nazwać to kąpielą to ewenement - nigdzie czegos takiego nie uświadczysz .

Uważaj na oczy i pot z czoła bo sól strasznie szczypie w oczy -do bólu

Uważaj na Polaków bo w Betlejem w hotelu o takiej samej nazwie Betlejem kwateruje większośc polskich grup / przynajmniej tak było jak ja byłem / i scenka rodzajowa - jedna z turystek szukała swojej torebki z którą przyszła na stołowke - nie wiem czym to się skończyło bo była nie z naszej grupy - może schowała do bagażu a może i ukradli -nie wiem - ale ku przestrodze - Arabów było czterech z obsługi a reszta sami Polacy .
        pzdr
          • jakub987 Re: objazdówka z Triadą 08.06.11, 19:22
            Witam. Dziś otrzymałem odpowiedź następującej treści:
            Wydział Konsularny Ambasady RP w Kairze uprzejmie informuje , iż w opisanym przypadku wystarczy darmowa wiza Sinai Only.
            Z poważaniem
            Marek Skoczek
            Konsul

Jarosław HORAK
            I radca
            Departament Konsularny
            Wydzial Ameryk, Azji, Afryki i Australii
            e-mail: jaroslaw.horak@msz.gov.pl
            tel. +48 22 5238662
            kom. +48 795550648

Zaznaczam,że pytałem o naszą sytuację, czyli Izrael+pobyt w Sharm. Natychmiast przesłałem tę informację do BP z prośbą, aby przekazali ją swoim zwierzchnikom. Ciekawe jaka będzie reakcja.
            Pozdrawiam i dziękuję za ciekawe wypowiedzi.
            Liczę na więcej.
            Pozdrawiam.
            • deoand Re: objazdówka z Triadą 08.06.11, 21:49
              No i wyszło na moje przynajmniej w odniesieniu do MSZ to znaczy , że nic sie nie zmieniło od czasu mojego pobytu w u.b. roku i nasi turyści mogą sobie spokojnie nie kupować żadnej wizy . Ale ciekawe co tez odpowie Biuro Triada czy uzna , że to był bład jakiegos pracownika albo , ze maja tylko jedną umowę jeśli chodzi o Egipt , gdzie rzeczywiście wiza kosztuje 15 dolców + ewentualnie te 3 za załatwienie wizy / też naciąganie klienta ale nie im tam / a nie maja oddzielnej umowy na Sharm i Tabę czyli na płw Synaj , czy tez coś nowego wykombinują ?? .

Napisz jak ci odpiszą - niby mnie to juz nie dotyczy ale ciekawi a zreszta jest to dobrym interesie kolejnych turystów , którzy będą sie wybierali z Triada do Sharmu i Izraela

pozdrawiam i życzę miłego pobytu i udanej objazdówki .
              • jakub987 Re: objazdówka z Triadą 06.07.11, 12:16
                Biuro poinformowało nas, że wystarczy wiza synai only ;-) Ciekawe, czy pozostali turyści, którzy wykupili taką wycieczkę, też zostali o tym powiadomieni?
                A może znajdzie się ktoś, kto właśnie wrócił z Triadą i podzieli się świeżymi wrażeniami? Byłoby miło.
                Pozdrawiam :-)
      • miriam_73 Re: objazdówka z Triadą 21.07.11, 16:56
        Jak byłam z Triada na objazdówce po Izraelu, pilot (w właściwie przedstawiciel Triadowego kooperanta z Egiopu), wymusił zakup wiz (i to po 18 USD) u prawie wszytskch. Ja zdążyłam prrzejść przez kontrolę zanim pogranicznicy odbyli "rozmowę" z tymże kooperantem, po której Sinai Only okazało się byc "impossible". Moja sugestia jest taka - po stronie egipskiej paszport w łapkę, prześwietlarka na wejściu, szyko wypełnić fiszkę (na odwrocie wpisując Sinai Only) i do budek pograniczników ignorując wszelkich "pomagaczy", naganiaczy itp.

