Dodaj do ulubionych

Wybór wycieczki Izrael

22.01.12, 14:35
Proszę o radę doświadczonych .Wybrałam wycieczkę z Rainbow Izrael z Jordanią ze względu na lot bezpośrednio do Izraela (Eliat).Ze względu na chory kręgosłup chcę uniknąć wielogodzinnej podróży autobusem z Egiptu i koszmaru przekraczania granicy piechotą. Czy to słuszna decyzja? Czy wszystko pomieszałam i nie ma to żadnego znaczenia przy przekraczaniu granicy? A lądowanie w Akabie ( wycieczka z Itaką) to też lepsze niż wjazd z Egiptu?. Na razie zrezygnowałam z wycieczki z Alfa Star (bezpośrednio do Tel Avivu) bo z Rainbow za jednym zamachem zobaczę Petrę. Proszę o informacje czy te moje plany mają jakieś racjonale podłoże czy to tylko pobożne życzenia.
Edytor zaawansowany
  • deoand 22.01.12, 21:57
    Wybrałaś co wybrałaś - czy Eljat czy Taba to odległości sa podobne - oczywiście że idziesz pieszo ale znowu bez przesady jeśli masz walizke na kółkach . Z Żydami to nigdy nie wiadomo jak długo będa ciebie odprawiali na lotnisku ale połaczenie Izraela z Jordanią jest ok . Ja akurat jechałem z Alfą i to z Sharmu i dalej do Izraela i Jordanii i była to udana wyprawa więc twoja pewno też taka będzie .Eljat to kurotr izraelski i też mozna wygrzewać się na plaży !
  • lato31 23.01.12, 18:59
    Dzięki za odpowiedż. Walizka oczywiście kółka posiada, jednak zawsze to niedogodność jeżeli trzeba ją ciągnąć i jeszcze ten bagaż podręczny. Rozumiem że każde przekraczanie granicy z Izraelem odbywa się na piechotę , natomiast granica Izraela z Jordanią jest bardziej przyjazna?
    Ostatnie wiadomości o Beduinach i zakładnikach na Synaju nie nastrajają optymistycznie.
  • deoand 23.01.12, 23:36
    Ja jak pisałem akurat byłem z Alfą i jak pamiętam na granicy izraelsko-jordańskiej szło to jakos ogólnie sprawnie a powrót był właściwie błyskawiczny .Jak masz kłopoty z kręgosłupem to ty lepiej nie martw się granicą tylko zwiedzaniem Petry obowiązkowego punktu programu wycieczki do Jordanii . Tu coś ci podrzucę bo trzeba się przygotować do tego w Polsce . Do głownej atrakcji Petry idzie się w dół ok 4 km ale wraca pod górę !!!!
    Natomiast mozna z powrotem wsiąść w bryczkę , która kosztowała 20 dolarów za dwie osoby i dowoziła ciebie do wejścia ! Samą końcówkę trasy można pokonywac na koniu , który jest wpisany w bilet ale z chorym kręgosłupem to chyba nie za bardzo .

fotoforum.gazeta.pl/zdjecie/3009761,2,2,Sharm-i-Ziemia-wita-308.html
    fotoforum.gazeta.pl/zdjecie/3009760,2,1,Sharm-i-Ziemia-wita-300.html
    W oddali opisywana przeze mnie dorożka a na drugim zdjeciu jazda na koniku do wyjścia
  • lato31 24.01.12, 17:51
    Dzięki za zdjęcia.Co miałeś na namyśli pisząc że trzeba się przygotować w kraju? parasol przeciwsłoneczny na pewno, stosowne buciki też , woda w dużej ilości i coś jeszcze? Czy pogoda w marzec/kwiecień to już zdecydowanie cieplej niż latem w Kołobrzegu?
  • deoand 24.01.12, 20:21
    Nie chodziło mi o coś specjalnego -w Petrze to dużego słońca to raczej nie ma , chodziło mi o kwestie finansowe tzn, że trzeba sobie w Polsce zaplanować budżet o 20 dolarów większy i spokojnie zapłacić za dorożkę .. Przewodnicy objaśniają atrakcje Petry w drodze do głównej atrakcji a z powrotem to spokojnie można wrócić dorożką ale 20 dolarów trzeba na to poświęcić .. Niby nie dużo ale w Izraelu jest jeszcze dużo miejsc do wydania pieniędzy choćby Morze Martwe i sklep z różnymi kosmetykami , mydłami i Bóg jeden wie z czym jeszcze .

Oczywiście 20 dolców to nie 150 Euro a tyle bodaj kosztuje w Kapadocji lot balonem i do tego fakultetu to naprawdę trzeba się przygotować bo powiedzmy na 2 osoby 300 Euro piechotą nie chodzi ale w Petrze warto wiedzieć o tej opcji powrotu i orientacyjnej cenie ... Może teraz podrożeje bo ja byłem w 2010 roku we wrześniu !!
    pozdrawiam
  • lato31 28.01.12, 10:43
    Jest jeszcze gorzej.Jadę ze złamaną ręką.Mam nadzieję że na granicy nie każą mi zdjąć ortezy.Czy konieczna będzie rewizja osobista?może jakieś rady?
  • deoand 28.01.12, 14:09
    Jeśli nie ważysz ze 100 kg to położysz się na tym taśmociągu co bagaż i ciebie razem z nim prześwietlą i po kłopocie !!!

Na forum był kiedyś jakiś wątek o wyjeździe z ręką w gipsie tyle tylko , że do Egiptu i bodaj była potrzebna diagnoza lekarska ale po angielsku .. chyba -głowy za to nie dam a u nacji wiadomej to nic nie jest pewne .

Można zatelefonować do Ambasady Izraela w Warszawie i się spytać niestety jest jeden minus tej drogi - ambasada jest w Warszawie a straż graniczna w Izraelu i ja m.in pytałem się czy mogę wjechać do Izraela mając wizę libijską turystyczną / to jeszcze za Kadafiego / , otrzymałem odpowiedź , że nie ma przeszkód ale biuro mi powiedziało , że muszę wymienić paszport na nowy bo mogą być problemy na granicy .

Na wszelki wypadek w ostatniej chwili wymieniłem paszport .

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Booking.com
Nakarm Pajacyka