Absolutnie nie ma potrzeby kupowania wizy jeśli nie zamierzasz się ruszac z Sharmu poza Synaj (poza Ras Mohammad lądem). Moim zdaniem nalezy sie uprzeć. Fakt, ja mam argumet w postaci paszportu pełnego takich stempli, więc mi cwany rezydent nie udowodni że coś takiego jak Sinai Only jest niemozliwe czy niedostepne.
        To nie jest sprawa MSZ. Bardziej zainteresowałabym tym Rzecznika Praw Konsumenta.
        --
        Moje Podróże
        community.webshots.com/user/miriam_1973/albums/most-recent
        • deoand Re: objazdówka z Triadą 23.07.11, 13:18
          Widać czasem Triada albo jej egipski kooperant takie numery odstawia . Ja nie byłem akurat z Triada w Izraelu choć generalnie byłem na wielu objazdówkach z Triadą i sobie zawsze Triadę chwaliłem , to tym razem oddaję honor Alfie z która byłem , że nikt z Alfy żadnej płatnej wizy od nas nie wymagał !!!
          • jakub987 Re: objazdówka z Triadą 15.08.11, 09:06
            Wróciliśmy. Po wylądowaniu przedstawiciel Triady mówiący łamaną polszczyzną informował, ze turyści jadący do Izraela mają nie kupować żadnej wizy. Widac warto było korespondować z biurem.
            Jeżeli ktoś ma pytania odnośnie wyjazdu do Izraela i pobytu w Shores Amphoras w Sharm - śmiało. Wróciliśmy bardzo zadowoleni.
            • beapy Re: objazdówka z Triadą 15.08.11, 11:57
              28.09. wyjażdżam z Triadą do Izraela. Mam kilka pytań: 1. Czy warto wykupywać obiadokolacje na objeździe? 2. Jak długo staliscie na granicy z Izraelem? 3. W jakim hotelu mieszkaliście w Betlejem? 4. Kiedy i gdzie najlepiej jest wymienić pieniądze w Izraelu? 5. Jakie są wasze wrażenia z hotelu na pobycie i może macie jakieś rady lub wskazówki np. co wziąć, czy kupowaliscie jakieś ciekawe fakltety itp.
              • jakub987 Re: objazdówka z Triadą 15.08.11, 21:07
                Witam. Po kolei: 1. My wykupiliśmy obiadokolacje, były całkiem niezłe i nie trzeba było szukać sklepów i knajpek. Można było dokupić je także na miejscu za 10 dolarów. Mieszkaliśmy w Jerozolimie w hotelu Strand, niemal w centrum (marniutki, ale są udogodnienia typu telefon 3 min do Polski za 1 dolara, cola za 2 dolary, woda za 1 dolara). Ludzie którzy nie mieli obiadokolacji odkryli w pobliżu małą knajpkę, gdzie jadali nieźle za małe pieniądze. Ale to ryzyk fizyk, bo jak zakwaterują Was w Betlejem to może być z tym marnie. 2. Na granicy z Izraelem spędziliśmy ok. 2h, ale było było tyle emocji, że czas minął bardzo szybko. 3. Jak wyżej. Myślę, że Jezolima to lepsza opcja niż Betlejem, ponieważ po kolacji można zwiedzać na własną rekę. 4. Nie wymienialiśmy pieniędzy, wszędzie płaciliśmy dolarami, ale i tak zdarzało się, że wydawali nam w szeklach. Izrael jest dość drogi dla turysty. Weźcie drobne dolary a nie same setki;-) 5. Hotel jest ok, choć w Sharm było bardzo gorąco, nawet wieczorami. Weźcie buty do wody i maski do pływania. Niepotrzebne wlasne ręczniki - są przyzwite hotelowe i dodatkowo plażowe. Weźcie pokój na piętrze, na dole zdarzają się mrówki. Odradzamy rejs łodzią ze szklanym dnem - lipa. Ludzie polecali quady po pustyni.

Podczas objazdu przydają się polskie kabanosy. Odradzamy jedzenie nad jeziorem Genezaret - marnie i bardzo drogo. Na ten dzień zaopatrzcie się w coś do jedzenia, bo w pobliżu nie ma innej opcji niż wspomniana pseudorestauracja z rybą św. Piotra, która okazuje się zwyklą tilapią.
                Jeżeli chodzi o ubiór - kolana kobiet i mężczyzn muszą być zakryte, ramiona również. Warto mieć przy sobie chustę, którą się można owinąć.
                Jezeli przyjdą Wam do głowy jeszcze jakieś pytania, chętnie odpowiemy.
                Pozdrawiamy :-)
                • to-hu Re: objazdówka z Triadą 20.08.11, 22:24
                  Witam serdecznie. Wybieram się na wyjazd 7+7 z Triadą (pierwsze objazd Izrael, potem wypoczynek w Sharm w hotelu Tiran). Mam kilka pytań i będę wdzięczna za odpowiedzi.
                  1. Jeśli dobrze zrozumiałam, to po lądowaniu w Sharm nie kupuje się wizy, ale jak to formalnie wygląda: wysiadam z samolotu i ?
                  2. Jak to jest z noclegiem na objeździe - czy jest to jeden hotel (w Betlejem czy w Jerozolimie), jaki jest standard?
                  3. Ile faktycznie trzeba wydać na zwiedzanie na objeździe (bilety, wizy i opłaty graniczne). W Triadzie otrzymalam info, że na wszystko 180 dolarów - proszę o potwierdzenie
                  4. O której wyjeżdza się na objazd i czy zwiedzanie jest bardzo męczące?
                  5. Ile godzin jedzie się z Sharm do hotelu w Izraelu?
                  6. Ile i komu się daje napiwki?
                  7. Czy w bagażu glównym (w drodze do Egiptu) można mieć takie akscesoria jak cukier i kawa?
                  8. Czy w Sharm jest co robić?
                  Będę bardzo wdzięczna za wiadomości?
                  • jakub987 Re: objazdówka z Triadą 22.08.11, 11:20
                    Witam.
                    1. Wysiadasz z samolotu, dostajesz od przedstawieciela biura papierek, wypełniasz go (swoje dane, nr paszportu i takie tam) i maszerujesz do odprawy paszportowej, gdzie mówisz panu - Synai only, on wbija pieczątkę. Ci którzy chcą wizę, zatrzymują się przy okienku, gdzie takowe są sprzedawane.
                    2. Podczas objazdu jest jeden stały hotel. Podobno dotychczas był to hotel Betlejem w Betlejem. Ny jednak zostaliśmy zakwaterowani w Strand w Jerozolimie. Standard turystyczny, ale da się przeżyć.
                    3. My też mieliśmy info o 180 dolarach, ale ostatecznie zapłaciliśmy 142 dolary od osoby.
                    4. W hotelu w Tabie wylądowaliśmy około 4 rano, wyjazd nastąpił o 11.
                    5. Nie nocowaliśmy w Sharm. Dowieziono nas z lotniska do Taby. Do Jerozolimy jechaliśmy ok. 7 godzin.
                    6. Napiwki wedle uznania - pokojowym, kelnerom, bagażowym - 1-5 dolarów.
                    7. Oczywiście że można mieć kawę i cukier. Nie słyszeliśmy, by cokolwiek zakwestionowano w bagażu głównym.
                    8. W Sharm nie ma co robić poza pływaniem i leżakowaniem, ale to jest nasza subiektywna opinia. Niektórzy chodzili na dyskoteki, kupowali fakultety, np na Górę Mojżesza itp.

Pozdrawiamy i życzymy udanego wypoczynku:-)
                    • to-hu Re: objazdówka z Triadą 22.08.11, 11:32
                      Dziękuję bardzo za odpowiedzi! Czy zwiedzanie jest bardzo męczące? Ile godzin dziennie trwa? I jak rano trzeba wstawać? Czy na trasie zwiedzania są toalety :-) ?
                      Czy wie Pan może na jak rozkładają się koszty tych 142 dolarów = to znaczy jaka część na co idzie?
                      Pozdrawiam serdecznie!
                      • jakub987 Re: objazdówka z Triadą 22.08.11, 14:56
                        Zwiedzanie nie jest zbyt męczace, choć upał daje się we znaki. Trzeba mieć przy sobie wodę. Można ją kupić na trasie zwiedzania, choć ceny bywają powalające. Jak słyszycie cenę jeden dolar, to kupujcie - będzie tylko drożej. W naszym hotelu (Strand) można było kupić wodę (1dolar) i colę (2 dolary) - to dobra cena.
                        Zwiedzanie zawsze kończyło się przed 18. W trakcie można było odpocząć, nikt nie padał na twarz. Po kolacji zwykle wybieraliśmy się na wieczorne, długie spacery po Jerozolimie - koniecznie z mapą.
                        Pobudka zazwyczaj ok.7, wyjazd ok. 8 rano. Wyjątkiem był wyjazd do Galilei, wtedy wstaliśmy ok. 5. Na trasie zwiedzania są toalety, nie było z tym najmniejszego problemu.
                        Nie wiem, jak rozkładają się koszty dodatkowej opłaty, ale myślę, że to żadna tajemnica i najlepiej zapytać na miejscu. Jeżeli Waszym pilotem będzie pani Dorota - będzie super, pełen profesjonalizm i uczciwość.
                        Pozdrawiamy :-)
                        • ewa9922 Re: objazdówka z Triadą 22.08.11, 15:45
                          Witam, też planuje wyjazd do Izraela i Jordanii z wypoczynkiem w Egipcie. Proszę wytłumaczyc jak to jest z tymi wizami : gdzie są potrzebne, a gdzie nie.
                          W opisie wycieczki jest : egipska 12 dol, jordańska 8 dol, izraelska 58 dol.
                          Obligatoryjnie przekazywane rezydentowi, plus 22 dol na napiwki.
                          Prosze bywalców w tamtych rejonach o zajęcie stanowiska.
                          Pozdrawiam
                          • jakub987 Re: objazdówka z Triadą 22.08.11, 16:11
                            Niestety w tym temacie nie pomożemy. Nasza opcja jest dokładnie opisana wyżej. Możemy tylko gdybać i snuć przypuszczenia. Jeżeli masz wypoczynek na półwyspie Synaj i nie zamierzasz podróżować po Egipcie, to prawdopodobnie nie potrzebujesz wizy egipskiej. Jednak są to dywagacje niepoparte doświadczeniem.
                              • jakub987 Re: objazdówka z Triadą 22.08.11, 22:00
                                Polscy turyści są zwolnieni z obowiązku posiadania wizy wjazdowej do Izraela, jeżeli ich pobyt na terytorium kraju nie przekracza 90 dni. Za to jest jakaś opłata przy wyjeździe. Sprawdziłbym to dokładniej, żeby uniknąć niepotrzebnego wydawania pieniędzy.
                                • ewa9922 Re: objazdówka z Triadą 23.08.11, 10:24
                                  Wiem, bo sprawdzałam na stronie ambasady Izraela, jednak biuro wymienia opłatę izraelska-
                                  "wiza 58 dol".
                                  Nie chce mi się wierzyć żeby biuro podróży tak naciągało, ale cóż..
                                  Podobnie z napiwkami - obligatoryjnie 22 dol przekazane do ręki , czy to oznacza, że np w hotelu nie mam zostawiać napiwków ?
                                  Przecież rezydentka nie będzie chodziła ze mną na każdą kawę...
                                  • to-hu Re: objazdówka z Triadą 09.09.11, 19:07
                                    Właśnie wróciłam z wakacji 7+7 Izrael-Egipt. Jestem bardzo zadowolona. Jeśli chodzi o objazd w Izraelu pilotką była Pani Agnieszka Dybich, którą uważam za profesjonalistkę - niezwykle przygotowana merytorycznie, bardzo dobrze zorganizowana, umiejętnie odpowiadająca na potrzeby klientów, ale również asertywna (w dobrym tego słowa znaczeniu). Jest ona też osobą, która choć jest miła i uprzejma, z pewnym dystansem, który w moim przekonaniu jest zaletą, gdyż nie faworyzuje nikogo z grupy ani nie wchodzi w koalicje. Niektórzy mogą to odebrać jako zarozumiałość, ale myślę, że jest to jedynie właściwe podejście i bezstronność. Jednym zdaniem: Pani Agnieszka jest właściwą osobą na właściwym miejscu. W Egipcie natomiast rezydentką była Pani Alicja Zagłówek - osoba miła i sympatyczna, jednak moich oczekiwań nie spełniła - na spotkaniu zareklamowała tylko wycieczki natomiast mało kompetentnie i mało komunikatywnie przedstawiła informacje o samym hotelu, zwyczajach i sprawach praktycznych. W porównaniu z Panią Agnieszką przepaść! Sam wjazd oceniam jako udany, choć hotel Strand w Jerozolimie ma zbyt niski standard i nie chodzi o jakieś luksusy, ale o czystość, a właściwie jej brak. Hotel w Egipcie (Sharm) zarówno ten, w którym nocowałam, jak i te, w których spały inne osoby z naszej podróżnej ekipy bardzo w porządku i bardzo czyste. Świetny był też hotel Sonesta - pomiędzy objazdem i wypoczynkiem, ale na pustkowiu. Jeśli miałby ktoś chęć na wakacje w ciszy, to polecam - przy samej plaży, bardzo dobre jedzenie i duży wybór.
                                    • ewa9922 Re: objazdówka z Triadą 10.09.11, 11:52
                                      Witam,
                                      czy możesz podać szczegóły dot opłat granicznych oraz wypoczynku w egipcie.
                                      Jadę na taki wyjazd w styczniu, więc chętnie posłucham.
                                      Co warto zabrać ( kawa, herbata ?)
                                      Co warto kupić.
                                      Czy dojazdy są długie.
                                      Pozdrawiam
                                      • to-hu Re: objazdówka z Triadą 10.09.11, 14:09
                                        Jeśli nie planujesz zwiedzać Egiptu (na wypoczynku), tylko pozostać na Płw. Synaj nie kupuj wizy granicznej - 15 dolarów. Nie kupuj jej również wtedy, kiedy planujesz zwiedzać np. Kair, ale pierwsze realizujesz objazd po Izraelu. W momencie przekraczania granicy Egipt-Izrael wiza automatycznie traci ważność. Zakup wizy jest możliwy po powrocie z objazdu w Izraelu (załatwia to pilot). Koszty zwiedzania i opłat granicznych wynosi ok. 150 dolarów (płatne u pilota). Ja wzięłam ze sobą kabanosy (hermetycznie zapakowane), kawę, cukier, grzałkę, garnuszek, termos, butelkę wody (przydała się na pierwszy dzień), ulubione słodycze i paluszki - wszystko zapakowałam w bagażu głównym (można to wszystko mieć) i uważam, że to był świetny krok. Podczas objazdu wszystko mi się przydało - na drogę robiłam sobie kawę do termosu, zabierałam pakiet żywieniowy i było extra. Oczywiście rano na objeździe są śniadania, ale zwiedzanie trwa od ok. 8.00 do ok. 17.00 i warto coś mieć przed kolacją. Oczywiście są robione tzw. przerwy obiadowe, ale niezbyt długie, a poza tym można mieć ochotę na coś niekoniecznie w porze, w której są organizowane. Na objazd weź koniecznie odpowiednie ubranie: bluzki bez dekoltów, z rękawkiem (najlepiej do łokcia), spodnie i spódnice przykrywające kolana - choć biorąc pod uwagę, że jedziesz w styczniu chyba nie będzie z tym kłopotu :-) Dobrze, abyś miała drobne dolary - 50 i 100 są niewskazane - stanowią tylko kłopot bo mogą Ci wydać resztę w szeklach albo w funtach egipskich, z którymi nie będziesz miała co zrobić. Najlepsze banknoty to 1, 5 i 10. W Izraelu chyba lepiej jest płacić w dolarach, w Egipcie chyba korzystniej w funtach egipskich. W Egipcie dolary można wymienić w bankomatach, które są min. w hotelach. W Egipcie dobrze znać ceny, walutę bo tamtejsza ludność ma skłonność do zaokrąglania i zarabiania. Są w Egipcie sklepy, w których ceny są jasne - np. niektóre markety w Naama Bay, czy za bazarem w Old Markecie. W Egipcie ceny są OK, chyba, że Cię naciągną - zwykle cena wyjściowa jest dwukrotnie wyższa niż faktyczna wartość. W Izraelu jest bardzo drogo, ale są rzeczy nie za drogie i warte kupienia - ja po raz kolejny kupiłam sandały skórzane (na bazarze w Jerozolimie) - ich faktyczny koszt w zależności od modelu to 15-20 dolarów (ja zapłaciłam 15). Warto też kupić kosmetyki z Morza Martwego - nad samym morzem i w sklepie, do którego Was zawiozą organizatorzy są bardzo drogie. Osobiście jestem też fanką wina Carmel - w Polsce jest bardzo drogie. Wino z Kany w moim odczuciu ma bardziej wartość sentymentalną niż smakową :-) ale to rzec gustu. Zwiedzanie jest przyjemne, mało chodzenia, wszędzie się podjeżdża, długo jedzie się tylko z Egiptu do Izraela (5 godzin), i z Jerozolimy do Galilei (2 godziny). Hotel w Jerozolimie choć ma swoje mankamenty, o których pisałam wyżej ma ten plus, że jest z niego dość blisko do Starego Miasta (30 min. spacerem do Bazyliki Grobu Bożego). W hotelu w Izraelu warto zabezpieczyć cenne rzeczy - wziąć walizkę z kłódeczką, a pieniądze, paszport i aparat nosić ze sobą. Nie polecam zabierania laptopa. W hotelu Strand jest bezpłatny internet, natomiast w Egipcie trzeba się przygotować na duże koszty w tym zakresie - ok. 18 zł za pół godziny. Z hoteli w Sharm ludzie byli zadowoleni (większość). Warto jednak pamiętać, że część z nich leży na pustkowiu (co może być zarówno plusem, jak i minusem), część natomiast w centrum, ale daleko od morza, a część zarówno daleko od morza, jak i centrum. Warto też zwracać uwagę na to, czy z plaży można bezpośrednio wejść do morza bo może się okazać, że nie :-) Jeśli nie, to znaczy, że są lepsze rafy, jeśli tak, to znaczy, że są gorsze rafy, ale nie jest to regułą. W katalogu nie jest to wyeksponowane, więc trzeba czytać pomiędzy wierszami albo czytać opinie na forach. Ja sporo skorzystałam czytając opinie na forach, uwagi i opinie ludzi były dla mnie bardzo cenne.
                                        • ewa9922 Re: objazdówka z Triadą 10.09.11, 17:28
                                          Dziękuję za wyczerpująca odpowiedz.
                                          Bardzo przydadzą się wskazówki.
                                          Pozwolę sobie jeszcze zapytać gdy się coś nasunie na myśl.
                                          A własnie, czy w Izraelu dobrze jest znać słowa do hebrajsku i gdzie si e tego nauczyć : )
                                          Czy słychac polski ew rosyjski.
                                          Dziękuję.
                                          • to-hu Re: objazdówka z Triadą 10.09.11, 19:16
                                            Izrael to nie tylko hebrajski, ale również choćby arabski. Świat żydowski, arabski i chrześcijański współistnieją obok siebie i niejednokrotnie można się pomylić z kim ma się do czynienia. W związku z tym, że sytuacja w Izraelu jest napięta - odradzam używanie słów hebrajskich (chyba, że na granicy z Izraelem - choć i tu można niepotrzebnie zwrócić na siebie uwagę). Lepszy angielski :-) Języka polskiego i rosyjskiego raczej nie słychać u tubylców (przynajmniej tych, którzy mieszkają w okolicach, które będziecie zwiedzać). Ale uwaga! Lepiej uważać na to, co się mówi po polsku (również na granicy), gdyż oczywiście wiele osób rozumie język polski (wszak są to Żydzi, którzy wyjechali również z Polski). Hebrajskiego oczywiście można się nauczyć. W Warszawie np. w Instytucie Schorra przy Teatrze Żydowskim. Pozwala to z pewnością na patrzenie na tę rzeczywistość pełniej, można choćby odczytać, że w języku hebrajskim początek modlitwy Ojcze nasz zaczyna się Tatusiu nasz (a nie Ojcze) - są to ciekawostki, do których dotrze się tylko wówczas, kiedy zna się hebrajski lub przewodnikiem jest ktoś, kto zna hebrajski :-)
                                            • ewa9922 Re: objazdówka z Triadą 10.09.11, 20:00
                                              Dziękuję, pewnie masz rację.
                                              Mówię po angielsku , wiec nie będzie kłopotu.
                                              Chciałam tak grzecznościowo nauczyć się kilku słówek.
                                              Pamiętam jak lata temu z uczelni pojechał zespół pieśni i tańca (ludowy) do Izraela
                                              i tam jakiś pan zaskoczył ich znajomością całego Pana Tadeusza na pamięć.
                                              Dziękuję jeszcze raz i będę tu zaglądać.
                                              • deoand Re: objazdówka z Triadą 11.09.11, 11:37
                                                Oczywiście , że warto znać język kraju do którego sie jedzie ale jeśli jedziesz z grupą na objazdówke to za bardzo nie bedziesz miała sie gdzie posługiwać hebrajskim - wystarczy anglelski tak abyś mogła dogadać sie w sklepie ile co kosztuje .

Może dzień dobry dziekuję ... ale to tylko ozdobnik a nie jakiś istotny element .

Oczywiście , że trzeba uważać i nie wyrażać się źle o Zydach albo o żołnierzach izraelskich bo kto wie czy ów żołnierz to nie akurat wczorajszy Polak . Natomiast do dzis nie wiem czy w Jerozolimie te sklepiki przy drodze krzyżowej to prowadzą Żydzi czy Palestyńczycy ?
                                                • zstrucki Re: objazdówka z Triadą 17.09.11, 11:50
                                                  Na Starym Mieście w Jerozolimie mieszka bardzo mało Żydów, niemal wszyscy na obszarze odbudowanej Dzielnicy Żydowskiej. Można zakładać, że większość sklepikarzy przy Via Dolorosa to Arabowie, ale częściowo muzułmanie, a częściowo chrześcijanie.
                                                  Z tym polskim to trochę mit. W tej chwili bardzo mało Żydów zna polski, w większości są to starsi ludzie. Czasami ma się wrażenie, że mnóstwo osób w tłumie mówi po polsku, ale to złudzenie - powszechny jest bardzo podobny w brzmieniu rosyjski. Szansa na spotkanie młodego żołnierza, znającego polski jest minimalna.
                                                  Zgadzam się z ważną uwagą przedmówcy - nie ma sensu uczyć się hebrajskiego, ot, parę grzecznościowych zwrotów. Dużo lepszy jest dobry angielski z dodatkowym pakietem odporności na naciągaczy. Pamiętajcie, że przewodnicy często prowadzą do umówionych sklepów z wyjątkowo bandyckimi cenami. Szczególnie tyczy się to Starego Miasta w Jerozolimie.
                                                  --
                                                  spacery.blox.pl
    • olseniak Re: objazdówka z Triadą 04.05.12, 11:21
      Hotel stały na terenia Betlejem. Przejazd z Sharmu na teren Izraela -horror, rewizje, zmiana autokaru, czekanie brrrr. Codziennie przekraczanie granicy izraelsko-palestyńskiej (nieraz 4 razy) Izraela piękny, przewodnik Triady zajęty swoimi interesami (to chyba standard) autokar luksusowy. Czasem wieczorek w Palestynie słychać pojedyncz strzały z broni. Cóż Zycie ........
      • 3.ndd Re: objazdówka z Triadą 14.05.12, 17:11
        olseniak napisał(a):

Czasem wieczorek w Palesty
        > nie słychać pojedyncz strzały z broni. Cóż Zycie ........

Czasami? Prawie co wieczór fiesta w sąsiedniej wsi . Zimne ognie , petardy .
        Można myśleć że wojna. Miałem gości z Polski. Wystraszyli się. Ale gdy pokazałem im z balkonu to się uspokoili.
        > Cóż Życie <

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka